12.8.2022 | Svátek má Klára


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
hroch 25.6.2007 12:19

Stávka

je legitimní možnost jak vyjádřit svůj názor. Pokud nějaký "demokrat" toto právo zpochybňuje dostává se na úroveň totalitním režimům.

Nepatřím k příznivcům levicových stran, ale hrozně mi vadí pokusy různých politiků zpochybňovat a bránit různým způsobům vyjádření názoru. Žil jsem krátce ve Švýcarsku (2,5 roku), ohromě se mi líbila jejich referenda.... po návratu vidím různé pokusy o omezení svobody slova, schromažďování (zamlouvání si jediného vhodného náměstí ve městě na dobu dvou let a pod) či zpochybňování práva stávkovat

tyro 25.6.2007 12:58

Re: Stávka

 Pletete pojmy! Stávka je legitimní nátlak na zaměstnavatele při obhajobě práv zaměstnanců. Legitimní tehdy, až selže každá jiná možnost k dohodě. Generální stávka je politický krok, kdy legitimitu dává celorepubliková vůle naprosté většiny obyvatel.

 Odboráři chtějí vzít do svých rukou politiku celého státu. To znamená diktovat všem lidem této země svou vůli. Političnost odborů je nepřístupná a v Ústavě není zakotvena! Jednání odborů vyhlášením generální stávky by bylo protiústavní. Jako takové by mělo být trestné.

 Podivně si vysvětlujete demokracii! Demokracie není nátlak skupiny obyvatel. Demokracie je způsob vlády - nástroj, jakým se střídá u moci, tedy vládnutí, část obyvatel, bebo jejich zástupců. Vůle nynější vlády je vůlí skupiny obyvatel vyjádřené ve volbách. Odbory nemají žádné legitimní právo vnucovat svou vůli vládě!

 Doporučuji prostudovat Ústavu a zajít na Základní Školu pro vysvětlení co je to demokracie.

tyro 25.6.2007 13:08

Re: Re: Stávka

 překlep - Političnost odborů je nepřípustná...

honza 2.7.2007 13:43

Re: Re: Re: Stávka

Dovol, abych ti řekl, že jsi fašistická svině

honza 2.7.2007 13:39

Re: Re: Stávka

Političnost odborů je přípustná a v ústavě zakotvena je

každý smí činit, co zákon nezakazuje