24.1.2020 | Svátek má Milena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Brutvan 14.6.2011 9:38

Souhlasim s Vami

udelate s tim neco? :)

P. Čech 14.6.2011 10:21

Re: Souhlasim s Vami

Pan Altner, jako jedinec, stejně jako Vy, s tím nemohou udělat nic. Něco s tím udělat mohou jen občané a to přinejmenším vyhlášením občanské neposlušnosti. Chopí-li se toho však ovčané, podléhající kázání mocichtivých skupin (jejich vůdců), dopadá to obvykle špatně, viz rok 1948. Pouze občané si mohou vynutit změny, které si přeje jejich většina (Island). Nezávisle na přáních politických a jiných (mezinárodních) seskupení. Žádná stávka v pravém slova smyslu toto nevyřeší a to z jediného prostého důvodu. Do stávky jdou politicky a jinak ovlivnění ovčané, nikoliv občané.

P. Čech 14.6.2011 9:11

Rozpory

Co si budeme nalhávat? Ústava ČR je podobných rozporů plná. Z toho vyplývá jediné. Je špatná a je třeba ji od základu přepracovat. Mám za to, že vznikla nikoliv jako dílo odborníků, ale jako výsledek práce odborníka, kterou přetvořili diletanti, t.zv. experti na ústavní právo (Jičínský a další). Mnoho článků je nejednoznačných a odkazujících na zákony. Není nic jednoduššího v případě nezájmu a odporu politických stran, tyto zákony jednoduše nevypracovat. Příkladů je mnoho. Namátkou pouze dva. Ústava hovoří o referendu, zákon o obecném referendu již více než dvacet let vypracován a schválen nebyl. Listina základních práv a svobod hovoří v čl. 27 o právu na stávku a odkazuje na zákony. Zákony až na jeden, který řeší pouze část, opět chybí. .Existuje jedno velice pěkné slovo a to "revolta". Toto slovo ve svém významu daleko lépe vystihuje dění, kterého jsme nyní svědky. Nejedná se o stávku ve svém vlastním významu, ale o odpor části občanů proti současnému vládnutí a potažmo celému systému, který je u nás zaveden a je politickými stranami mylně vydáván za demokratický.Jde o odpor občanů (nikdo neví, kolik jich je) proti t.zv. "reformám" vlády, které de facto skutečnými reformami nejsou a mají k nim daleko. Chybí zde nejen celková změna, ale hlavně náprava, zlepšení. Jsou prováděny pouze dílčí změny, které neřeší podstatu problému. Podstatu systému, který tyto problémy vyvolává, neexistenci naplnění významu pojmu "demokracie". Jediná smysluplná změna, která může sama automaticky řešit všechny problémy, které trápí občany je komplexní změna ústavy, změna volebního systému na většinový do všech orgánů státní správy a hlavně vypracování a schválení zákona o obecném referendu, jehož výsledky musí být závazné jak pro moc zákonodárnou, tak i výkonnou a soudní. To je skutečná demokracie, vážení.

P. Skřivan 14.6.2011 2:33

Zajímavé,

dojemná obava o Ústavu.

Leč soud to už posoudil a ve zdůvodnění je uvedeno, že se jedná o stávku v souladu s Ústavou a shledal pouze problém včasného ohlášení.

Mimochodem, když už zmiňujete KGB / FSB, neřekl bych, že šéf odborů jezdí rád do Moskvy za svým šéfem. Na to máme jiného experta s modrou kravatou.

R. Sedláček 14.6.2011 7:30

Re: Zajímavé,

Soud nic neposuzoval, jen vydal předběžné opatření. Přestaňte už s tou hloupou demagogií

Ž. Halabudová 14.6.2011 8:42

Re: Zajímavé,

Hlupák,nemůže vykrknout nic moudrého.A skřivan, už vůbec nic.

P. Skřivan 14.6.2011 19:44

Re: Zajímavé,

Co s někým, kdo druhé akorát uráží ? Nic ...

P. Skřivan 14.6.2011 19:42

Re: Zajímavé,

Tak si laskavě to předběžné opatření laskavě přečtěte, hlavně zdůvodnění a uvidíte sama. Chápu, že je pohodlnější jen kecat, ale je to jenom kecání ...

F. Svoboda 14.6.2011 15:41

Re: Zajímavé,

Pane Skřivane, čítávám Vaše diskusní příspěvky, které jsou pozoruhodné. Prosím Vás pokud se neostýcháte, přibližte mně Vaši osobu - vzdělání, povolání či poslání, typ obydlí (byt nájemní, družst.,RD ) členství v odborech , velikost sídla, kde žijete atd. Rád bych tyto údaje si dal do souvislosti s Vašimi názory. Děkuje Váš čtenář.