31.3.2023 | Svátek má Kvido


Diskuse k článku

PRÁVO: ČAK proti Istanbulské úmluvě

V úterý 16. října 2018 se na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR uskutečnil seminář, jehož pořadatelem byli poslanci Pavla Golasowská a Aleš Juchelka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. David 25.10.2018 22:52

Všichni ti dobroserové,

kteří protlačují nějaké Istanbulské úmluvy, nejprve zprznili celkovou úroveň morálky většinové společnosti (počínaje gendrovou vychovou mládeže prostřednictvím pokroucené školské výchovy) a potom si myslí, že snad situaci zachrání legislativou přikázanou pravidly Istanbulské úmluvy.

K. Janyška 25.10.2018 21:08

S tou úmluvou je to neuvěřitelně zvláštní.

Vznikla už v roce 2012 a jako první ji ratifikovalo Turecko. Kdo by to řekl ? Dzp.

J. Kopis 25.10.2018 21:40

Re: S tou úmluvou je to neuvěřitelně zvláštní.

Četl jste Švejka?

J. Kombercová 25.10.2018 21:45

Re: S tou úmluvou je to neuvěřitelně zvláštní.

Host jako host. :)

J. Kopis 25.10.2018 21:51

Re: S tou úmluvou je to neuvěřitelně zvláštní.

Spíše "mě na nějakém podpisu nezáleží"

J. Kopis 25.10.2018 20:53

Tak v Americe se už začalo nadělovat

a to je teprve začátek. Ale myslím, že soudruzi se nedají zastrašit a budou chtít dotáhnou svojí vizi do zdárného cíle stůj co stůj.

J. Kopis 25.10.2018 20:49

No, ona ta IU má i další zásadní význam

abychom si zvykli, že zákony se od teď budou tvořit o nás bez nás a bez ohledu na nás!

M. Rozbořil 25.10.2018 19:40

Vymýtit za každou cenu

Tak budeme mýtit i tradice a zvyky. Začal bych u Velikonoc. A uživí se na tom kupa genderistů/ek a to za naše peníze.

J. Jurax 25.10.2018 20:36

Re: Vymýtit za každou cenu

No, genderblbky by zajisté potřebovaly řádně zmrskat tatarem ...

J. Jurax 25.10.2018 19:00

No jo,

genderblbky a genderblbci, abych nediskriminoval, vymysleli peachovinu a teď ji silou tlačí s pomocí domácí páté kolony těchže ... jediná vhodná odpověď na tohle je jedině tzv. Cambronnovo slovo ... :-)

Jenom doufám, že naši volení zastupiči pro změnu jednou prokáží, že mají uvnitř lbí funkční mozky a ratifikaci téhle hovadiny odmítnou, a to nejlépe s opovržením, jehož si zasluhuje.

I. Hendrych 25.10.2018 12:02

No comment...

Opět se v České kotlině udělal z komára vůl...a to pořádný.

P. Zinga 25.10.2018 12:55

Re: No comment...

Vy jste byl předtím komárem, Hendrychu?

M. Prokop 25.10.2018 12:58

Re: No comment...

Slyšel jste někdy, jak se šíří malárie?

D. Bystriansky 25.10.2018 19:20

Re: No comment...

Určitě slyšel, vždyť je již infikován!

J. Anděl 25.10.2018 18:10

Re: No comment...

Jde-li o komára, pak je asi jedno, jestli se to podepíše nebo nepodepíše. Navrhuju komára nepodepisovat, ať je klid.

J. Růžička 25.10.2018 10:41

Vzdělání, vzdělání, všechny smutky zahání

Masarykova univerzita v Brně, Fakulta sociálních studií, nabízí jedenadvace genderových oborů. Pro příklad: Sociologické teorie genderu, Metodologie výzkumu genderové problematiky, Gender a věda, Gender ve válce, Genderová socializace, Trest a uvěznění: genderová perspektiva...Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, katedra genderových studií, nabízí čtyřicet devět genderových oborů. Znovu pár příkladů: Antropologie genderu, Feministická etika, Gender a média, Gender v jazyce, problematika slovotvorby, Gender, globalizace a sociální hnutí...Obě uniiverzity pak absolventkám genderového studia nabízí uplatnění v oblasti státní správy a samosprávy, v nevládních neziskových organizacích, v médiích, politických subjektech i vzdělávacích zařízeních, kde mohou průkopnicky přispívat k integraci rodově diferencovaných přístupů do základních společensko-politických a kulturních funkcí společnosti...

V. Student 25.10.2018 11:18

Re: Vzdělání, vzdělání, všechny smutky zahání

Ano, to jsou ty školy, ze kterých se bijci za sociálně znevýhodněné menšiny rekrutují (a opiček, které zmáčkly spoušť fotoaparátu, vyrobily si autoportrét, takže by jim měla být uznána - a také že byla - autorská práva.

Ale nepodceňujme ty školy; učí své absolventy bravurně pseudoargumentovat. To jsou ti rétoři, kdy člověk jen zírá, kde sebrali argumentační výzbroj pro ty bláboly.

J. Kopis 25.10.2018 14:03

Re: Vzdělání, vzdělání, všechny smutky zahání

Vzhledem k tom, že se jedná o pseudovědu, tak nemůže být vedena argumentace jinak než pseudoargumenty!

K. Janyška 25.10.2018 14:24

Re: Vzdělání, vzdělání, všechny smutky zahání

Marxisté jsou marxisté. Lidstvo bude hloupé ještě pěkně dlouho. Tato škola k hlouposti lidstva přispívá všemi silami... Dzp.

J. Kopis 25.10.2018 16:47

Re: Vzdělání, vzdělání, všechny smutky zahání

Principiálně se jedná o ideologii, která nemá reálný základ, jedině snad stupiditu, ale to je zase doménou pouze lidské populace. Stejně jako marxisticko-leninské učení, svého času VUML, nyní je to GENDER!

J. Kanioková 25.10.2018 17:29

To je hnus !

J. Jurax 25.10.2018 19:14

Re: Vzdělání, vzdělání, všechny smutky zahání

No jo, už moc nechybí, aby ctihodné univerzity začaly na fakultách humanitních studíí vyučovat magii a čarodějnictví. Myslím, že absolventi těchto studiíí by byli v praxi využitelnější než nyní produkovaní gendervzdělanci a hlavně by neměli takový potenciál páchat škody.

A že "obě univerzity pak absolventkám genderového studia nabízí uplatnění v oblasti státní správy a samosprávy, v nevládních neziskových organizacích, v médiích, politických subjektech i vzdělávacích zařízeních, kde mohou průkopnicky přispívat k integraci rodově diferencovaných přístupů do základních společensko-politických a kulturních funkcí společnosti" je signifikantní a varující.

Nikde jinde než v povýtce parazitních organizacích se neuplatní; leda akorát ve státní správě a samosprávě mohou vydatně škodit. A v neziskovkách tuplem. A ve vzdělávacích zařízeních blbnout hlavy. Marxismu-leninismu jsme se na školách zbavili, tak přišel gender ...

Ještě že mé dcery jsou už dospělé, takže jim nehrozí, že jim na základce studované genderidiotky budou blbnout hlavy, mají technické vzdělání a z těchle potróblých genderblbek si dělají nezřízenou perdel.

A. Alda 25.10.2018 10:25

Zákaz pohanského slavení Velikonoc je zcela zjevný.

Žádné pomlázky už nebudou - za jejich upletení se půjde rovnou do vězení.

A chlapeček, který si odmítne obléknou růžové kalhoty s nažehlenými blistry bude odebrán rodině a dán na převýchovu.

Občas si říkám, jestli nejsem vůl, že se tak tomu islámu bráním.

V. Student 25.10.2018 10:36

Re: Zákaz pohanského slavení Velikonoc je zcela zjevný.

