Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

UDÁLOSTI: Třiatřicet kroků vpřed Petra Robejška

Minulý čtvrtek představila strana Realisté politologa Petra Robejška na tiskové konferenci svůj program pro podzimní volby. Má poetický název „33 kroků vpřed“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

25. 4. 2017 20:56
Nesouhlas s článkem..

a bezpečnost a prosperita našeho státu by měla být základní prioritou našich politiků.

Ten zrcadlový svět, jak to autor vidí, je nejen obrácený naruby, ale ještě pokřivený..

0 0
možnosti
MP

25. 4. 2017 21:05
Re: Nesouhlas s článkem..

Jistěže měla.

Vy jste si jista, co ji zajistí nejlépe?

0 0
možnosti
LP

L. Popovský

25. 4. 2017 18:23

Cituji: "zdroj revolučních změn, migrační hysterie, v současné době spíše vysychá."

Kde žijete? Na Marsu?

0 0
možnosti
JK

25. 4. 2017 21:19
:))))))))

Současný "boj proti teroru" spíš vyrábí nové teroristy. Řešení JE v SEPARACI nekompatibilních kultur !

(c) Humanismus .. nelze chránit celý svět - prioritou je chránit vlastní rodinu, své sousedy, spoluobčany v naší obci, své krajany, členy svého národa, národy příbuzné.. logické pořadí..

Ze Zprávy německých tajných Služeb: „Dovážíme islámský extremismus, arabský Antisemitismus, národní etnické konflikty..

0 0
možnosti
KK

25. 4. 2017 17:03
Pan Robejšek

se mi líbí čím dál tím víc.

0 0
možnosti
MP

25. 4. 2017 18:03
Re: Pan Robejšek

Jen ho člověk nesmí vidět naživo. Rétor tedy není.

A obávám se, že to dotáhne na pěkná 4%, což je škoda (hlasů).

0 0
možnosti
JH

25. 4. 2017 15:44
Jaký výběr má pravicový volič?

TOP09 je parodie na pravicovou stranu, ODS vždycky víc poslouchala lobbisty než své voliče a podle toho co vyváděli kolem registru smluv se na tom až dosud nic nezměnilo, Svobodní připomínají víceméně jen takovej klub intelektuálů...

Není divu, že zastánci „přerozdělování“, „silného“ státu a bruselské „globalizace“ mají hody a myšlenka toho, že by se nějací „Realisté“ mohli fakt osvědčit a vytvořit protiváhu toho levičáckého snění, je asi hodně nepříjemná. Nejideálnější tedy bude každý pokus o novou pravicovou stranu hned v zárodku zadupat... připodobnit k Veverkám nikdy nezklamalo, nadhodit rusofilství taky nezaškodí, každá skutečně pravicová strana se musí nějakým způsobem vymezit proti krokům Bruselu a to už je jenom krůček od veselého používání slovíčka „populismus“, „extrémismus“...

0 0
možnosti
MP

25. 4. 2017 18:05
Re: Jaký výběr má pravicový volič?

Jedině Svobodné.

Zbytek buďto není pravice, nebo sice obsahuje nějaké pravičáky (Drobek ová by napsala z leknutí, na svém WC), ale zase není strana.

Ani Realisté, bohužel.

0 0
možnosti
OZ

25. 4. 2017 15:24
Jo, tak Robejšek

je trochu jako Žirinovskej... bourači demokracie jsou Le Pen, Strache, Petryová... a čím ji jako bourají? Tím, že hájí práva domácího, po tisíciletí usedlého národa proti invazi agresivních a parazitických "hostí"? A destabilizovaná Evropa: čímpak se tedy, pane Doležale, destabilizovala (a dále destabilizuje)? Není náhodou destabilizovaná rozporem mezi příkazy nikým nevolených mezinárodních "elit" s bůhvíjakými temnými zdroji peněz a moci, a "obyčejným" obyvatelstvem - národy Evropy? Nejistotou, kdy kdo kde bude zavražděn mačetou, autem, jako odměnou za pohostinství své populace? A opravdu si myslíte, že mezi "širokou autostrádou multikulturalismu" (no, říkejte si tomu třeba autostráda... ale podle toho, co tím teče...) a "buranstvím" (kterým zjevně rozumíte obranné postoje občanů k již uskutečněnému, ale i potenciálnímu terorismu) je "tenká cestička"? V tom případě máte opravdu prapodivný pohled. Ale k očaři nechoďte, tohle brejle nespraví. -Pan Robejšek pravděpodobně moc neuspěje, působí trochu akademicky, ale držím mu palce.

