5.6.2020 | Svátek má Dobroslav


Diskuse k článku

PRŮZKUMY: Překvapení?

Poslední průzkumy, v kterých hnutí ANO posílilo, opět ukázaly, že prvoplánové, často zahraničními PR agenturami řízené kampaně v Česku nefungují. Čeští voliči, podle Heydricha „smějící se bestie“, jsou od Bachova absolutismu zcela imunní, respektive spíše opačně naladění k jakémukoliv direktivnímu vnucování názorů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 7.12.2018 20:56

Když se ovšem někdo stará především o to,

aby z cizího zaplatil sladký život muslimáckým nemakačenkům a grázlům, které k nám doveze, a na domácí "chudé děti" kašle, tak to už radši toho "hodného člověka". Nemluvě o tom, že "chudé děti" nás přijdou tak na desetitisícinu toho, co ti připrchlíci.

J. Pospíšil 6.12.2018 23:23

Re: Z toho článku

Inteligence je spravedlivě rozdělená mezi lidi. Nikdo si nestěžuje na její nedostatek.

J. Jurax 6.12.2018 22:56

Jistě, ale když se někdo stará, aby se zaplatily obědy chudým dětem, to musí být hodný člověk, i když to nedává že svého. Takového třeba volit! Je to lidumil!

Š. Hašek 6.12.2018 21:04

Re: Asi tak, nějak...

Nesouhlas.

Voličů, které zajímají "bezplatné obědy" jsou tak tři procenta. Utěšujete sám sebe úplně stejně jako se utěšují Fiala a Gazdík. Je to jinak.

V. Kain 6.12.2018 20:42

Re: Asi tak, nějak...

Preference Babiše stojí na rozdávání a na ničem jiném.Navýšení minimální mzdy,pro vybrané děti obědy gratis,navýšení o dost mateřské,navýšení platů ve státní sféře,navýšení důchodů,75% slevy na jízdy vlakem pro určitou část obyvatel.Zapoměl jsem na něco?Otázka zní a co když na to nebude? Ale bude,to neznáte Babiše.Jeho Agrofert dluží obrovské peníze.Jeho podnikání je založeno na dluzích a dotacích.On se dluhů nebojí a asi mu je jedno kdo je jednou zaplatí.Pokud peníze dojdou,tak si myslím,že právě on se nebude rozpakovat zadlužit republiku.Bude se bilancovat po jeho odchodu a to potom jeho voliči zůstanou s ústy dokořán jak je tento slovenský spekulant utáhl na vařené nudli.

A. Blok 6.12.2018 18:28

Re: Asi tak, nějak...

Ano, Babiše volit do parlamentu ("jen hlídat, aby nás neprodal", cit. Jakl). Okamurovi to zaváhaní odpouštím, do EU-parlamentu budu volit SPD nebo Svobodné

J. David 6.12.2018 17:51

Asi tak, nějak...

Když mi kamnář od konkurence bude hanět spokojenost s kamny (vesnický typ s pláty, krůvkem a dvěma troubami) instalovanými jiným kamnářem "ex offo", aniž jsem o něm věděl, pouze jsem se o něm doslechl, že kamna staví, angažoval jsem ho, k stavbe kamen mých. Vynikající práce, buchty nepřipálené, koblihy nescvrklé, možné i schopností kuchařky, či topičem, úspěch a reference sousedům...

Ale vono to s tím kamnářem není jen tak, začali tlachat zlí jazykové, jak to opravdu s těmi jeho kamny je? Je spojen zajisté s čertem, jinak to nebude...I chytili se toho zkomírající kamnáři, kteří šidili v dobách minulých, na hlíně kamnářské své klienty, kde oxid hlinitý a oxid křemičitý zaměňovali v cihelnách za lupek jílovou hmotou, za atak, na onoho známého a úspěšného kamnáře, ve smyslu malichernosti jeho megakmen, kdy ani proutí nevzplane. Zhrzení kamnáři ve svém egu, holt spustili kravál v holportu, v blahé irelevantní naivitě, že se stavvby bídných kamen, nevalné své kvality, zmocní. Resumé, kamnáře jsem nevolil, kamnáře jsem použil ke spokojenosti tepla domova a šporhéltu. Po revoltě marginálních kamnářů, ve smyslu invektiv na kamnáře znamenitého, budu jeho i volit, neb "negace negace" je v Booleově výrokové logice +. Proč rostou Babišovi preference? Nu, není blbem, jako ti genderoví humanitníci, absolventi pochybných oborů fakult, typu Jakuba Jandy? Buzeranta ve vládní stolici?

Ač jsem Babiše zatím nevolil, volil jsem SPD (to lyrické expozé Tomia v DemoBlocku mi vzalo chuť, katanu nechal v pochvě, jak japonsky se culil na Fialu v demobloku. Budu zase volit Babiše, kluk jeden ušatá, zase krapánek bublá navrchu v eintopfu debilů TOP09, STAN, KDU, etc. Smažky Piráti, to je takový peprný stav, intermezzo květinových duší analogie, kdy posdstata ležela na LSD (diamid kyseliny lysergové). Mýlím se? Nejsem buran ani z vesnice, ani nevzdělanec, Volím ale Babiše, je to syndrom, nebo racionalita?

J. Kopis 6.12.2018 17:15

Re: být zticha ?

Že vy jste včera četl z novin, že drahou vlast vovinuly nějaké mraky.?

F. Houžňák 6.12.2018 16:29

Technická: pünktlich značí sice přesný, ale ve smyslu

časovém, jako že nechodím pozdě. Možná v nějakém dialektu to má i význam "přesně tak", ale normálně ne.

F. Houžňák 6.12.2018 16:21

Mravný Kalousek nikdy

nezklame.

F. Houžňák 6.12.2018 16:20

Nepřikládejte nic, kdo pochopit nechce, nepochopí,

i kdybyste ho volem tahal. My vám taky děkujeme za stručný a výstižný popis jednoho z aspektů babišovské problematiky.

F. Houžňák 6.12.2018 16:18

Nic ve zlém, důležité jsou samozřejmě myšlenky,

a pravopis a takovéhle věci jsou až na druhém místě. Máte zouplnou pravdu s tím Babišem. Přechodníky jsou jednoduché, v našem případě přítomný (nedokonavé sloveso) blekotaje, blekotajíc, blekotajíce (mužský, ženský, plurál), minulý (dokonavé sloveso) zablekotav, zablekotavši, zablekotavše. Viz třeba http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=590 . Nic si z toho nedělejte, já to taky někdy spletu.

I. Emr 6.12.2018 16:06

Podtrženo, sečteno

Děkuji všem diskutujícím za příspěvky, ať pozitivní, či negativní. Byl to dialog až na drobnosti kultivovaný a slušný, což je dnes překvapivé a příjemné. Závěrečná část mého příspěvku o negativní propagaci je samozřejmě ironická, omlouvám se, pokud to někdo vzal vážně - příště přiložím upozornění. Nikomu nechci brát právo na názor a demonstrace (sám jsem jich několik spoluorganizoval), jen by neměly omezovat práva oponentů. Máte-li nutkavý dojem, že je třeba změna, řešení je prosté, milý Watsone: Vyhrajte volby, klidně vyvolejte i předčasné. Víc toho demokracie neumožňuje. Není to nic moc, já vím, ale zatím nic lepšího nemáme a tak zaplaťbůh alespoň za to. Dobrou noc. Ivan Emr

J. Lepka 6.12.2018 15:58

A je to venku :

zahraničními agenturami řízené kampaně.

Jen houšť a větší kapky.

J. Farda 6.12.2018 14:39

Re: Nechutnost "antibabišovské" kampaně je tak silná,

Mravnost nadevše! https://www.youtube.com/watch?v=I4v3Dnoi1zE

I. Novák 6.12.2018 13:58

Re: Z toho článku

I ta zdejší diskuze má svoji váhu pro volební rozhodování. Lze si podle ní dobře představit co by nás asi čekalo, kdyby nějakou nešťastnou náhodou ve volbách zvítězil ten demagogoblok.

I. Novák 6.12.2018 13:50

Re: být zticha ?

Pán se asi moc kouká na ČT.

Š. Hašek 6.12.2018 13:41

Re: Tři v jednom

Přesné.

R. Langer 6.12.2018 13:40

Re: být zticha ?

Hm, kupodivu, já to tak nevidím.

I. Emr 6.12.2018 13:38

Re: Ano, ale technická: "blekotajíce", plurál,

Vážený pane Houžňáku, upřímně děkuji. Špatná čeština je nehezká součást veřejného prostoru. S tím blekotáním jsem si nebyl jist a googlil jsem, leč z bažiny internetu vyhřezl mnou použitý tvar. Moje chyba, mám v okolí několik češtinářek, raději příště budu konzultovat. I.E.

F. Navrátil 6.12.2018 13:37

Tři v jednom

Kraválisté jdoucí ve stopách Stalinova prokurátora Vyšiňského, pro které je antibabiš smyslem života, to mají jednoduché. Pro ně existují tři možné alternativy: 1. Babiš byl obviněn, a nikdo není obviněn bezdůvodně, proto je šmejd a měl by odejít z politiky. 2. Babiš byl odsouzen, proto je šmejd a měl by odejít z politiky. 3. Babiš byl osvobozen, to je důkaz, že zkorumpoval policii a soudy, proto je šmejd a měl by odejít z politiky.

L. Kubeš 6.12.2018 13:27

Nechutnost "antibabišovské" kampaně je tak silná,

že by ho dnes volili i lidé, kteří by o tom dříve nikdy neuvažovali. Ale závist je tak sladká, že, vy obránci mravnosti?

M. Kolář 6.12.2018 12:55

být zticha ?

Pane autore, to je sice hezké, až úsměvné. Ale nakonec nejlepší bude pro všechny držet se starých dobrých zásad, a to říkat nahlas svůj názor a pojmenovávat věci pravými jmény.. Za situace, kdy naší republiku začíná ovládat estébácká mafie a prezident otevřeně kolaboruje s Ruskem máme mlčet, abychom nedráždili nekteré naše spoluobčany ? To bychom dopadli jako naši předkové po r. 48 ..

J. Schwarz 6.12.2018 11:59

Re: Pan Emr vyjádřil ukázkově typicky český postoj

Možná byste mohl mít pravdu, ale právě ona starostlivá opozice nahnala babiše do koalice se socany a komunisty a svými útoky jak může tak zvyšuje váhu ČSSD v koalici. Ministři ANO se kolikrát brání socanským nápadům, ale socani mají výbornou pozici - nevyhovíte-li nám, opustíme koalici... Hnutí ANO samotné bylo ideově nevyhraněné, alespoň to tak mainstream několik let psal. Za to, že se dnes chová silně levicově může právě údajná "pravice". I když nechápu, proč je celá opozice ožnačovaná za pravicovou, když ODS je nanejvýš středová a zbytek opozice je spíš ultralevicový. Blbosti, se kterými dnes přichází západní mainstream by před sedmdesáti lety považovali za šílenství i nejextrémnější levičáci...

A. Alda 6.12.2018 11:42

Genau pünktlich.

A. Alda 6.12.2018 11:41

To je dobře,

že nečtete dál. Třeba byste se mohl poučit - a to by se mi nelíbilo.

A. Alda 6.12.2018 11:40

Výborně!

M. Prokop 6.12.2018 11:36

Jak někdo začne blábolit o "štvanicích",

nemá cenu číst dál.

M. Šejna 6.12.2018 11:22

kouzlo nechtěného?

pravě jste popsal své vidění světa přesně, což je u vás obdivující.

:-D

Z. Velínský 6.12.2018 11:20

Pan Emr vyjádřil ukázkově typicky český postoj

Napsal, že zvýšení volebních preferencí ANO nastalo navzdory (často i) zahraničním PR agenturám najímaným opozicí. Pan Emr vyzývá, abychom se se vším smířili a přestali demonstrovat.

Podle mě je to úplně naopak, než jak autor píše. Všechno. Výsledek vyšších volebních preferencí ANO není navzdory agenturám, ale díky velmi dobré PR agentuře! Prostě, ta Babišova je výborně zaplacená a to není nic špatného, protože podává vynikající výsledky! Babiš a ANO, na rozdíl od opozice, berou veřejné mínění a opozici zcela vážně. Dá se to říct jinak: Babiš svého soupeře rozhodně nepodceňuje, opozici i veřejné mínění vnímá jako seriózního soupeře. Kdežto demonstranti a opozice? Babišovi a ANO se vysmívají, sbírají podpisy. Když si najmou (třeba i zahraniční) agenturu, je to levnější PR na jednorázové zadání a ne na dlouhodobou koncepci. Smutné je, že opozice veřejné mínění podceňuje.

Opozice je pořád ještě vnitřně přesvědčená, že marketing je něco fuj falešné a že pravda a spravedlnost se prosadí samy. Výsledkem je, že běžný člověk nestarající se o politiku má oprávněný dojem, že Andrej Babiš se o něj zajímá a že jeho bolístky vnímá. A má také dojem, že pro opoziční strany není nic. Opozice se takovému člověku nijak nesnaží vysvětlovat, že chce zastavit masivní drancování státních rezerv proto, aby mu zůstaly aspoň současné jistoty, opozice si myslí, že takový člověk samozřejmě ví, že se snahou o svržení lžipánů a amatérů z řízení státu vlastně stará o budoucnost prostých lidí.

Prostý člověk to neví, pokud se mu to profesionálně nevysvětluje. A tak podporuje Babiše.

Mlčení a klid je nejbezpečnější cesta do pekla. Už teď jsme ekonomicky na huntě. Nečekají nás hezké zítřky.