26.1.2021 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

PRÁVO: Konečné řešení české otázky...

Připomínat českým občanům, co znamená slovní obrat "konečné řešení", je asi zbytečné. Základem je vždy odepření práv občanům včetně práva na spravedlivý proces.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kiklhornová 1.7.2012 11:48

S českými soudy mám podobnou zkušenost.

Soudila jsem se s Dopravním podnikem protože jsem dostala pokut za to,že jsem zaplatila víc než jsem měla za lístky. Na obvodním soudu jsem odpor proti platebnímu rozkazu vyhrála,soudkyně se divila,jak si to vůbec mohli dovolit jít s něčím takovým k soudu. DP se odvolal na město. Mé důkazní prostředky se ze spisu ztratily,navrhovaní svědci nebyli povoláni,DP požadované doplnění důkazů neprovedl,přesto jsem to projela,neb samosoudce v odůvodnění rozsudku uvedl,že nevěří mému vylíčení událostí( k tomu jsem navrhovala svědky) a že jsem vůbec nedůvěryhodná - v té době jsem byla strážník městské policie. Tudíž jsem dostala k úhradě nejen pokutu,ale i soudní poplatky a náhradu nákladů ,to vše bez možnosti odvolání.. No a pak se suďte. U našich soudů nezáleží na tom zda jste v právu,ale kdo se s kým zná a co z toho soudce má.Proto se u nás nikdy neříká podle paragrafu toho a toho,zákona č..je to tak a tak,ale podle mého názoru... Jak můžete slyšet ve všech  pořadech,které se snaží zastat občanů s problémem.

J. Dvořák 1.7.2012 10:41

Pán Ježíš byl taky nevinnej !

A přeci ho ukřižovali !

J. Podhradsky 1.7.2012 6:18

V TOM ABY SE PRASE VYZNALO

Nechapu co s tim ma co delat obcanstvi najemnika, nebo soucastna politika, mozna jsem oduvodneni  prehled, protoze jsem opravdu nemel silu tu manipulativni slataninu cist pozorne a nejsem expert. Ale mam pocit, ze majitel se chce soudit, a zaroven nechce soudit,  mozna bral penize a  zatajoval prijem danovenu uradu, nebo spolecnikum nebo vlastni rodine, nebo jinak porusoval zakon   a pri preliceni by to vyslo najevo a vycurany najemnik to vedel a vyuzil toho. Proste nejaky dulezity fakt  nam autor taji a dela z nas voly a nebo mu pr*dlo v bedne nebo oboji a mam pocit, ze ta soudkyne nebo nejaky  rozmny pravnik by to vysvetlil v paru vetach . Ale opet rikam, nejsem expert a neznam vsechna fakta, jenom mam pocit, ze mne tady nekdo taha za nohu.

P. Hlosta 1.7.2012 8:28

Re: V TOM ABY SE PRASE VYZNALO

Já to vnímám jako cílený útok na Pospíšila, ač ten není v soudní při nijak účastný. Prostě jen ukázka možností v politických oblbovačkách. Tenhle soudní nonses u nás patrně je možný, ale vinit za to ministra je tak ujeté, až to zavání účelovostí. Účel prostě světí prostředky a tak se vybrala z hromady ublížeností jedna, kde dotyčný ani není ochoten o svém případu uvést identifikační data, aby nebyly dohledány důvody soudu vedoucí k rozsudku. Tahle ublíženost má podle autora ukázat oprávněnost vyhození ministra?!!

Autor je tupec, pokud si myslí, že tohle mu myslící lidé sežerou!

J. Boleslav 1.7.2012 9:16

Re: V TOM ABY SE PRASE VYZNALO

Mám velmi podobný názor.

M. Pernický 1.7.2012 12:01

Re: V TOM ABY SE PRASE VYZNALO

  Pane Podhracký, vůbec nepochybují, že jste článek nepřečetl celý. Proto můžete

  což je Vaše svaté právo plácnout  co Vás napadné. Nemůžete však článek hodnotít,

  pravděpodobně nechápete čtený text, což je nad Vaše síly.

