4.6.2020 | Svátek má DaliborDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Poslanecká imunitaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 17.1.2018 9:35, přehled diskusí

No to jsem se dočkal názorů z ODS.:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 15.1.2018 20:21

Tohle mi fakt nedělejte.

Budu se muset za ODS zase stydět. Návrh jsme předkládali několikrát. Byla to reakce na různé, legislativně špatné a dílčí změny imunity, z nichž některé byly přijaty a situaci ve skutečnosti neřešily, stejně jako ji neřeší dnes platná úprava.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/politika/senatori-rusi-imunitu-jiz-dosud-hajili/r~i:article:231421/. To bylo před více jak deseti lety.

Ten neprošel, za pár let další, ten senát schválil, byl sněmovnou shozen, jako prakticky všechny podobné návrhy, ponechávající jen indemnitu. Ani dnes nemají poslanci imunitu, jejich stíháníní je přerušeno v době, kdy vykonávají mandát a pokud nejsou vydáni. To by si mohl krajský zastupitel ODS přečíst, než začne psát na toto téma, jako by to bylo něco nového. A s problematikou by se mohl alespoň trochu seznámit. Jinak budou mít lidé pocit, možná neoprávněný, ale pochopitelný, že takto přistupuje i k věcem v kompetenci kraje, kde je zastupitelem.

I kdyby sněmovna vydala Babiše k trestnímu :
Autor: A. Alda Datum: 15.1.2018 13:55

stíhání, vůbec to neznamená, že bude obžalován a už vůbec ne, že bude odsouzen.

A hlavně to není řešení situace, když bez ANO nelze sestavit vládu.

On i trestně stíhaný člověk může být premiérem. Dokonce i odsouzený člověk může být premiérem. Předsedou vlády může být i člověk ve výkonu trestu odnětí svobody.

Dnes je pan Babiš předsedou vlády. A předsedou vlády i zůstane, nerozhodne-li se on sám jinak. Tak jsou prostě povolební karty rozdány.

Re: I kdyby sněmovna vydala Babiše k trestnímu :
Autor: A. Pakosta Datum: 17.1.2018 9:35

A zase nemáte pravdu.

Dneska podá pan Babiš a jeho vláda demisi. Ne ze svého rozhodnutí, ale podle zákona.

Tím přestane být pan B. předsedou vlády, a začne být předsedou vlády v demisi. Ano, může v demisi ještě nějakou dobu "vládnout". To, zda bude pan Babiš jmenován předsedou další vlády, není na jeho vlastním rozhodnutí, ale na prezidentu Zemanovi (pokud to stihne v rámci svého dobíhajícího mandátu, nebo pokud bude znova zvolen), případně na budoucím prezidentu Drahošovi. Anebo taky na Poslanecké sněmovně - ta by se totiž mohla svým usnesením rozpustit a prezident by pak musel vypsat nové volby.

Poslanci a senátoři kradou:
Autor: P. Flener Datum: 15.1.2018 10:49

Kradou buď v rámci svých politických špinavých kšeftů, nebo proto že za svoji loyalitu dostávají všimné, nebo si přihrají majetky protože jsou přednostně u lizu, nebo kradou už tím, že sami rozhodují o svých platech, které si hloupým žvaněním vůbec neodpracují.