18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

POLITIKA: Zeman... vadí, nevadí?

Jelikož se zdá, že Ing. Miloš Zeman, CSc. bude jedním z favoritů nastávajících presidentských voleb 2018, nabízím několik známých faktů. Na každý z nich lze odpovědět jednou z nabízených variant.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ševčík 29.12.2017 8:10

Re: Vadí - nevadí.

Oprava pan Rychly

P. Kmoníček 29.12.2017 8:51

Re: Vadí - nevadí.

Nepůjde volit a za zdůvodnění tohoto rozhodnutí ho ještě nějaký Ševčík pochválí. Kam až jsme to klesli?

J. Ševčík 29.12.2017 9:15

Re: Vadí - nevadí.

Pane Kmoníček Nikomu rady nedavam a volit povazuji za povinost kazdeho obcana. Obcane klesli uz jen proto, ze zvolili takoveho zradce co na hrade je.

P. Kmoníček 29.12.2017 14:11

Re: Vadí - nevadí.

V tom máte pravdu.

V. Kotas 29.12.2017 8:21

Re: Vadí - nevadí.

Voliče nevyměníš.

M. Prokop 29.12.2017 10:51

Re: Vadí - nevadí.

To "poukazování na problémy" - není to takzvaný "strawman"? Poukazuje na něco, co stejně nemůže řešit, lidé se o tom dohadují a na Hradě Zeman, Mynář, Nejedlý ....

J. Schwarz 29.12.2017 18:58

Re: Vadí - nevadí.

Co máte proti spoluobčanům? Kandidáti jsou takoví, jací se sami přihlásí! Navíc musejí být oblíbeni u lidí mohovitých nebo sami být mohovitými, aby si mohli minimálně zaplatit volební štáb a lidi, co pro ně budou sbírat podpisy. Doba masových partají, které mohly vybrat ze svých řad kandidáta, je pryč a tak nezbývá než vybírat dílem z exhibicionistů a dílem z figurek nastrčených zákulisními hráči.

D. Polanský 29.12.2017 7:34

Možná že autor mohl napsat,

kdo mu z prezidentských kandidátů nevadí, když už mu tak vadí Zeman. I mince má dvě strany. Nebo ne?

I. Širůček 29.12.2017 13:50

Re: Možná že autor mohl napsat,

Mohl, ale proč by to dělal? Kritika je vždycky důležitější, nežli chvála.

D. Novak 29.12.2017 7:13

Nevadí

Mně nevadí, že prezident vycestoval do Číny dříve než anglická královna, dříve než Putin, dříve než Trump a další špičkoví státníci. Mně nevadí, že jasně upřednostňuje právní stát Izrael před teroristy z Palestiny. Mně nevadí, že chce dobře pro náš stát a lid.

Mně vadí, že populistům typu pana Vodvářky někdo jejich mimoňské výlevy otiskne.

Ale jak tuhle prezident řekl, téměř polovina národa je podprůměrně inteligentní (viz definice IQ a Gaussova křivka). Neřekl další závěry o IQ. Totiž, že IQ 115 (a to tedy opravdu není nic na chlubení) nemá 85% našich spoluobčanů. A to je opravdová tragedie. Patrná na každém kroku, především na diskuzích. Na Novinkách i jinde.

D. Polanský 29.12.2017 7:39

IQ 115 je již velice slušné IQ

s tím pohodově při normální snaze vystudujete vysokou školu. Ovšem IQ bez praktičnosti a manuální šikovnosti je ve většině případů zbytečný přepych. Pak jsou z lidí s vysokým IQ jenom tlachalové a přemoudřelí teoretici.

D. Novak 29.12.2017 7:44

Re: IQ 115 je již velice slušné IQ

Máte pravdu, vždyť 85% spoluobčanů je na tom hůř. Nicméně dnešní vysokou školu v pohodě skutečně udělá mnohý. Zbytečně, nezaslouženě mnohý. Ale trvám si na tom, že k chlubení to číslo není.

M. Těhanová 29.12.2017 7:50

Re: Nevadí

Ty mimoňské výlevy, podle vašich slov, jsou bohužel jasná, dohledatelná fakta.

Zato jeho slova o té téměř polovině národa přesně vystihuje jeho voliče a je pravdivá, jako jedna z mála, co kdy vyslovil.

Člověk s mozkem v hlavě toho chudáka volit nemůže.

D. Novak 29.12.2017 11:19

Re: Nevadí

Milá dámo. Prezidentova slova na jakékoliv téma naprosto přesahují schopnosti Vaší mozkovny. Pan Janda o Vás napsal:

http://www.na-septande.cz/vse/politika/nuly-proc-mlcite

J. Ševčík 29.12.2017 8:13

Re: Nevadí

No tragedie je pane Novak cist vase prispevky. Urcite patrite do tech 85% do prvni rady hezky den

D. Novak 29.12.2017 11:16

Re: Nevadí

Odpovídá Vám za mne pan Janda:

http://www.na-septande.cz/vse/politika/nuly-proc-mlcite

P. Kmoníček 29.12.2017 8:52

Re: Nevadí

Další novák, kterému prezident lhář a srab nevadí!

D. Novak 29.12.2017 11:15

Re: Nevadí

Uvedl jsem naprosto konkrétně, co mně nevadí. Nyní Vám specielně mohu říct, že jsem na něj pyšný.

Toto je napsáno právě pro Vas, pane:

http://www.na-septande.cz/vse/politika/nuly-proc-mlcite

I. Širůček 29.12.2017 14:02

Re: Nevadí

Vám "vadí, že populistům typu pana Vodvářky někdo jejich mimoňské výlevy otiskne." Takže ten, kdo píše v rozporu s volbou většiny národa, je podle vás "populista"? Hm, zajímavé, velmi zajímavé...

J. Brunner 29.12.2017 18:24

Re: Nevadí

Žijeme opět v době, kdy slova jako, populista, fašista, marxista, podlehla totálnímu zmatení a každý je používá jen jako nálepky. Takže zajímavé to je ale výpovědní hodnotu to nemá. Ale souhlasím, že přehnaný humanismus typu p. Vodvářky populismem je, protože staví všechny lidi do jedné roviny obecně, ne před zákonem.Což je přísně vzato maximální populismus. Jak může být populistou Zeman, který dělí lidi na hloupé a inteligentní a ještě přitom nedbá na oficiální vzdělání?

V. Kotas 29.12.2017 6:15

Jen chci připomenout, že tam nějak ( záměrně ? )

chybí popis období od r. 1970 - 1989, zda bude takto " rozebrán " každý kandidát ( ale i každý politik ) a proč nebyli stejně lustrováni předchozí prezidenti. Celkově nevadí.

I. Širůček 29.12.2017 13:58

Re: Jen chci připomenout, že tam nějak ( záměrně ? )

Jistě vás musí hrozně štvát, že náš první polistopadový prezident byl vlastně kriminálník!

J. Brunner 29.12.2017 18:30

Re: Jen chci připomenout, že tam nějak ( záměrně ? )

Co to melete?

P. Boublíková 29.12.2017 4:34

Něco z toho vadí,

pár věcí. Na ostatních kandidátech taky - a to o nich s výjimkou Topolánka nevíme vlastně nic.

Například, jak lze o někom tvrdit, že je slušný, když ho známe jen pár měsíců výhradně z televize?

Všichni jsou to jenom lidi a ne andělé.

P. Boublíková 29.12.2017 4:51

Re: Něco z toho vadí,

Ještě jednou jsem si přečetla seznam Zemanových hříchů s přihlédnutím k tomu, zda mě jako občanku ČR v těch kauzách chtěl nebo mohl Zeman poškodit (vnitrostranické hádky socanů, spory s novináři, kauzy z pravěku dávno před politickou kariérou mě fakt nezajímají, možná nějakou domovnici). Mohly by to být body 4. a 6., tedy to, co zavání korupcí.

Zahraniční politika je však pro naši budoucnost klíčová, důležitější než cokoliv jiného - a zde Zeman nezklamává. Viz bod 10, ve kterém jste - věřím, že vůbec ne schválně - zapomněl na Zemanův postoj k Izraeli.

M. Prokop 29.12.2017 10:53

Re: Něco z toho vadí,

Jenže vliv Zemana na zahraniční politiku je minimální. A Zemanův (správný) postoj k Izraeli je více než vyvážen (nebezpečným) postojem k Rusku a Číně.

P. Boublíková 29.12.2017 11:31

Re: Něco z toho vadí,

Ono vůbec vliv Zemana na politiku je minimální, když se to vezme kolem a kolem. I ty předčasné volby můžeme mít - sněmovna se může sama rozpustit a Zeman jít se klouzat.

J. Brunner 29.12.2017 18:55

Re: Něco z toho vadí,

Je tak strašně minimální, že celý "hlavní proud" mu nedělá pět let nic jiného než podrážení nohou. Takže by si ho vlastně vůbec neměli všímat, pokud jeho vliv je nepodstatný. Zřejmě to tak asi nebude. Zřejmě je to tak, že "hlavní proud" je hloupý, protože kdyby na něj útočil v mezích normy, přirozeně, Zeman by nezískal tolik příznivců. Kdyby se EU srozumitelně vyjádřila k zastavení nekontrolované migrace a zjevně pro to něco udělala, lidé jí nebudou nadávat a Zeman bude rázem nekonfliktní prezident. Ale protože EU lže a lavíruje, jsem za Zemana rád.

M. Těhanová 29.12.2017 7:54

Re: Něco z toho vadí,

A co tedy konkrétního víte na Topolánka? Prosím ne informace z novin, ale jeho skutečné, prokázané prohřešky, ne Randákovy drby.

P. Boublíková 29.12.2017 9:21

Re: Něco z toho vadí,

Konkrétně mu zazlivám jeho postoj k Lisabonské smlouvě. Napřed prohlásil, že je to shit a pak pomáhal prosadit její přijetí. A teď, jak se zdá, ji opět považuje za shit, když odmítá uprchlické kvóty - bohužel mechanismy hlasování zavedené LS nás k tomu zavázaly. Takže obrat o 2x 180 = 360° :-)