22.10.2021 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

POLITIKA: Zeman po volbách

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 14.9.2021 17:17

" připomínají dřívější prezidentovo chování, kdy se pohyboval na samé hraně Ústavy" ????

Jak vypadá a hlavně kde je ta "hrana ústavy"? On ten prezident Zeman nedělá nic jiného než že využívá textu ústavy, který doslovně praktikuje. Ani on však neiniciuje její komplexní revizi. V podstatě jde o to, že ústava je navýsost špatná a mnohoznačně formulovaná tak, aby ji bylo nutno neustále nějak vykládat. Obvykle z úhlu pohledu politických stran a jejich politiků.Její články jsou mnohdy nepravdivé (čl.2, odst.1, 3 a 4, čl. 1, odst. 1)jiné vysloveně lživé a paralyzující orgány moci zákonodárné (čl. 5),. Čl. 6 postrádá jakýkoliv vnitřní význam a hlavně neříká, kdo či co tvoří tu většinu. Občané a nebo politici politických stran?Ona vůle většiny není totiž vůbec známa. Tu lze poznat jen a pouze všeobčanským hlasováním a nebo referendem. Čl. 8 je lživý. Přísná samospráva krajů je obecně narušována rozhodnutími ministerstev. Nikde není stanoveno, že se prezident musí řídit výsledky voleb u jmenování premiéra atd. Takhle bych mohl pokračovat článek od článku. Prostě a jednoduše ústava je špatná a zejména šitá na míru komunistům a "bývalým" komunistům, kteří ji vytvořili a schválili. Nikoliv občanům.

Š. Hašek 14.9.2021 21:01

Nejsem si jist, zda Stanovy SVJ .......... našeho SVJ, jsou špatné, průměrné, dokonalé. Ale mastíme to podle nich! Hodně dlouho.

Vím jen jedno. Potuluje se zde hodně nýmandů, kteří rozhodnutí ve smyslu ústavy hodnotí jako velezradu, opilství, demenci, nenávist vůči "hodnotám", diktaturu, ohýbání, neúctu k Letné, ....... a nevím co ještě!!!

Variantou B je, měnit Ústavu ČR podle Moravce a brusele. Na jaře a na podzim.