26.10.2020 | Svátek má Erik


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jan 19.1.2007 20:29

Ani zrádci ani hrdinové,

jenom zkorumpovaná prasata.

Ladislav N. 19.1.2007 15:07

Paroubkova nekontrolovaná agresivita ohrožuje principy právního státu

Vážná nemoc ČSSD:

Paroubkova nekontrolovaná agresivita ohrožuje principy právního státu ...

moebius 19.1.2007 14:17

bytí sociálního demokrata

být dnes sociálním demokratem je nesmírně těžké, zavání to lámáním vlastního přesvědčení, podlézáním jednomu člověku, rezignací na vlastní názor. Být sociálním demokratem znamená naprosto slepě papouškovat to, co si myslí pan Paroubek. Než se objevili pánové Melčák a Pohanka, myslel jsem si že veškeré členstvo ČSSD ztratilo zdravý rozum a nechápal jsem proč to papouškování provozují. Ale snad to vymytí mozků není stoprocentní a definitivní, snad 2 až 3 % těch lidí ještě neztratilo pud sebezáchovy, vědomí sebe sama nebo sebeúctu a dokážou i pod nejbrutálnější nátlakem říct NE. Mají můj velký obdiv, protože to chce obrovskou odvahu.

Být dnes sociálním demokratem je velmi nezdravé, zavání to žaludečními vředy (protože spoustě lidí leží někdo v žaludku), bolestmi zad (protože mnoho z nich si musí lámat páteř), bolestmi v kolenou (protože si nikdo není jistý svými rozhodnutími), problémy se srdcem (protože srdce touží po svobodě ne otroctví), chronickými bronchitidami (protože všichni musí mlčet) a obezitou (protože jejich veškerá energie zůstává uvnitř).

Raději se zabývám jinými věcmi než politikou a užívám si zdraví

Adam 19.1.2007 17:27

Re: bytí sociálního demokrata

Myslím si, že v současné situaci je nezdravé být členem jakékoliv strany, nějací šibalové nám do vrcholných postů nastražili divná individua. Pan Kalousek se sníží k jednání o vládě s podporou komunistů, pan Paroubek předvádí divadlo, kterému se nelze než divit, pan Topolánek vede předvolební kampaň se svou rodinou, základem státu, aby se za pár měsíců jeho žena dověděla přes média, že žije s kolegyní poslankyní.Myslím si, že hanba líská členy všech stran.

vita 19.1.2007 10:39

Národ nebede spor, jestli jsou zrádci nebo ne.

Jediný spor - a v tom jsme rozděleni - je o to, zda jsou zrádci užiteční nebo neužiteční.

Já se domnívám, že pro ČSSD jsou momentálně neužiteční a v delším horizontu jí ustavení toho slepence vydávaného za vládu prospěje.

U ODS opačně.

gerontusinza 19.1.2007 10:17

Paní Dědečková, vážně máte pocit že voliš ČSSD volil tuto stranu, aby umožnila vládnout panu Topolánkovi a ODS?

Tak jak jinak nazvat poslance, kteří proti názorům vedení své strany udělají pravý opak toho co od nich voliči čekají? Důvody nejsou zajímavé pouze, důsledky jejich činu. Žádný trest není dost velký, neboť poškodili 35% zde žijících  lidí z tohoto národa, kteří jim dali hlas k pravému opaku (jinak mohli volit ODS-nemyslíte?)

arch.JJ 19.1.2007 10:27

Re: Paní Dědečková, vážně máte pocit že voliš ČSSD volil tuto stranu, aby umožnila vládnout panu Topolánkovi a ODS?

...pan Zeman má na věc jiný názor a je také členem ČSSD. Nebude jediný, takže na procentech uberte. Jsou vítězové a poražení. ČSSD po volbách patří do té druhé skupiny. Nebo chcete aby s KSČ nabrala vítr zpět před rok 1989?. Zvolte si do čela slušné a vzdělané politiky a může být i po vašem. Zatím tu ČSSD udělala do našich vrat řádnou sekeru . Já ji ještě bohužel budu muset platit. Rudým, hochům typu Zaorálka, Paroubka a dalších výtečníků, vyměňte legitimace za rudé a možná bude v této zemi lépe.

cca 19.1.2007 11:51

Re: Re: Paní Dědečková, vážně máte pocit že voliš ČSSD volil tuto stranu, aby umožnila vládnout panu Topolánkovi a ODS?

každá vláda od 90´ "vyrobila" nějakou sekeru /tu větší tu menší/

Ladislav N. 19.1.2007 14:53

Re: Sekera ve státních financích

Každá ne. Za řeč stojí jenom těch 800 milard Kč vládního dluhu, z nichž je 180 komunistických (převzatých po komunistech) a 30 z dob Klausových vlád. "Zbytek" jde na triko KSČSSD.

Roman 19.1.2007 12:26

Re: Re: Paní Dědečková, vážně máte pocit že voliš ČSSD volil tuto stranu, aby umožnila vládnout panu Topolánkovi a ODS?

Opravdu věříte tomu že ve státě, který je členem EU a NATO, může vzniknout jakešův skanzen uprostřed Evropy? Na to by musely být mezinárodní podmínky. Tady vůbec nejde o nějaký spor pravice - levice, ale o rvačku dvou všehoschopných mafiánských skupin a spřízněných firem, které se potřebují přisát na státní kasu, lukrativní koryta, EU fondy a případné privatizace Čez atd. Takový balík už přece stojí za to, aby se strašilo komančema, zneužívala policie. O žádné ideály nejde ani náhodou.

Pamětník 19.1.2007 23:09

Re: Re: Re: Paní Dědečková, vážně máte pocit že voliš ČSSD volil tuto stranu, aby umožnila vládnout panu Topolánkovi a ODS?

Ano, Romane, vůbec nejde o nejaké ideály: Přikládám vizitku poslance Melčáka: V průběhu předminulého roku vycestoval jako poslanec, tedy zadarmo a s plnou penzí,  54 x do zahraničí. To jest prakticky každý týden jeden výlet do světa.To samo o sobě charakterizuje Melčáka jako člověka s nízkými, utilitárními pohnutkami; maximálně využít všech vymožeností své funkce ve svůj prospěch.  Co  člověk s Melčákovým životním krédem může vědět o  potřebách lidí, kteří ho zřejmě omylem zvolili?

vládík 19.1.2007 10:48

Re: Paní Dědečková, vážně máte pocit že voliš ČSSD volil tuto stranu, aby umožnila vládnout panu Topolánkovi a ODS?

K vaší úvaze musíte dodat (aby byla věrohodná a reálná), jak si vy představujete vytvoření vlády. Je lehké říct, s čím nesouhlasím, je však  nutné dodat  svou představu.  Může to být např:

velká koalice - ale kdo volil ČSSD, aby vládla s ODS a naopak ODS, aby vládla s ČSSD

menšinová vláda vítěze (ať se vám ten fakt, že vítězem je ODS líbí nebo ne) - s tolerancí poraženého (Paroubek však tvrdohlavě odmítal)

vláda ČSSD  s bolševikem a hlasy poslanců, volených vpravo od této vlády (ovšem těm nedávali voliči hlas, aby umožnila vládnout Paroubkovi); a že i zelení uspěli mj. proto, že dostaly hlasy proti Paroubkovi, na to vemte jed.

Takže: jaká by byla vaše představa.

cca1 19.1.2007 11:53

Re: Paní Dědečková, vážně máte pocit že voliš ČSSD volil tuto stranu, aby umožnila vládnout panu Topolánkovi a ODS?

těch 35% /nebo 32% ?/ bylo těch co se dostavili k volbám a k volbám se nedostavilo 100% možných /dokonce ani oblíbených 99,9%/

gerontusinza 19.1.2007 14:41

Tohle je úplně jedno. Ti dva pánové potopili vše za co kandidovali. Re: Re: Paní Dědečková, vážně máte pocit že voliš ČSSD volil tuto stranu, aby umožnila vládnout panu Topolánkovi a ODS?

Já díky tomu již nemám ke straně mající takovéto poslance žádnou důvěru. A je nás víc. O to ještě menší důvěru mám k poslancům ODS schopných realizovat svinstva těchto rozměrů. ODS JE PARTAJ NA ODPIS A ZCELA NEDŮVĚRYHODNÁ PRO SLUŠNÉHO ČLOVĚKA..Lituji, ani hlas, natož podat ruku. A pokud ani Zeman toto nechápe, tak zaplaťpámbu že se nestal presidentem.

Ladislav N. 19.1.2007 15:06

Re: komunistická gerontokracie

A ten "slušnej člověk", to máte být vy? ;-D

jan 19.1.2007 20:46

Re: Paní Dědečková, vážně máte pocit že voliš ČSSD volil tuto stranu, aby umožnila vládnout panu Topolánkovi a ODS?

Autorka má pravdu, hlavně s tou Claudií Schifer.

ll 19.1.2007 9:04

Nechat se vydírat od lidovců a teď navíc ještě od zelených je ostudné

Nevolil jsem ODS proto, aby vláda realizovala program zelených a lidovců.

Netřeba 19.1.2007 9:13

Re: Nechat se vydírat od lidovců a teď navíc ještě od zelených je ostudné

Teď nehovořím za sebe, ale jen k situaci obecně:   voliči ČSSD také nevolili tuto stranu proto, aby dva přeběhlíci umožnili vládnout ODS vydírané od lidovců a zelených.

