Sobota 22. března 2025, svátek má Leona
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

POLITIKA: Začátek Zemanovy republiky

Kdo si myslel, že nový prezident bude ukojen ve svých ambicích samotným aktem inaugurace, pak se mýlil. Miloš Zeman od prvních kroků dával najevo, že nehodlá být kladečem věnců a nehodlá hladit 1. září dětské hlavičky.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

VK

V. Kováčová

26. 6. 2013 20:57
Zeman

jmenoval Rusnoka proto, aby se strany koalice i opozice domluvily na předčasných volbách a rozpustily sněmovnu. Kdyby měla ODS alespoň špetku sebereflexe, uvědomila by si, že dohrála. Jim zřejmě těch 8% nestačí, oni to chtějí dotáhnout až tak daleko, že se do sněmovny vůbec nedostanou. Copak v ODS už není ani jeden normální člověk a nezavolá: "ODS je už nahá?" Scwarzenberg s Kalouskem už ODS tolikrát ponížil,zradil, snažil se je rozložit, proč se ODS na ně ohlíží? Proč nemyslí na svoji budoucnost, nezachová se čestně a nepodpoří rozpuštění sněmovny? Aby jí zůstali alespoň sklaní voliči?

0 0
možnosti
AR

A. Reček

26. 6. 2013 11:24
Je třeba vést diskuzi i o příčině dnešního stavu

Přece přesně před třemi roky měla nově vznikající vláda tak silnou podporu v parlamentu, jako žádná jiná z předešlých.  A přesto nevydržela, řekneme si proč?  Opozice neměla žádnou šanci ji uškodit a občané ji důvěřovali.  Za tři roky tolik vyměněných ministrů také žádná předcházející vláda neměla.  Čím to?  Výsledek krajských a senátních voleb r.2012 braly koaliční strany v potaz jako něco varujícího?  Zpytovali svá svědomí nejvyšší funkcionáři ODS a TOP 09, aby je nepostihl dnešní trapas?  Tak kdo je tak ztrapnil v očích veřejnosti?  Jsou oni schopni přiznat nějakou vinu?  Samotný Zeman to nezapříčinil, justice a bezpečnostní složky také ne, tedy jsem zvědav zda někdo hlavně z ODS a TOP 09 řekne -  mea culpa.

0 0
možnosti
JK

J. Kadeřábek

26. 6. 2013 12:49
Re: Je třeba vést diskuzi i o příčině dnešního stavu

příčinou byla intrika Tluchoře s Kočí. Tato destrukce VV stála koalici pohodlnou většinu a vyrobila z bývalých spojenců nepřátele ze zbytku VV a prapodivný útvar Lidem. Pomíjím skutečnost, že riskantní rozhodnutí části voličů vyzvedlo do parlamentu osoby bez známé minulosti jako byl třeba křivák Škárka, zmíněná kravka Kočí nebo známého bývalého komouše a policajta Humla, který nám naordinoval zpoplatnění práva nevypovídat proti sobě a své rodině (ne u vražd, tam to stále platí, ale u překročení rychlosti).

0 0
možnosti
MK

M. Kosejk

26. 6. 2013 9:12
--

Už jsem to tady psal včera: Zeman se chová jako gauner, ale není žádný idiot - a ví, co dělá (maximalizuje svou prezidentskou moc). Ale idioti budou dozajista všichni, kteří mu na tuhle hru přistoupí. Že na to přistoupil Rusnok, nedokážu pochopit - nikdy jsem si nemyslel, že je to takový vůl.

Teď je třeba co nejrychleji vyslovit nedůvěru té Zemanově vládě. I kdyby měly být předčasné volby, tak to je třeba. Tenhle precedens nesmí Zemanovi projít, jinak to povede k trvalé dvojhlavosti státu a k trvalém nadřazování prezidentského úřadu na parlament.

A úplně nejlépe by bylo, kdyby byla přímá volba zase zrušena. 

0 0
možnosti
JH

J. Holič

26. 6. 2013 9:38
Re: --

Ale to jste Zemana ještě podcenil. Má to velice dobře vymyšlené. Existují následující možnosti:

A) Vláda Rusnoka nedostane důvěru - v takovém případě má prezident zase nějaký čas na jmenování nové, a je zřejmé, že ta nebude na Zemanově moci nic ubírat a bude obdobně nebezpečná. Poté bude zase další čas, do kdy bude muset žádat o důvěru. Jestliže i ta jí nedostane, dostane se na řadu sněmovna, která sice vládu vytvoří, ale bude to jen pár měsíců před volbami. Do té doby budou mít obě zemanovy vlády volné ruce.

