16.1.2021 | Svátek má Ctirad


Diskuse k článku

PRÁVO: Když se z pomluvy učiní hodnotící soud

Andrej Babiš může dál s autoritou předsedy vlády roztrubovat, že Transparency International je zkorumpovaná organizace. Kým? No přece státem, který on řídí. Ale vlastně nejen českými ministerstvy, nýbrž i Evropskou unií.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 27, poslední: 1.3. 2020 20:00, přehled diskusí

Š. Hašek 1.3.2020 20:00

Víte, paní Netolická,

je mi to až peinlich ....

Pan Jelínek minimálně nerozezná rozdíl mezi zájmovým spolkem, který se baví "vynášením rozsudků pro ČT09, komentováním všeho možného........".

A soudním rozhodnutím řádného soudu dle zákonů ČR.

Vy asi také.

L. Netolická 1.3.2020 15:32

Souhlasím s p. Jelínkem.

B. Vráb 1.3.2020 14:29

Pane Jelínku, co s tím když velké části českého občanstva lhaní,podrazy, a urážky tohoto slovenského eštébáka vůbec nevadí???

V. Čermák 1.3.2020 18:20

Inu s touto Opoziční Mantrou nevyhrajete ani ty Příští volby. Toš tak..

Š. Hašek 1.3.2020 8:53

........ jak opakovaně činí ČT09spacákveřejno, že Jelínku?

Vy, Halík, Nora168 ....... pomluvy .... "tak to sedí". Bez legrace.

S. Ševeček 29.2.2020 14:55

TI zkorumpovaná je, protože tendenčně ovlivňuje veřejný prostor, tedy politiku.

/cbd

J. Chaloupka 29.2.2020 14:10

Pane Jelínku, takže politiku u nás mohou dělat pouze nemajetní a bezdomovci, protože každý kdo vlastní třeba jen byt v paneláku je dnes milionář a má své zájmy. Jako třeba Jurečka. Ten než šel do politiky, tak svůj statek dal manželce, a sám si sedl do křesla ministra zemědělství. Tím jakýkoliv střet zájmů zlikvidoval. Asi s manželkou nemluvil.

Š. Hašek 29.2.2020 14:36

Trefné, ale marné! Marné. marné.

V pondělí položím svoji funkci v SVJ, protože bych mohl hlasovat "ve svém, hnusném zájmu a zájmu sousedů".

Navrhnu, aby místo mě (změna stanov, notář) tam vzali "nezávislou" osobu! Někoho z ulice! Nejlépe někoho, kdo při slově -dům- se zamyslí. A bude hledat poradce.

L. Netolická 1.3.2020 15:45

Pane Chaloupko, pokud jde o střet zájmů, tak v politice mohou být bohatí lidé, ale neměli by sedět ve vládě,když jejich firmy pobírají dotace, pobídky, státní zakázky, na něž mají z pozice např. premiéra vliv. Rozhodně by takový politik nedal své firmy do svěřenských fondů, které by mu spravovala manželka Monika a jeho blízcí právníci. To je jasné obejítí zákonu.Vládní politik by také neměl vlastnit celostátní média a ovlivňovat tak voliče. Jinak je známo, že p. Jurečka po dobu svého vládního angažmá se vzdal pobírání dotací.

Š. Hašek 1.3.2020 19:54

1. Musí podle Vás politik prodat majetek?

2. Pan Jurečka převedl majetek na manželku. Pan Babiš nesmí!!??

3. Média může vlastnit každý, každý si potom vybere z toho množství. Nesleduji, co Vy čtete, posloucháte, čím se Vy necháte ovlivnit ..... totéž očekávám od Vás. "Ovlivnit" hezké a moderní slovo, že?

4. Nevzdal se všech dotací! Jen je promyšleně pro veřejnost očesal! Špatně sledujete fakta.

J. Schwarz 29.2.2020 10:09

Zlatá slova pane Lukáši. nejen laik, ale i odborník by připustil, že zákony by měly občana chránit před zlovůlí mocných. A kde dnes ti mocní, co chtějí rozkazovat, šikanovat a všechno řídit sedí? No přece v Bruselu, a pak v centrálách nadnárodních firem a neziskovek! Hlavně proti těmto silám má být občan chráněn!

Š. Hašek 29.2.2020 10:00

TI sama "malinko" kašle na zákony. Řídí se plně příslovím: Lepší drzé čelo než poplužní dvůr.

Problémek nastane, když se někdo ozve a naznačí, že ten spolek není žádný řádně jmenovaný soud. Je to spolek kecalů/komentátorů/diskutérů.

Pikantní je, že Jelínek opět doporučuje "hnát premiéra ČR k mezinárodnímu soudu štrasbrusele" ..... inu, jako zaseklá jehla v gramofonové drážce.

P. Lenc 29.2.2020 9:33

Nemám Babiše opravdu rád, ale to, že je TI zkorumpovaná může pochybovat pouze Jelínek a jemu podobní "vyznavači jediné pravdy".Mimochodem pane Kando, Babiš není zkorumpovaný, jenom umí díky zákonům hrabat i nohama.