Takže jak vidíte, vůbec není zřejmé, kdo vyhrál, naprosto zřejmé však je, že prohráli voliči. Všech stran.

vládík 19.1.2007 10:53

Re: Nechat se vydírat od lidovců a teď navíc ještě od zelených je ostudné

A vaše představa?  Jak se při pouhých 82 křeslech  (tuším) dá získat většina v parlamentu, aniž se s někým dohodnu? Měly se raději nechat vydírat Paroubkem a převzít polovinu programu ČSSD  (přičemž by ještě riskovali, že poslanecké návrhy ČSSD budou prohlasovány společně s bolševikem; to Paroubek umí /třeba i s Marťany/)? 

Jak by zněl váš návrh.  Neříkejte koalice, ale plně s programem ODS. Tak to prostě nefunguje. Podívejte se do Rakouska.

Tak jak?????

jerry 19.1.2007 8:03

Jaké sociálnědemokratické přesvědčení těch dvou

Melčák byl a zůstal v hloubi duše komunistou a Pohanka nikdy žádné přesvědčení neměl. Že zrovna stranická legitimace ČSSD mu otevřela cestu ke kariéře a obohacení, je náhoda. Mohla to být jakákoliv jiná. Také ji zahazuje, poté co posloužila, stejným způsobem , jako komouši zahazovali po listopadu tu druhou.

Lájoš B. 19.1.2007 8:33

Re: Jaké sociálnědemokratické přesvědčení těch dvou

Co teda garantují politické strany tím, koho nominují na přední místa svých kandidátek, když se posléze ukáže, co to je za zmetky ? Svědčí to o tom, že strany naprosto selhávajhí ve své práci.

jerry 19.1.2007 12:28

Re: Re: Jaké sociálnědemokratické přesvědčení těch dvou

Máte pravdu, nechápu proč teď Paroubek hřímá.Sám přece ty kandidátky schvaloval.

3nečok 19.1.2007 7:28

pan Kopčil

už mě předběhl...

Jde o to, že zaslepení zastánci ODS, ČSSD, KSČM, SZ, KDU, Losny, Mažňáka, etc. dělají všechno proto, aby rozdělili nejen politickou scénu, ale i veřejnost. Copak proboha není alespoň polovina všech volebních programů (kromě toho komunistického) o tom samém?

Komu vyhovuje to divadélko?

dada 19.1.2007 7:33

Re: pan Kopčil. Komu vyhovuje to divadýlko. Já vím. Především protagonistům ČSSD na čele s Jirkou Ukrutným!

Martin 19.1.2007 10:26

Re: pan Kopčil

To teda nejsou ty programy o tom samem... Ja jsem tvrde pracujici clovek v IT branzi, ktery si svoji pozici musel vybudovat od zakladu, pres studium a i nasledne vzdelavani. Odvadim statu myslim dulezitou praci a chci byt podle toho placen! Nemam zajem, aby me stat odiral danovym systemem a ani nechci platit na tisice nemakacenku, kteri tu ve state "funguji" a bohuzel maji take volebni pravo (a tim padem voli KSCSSD). Take chci, aby se ekonomika zvedala vice a to tim, ze budou mit firmy rozumejsi dane. A tohle pokud vim nemaji vsechny strany ve svych volebnich programech... (Y)

jiru 19.1.2007 10:47

Re: pan Kopčil

No já předpokládám, že nebude-li možno přijímat reformy , tak že tato vláda podá návrh na změnu ústavy (počet poslanců) a potom budou nový volby. A pak ale se musí všichni diskutující ukázat  a jít volit. Tady končí sranda.

(protože co si budeme namlouvat- nebýt hlasů z ciziny, nalosovaných do našeho (jihočeskýho- tj.celkem rozumnýho)  kraje, kdovíjak by ty volby dopadly. A co když příště budou nalosovaný někam na Moravu, kde je oranžový ráj? 

Netřeba 19.1.2007 6:46

Nemáte z toho strach ?

Když např. daňová nebo důchodová reforma zívisí na tom, co si jeden nebo dva poslanci dali zrovna k obědu a mají větry, nebo jak se právě před dnem hlasování vyspinkali?

To neplatí jen o dnešním vyslovení důvěry ale o celém zbývajícím funkčním období.

loula 19.1.2007 7:26

Re: Nemáte z toho strach ?

Ale to je přeci setrvalý stav. Copak je to tak dlouho, kdy přijímání zákonů záviselo na tom jestli jeden poslanec vydrží střízlivý?

vládík 19.1.2007 10:57

Re: Nemáte z toho strach ?

Lepší, než když závisely (celý rok za vlády Jiříka /bohužel ne tak chytrého, jako byl jeho Poděbradský jmenovec/) na koalici ČSSD-KSČ/M/.

Emil Kopčil 19.1.2007 6:40

Zrádce nebo hrdina

všichni jedna rodina.

Promiňte - v originále bylo "padouch", ale nedokázal jsem odolat...