28.4.2024 | Svátek má Vlastislav


Diskuse k článku

POLITIKA: Volil jsem Žapoňce

Nepíšu do NP proto, abych debatoval s autory komentářů. Rád přispívám, bavím se tím a snažím se neztratit pevnou půdu pod nohama, protože poddat se tomu panoptikálnímu mumraji českého politického jeviště by byla fatální chyba.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Renjascu 15.10.2021 10:29

Pan Jurečka už kdysi převedl svou firmu na svojí manželku a tak může dotace v klidu přijímat. Chyba ovšem není v něm, ale v EU, která tento systém uplácení států - který si státy sámi platí - zavedla.

L. Beneš 15.10.2021 10:39

Manželka nebo svěřenecký fond. Všechno nastejno. Určitě nešeptá večer manželce mezi vzdechy, jestli má kukuřici prodat nastojato nebo až po sklizni?

G. Onion 15.10.2021 11:06

Přesně tak, doufejme, že kulak Vata ehm Jurecka nás nebude oblažovat tvrzením, že na firmu nemá vliv což pořád vyčítal Babišovi. IMHO neměl by tu firmu prodat? Nebude ve střetu?

F. Navrátil 15.10.2021 13:33

Jurečka převedl své polnosti na manželku a není příjemce jakýchkoliv benefitů. Zřejmě prokazatelně může doložit smlouvami, účty a daňovým přiznáním, že manželce, tj. držitelce benefitu, platí za jídlo, ubytování a sex částky obvyklé.

P. Kubáč 15.10.2021 9:29

Chtěl jsem volit Trikolóru, ale jejich kandidáti u nás byli prakticky neodlišitelní od Pirátů, nebo Top09 , takže jsem nakonec taky volil SPD

Zásadní prolbém tohoto hnutí vidím v to, že pokud by se mělo dostat k moci - zjistili by, že nemají nikoho inteligencí alespoň na úrovni Babiše, včetně samotného Okamury, který se mi jeví hloupoučký jako štěňátko.

V. Kučer 15.10.2021 14:19

Zuzana Majerová Zahradníková zcela zbytečně bojovala proti očkování. Tento marný boj vedl i T Okamura který chce také vystoupit z EU a z NATO. To jim možná sebralo hlasy.

J. Ziegler 15.10.2021 9:21

A jak se říká, psi štěkají, ale karavana jede dál. :-)

J. Ziegler 15.10.2021 9:19

Je k popukání jak trpaslíci a poskoci toho šaška Tomia Okamury neumí unést výsledky demokratických voleb. SPD je tlupou zoufalců a odpadem české politiky.

A. Renjascu 15.10.2021 9:27

SPD mě nezajímá (podobě jako ostatní co jsou v OS), ale vy jste pane Zieglere evidentně takovým etalonem demokracie a demokratické diskuse. Jediný správný názor a jediná správná volba to je super. Píšete tak často negativně o Rusku a přitom byste se jim tam se svým způsobem myšlení tak hodil. Ale je pravda, že ten náš západ stahuje v této oblasti náskok Ruska mílovými kroky.

P. Pepax 15.10.2021 9:32

:-) hezky jste vystihnul.

J. Ziegler 15.10.2021 9:32

Neříkám, že můj názor je jediný správný, ale mám srandu, z těch, co neumí unést výsledek demokratických voleb. Naopak Rusko nemá na to,a by se Západu přiblížilo, spíše mu stále vzdaluje. Stačí se podívat do statistik.

A. Renjascu 15.10.2021 10:26

Dělají v mírnější formě jen to co zde předváděla jediná správná a demokratická opozice a její příznivci celé čtyři roky. Za celou dobu jsem si nevšiml, že by tato jediná správná opozice byla ochotna nabídnout konkrétní řešení mnoha problémů ČR (EU) a natož, aby je podrobila demokratické diskuzi. Vše jen prázdná hesla zabalená do celofánu zlý Babiš. Naprostá tragédie kam se posunula většina stran u kterých se zcela vyprázdnil obsah a zůstala jen forma. Já budu žel dál čekat zda se konečně někdo z těch co jsem volil dostane do PS a pokud ano, tak zda naplňuje to co slíbil. Radovat se ze současné situace nemohu, protože tato země nikdy v dějinách neměla premiéra s tak slabým mandátem své strany. Premiér s 13,31% hlasů z těch co volili a s 8,65% z celkového počtu voličů ČR je mandát daný napospas těch co s ním budou vládnout. Poskytl dobrovolně záda své strany, aby se po nich a na jejich úkor vyšplhal nahoru někdo, kdo by tam sám nikdy nebyl. Oslabil pozici ODS ve prospěch stran s odlišnou pozicí. Pan Fiala je bezesporu nejlepším předsedou poplyšákové kdu-čsl, které dopomohl k rekordnímu zisku a překonal tak i Josefa Luxe a Jana Kasala. A Rusko? Jaké statistiky máte na mysli? Počet vyhozených z práce či ze školy, počet nových pohlaví, cenzuru, velebení Che Guevary, odhalování pomníků Marxovi, vzájemný obchod, dodávání turbín na Krym, dodávání nejmodernějších čerpadel tamtéž, energetická závislost, jednostranné informování masmédií...

D. Hubáčková 15.10.2021 15:34

R^R^

A. Renjascu 15.10.2021 10:30

Jinak Rusko se západu opravdu moc nepřibližuje, ale problém je v tom, že západ se přibližuje Rusku.

G. Onion 15.10.2021 11:15

Jak se projevuje podle vás to neumětelstvi unést výsledek voleb. Můžete být přesnější? Jinak je to nic neříkající blábol.

R. Langer 15.10.2021 11:51

A jak se ten jejich nesouhlas s výsledkem voleb konkrétně projevuje? Už vytvořili demokratický Druhý Milión chvilek? ;-D

Jenom jestli vy jenom tak nekecáte? :-P

V. Hlad 18.10.2021 12:32

Levičácký trpaslíci, poskoci a šašci nedokázali unést vítězství Trumpa, Zemana, Orbána, Salviniho, Kurze, Babiše.

J. Farda 15.10.2021 9:17

Právníku Holásku, neříkáte pravdu - Fiala neodmítl jít do koalice s ANO, ale s Babišem - s ANO bez Babiše ochotu koaloval deklaroval několikrát. A tak je to s Vámi Zemanoidy a Babišoidy stejné - na kousínek pravdy navršíte vždy vlastní fabulaci. Žijte blaze! ;-)

J. Farda 15.10.2021 9:20

Omlouvám se za diskriminaci :-( ... a s Okamuroidy stejné ... :-/

I. Schlägel 15.10.2021 9:17

No jo...

L. Písařík 15.10.2021 8:59

Fialu vytáhl výtah jeho Spolu + Stan, sama ODS by to nedala. A protože za všechno se platí, vyčkejme, co to bude Fialu stát. Jen aby vůbec něco zbylo na ODS.;-O;-(

M. Valenta 15.10.2021 8:55

Ubohý pokus vylhat se z reality. Mimo jako vždy.

J. Hanzal 15.10.2021 8:51

SouhlasR^R^R^

V. Církva 15.10.2021 8:44

Není co dodat. Souhlas i s tím koho jsem volil.

V. Němec 15.10.2021 8:42

Demokracie porodila Adolfa v Německu, u nás Fialu.

Není nad demokracii, to je rodička !!!

P. Pepax 15.10.2021 8:25

Koho si to vlastně zvolili, na to voliči příjdou brzo, ale ve stínu EU je to vlastně jedno.

M. Kanda 15.10.2021 8:23

Dejte už všichni konečně pokoj s tím přihlouplým termínem "vítěz voleb". Takový termín nezná ani Ústava, ani žádný zákon.

Volby nejsou sportovní utkání hrané na body. Volby jsou o naplnění Sněmovny a sestavení vlády a to pokud možno většinové. A pokud se někdo neobejde bez pojmu vítěz voleb, pak je jím ten, kdo takovou vládu dokáže sestavit a získat důvěru Sněmovny.

Autore, pro tentokrát se musíte vyrovnat s tím, že Babiš to nebude.

A. Renjascu 15.10.2021 8:43

Termínem vítěz voleb se ohání předně Fiala a spol, takže trefa do vlastní nohy. To, že je to jinak tvrdí většinou jen někteří komentátoři a diskutující, kteří měli ve škole matematiku.

V. Církva 15.10.2021 8:47

Taky jsem myslel, že pán Kanda chce trochu kopnout do Fialy a jemu nakloněných (nebo spíš zezadu skloněných) novinářů. Mám pocit že dle vyjádření Babiš má pocit, že SPOLU budou sestavovat vládu a to s Piráty a několika STAN (jakkoliv vítězové Piráti nebyli :-))

M. Kanda 15.10.2021 9:17

Vidíte zřejmě jen to, co vidět chcete. Kdybyste slyšel jeden jediný slovní výstup Babiše učiněný po volbách, slyšel byste o vítězi voleb pomalu v každé větě.

Jinak tento výraz považuji za jakousi zkratku, určenou především té části populace, která má problém pochopit širší souvislosti.