Š. Hašek 29.2.2020 9:54

Souhlas.

Nesouhlas - Andrej Babiš používá zákony stejně jako jiné firmy v oblasti štrasbrusele. Určitě má "mírnou tlačenku", stejně jako třeba dítka jiných politiků "mají tlačenku". Faktem rovněž je, že platí daně plně do ČR. Tedy je možno doložit, že přináší užitek i nekoblihářům (abych se vyjadřoval po jejich).

Zkráceno.

P. Lenc 29.2.2020 10:21

Proto píši o zákonech.Problém je, že ti druzí nelezou do politiky a nemlaskají.Né že by to bylo košer, ale je to tak.

P. Zinga 29.2.2020 9:12

Ale ona je zkorumpovaná.

V Německu teď bouří rudozelení, protože soud osvobodil muže, který o jedné političce napsal, že je "qoutenfrau", to jest posazena do vysoké pozice, aby se naplnily kvóty a navíc, že je "hlásnou troubou islamismu".

V předchozích případech, kdy soud ochránil rudozelené a tím potalčil svobodu slova, nastal jásot.

A vlastně i u nás, viz Babiš o chvilkařích...

P. Zinga 29.2.2020 9:21

Oprava: ta dáma není "qutenfrau", nýbrž "quotemigrantin" a není hlásnou troubou, nýbrž mluvící loutkou islámu.

M. Kanda 29.2.2020 8:58

Ode dneška tedy budu používat formulaci "Babiš je zkorumpovaný jako Transparency International". Ta by tedy měla být beztrestná.

K. Salajka 29.2.2020 6:37

Způsob jakým Váš tábor dehonestuje právníka, který se 30let zastával nájemníků a šest let pracoval pod Špilberkem jako zástupce "té osoby", to je něco jako zdroj vody pramenité, studánka nejčistší pravdy.

R. Vacek 29.2.2020 5:57

Z TI se stala organizace, která nemá jinou agendu, než bojovat s Babišem. Možná je za tím nějaká animozita aktivistů z TI vůči premiérovi či co. Možná mají slíbené nějaké prémie za každý výstup proti Babišovi. Takových organizací, jejichž jediným známým programem je program antibabiš tu máme spoustu.

P. Hatina 29.2.2020 1:31

Ale no právě, jak to kdysi zpival pan Jahelka "Soudili se, soudili se"..

Jinak řečeno, Občané dobře vědí (a získali o tom bohaté zkušenosti za těch 30 let posametové společnosti), že ne všechno co jim kdokoliv říká, je a musí být "pravda a nic než pravda". Jak politici (před volbami i po nich), tak různí obchodní agenti (abych někoho neurazil), ani různí prodavači lepších zítřků.

Ti občané dobře vědí, že riziko špatné volby pak nesou obvykle sami (i když se jich obvykle nikdo neptá)-a tím i tu pravdu vposled poznají. Takže kvůli nim se nikdo soudit "o pravdu" a uraženou čest u soudů nemusí...

Jako že naše soudy stejně soudí takovým "tempem" že pak už to obvykle stejně nikoho nezajímá

I. Štípek 29.2.2020 0:32

Jelínek...pořád si říkam, jak myslí redakce NP, když sem pořád strká toho užvaněného budižkničemu. Probuďte se, to není že byste jako dávali zaznít co nejširšímu spektru názorů. Sám bych si početl, ale to by Jelínka musel nahradit někdo, koho lze brát vážně.

K. Salajka 29.2.2020 6:45

Ono ale není špatné poznat, jak to vlastně myslí. Jsem rád například, že jsem přečetl Stát a revoluce od Lenina. Od té doby vím, že stát má fungovat jako pošta, kde se zaměstnanci u okének střídají. /Leninovi uniklo, že pak je na okýnku jednou někdo, kdo číst umí a podruhé komu čtení dělá potíže/. Vypadá to, že jako novinář Lukáš Jelínek právě takto vystřídal Karla Havlíčka Borovského.

R. Langer 29.2.2020 6:48

Výstižné...

P. Zinga 29.2.2020 9:13

A jak to vlastně myslí? Myslí?!

J. Sedlář 29.2.2020 10:07

Jak to vlastně myslí moc poznat nejde. Asi si "myslí si", ale určitě nemyslí, natož aby přemýšlel.

J. Ptáček 29.2.2020 10:20

Bezvýhradně souhlasím, jen trošku doplním Leninovo mudrování:

"Celé národní hospodářství je třeba zorganizovat jako státní poštu, ze společnosti udělat jedinou kancelář, jedinou továrnu a občané se musejí stát námezdními zaměstnanci.

Naproti tomu kdysi Stalin prohlásil:

"Bolševizmus je mrtev. Místo něj vznikl jakýsi slovanský fašizmus".

Jenom nevím, jestli už měl vůdce proletariátu v té době progresívní paralýzu v důsledku syfilidy. Stalin syfilis neměl.