3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

POLITIKA: Volby se blíží!

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová nás dlouhodobě zásobuje nápady, nad kterými zůstává rozum stát. V posledních týdnech je opravdu ve formě. Hned dvakrát se dokázala zviditelnit poněkud trapným způsobem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Han 4.8.2021 21:07

Pořád to chápu jako prosté ad hominem...

P. Han 4.8.2021 21:05

Takže Venezuela je v cajku?

P. Han 4.8.2021 21:04

Hm, co s těmi, kdo na fotbal nechodí, nejsou myslivci ani nerybaří? Zákaz chodit do hospody? Do bordelu? Pro ty kulturnější do divadla nebo do kina? A když nemají ani řidičák? Dříve existovaly vězení pro dlužníky. Čtěte Dickense.

P. Szirotný 4.8.2021 20:52

Pane Zdechovský, v problematice alimentů vidím jako největší problém zavedení tzv. náhradního výživného. Tedy stručně řečeno, že alimenty bude za neplatiče platit "stát", tedy mi všichni a následně je bude od dotyčných vymáhat. Nepodpořila náááhodou tento institut i vaše mateřská strana ? Zjednodušeně řečeno - stát není schopen (s celou svoji mašinérií) donutit některé lidi, aby platili alimenty. Tak je začne platit sám a od povinných osob je následně vymáhat. Jaká bude úspěšnost ? Nulová. Takže alimenty za nezodpovědné rodiče budeme platit všichni. Takže nápady ministryně Maláčové (která jinak rozhodně není mým "šálkem čaje") v tomto směru beru jako zoufalý pokus donutit dotyčné platit alimenty. Kdysi se mluvilo o odebrání řidičáků neplatičům. To byla asi nejúčinnější páka. Ale odebrání rybářských či loveckých lístků či možnosti chodit na fotbal je taky cestou. A jak to souvisí ? Úplně jednoduše. Aby člověk, který se vyhýbá své zákonné povinnosti platit alimenty neměl pohodlný život. Zatímco jeho bývalá druhá polovička řeší za co koupit děcku nové boty.

P. Szirotný 4.8.2021 20:37

Pane Zdechovský, jste europoslanec. Na názory k vnitrostátní politice máte jistě právo. Mě by ale spíš zajímalo, jak jste zájmy naší země reprezentoval v Bruselu ? Podpořil jste např. zákaz prodeje aut se spalovacími motory od roku 2035 ? Podporujete přechod na elektroauta ? A podporujete tzv. Green Deal, který zdevastuje ekonomiku zemí EU a sníží životní úroveň všech obyvatel ?

J. Sedláček 4.8.2021 18:21

zdechlej už neví jak se vetřít

O. Seliger 4.8.2021 16:47

Vyvolenci po plyšáku nastavili systém demoška tak, že se jede v stranické soutěži na 4 roky hlavně a zejména o cca 1,5 miliardy CZK co si sekretariáty rozdělí. Když de o prachy nezná se bratr. A nenávist nutno rozfoukávati. A k tomu platy vyvolených. A podíl na odklonech a dotacích. Ale roste HDP a s ním naše úhrada do Brusele a jenerálům do NATO. Šikovné.

F. Navrátil 4.8.2021 15:29

Level Okamura? Mnohem více mi to připomíná populismus Zdechovského spolustraníka Jurečky, který přišel se snižováním důchodů komunistických funkcionářů a zapomněl přitom, že lidovci byli platnými členy vlády Národní fronty.

J. Jurax 4.8.2021 13:45

Zakalené vody mezinárodního kapitálu - to máte z Rudého práva?

J. Jurax 4.8.2021 13:42

Z Bruselu není vše stoprocentní, pravíte. Úsměvné ...

No, zjevně pokusit se vysvětlovat něco autorovi takového výroku byl by pokus též zcela zbytečný.

J. Jurax 4.8.2021 13:35

https://slovnik.aktuality.sk/preklad/madarsko-slovensky/?q=engemet

J. Jurax 4.8.2021 13:31

Vskutku břitký sarkasmus ... :-)

P. Podhrázský 4.8.2021 13:31

Zdechovský, vy špíno. Okamura někde zaklekával na firmy?

J. Jurax 4.8.2021 13:30

I jako ironie blbý ... :-)

V. Kain 4.8.2021 13:11

Z vás by měla Maláčová alias Venezuela radost.Ale máte smůlu.Ta se už nikdy do ministerské sesle nevyškrábe.

V. Soudek 4.8.2021 13:10

Co je to ENGEMÉT? Slovník cizích slov mlčí...

P. Molík 4.8.2021 12:19

Maláčová zohledňuje ve svých návrzích a různých aktivitách maximum informací. Největší finanční žraloci, jenž volně proplouvají v notně zakalených vodách nadnárodního kapitálu, pro sebe vytvořili celosvětový dluhový systém, ve kterém jsou celé státy stále víc a víc zadlužovány a tedy víc a víc zadlužené. Naše občany nevysává Maláčová či Stropnický, ale ti, kterým je Maláčová trnem v oku, a samozřejmě mnou zmínění finanční žraloci, resp. paraziti non plus ultra.

D. Ondrejkovič 4.8.2021 12:18

Aby to nebylo vnímáno jako prosté Ad Hominem - ukazuje to na pravděpodobnou motivaci autora ke konání převážně za účelem výdělku - jinými slovy - že mu žádné peníze nesmrdí. Ani ty od lichváře a podvodníka který se zaměřoval na to, jak dostat nízkopříjmové lidi do průšvihu. Osobně se domnívám, že autor své veřejné prezentace vystavuje nikoli na základě svého hlubokého přesvědčení, a pokud ano, pak je to spíše přesvědčení ve shora naznačeném smyslu. Autor se za celá následující léta k této své životní etapě nijak nevyjádřil, neomluvil se, dokonale ji vytěsnil.

D. Ondrejkovič 4.8.2021 12:12

V posledním odstavci chybí možná důležitá informace, že autor byl též tiskovým mluvčím známého lichváře: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/213660-jak-vydelat-na-uverech-podnikavci-to-zkousi-pres-pokuty/

http://www.penize.cz/spotrebitelske-uvery/246399-cpe-a-zkuste-nekomu-rict-jak-jsme-vas-oskubali-zaplatite-padesat-tisic!

http://www.penize.cz/spotrebitelske-uvery/250062-spotrebitelske-uvery-poskozeni-v-kauze-cpe-upsali-jsme-se-dablu

P. Molík 4.8.2021 12:10

Lidovci jsou baziliškové.

P. Molík 4.8.2021 12:08

Maláčová + Stropnický + Okamura = velmi na sobě pracující lidé, kteří se stávají ikonami našeho demokratického systému.

P. Molík 4.8.2021 12:05

Nejvíce kritizují zpravidla ti, co mají nejvíce másla na hlavě. Kritika od Zdechovského vyznívá kontraproduktivně a tak fakticky potvrzuje, že Maláčová se vyprofilovala jako nejlepší ministryně práce.

J. Ptáček 4.8.2021 10:59

Jak vidno volby se blíží, mozek některých úměrně měkne (Maláčová, Stropnický junior, Okamura).

J. David 4.8.2021 10:35

On je klasický slizník Národní fronty, jako Pepa Plojhar. Tomáš Zdechovský, pouze není vysvěcen, na rozdíl od Plojhara. Ale žvaní stejně, kdy skutek utek. Zdechovský, konečně máme zbraně v Ústavě od 1.9.2021 a EU nám může "hvízdnout na péro". Předjímám, budeš brsnit, jako lidovec a podvraťák klerikál, ale...

P. Milan 4.8.2021 10:35

"Z Bruselu není vše stoprocentní" - zajímavě mírné vyjádření skutečnosti, že z Brusele přichází většina škodlivých hovadin (často vlastně hlavně z Berlína nebo Paříže, ale oklikou přes Brusel).

J. David 4.8.2021 10:25

Lépe, než se dát do holportu se slizníky z KDU-ČSL (ostatně za bolševika znamenitě slizili v Národní Frontě), raději pořídím katanu a hlas dám českému samurajovi. Pravda, seppuku nepožaduje, ale ví, jak s kočovnými engeméty naložit. Tomíku (jsi z HK), klerikálům u nás pšenka nekvete, i když jsme tu měli Jarouška Duku. Nu, v Holomći mají také znamenitého klerika, Graubnera. Sice ukrádal a vykrádal viné sklepy, ale ve smyslu nejenom církevních restitucí, ale i "Sancti venite, Christi corpus sumite, Sanctum bibentes, quo redempti sanguinem". Kouzelný klerilární manipulátor a loupežník mešního vína. Mám příbuzné z Moravy, ale jistá část jsou katoličtí bigoti. Škrábat se na svaté kopečky s tachykardií, nebo na Velehrad, to zvládne jenom moravská klerikální nátura. Pardon, jsem agnostik, k víře v Boha mi netřeba Církví.

V. Povolný 4.8.2021 10:12

Pane Zdechovský, populistická předvolební politika potápějící se ČSSD je zřejmá dokonce i ze zpravodajství ČT, a to už je co říct. Nechápu ale, proč jste si při této příležitosti potřeboval kopnout do Okamury. Máte strach z SPD?

J. Pavelka 4.8.2021 10:05

No ono platné v současnosti zabavení řidičského průkazu neplatičům alimentů také není to pravé ořechové, také to nemá nic společného s meritem věci....Je to citelnější než fotbal, ale omezuje to možnosti ty peníze vydělat (je to na delší debatu, ale znám takové případy "začarovaného kruhu")

V. Petr 4.8.2021 9:11

Hlavním zlem jsou piráti a zelení, kteří bytovou výstavbu ÚMYSLNĚ BRZDÍ! Pokud se bytů postaví málo, zákonitě budou drahé.

J. Stehlik 4.8.2021 8:55

No on stačí i ten Návrh s bydlením co vymyslela SPOLU

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vystavba-bytu-koalice-spolu-ods-kdu-csl-top-09.A210803_092745_domaci_kop

Problém není nedostatek peněz . Trh plave v penězích od lidí a bank , ale nedostatek nabídky (proto ceny rostou) .

Tudíž poslanci žijí uplně mimo realitu . Nechtějí řešit příčinu a tou je slabá nabídka. Řešení je potřeba hledat systémově . A to je daňové .

Chápu že americký systém financování obcí je zde nepruchodný , ale co třeba platit obce místo počtu lidí podle metru čtverečních . Na katastru na to jsou udaje (platíme podle nich daň) , tudíž by to nebyl problém . Obce by tam měly snahu nasekat stavební místa a města naopak vícepodlažní domy.