Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MM

M. Machek

25. 5. 2011 20:53
Rušit byznys, který nám ještě funguje...

U většiny akciovek s listinnými akciemi na doručitele je povětšinou zřejmé, kdo je majitelem a vždycky je to průšvih. Proto jsou tady. Na tom přece stojí zdejší byznys. Vždycky se někdo objeví na valné hromadě a ten někdo nepadá z nebe. Je to plytké téma, opět česká specialita jako švacsystém, pervitin nebo Jára Zimmermann. VV tím svým svazáckým až patologickým zamítáním alespoň nějakého vytěsnění této kuriozity upadly do široké české politické žumpy.

0 0
možnosti
PJ

P. Jirka

25. 5. 2011 18:54
Autore, autore,

sice chápu, že asi rozumíte cestovnímu ruchu, ale s veřejnými zakázkami to moc slavné není. Pokud si myslíte, že úprava ZVZ po 15. 9. 2010 ohledně anonymních akcií byla v pořádku, tak jste jste pořádně vedle. Ta úprava byla stejně špatná jako ta současná (možná ještě horší, protože bezdůvodně vylučovala z účasti v tendrech firmy, které díky zaknihovaným akciím měly strukturu celkem průhlednou).

Klíčem k celé věci je pochopení rozdílu mezi akciemi na jméno a na doručitele a akciemi zaknihovanými a nezaknihovanými. A pokud je akcie na doručitele zaknihovaná, pak určitě nelze mluvit o anonymním vlastníkovi. Stejně tak akcie na jméno může ležet v něčím trezoru a byť na ní určitě je jméno vytištěno, stejně se nikdo nemusí dozvědět, čí vlastně to jméno skutečně je. Nicméně tenhle základní princip neobsahovala ani úprava ZVZ platná od 15 . 9. 2010 do 30. 12. 2010. Navíc všichni politici zleva do prava se pojmu zaknihovaná akcie vyhýbají jako čert kříži :-)

Zkuste si napříště zjistit fakta než zase napíšete nějaký nesmysl. Tím samozřejmě nijak nezpochybňuji, že by ZV ustanovení o tom, že se účastnit tendrů mohou pouze firmy se zaknihovanými akciemi, celkem slušelo...

0 0
možnosti
RK

R. Kříž

25. 5. 2011 13:06
a vy si,

autore, myslite, ze nikdo nedokaze upravit vlastnickou strukturu tak, abyste stejne vedel kulove??

to je stejna demence, jako zakaz prodeje pudy cizincum.... primitivni, zbytecne....

jestli vam jde o to, aby anonymni firmy nevyhravaly statni a obecni tendry, tak prosadte zakon, narizujici takove pravidlo....

ale nese.te se do toho,  co si kdo chce zalozit za spolecnost!!!! zase jen davate (po vzoru dementu jinde) velkemu bratrovi vice sanci jak vlezt kazdemu az do riti a pekne si to tam prohlednout.....:(((

0 0
možnosti
ZR

Z. Rychlý

25. 5. 2011 11:58
Pozor na zaměňování.

Pokud si vzpomínám, tak existují akcie na jméno a pak skutečně ty anonymní - na nositele. Na akciích na jméno není nic špatného, vlastnk je známý a zaknihovaný. Ty anonymní není ovšem potřeba rovnou rušit, stačí jen zakázat firmám s jejich neznámými majiteli přístup k veřejným penězům. 

Ovšem náš udatný parlament schválně zmrví všechno (proč asi), s výjimkou své vlastní imunity.

0 0
možnosti
PS

P. Schuh

25. 5. 2011 10:25
Dobrý článek

Každý krok, byť i nepatrný, vedoucí k zamezení korupce je dobrý. Bohužel stokrát si to může přát třeba 90% občanů, pokud si to naši "mocní" milostivě neschválí nebude ani hovno. A nikdo na světě je k tomu nedonutí.   

0 0
možnosti
JH

J. Hanzal

25. 5. 2011 10:00
Máte pravdu,

jen jeden malinký rozdíl tady je, a to, že unás nerostou banány. Ovšem v ostatním s Vámi naprosto souhlasím.

0 0
možnosti
RH

R. Houška

25. 5. 2011 9:10
Pane Okamuro, díky. Podle toho, jak tu modro-oranžové straky

prskají, je Váš článek opět trefou do černého.

0 0
možnosti
JN

J. Novak

25. 5. 2011 7:30
Státní zakázky, veřejné zakázky...

..., většina z nich je stejně zmanipulovaných. Mnohokrát jsme se zkoušeli přihlásit do různých "výběrových" řízení přes tzv. "elektronické tržiště" státní správy. Tam se to dělá jinak, ypíše se výběrové řízení s naprosto nereálným termínem dodání čehosi, co už má kamarád dávno vyrobené a ve skladu a co nikdo jiný v daném termínu proto pochopitelně ani nedokáže vyrobit či zajistit, protože jenom příprava a nákup komponent by mu trvala nejméně dvojnásobek požadované doby dodání. A státní kasa i zákon "ostrouhala".

0 0
možnosti
JS

J. Schwarz

25. 5. 2011 10:17
Re: Státní zakázky, veřejné zakázky...

kdyby byl zájem, daly by se podobné praktiky vyšetřit a dokázat "zadavatelům" manipulaci a podvod. "Kamarád" by asi těžko dokládat, že dané věci vyrobil za týden nebo proč věci vyrobené na speciální zakázku vlastně  měl "na skladě".

0 0
možnosti

S. Ševeček

25. 5. 2011 6:20
Demagog

horší VV.

Fuj !

0 0
možnosti
PS

P. Skřivan

25. 5. 2011 3:02
Řekl bych, že je to ještě horší,

tj. nejde jen o poslance a senátory, ale hlavně o spousty šéfů ve státní správě, kteří legálně nemohou podnikat a přes to vlastní firmy a dohazují si státní zakázky, které v konečném důsledku živí stranické pokladny, které se i tak topí v dluzích.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz