12.4.2024 | Svátek má Julius


Diskuse k článku

POLITIKA: Žumpa je plná

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Šerlok Homeless 11.9.2009 16:22

Re: Aby mohli být přetahováni poslanci,

Pokud by byly přijaty vázané kandidátky, tak potom máme zbytečně drahou Sněmovnu. Za každou stranu by tam mohl sedět její předseda a jeho hlas by měl v hlasování váhu odpovídající počtu hlasů pro jeho stranu. Fungovalo by to jako na valné hromadě akciové společnosti.

Ale myslím, že lepší by byl většinový volební systém.

hafusak2 11.9.2009 17:40

Re: Aby mohli být přetahováni poslanci,

A když při posledních volbách do senátu ODS vyhořela a ČSSD vyhrála - to zase byl většinový systém na závadu.

Dolly 11.9.2009 13:18

Nikdo nemohl šlapat

na samé právní základy tohoto státu, protože žádné neexistují. Ještě bude muset uplynout hodně času, než se něco takového podaří vytvořit.

Karel K 11.9.2009 12:53

Protiústavně jednal už i sám prezident,

který - v demokraciích nesllýchaná věc - pomáhal shodit vládu. Nebýt jeho rady přeběhlíkům   teď bychom nebyli tam, kde jsme. I když třeba přímo neradil, neměl s nimi vůbec jednat, už to je protistátní čin. I o tom by měl rozhodnout ústavní soud a někdo by tam měl podat návrh v tom směru podat. Teď náš trosečník na Hradě nejvíc křičí, aby zakryl vlastní vinu.

muadib 11.9.2009 14:28

Re: Protiústavně jednal už i sám prezident,

President jednal s poslanci, které nemáte rád. To je tedy protistátní čin. Člověče vy jste také ukázka Demokrata.

Karel K 11.9.2009 14:57

Re: Protiústavně jednal už i sám prezident,

Ale já je mám rád, obzvláště toho naivního mladíčka, co veřejně přiznal, že se byl radit s prezidentem, jak hlasovat :-).  Klaus ho měl hned vyhodit a ne mu radit. Už to, ž e ho přijak, stačí čí k impeachmentu prezidenta, který má zůstat v takových případech čistě neutrální - už proto, že svůj úřad nedostal národní volbou. Ovšem jak říkám, to jen ve státě, kde se respektuje ústava, rozuměj v demokratickém státě.

 

 

idol 11.9.2009 12:36

Pružinský - Klaus

Prezident, který jedná tak, jako Pružinskij - Klaus, nemá v čele státu, jako Nejvyšší Ústavní činiítel, co pohledávat!

Bernard 11.9.2009 12:28

autor sám u ústavního soudu už vyhrál

Autor vyhrál u ústavního soudu spor svého města. Na stránkách Chrastavy je článek, kdy autor píše o vítězství Chrastavy u Ústavního soudu

http://www.chrastava.cz/2009/ustavnisoud.htm  

JK 11.9.2009 12:18

Tleskám autorovi!!

Dokonalá analýza současných problémů. Je dobře, že se na to Ústavní soud už nemohl dívat.

Sid 11.9.2009 12:25

Re: Tleskám autorovi!!

Naprosty souhlas! Jak nekdo napsal - jak by se asi tvaril prezident, kdyby mu snemovna ustavni vetsinou zkratila volebni obdobi?

havaja 11.9.2009 12:28

Re: Tleskám autorovi!!

Také děkuji za přesné pojmenování. Díval jsem se i na vaše další příspěvky,  přesných pojmenování máte více, viz Státní maturity :))

Yosefa 11.9.2009 12:28

Re: Tleskám autorovi!!

R^R^R^!!

kodl 11.9.2009 22:57

Re: Tleskám autorovi!!

Je to přesné. Naprostý souhlas s článkem.

Rolen 11.9.2009 12:13

Ústavní soud není svatý

Předčasné volby si přeje většina sněmovny a tím i voličů (voliči si to přejí i v průzkumech). 15 lidí nemůže mít právo toto měnit.!!

mira 11.9.2009 12:15

Re: Ústavní soud není svatý

Právo nemění ÚS, který dbá jeho dodržování, ale Klaus, Sněmovna a Senát.

Kvalitní právní stát se neřídí průzkumy veřejného mínění, už to prosím pochopte!

f 11.9.2009 12:39

Re: Ústavní soud není svatý

většina ale nesmí zahlušit menšinu ! Že jste PRO vyvlastňování majetku v obecném zájmu (např. dálnice vs soukromý pozemek)?

Šerlok Homeless 11.9.2009 16:32

Re: Ústavní soud není svatý

Předčasné volby si přeje většina Sněmovny. Kde jste vzal, že předčasné volby si přeje i většina voličů? 8-o8-o Proběhlo snad nějaké hlasování? Jak to, že se mne nikdo neptal? 8-o

-ferry- 11.9.2009 11:52

O tom,že česká kotlina se stala žumpou ..

... já už píšu dávno.Napsal jsem i teˇ%d,před pěti minutami.Ale pa Neff opět zakročil a článek vymazal. Tak ať žije demokracie ... zdravím Astone ...!

Jiřina 11.9.2009 11:50

Ustavní soud se postavil na stranu lidu

Vůle lidu se prosazuje ve volbách, kde si volíme své zástupce, kteří jsou námi pověřeni, veřejně předkládat  a prosazovat naše požadavky, týkající se směřování dalšího vývoje naší společnosti. Volič si svého zástupce volí podle volebního programu. Ví, že zvolený zástupce do parlamentu má 4 roky na  splnění předvolebního slibu. Totéž ví i poslanec, jehož sliby by měly být přímoůměrné délce volebního období, tak, aby mohl alespoň část slíbeného dodržet.Zkrácení volebního období vyvazuje poslance z jeho povinnosti vůči voličům, voliči jsou zrazeni.Kdo a z jakých důvodů může rozpustit  sněmovnu, komu to prospěje a komu ne, o tom se bavte. Jak  se mohou bránit ti zodpovědní poslanci, kteří z  důvodu zkráceného volebního období nemohou dostát slibům vůči svým voličům , neboť za dva roky se stihne méně než za čtyři. Poraženým v této hře měl být zase volič, lid !

Vladimir 11.9.2009 12:12

Re: Ustavní soud se postavil na stranu lidu

Ano, to je správná připomínka - poslanec Melčák byl voliči zvolen na 4 roky (i když ústava zná 3 způsoby, jak může být volební období zkráceno ...) , byl zvolen ve Zlínském kraji za socanský (ČSSD) volební program (ten neobsahoval rovnou daň, zastropování zdrav. a soc. pojištění, snížení DPO, zvýšení DPH, ..., zdravotní poplatky, privatizace zdrav. zařízení ...), pan Melčák pro všechny tyto (z hlediska socanů) zrůdnosti hlasoval společně s ODS, zradil své socanské voliče, ... ale a stará kolena chce napravit své hříchy a během příštího půl roku chce prosadit to, co před 3 a 1/2 rokem sliboval ... a nějaká pitomý (ne)ústavní zákon mu v tom brání !!! Navíc (což je z hlediska Melčáka vedlejší, protože on je idealista a principialista) mů brání pobírat poslanecký plat a poslanecké další rozežranosti. Protože on už udělal poro tento stát dost (jeho výrok) , už nechce kandidovat dále  (ale mohl by zase třeba zase za socany), mohl by zase voličům slibovat ...

Jiřina 11.9.2009 18:48

Re: Ustavní soud se postavil na stranu lidu

Poslanecká sněmovna čítá 200 poslanců, pane Vladimíre! Pan Melčák je pouze jeden z nich. Krácení volebního období vyvolává u voličů nedůvěru v poslaneckou sněmovnu jako celek, která není schopna řešit  názorové rozepře jinak, než že se sama rozpustí. Bravo! Kdo zaručí, že po dalších volbách, které nejsou zadarmo a které si daňový poplatník zase pěkně zaplatí, nedojde po pár měsícich k stejné situaci ? Jak dlouho to asi bude voliče bavit, stále chodit k volbám, které ho stojí čas a peníze, které zase ze státního měšce vyinkasují politické strany, které ve volbách uspějí. Občanovi zbyde zase jenom naděje, že nebude tentokrát oklamán....A tak stále dokola....

-ferry- 11.9.2009 11:46

O tom,že česká kotlina se stala žumpou ..

... píšu já už hodně dlouho.Jsem rád,že to poznal i někdo jiný.Nezapomeňmě na parádní větu našeho druhdy superdemokrata Klause v dnešním Právu : chceme-li se do budoucna vyhnout situacím,které hrozí chaosem,blíží se chvíle,kdy bude nutno přijmout novou definici pravomocí Ústavního soudu ...

 Že je to hezké..? Všechny ty instituce stvořené v návalu lásky a pravdy (a taky něčeho jiného) měly sloužit bezvýhradně jen těm,kteří jo stvořili.Není to tak dávno,kdy jiný úřad se zkratkou ÚDV,který měl potírat komunisty a jejich fandy,vydal prohlášení o udavačství jednoho světoznámého spisovatele českého původu,byť teď ve Francii žijícího.Milý ÚDV se dopustil dětské chyby - hrábl do vlastního hnízda..! To neměl dělat.. A tak se proti němu spustila kanonáda.Co kdyby ten pacholek ÚDV hrabal dál.Co kdyby vyhrábl nedej pánbu i někoho sakra demokratického a bohatého a vlivného a ... Řekl bych,že ÚDV zkrotl.Dobré bydlo je nade vše ..to dá rozum ..

 A teď Ústavní soud.Něco tak nízkého a z naší vůle exitujícího si najednou dovolí být proti panu prezidentovi,kterého nám závidí celý svět.Jeho moudrost,pravdu,vzdělanost,lásku k lidu této země i k vlastní mamince (o tatínkovi pokud vím nikdy nepadlo slovo),jeho ekonomickou znalost,klimatologickou a kdoví co ještě... Zatracená instituce,tenhle ÚS ..! Jde proti vládám,proti lidu,zastoupenému svými poslanci a senátory.. Vše pak jen kvůli jakémusi háděti,dědkovi šedivému,blbému ...atd.Zlikvidovat ten soud,pravomoci mu ostříhat,aby se nevrtal mezi nás,všemoudré Topolánky,Paroubky,Filipy ... A Melčáka zažalovat a pokud možno zavřít...za to,co si dovolil.

 No,nevím,přátelé.. ještě se možná dočkáme věcí.. Já bych věděl,jak na to,aby ne. Ale mlčeti zlato.velký bratr bdí ...

thom 11.9.2009 11:43

velmi dobrý článek

Mám stejný názor. Konečně znovu jednou pocit, že politici mají také nějaké hranice. To, že byl zákon neústavní je jasné. Ale i kdyby byl ústavní...co kdyby si prodloužili volební období o den nebo o týden

( o měsíc...o rok...o 10 let) a co je napadne potom ? Další problém je, že Paroubek svrhl vládu, ale dál nechtěl dělat nic ?! Jak je tohle možné ? To hraničí s vlastizradou, takhle sabotovat!!! Poslední věcí je směšný výrok soudruha Zaorálka, že zákony se nemusejí dodržovat, když je málo času... Ten pán je fakt na ručník už dlouho...

Roth 11.9.2009 11:44

Re: velmi dobrý článek

Svatá pravda

Yosefa 11.9.2009 12:35

Re: velmi dobrý článek

Toho by si ale měli všimnout voliči a hlavně voliči ČSSD !!

Milan 11.9.2009 11:09

To všechno je sice pravda

ale načasování zavání jinou motivací než je jen ochrana ústavy. Pokud ÚS měl dojem že se děje něco špatně mělo konat okamžitě a rozhodnutí prezidenta pozastavit ihned, ale tím že počkal až na termín kdy už nejde škody odvrátit se zapojil do voleb. Osobně se domnívám, že soudci jednali ve stížnosti pana Melčáka unáhleně a teď budou bez ohledu na cokoliv trvat na svém, aby neztratili tvář. Takže volby vidím na jaře příštího roku.

smetac 11.9.2009 11:20

Re: To všechno je sice pravda

Pokud to bylo načasované (pravděpodobně ano) tak ze strany Melčáka/Kalvody, ne ústavního soudu. Ten přeci nemůže konat sám o sobě. Nejdřív někdo musí podát stížnost. Tu podal Melčáka/Kalvody až teď. Nicméně s tím souhlasím Politici typu Klause/Paroubka už museli dostat lekci. Mysleli si, že jsou pánibozi a mohou si dovolit všechno. Bravo US.

Yosefa 11.9.2009 12:40

Re: To všechno je sice pravda

a co načasování svrhnutí vlády? A hlavně pokud to dělala špatně, proč to nevzala ČSSD, ze strachu? Tam začala krize, krize politiků, paroubkovců, zaorálkovců, proč nevzali odpovědnost na svá bedra? A taky by náklady na volby (dosud vynaložené) měla nést ČSSD!!!!!!

Apea 11.9.2009 11:00

Pane starosto,

voni asi nebudou mít právní vzdělání? Držej se toho svýho, čemu rozuměj, nebudou za .... Ono je sice kompetence ústavního soudu k rozhodnutí, které včera udělal sporná, ale nějaká je. Zatímco tvrzení, že přijetím zákona, který později ÚS shledal neústavním, se poslanci a senátoři postavili na úroveň protiústavních zločinců, to je blbé zcela nesporně.