0 0
možnosti
JK

25. 4. 2017 21:22
Souzním..

0 0
možnosti
MM

25. 4. 2017 14:37
Jen do nich,

do zatracených Realistů!!! Vaše komentáře jsou hnojivem pro ně a snad jim pomohou. Díky pane Doležale a jemu podobní!!

0 0
možnosti
AA

A. Alda

25. 4. 2017 14:22
Byl to právě pan Doležal,

kdo pomohl panu Babišovi dostat se k moci. Jeho setrvalé a umanuté útoky na Klause a Zemana, na ČSSD i ODS a též na Lidovce, ať už je vedl kdokoli, přispěly značnou měrou k tomu, že lidé hledací alternativu volili Babiše.

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

25. 4. 2017 23:06
Re: Byl to právě pan Doležal,

Ehm ... nepřeceňujte. Pochybuju, že by masy houfně četly Doležala. Jeho texty jsou dlouhé a trošku náročné.

0 0
možnosti

25. 4. 2017 13:13
Safra,

ti modří ptáci mají ale z Robejška a jeho Realistů hrůzu. No, není divu, pořád měli plná ústa pravice a demokracie a když byli u moci, tak je člověk od socanů nerozeznal.

0 0
možnosti
AA

A. Alda

25. 4. 2017 14:24
Doležal není "modrý pták".

Doležal byl jedním ze zakladatelů Demokratické iniciativy, významný disident, který byl v značném konfliktu s Havlem a jeho "nepolitickou politikou". Ta mandlerovsko-doležalovská strana však v politické konkurenci po listopadu 1989 neobstála a nemůže za to jen Havel.

0 0
možnosti

25. 4. 2017 12:41
Doležale, stoupenci ODS se již napakovali a spakovali

0 0
možnosti
LD

25. 4. 2017 11:30
Odporujete si Doležale ve vícero věcech.

Především si nepřipouštíte, že to, co u nás za poslední čtvrt století "demokraté" všeho druhu předvedli není demokracie, ale demokratismus, neboli jen vnější hra na demokracii. A poněvadž jsme zde po roce 89 připustili desetinásobek svobody, než bylo zdrávo, můžeme jen děkovat Bohu, že ten rozvrat státu i hospodářství nedopadnul hůře. A v tom bychom měli pokračovat? Dokud budou mít v rokou moc lidé z masa a kostí, pak jenom přísný řád s výchozími postuláty, jaké Robejšek navrhuje, může alespoň v něčem zabránit těm nejhorším výstřelkům demokratismu, jakých jsme svědky!

Dále Robejškovi vyčítáte, že ve svém programu nenašel místo pro Boha a přitom sám prosazujete humanismus. (Což o to, pro vládu podle Božích pravidel bych já sám byl všemi deseti. Tím samozřejmě nemyslím tu parodii na křesťanství, které vidíme u Lidovců.) Ale cožpak nevíte, že teokracie a humanismus jsou v příkrém rozporu? Neboť v humanismu je míro všeho člověk, který je údajně dobrý, stačí jej pouze stále zušlechťovat, a který všechno zvládne sám bez Boha (Merkelová - dokážeme to, Obama - Yes we can, jinými slovy: poručíme větru dešti . . .) Tristní výsledky za celá tisíciletí Vám nic neříkají?

Takže závěrem: Žádný politický program není dokonalý a nikdy nevyhoví všemu a všem. Avšak ze všech těch špatných programů se ten robejškův zdá nacházet mezi těmi nejméně špatnými. A to, že se na něj hned sesype vlna kritiků (včetně Vás), aby se předvedli, o kolik jsou chytřejší, to se pochopitelně dalo očekávat!

0 0
možnosti
MP

25. 4. 2017 18:07
Re: Odporujete si Doležale ve vícero věcech.

Moc svobody? Spíš málo a je to čím dál, tím horší.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz