19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

PRÁVO: U naháče to začíná, u kvót na imigranty končí

Tento týden prošuměla českým mediálním prostorem celkem úsměvná zpráva. Tedy – pro její hlavní aktéry, myslím, zase tak legrační nebyla. V kostce šlo o sousedské spory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Švejnoch 12.6.2017 13:27

Re: Souhlasím, paní.

Ale kdeže, drahý bystrý a doučený pane Neveselý...

Rýpu se jen v tom, že Vy jste ani na počtvrté nebyl schopen mé příjmení napsat správně...

Ale klidně jste se tomu mohl vyhnout - hned v úvodu jsem Vám přece jasně napsal, že se na Vás, vzhledem k Vašim dispozicím, nezlobím...! :-)

R. Neveselý 12.6.2017 13:55

Re: Souhlasím, paní.

To jste hodný, pane Švejnoho. Jen jsem Vás chtěl upozornit na chybičku, která se vloudila do Vaší jinak excelentní logiky. Pokud předmětem Vašeho pobavení je logika mého údajného výroku: "Souhlasím od začátku do konce, ale nesouhlasím s bodem 26", pak jste evidentně zmatený, nebo jinak postižený. Tento výrok jsem nikde neučinil, ale vzhledem k Vašemu neblahému stavu se na Vás také nezlobím.

J. Jurax 12.6.2017 19:13

Re: Souhlasím, paní.

No jo, a ještě neumí šéski přinejmenším skloňovat ...

J. Jurax 12.6.2017 19:12

Re: Souhlasím, paní.

Ehm ... Vy jste vložil panu Švejnochovi do úst co neřekl a teď ho tím mlátíte ... dejte se, dobrý muži, na politiku, tady je Vás škoda ...

J. Jurax 12.6.2017 19:09

Re: Souhlasím, paní.

No, ujišťuju Vás, že i při Vaší nepochybné bystrosti je opravdu poznat nemusíte - záleží na mnohém ...

P. Švejnoch 12.6.2017 12:35

Re: Souhlasím, paní.

Já sice nejsem tak složitý jako Vy, milý pane Neveselý, ale rozdíl mezi kouřením v hospodě a pálením pneumatik poznám.

Vy ne? :-)

R. Langer 12.6.2017 12:48

Re: Souhlasím, paní.

Mám pocit, že tihleti bojovníci proti kouření jsou opravdu slabší duchem, protože ty jejich příklady jsou naprosté kraviny. Že to tak nedělají, když si myslí, že je to normální? Kuřáci kouří, protože to pokládají za normální, zatímco pan Novák pokládá za normální pálit staré pneumatiky (zřejmě v hospodě, či co), nebo tamtéž prodávat zkažené řízky. A považuje to za zcela rovnocenné s kouřením těch kuřáků. To ovšem ledacos vypovídá o jeho inteligenci, či povaze. ;-)

M. Prokop 12.6.2017 15:25

Re: Souhlasím, paní.

Nejspíš už ji zase má ... :-P

J. Jurax 12.6.2017 19:15

Re: Souhlasím, paní.

On pan Neveselý soudě podle výroků, jimiž zde oblažuje, toho nepozná víc než tohle ... :-)

R. Langer 12.6.2017 12:43

Re: Souhlasím, paní.

No, můžete to zkusit, jestli na tom vyděláte. Co vy na to?

J. Anděl 12.6.2017 12:14

Re: Souhlasím, paní.

Je to složitý, žejo? Člověk si může dělat doma, co chce (a to také ne neomezeně), ovšem jakmile chce podnikat, chtě nechtě se musí podrobit velkému množství pravidel. Nekouření a EET jsou jen poslední z dlouhé řady. Jen jestli ta řada už není dlouhá až příliš.

S. Donát 12.6.2017 12:18

Re: Souhlasím, paní.

Ano, je. Aspoň dle mého názoru. Stát se sere do čím dál víc věcí, bohužel :-(

R. Neveselý 12.6.2017 12:19

Re: Souhlasím, paní.

Pro někoho je to složité tak, že si to zjednoduší na heslo "můžu si se svým majetkem dělat co chci". Kdybych byl tak jednoduchý jako pan Švejnoch, tak bych mohl třeba moje auto zapálit uprostřed křižovatky a odejít.

J. Anděl 12.6.2017 12:23

Re: Souhlasím, paní.

No jistě.

Ale nezapomínejme, že zákony jsou v demokracii do značné míry produkty lidí - voličů a politiků, s určitou limitací ústavním soudem a vím já čeho ještě. Mnoho z těch pravidel kdysi neexistovalo. Některá mohou zase přestat existovat.

Já to s tím kouřením vidím jako prohranou bitvu, alespoň na deset let. Ale dobrým příkladem jsou poplatky u doktora. Pravidla jsou, ale nejsou svatá.

No a kromě toho lidé pravidla většinou porušují, pokud to jen trochu jde.

R. Neveselý 12.6.2017 12:29

Re: Souhlasím, paní.

Ano. Je to takové "donátovské", zvolit si zastupitele, kteří mu pak zakážou něco, s čím není spokojen. Jistě bude příště volit obezřetněji, aby mu opět kouření v hospodách povolili.

S. Donát 12.6.2017 12:37

Re: Souhlasím, paní.

Oblíbil jsem si u nás jeden nekuřácký bar a chodím tam zhruba rok. Mají tam skvělá piva, pokaždé něco nového na ochutnání. A vůbec mi nevadí, že chodím kouřit ven. Ale když jdu s kamarády třeba na mariáš, zvolil bych raději nějaký zakouřený pajzl, kde si zahrajeme a nebudeme muset od hry odbíhat na cigáro. Každý by měl mít právo volby.

R. Langer 12.6.2017 12:49

Re: Souhlasím, paní.

Přesně tak!

J. Kučera 12.6.2017 16:34

Re: Souhlasím, paní.

Křižovatka, ketrou poškodíte současně není vaše, ale doma na zahradě _ proč ne.

J. Kučera 12.6.2017 16:28

Re: Souhlasím, paní.

Samozřejmš, vždyť to platí.

P. Švejnoch 12.6.2017 11:51

Re: Souhlasím, paní.

Mně se velmi líbí prohlášení pana Neveselého:" Já také SOUHLASÍM OD ZAČÁTKU DO KONCE s paní Šichtařovou, ALE NESOUHLASÍM s ...

No, hlavně, že má ve svých bezvýhradných souhlasech jasno. :-)

R. Neveselý 12.6.2017 12:14

Re: Souhlasím, paní.

Hlavně, že jste to pochopil. Nebo vlastně ne, nepochopil.

P. Švejnoch 12.6.2017 12:37

Re: Souhlasím, paní.

Já jsem Vás pochopil dokonale:

Souhlasím od začátku do konce, ale nesouhlasím s touhle tezí...

Netřeba dalších ilustrací Vaší bystrosti a složitosti, drahý pane Neveselý... :-D

R. Neveselý 12.6.2017 12:47

Re: Souhlasím, paní.

Takže nepochopil. Příště budu muset speciálně pro Vás napsat "Souhlasím také, ale ne se vším", abyste se v tom nemusel láskyplně rýpat jako v dětství s klacíkem v ručičce v tamtom.

P. Švejnoch 12.6.2017 13:03

Re: Souhlasím, paní.

Co je ono Vámi zmiňované "tamto", ctěný pane Neveselý? Máte na mysli "hovno"?

Já bych Vám jen rád připomněl, že "tamto" v čem se rýpu, je Váš příspěvek...

Ale na druhou stranu jsem rád, že jste takto objektivně zhodnotil kvalitu vlastního textu... :-D

R. Neveselý 12.6.2017 13:07

Re: Souhlasím, paní.

Už došly argumenty? Vlastně Vy argumenty nemáte, jen se od začátku rýpáte v gramatice, k věci nic.

P. Švejnoch 12.6.2017 13:08

Re: Souhlasím, paní.

V gramatice? Vážně? :-o

R. Neveselý 12.6.2017 13:15

Re: Souhlasím, paní.

Ano, v gramatice hlupáku. Pokud chcete dělat chytrého, doučte se, jinak jste za hlupáka.

"Gramatika neboli mluvnice je soubor logických a strukturních pravidel, kterými se řídí stavba vět, větných členů a slov v určitém přirozeném jazyce. V tradičním pojetí zahrnuje morfologii (tvarosloví) a syntax (skladbu), v širším i další jazykovědné disciplíny, jako je fonetika s fonologií, lexikologie a slovotvorba a stylistika."

https://cs.wikipedia.org/wiki/Gramatika

P. Švejnoch 12.6.2017 13:20

Re: Souhlasím, paní.

To ale není otázka gramatiky, milý pane Neveselý.

Předmětem mého pobavení je logika (resp. její absence) Vašeho výroku: "Souhlasím od začátku do konce, ale nesouhlasím s bodem 26"...

Tak teď nevím, jak to je s tím hlupákem, milý bystrý a doučený pane Neveselý... :-)

R. Neveselý 12.6.2017 13:28

Re: Souhlasím, paní.

Nenapsal jsem "Souhlasím od začátku do konce", to jste se nějak přehlédl, nebo co. Můj výrok zněl jinak, takže celé Vaše meldování je o ničem.

P. Švejnoch 12.6.2017 14:43

Re: Souhlasím, paní.

To víte že jo, vážený bystrý pane Neveselý.

Jen pro připomenutí: Pan Alda napsal ve svém úvodním příspěvku v 11:01 na adresu paní Šichtařové, cituji: "Od začátku až do konce s Vámi souhlasím."

Vy jste k tomu doplnil v 11:23, cituji: "Já také, až na ...".

Jestli v řeči Vašeho kmene znamená v tomto kontextu obrat "Já také" něco jiného než v češtině, například "Já nesouhlasím" nebo "Souhlasím jen částečně", nebo tak něco, pak se Vám samozřejmě hluboce omlouvám. Ale v mém jazyce to znamená "Já také souhlasím od začátku až do konce".

A mimo to - už začínáte být poněkud únavný, takže: Buďte neobyčejně zdráv, milý bystrý, složitý a doučený pane Neveselý... ;-)