T. Hamet 30.6.2012 23:48

Další

dobrý důvod, proč opustit Schengen a obnovit střežené hranice.

L. David 30.6.2012 22:39

Mafie by se mohla od české justice mnohém naučit.

P. Kozelský 30.6.2012 17:15

Shnilé pilíře demokracie

V nadpisu je obsazeno vše cěho třeba k vyslovení občanské neposlušnosti. Všeho čeho třeba k zahájení protiprávních kroků k obnovení demokracie.

Všechny pilíře na nichž tento stát stojí jsou shnilé a nepoužitelné k jeho výstavbě. Nelze se domoci pozitivních změn právními cestami. Občan je znechucen a jedinými cestami jsou cesty do exilu, nebo na náměstí jako v 89. 

To je stav který volá po změnách. Leč strany mají pouze jeden zájem zájem nekalých příjmů vlastníků majetků tvořených prací milionů a rozkradených privatizací 90 let. Prohnilí proti prohnilým nepůjdou. Stát tyto zloděje chrání a občana naopak terorizuje. Stav pro občana je tedy horší než byl v roce 89.

Nyní je jen otázkou času, kdy se kolo dějin pohne, kdy vstane někdo, za kým občané půjdou do ulic a na náměstěcí, aby nemuseli utíkat jako za komunistů.

J. Boleslav 30.6.2012 16:29

Nejsem sice právník, ale vím,

že proti špatnému rozhodnutí jakéhokoliv soudce obvodního soudu přece existují opravné prostředky. A posuzovat podle jednoho soudce - blbce (nebo grázla?) stav celé naší justice je nesmysl.

E. Vašátko 30.6.2012 7:30

Tak to může být uvedený nájemce rád,

že o ten byt nepřišel. Zřejmě mu to nestálo za to. Kdyby se byl poučil z nedávno vysílaného pořadu ČT, tak by věděl, že stačí, když na Katastrální úřad pošle zfalšovanou smlouvu o prodeji bytu a pokud bude tato smlouva splňovat formální náležitosti, úřad ji zaregistruje. A než na to majitel bytu příjde, může se mu po 3 letech stát, že vlastně byt vůbec nemá, takže o co se vlastně soudí?

Jó, není nad právní stát. Ale jeden ministr to nezachrání, i kdyby se snažil. Ty zákony někdo dělá a ten, resp. ti musí vědět, proč jsou takové, jaké jsou. Poslanci, kteří jsou v parlamentu reprezentují jenom sami sebe, případně partajní výbor, který je do voleb poslal a jejich kvalifikace k takové funkci je nulová. Kolik z nich prošlo úspěšně komunální politikou ? Jako za sociálizmu - kolik jsme měli v parlamentu úderníků a dojiček, myslíte, že rozuměli tomu, co se projednávalo ? Jenom na povel zvedali ruce. A dneska to jiné není. Jenom za špagáty tahá někdo jiný.

J. Blažek 30.6.2012 6:24

To je síla!

Zejména ten závěr článku: Pronečasovský vrtichvost Mládek píše, že za evidentně podivné rozhodnutí soudu může Pospíšil a proto byl odvolán zaslouženě. To je prostě síla! Copak je ministr spravedlnosti nějakým nadřízeným stovek soudců, aby jim mohl přikazovat, jak mají soudit?!

P. Pavlovský 30.6.2012 6:20

Snad nám nechcete namluvit,

že Pospíšil byl odvolán kvůli této kauze nebo jí podobným? A pokud ano, proč nám to premiér neřekl?

Z. Máška 30.6.2012 2:32

Zbývá už jen střílet...

.

R. Brzák 30.6.2012 1:47

Já jsem asi usnul a tohle se mi jenom zdá...

Pokud se nejedná o recesi autora, prosím, abych byl někým poučen, jak se stát občanem jiného státu, než je tento, aniž bych musel utéci za hranice.

Nebo se snad musím pokusit založit novou, autonomní a od českého "práva" a "spravedlnosti" oddělenou správní jednotku ve svém domě - hradu, abych pak mohl nabízet azyl a občanství každému, kdo se, jako já, již nebude cítit ve státu takto naplňující základní svoji funkci bezpečný?