28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

PRÁVO: Politický proces s Klausem

Tato má poznámka, která není ničím jiným než povzdechem nad současnou politickou a společenskou atmosférou, nad polarizovanou společností, v níž začíná převládat nenávist nad demokratickou debatou, vyvolala docela rozsáhlou diskuzi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Polanský 10.3.2013 19:32

Bože, bože těch nesmyslů

Klaus může frivolně vyhlásit amnestii, ale senátoři jej žalovat nesmí! Prý politikum, bože, a o čem politika je? Přece o politice.  

J. Barto 10.3.2013 20:46

Re: Bože, bože těch nesmyslů

A Vy se přidáváte. Klaus byl podle mne špatný prezident. Amnestii však měl právo vyhlásit, její rozsah zaleží pouze na prezidentovi, který ji vyhlašuje. Mohl vyhlásit třeba i všeobecnou !!

Druhá věc je pak, že v našem právním řádu,neřádu, neexistuje prostý paragraf, kterým se může prezident stíhat za neplnění slibu.

Pak z toho v českém zaprděném dolíčku vznikne obludnost zvaná VELEZRADA!!

M. Prokop 10.3.2013 21:16

Re: Bože, bože těch nesmyslů

Kdo, kromě vás, tvrdí, že senátoři nesmí?

Oni smí, já je za to mohu zase kritizovat, že jsou pitomci.

Toť vše.

B. Rybák 11.3.2013 10:44

Re: Bože, bože těch nesmyslů

Senátoři, zbaběle se skrývající za svou ústavou zaručenou beztrestnost obvinili V. Klause z velezrady očividně jenom proto, že je to jediná věc, z níž lze prezidenta (a ne tedy soukromou osobu V. K.!!!) obvinit. Udělali to přesto, že tím zaseli do společnosti nenávist, strašlivě urazili stoupence V.K. kteří vždy představovali a pochopitelně zase budou představovat výraznou většinu národa, vlastizrádně ho obvinili za obhajobu naší suverenity, které u V.K. obdivuje drtivá většina národa, zostudili a znevěrohodnili nás všechny přesto, že toto jejich "zviditelňování" nemůže v žádném případě přinést nic pozitivního.

To že se něco může udělat, ještě neznamená, že to není hovadina nebo dokonce hyenismus. Zákon Vám např. nebrání rafinovaně psychicky týrat vlastní matku a třeba ji vystěhovat na "ulici".

Poznámka: Frivolnost není v naší ústavě ani v našich zákonech definována a nemůže být tedy ani stíhána.

J. Václavíková 11.3.2013 19:49

Re: Bože, bože těch nesmyslů

Klaus, zbaběle se ukrývající za svou ústavou zaručenou beztrestnost, vyhlásil abolici, jíž zprostil trestního stíhání ty největší lumpy, spjaté s jím řízenou divokou privatizací a s dobou bezuzdného rozkrádání republiky díky jím šikovně ohnutým či chybějícím zákonům. Vyřazením demokratického souboje politických stran další lumpárnou, totiž oposmlouvou, pomohl paralyzovat justici i policii na dlouhá léta, kdy byly tyto složky zcela pod vlivem partajních šíbrů. Hrozilo, že po uvolnění jejich svázaných rukou to začne ještě víc vyplouvat na povrch, proto zasáhl zmiňovanou abolicí. To už ovšem ani lecčemu uvyklí poslušní kývalové neskousli a veřejné mínění jej vykázalo tam, kam patří, totiž na smetiště. Výrazná většina národa si přeje, aby mu Ústavní soud nadělil, co si vrchovatou měrou vysloužil. Ani vlastní národ nelze zneužívat donekonečna.

B. Rybák 12.3.2013 20:30

Re: Bože, bože těch nesmyslů

Výrazná většino, jsem zvědav, čím nás obšťastníte, až se ani ten EU-huhersky zbabělý ÚS neodváží ztrapnit odsouhlasením tohoto právního hyenismu. Poženete to výš, že.