26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

PRÁVO: U naháče to začíná, u kvót na imigranty končí

Tento týden prošuměla českým mediálním prostorem celkem úsměvná zpráva. Tedy – pro její hlavní aktéry, myslím, zase tak legrační nebyla. V kostce šlo o sousedské spory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Dvořák 12.6.2017 3:12

Re: To jsou argumenty

O USA bylo k věci?

V. Braun 12.6.2017 8:14

Re: To jsou argumenty

Můj příspěvek byl o tom, že paní Šichtařová má poněkud pomýlenou představu o tom, jak souvisí právo vlastnictví s bobuřováním, navíc titulkem to zvláštně spojuje s kvótami na uprchlíky, což je záležitost EU. Poukázal jsem tedy na to, že by byla obviněna i v takové zemi, jako je USA, kterou nelze podezřívat z neúcty k soukromému vlastnictví a žádné kvóty tam nemají. Člověka s minimálním IQ napadne, že to rozhodně k věci je.

O. Uživatel 12.6.2017 8:24

Uživatel požádal o vymazání
M. Moravcová 12.6.2017 8:25

Re: To jsou argumenty

to je čmuchání, příkaznictví, šmíráctví, bonzáctví a taky o bolševickém poroučení.

J. Lepka 12.6.2017 7:24

Re: To jsou argumenty

Zapomněl jste, Braune, dodat, že tam bijou černoši!

J. Kombercová 12.6.2017 7:51

Re: To jsou argumenty

Taky zapomněl, že v některých státech USA mají trest smrti.

P. Kmoníček 12.6.2017 8:02

Re: To jsou argumenty

A v žádném státě nemají pohledného Zemana.

J. Kombercová 12.6.2017 8:11

Re: To jsou argumenty

No, mají v čele celých USA Trumpa. :))

Tohle s tím Zemanem, to jste na mě nemusel, já jsem nám ho nevolila.

S. Donát 12.6.2017 9:19

Re: To jsou argumenty

Pitomec vždycky Zemana musí vytáhnout, i kdyby se diskutovalo o rajských jablkách :)

P. Kmoníček 12.6.2017 13:15

Re: To jsou argumenty

Donáte,když on inženýr z Hradu o nich ví přece nejvíc.

S. Donát 12.6.2017 15:52

Re: To jsou argumenty

Tobě už z toho Hradu taky straší ve věži, viď...

J. Kučera 12.6.2017 16:49

Re: To jsou argumenty

Paní Kombercová, můžete mi říct, koho může normální člověk, nezatížený dobroserstvím volit?

P. Boublíková 12.6.2017 5:04

Re: To jsou argumenty

Myslím, že v čr to takhle nefunguje, což je dobře.

Mě ten případ nahatého dědka a šmírující sousedky zaujal natolik, že jsem se ptala své známé právničky a bylo mi řečeno zhruba toto: o výtržnictví by se jednalo pouze tehdy, kdyby se dotyčný na sebe snažil upoutávat pozornost. Například tancoval nahatý u plotu, pokřikoval apod. Pokud si člověk hledí svého, může být na svém pozemku nahý - například se opalovat u bazénu.

Podle OZ je zakázáno obtěžovat sousedy hlukem, kouřem, pachem, světlem, stínem... no je toho spoustu, ale vizuální vjemy mezi obtěžující faktory nepatří. Takže nahota nebo například binec u sousedů - zanedbané pozemky přeměněné ve skládku harampádí - nejsou zakázané. Ostatně k čemu neprůhledná zábrana okolo, když se dá na zahradu dívat shora - z oken sousedního domu? To si má dědek zahradu i zastřešit?

Řešení je velmi jednoduché - k sousedům se nečumí.

Předpokládám, že to policie odloží.

J. Nový 12.6.2017 9:53

Re: To jsou argumenty

Naprosto souhlasím.

J. Chaloupka 12.6.2017 11:56

V USA migranty mají, vždyť proto vyhrál volby Trump,

ovšem musím se přiznat, že v Mexiku jsme byli jen asi 2 hodiny a pak jsme 2 hodiny čekali na hranicích v San Diegu na propuštění zpět do USA. Do Mexika už bychom nikdy nejeli. Ostatně čím jižněji, tím špinavěji a na WC byly nápisy: personál si po použití WC musí umýt ruce!

Z. Lapil 12.6.2017 12:07

Re: To jsou argumenty

No a?

Cituji z článku: Faktem ale je, že dědulově sousedce se to nelíbí. Nainstalovala si na plot zábranu, aby k sousedovi nebylo vidět, ale prý „zábrany vše nevyřeší“.

P. Sulc 12.6.2017 0:49

Samozrejme, ze si sousedka stezovala

A policie v tom videla vytrznictvi. To se prece ukazal ten pravy cesky lid, udavat sousedy a pronasledovat je pro nic za nic.

J. Kombercová 12.6.2017 7:54

Re: Samozrejme, ze si sousedka stezovala

V USDA jsou lidé šikovnější... tam si lze vysoudit miliony za to, že si v mikrovlnce uvařím za živa kočku.

J. Lukavsky 12.6.2017 7:55

Re: Samozrejme, ze si sousedka stezovala

No to by se dalo vyřešit ouplně jednoduše. Soused zavolá policii, ta ohledá místo činu a zjistí, že k porušení.... nedošlo. Sousedovi udavačovi přijde faktura na ....... Kč za neoprávněný výjezd policie. Podruhé nejdřív pomyslí a promyslí a pak zavolá... J.L.

P. Kmoníček 12.6.2017 8:04

Re: Samozrejme, ze si sousedka stezovala

Pane Lukavský,to je pro náš právní řád opravdu moc jednoduché.