Rozumím. I já někdy, pod vlivem událostí, směrů, které nevím odkud přicházejí, si kladu otázku, kam Evropa vlastně jde, co hledá. Jaké jsou vlastně dnes její cíle? Co chceme bez Boha?

Cíle hedonistů dosaženo bylo. Máme blahobyt, užíváme dne. V celé nahotě se tady ale začíná ukazovat jeho lesk a bída. Místo vyšších cílů se tady nabízejí pseudocíle. Různé skupinky intelektuálů tady spolu soupeří, kdo lépe podá svou věc. Umění rétoriky dosáhlo takového stupně, že se dokáží prosadit i ty největší kraviny... Kdo ví, co Evropu čeká, ale současný stav je divný, a reálně to vypadá, že bude hůř, příval kravin zesiluje. Co s tím?

M. Prokop 25.10.2018 13:02

"Co chceme bez Boha?"

Nevím, jak kdo, ale já normálně žít, neovlivňován či neomezován i náboženskými předsudky (lhostejno, jakého náboženství). To "i" znamená, že ovšem ani nějakými gender nebo multikulti předsudky, ono už je to taky jako náboženství.

Prostě normální život podle normálních morálních zásad, na které nemá žádné náboženství ani ideologie patent.

V. Student 25.10.2018 13:44

Re: "Co chceme bez Boha?"

To jo. Já jen že to nějak nefunguje. Taky nevím proč.

Z. Lapil 25.10.2018 18:02

Re: "Co chceme bez Boha?"

Nóóó... Tak nějak filozoficky vzato ovlivňován kdejakými předsudky jste skoro pořád. Například: taky vám přijde NAPROSTO samozřejmé jezdit a chodit vpravo? Nebo třeba ženy nemlátit vůbec a muže aspoň ne první a ne zezadu?

Ale naprosto vám rozumím, takže navrhuju drobnou, leč zásadní úpravu: rád bych se nechal ovlivňovat a omezovat i (přesně!) náboženskými předsudky zcela svobodně.

J. Jurax 25.10.2018 19:24

Re: "Co chceme bez Boha?"

No, pokud nebudete ve jménu čertvíčeho vyžadovat ono ovlivňování i omezování po mně, omezujte se podle libosti.

A nepřijde mi NAPROSTO samozřejmé jezdit a chodit vpravo - prostě je to uzance. Nutno určit libovolně, leč pevně ... ve Velké Británii arciť jsem s tím měl trochu potíže, obzvlášť za volantem ... :-)

Z. Lapil 25.10.2018 22:20

Re: "Co chceme bez Boha?"

Nápodobně :-)

Souslovím "naprosto samozřejmě" jsem myslel ono rychlé myšlení, na základě kterého konáte zcela bez vědomého rozhodování. Třeba že se řadíte do pravého pruhu, zatímco levý vám dělá potíže. A které je, myslím si, podmíněno náboženskými i nenáboženskými tradicemi neboli ovlivňuje mě, i když o tom vlastně nevím.

V. Student 25.10.2018 10:48

Re: Zákaz pohanského slavení Velikonoc je zcela zjevný.

Jen malý příklad za všechny. Znám mládence, který se angažuje v neziskovém sektoru. Vystudoval jednu vysokou školu, a protože je mladý, nadějný a s neziskovkářským způsobem myšlení loajální, zaměstnavatel mu v pohodě umožňuje studovat vysokou školu druhou. Při zaměstnání. Chlapec "pracuje" asi jako pracovali naši vrcholoví, ovšem amatérští sportovci za komunismu. Ale abych nekřivdil - na pár hodin týdně přichází, protože si dělá výzkum do své druhé diplomové práce, k čemuž využívá databázi a veškeré know how organizace.

Mám takové dilema: současná doba se dá nazvat dobou volného času; člověk ho ve své dosavadní historii tolik nikdy neměl. Je to ale dobře? Lépe řečeno - je lépe studovat druhou vysokou školu a napomáhat o to lépe "neziskovkářství", nebo ten čas raději proflákat někde u míče nebo u vody?