B) Zeman a jeho lidé najdou cestu, jak nějakou funkcí, nebo jiným závazkem zajistit Rusnokově vládě důvěru, ať už u ČSSD, nebo VV.

C) Sněmovna se dohodne o rozpuštění sněmovny, ale vzhledem k tomu, že se o tom nejspíš nedohodne ještě před hlasováním o důvěře Rusnokově vládě, a pak následují prázdniny, kdy je aktivita parlamentu na minimu, bude mít pan Rusnok opět spoustu času na to, aby dovedl  zemi k volbám.

Žádná z variant neznemožní Zemanovi ovládat totalitně naší zem.

0 0
možnosti
MM

M. Mýval

26. 6. 2013 8:57
Quo vadis, Bohemia?

Když se Peake vrátila z Hradu, kde se dohodla a běžela za Němcovou aby jí dodala stoprvní hlas, říkal jsem si: je blbá nebo navedená? Zeman jmenoval úřednickou vládu navzdory většině v parlamentu. Stojedničce slíbil, že Němcovou jmenuje při druhé volbě premiéra. Bude to Zemanova blamáž, kterou způsobila přiblblá Peake? Pokud by tu nebyla stojednička, bylo by jmenování Rusnoka naprosto logické a Zemana by bylo možno pochválit za výběr kvalitního premiéra.

Co bude dál? Zeman jmenuje vládu vládu s ministrem vnitra Pecinou, o jehož morálním profilu jsme se mohli přesvědčit již za Fischerovy vlády. Zajímavé že nevadí že je zaměstnancem kmotra Chrenka který si právě za Fischera významně pomohl. Takže protikorupční boj se dále bude asi pohybovat ve stylu Lukašenka.Nyní tedy jak dlouho? Pokud si uvědomíme, že Pecinovy prsty v ministerstvu vnitra si prostřednictvím mladšího dvojčete Šlachty dokážou i po třech letech sáhnout pro premiéra, nedělám si o budoucnosti demokracie v tomto státě velké iluze.

Jak se tedy asi bude náš stát v budoucnosti ubírat? Zeman jmenuje vládu. Poté vyzve Sobotku aby rozpustil parlament a Pecina vycení zuby aby poslancům naznačil, že pokud po skončení funkce přijmou jakékoli místo kromě popeláře -samozřejmě v Praze, kde nesmí na stupačky, ale běhají za vozem po svých – půjdu jaksi za Tluchořem. Takže to bude jaksi blamáž se 40 – 50 statečnými. Poté nad levicovými poslanci zatřese seznamem stojedničky a vláda díky slíbenému hlasu Peake získá důvěru. O volbách pod Pecinovým patronátem si lze myslet své a rozhodně to nebude pro Zemanovy nepřátele procházka růžovou zahradou. Nový parlament už Zemanovi schválí cokoli. Takže Sobotka a Zaorálek by mohli pomalu začít studovat, kde udělal soudruh Bronštejn chybu. Doporučuji třeba knihu Trockij – pád revolucionáře.

0 0
možnosti
PP

P. Pavlovský

26. 6. 2013 8:05
Benešové trochu křivdíte - viz proces na téma "justiční mafie"!

0 0
možnosti
MF

M. Frank

26. 6. 2013 8:55
Re: Benešové trochu křivdíte - viz proces na téma "justiční mafie"!

Benesova rozvratila justici, tak jake pak krivdeni. Je to hrozna krava.

0 0
možnosti
HG

H. Grúbr

26. 6. 2013 5:34
Možná je vhodné přiznat Nečasovi

podíl na této policejní revoluci - omezením politického vlivu do práce policie. Ovšem, jak známo, revoluce požírají svoje děti - v tomto případě rodiče.

0 0
možnosti
PP

P. Pavlovský

26. 6. 2013 8:06
Re: Možná je vhodné přiznat Nečasovi

Upřesněme: reformy požírají svoje  rodiče - srov. Gorbačov.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz