14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

POLITIKA: Volba nezní Lisabon, či Moskva

Podpis Lisabonské smlouvy samozřejmně není “logickým pokračováním procesu, který začal Václav Klaus, když podal přihlášku do Unie”, jak tvrdí M. Topolánek, a ani být nemůže – prostě proto, že Václav Klaus podával přihlášku do, pokud jde o právní rámec, jiné EU.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Roy Boehm 26.11.2008 12:43

Re: Uvažujte mozkem

Zodpovědní politici by si měli především přečíst, co za ně pan premiér vlastně podepsal. Pak by to měli sdělit svým voličům a poptat se jich, jak se jim to líbí. A podle odpovědí většiny voličů by měli smlouvu buď schválit, čili nic. Jakýkoliv jiný postup je nejen nezodpovědný, ale i nedemokratický! S Klausem, Ruskem, Eurem nebo jinými bubáky to nemá co dělat.

Alena 26.11.2008 13:46

Re: Uvažujte mozkem

No mi vždycky říkali, že nemám nic podepisovat, pokud si to pořádně nepřečtu. Poku jde o jakoukoliv smlouvu, měla by být výhodná vždy pro obě strany. pokud tomu tak není nic nepodepišu. Pokud je smlouva podepsaná pod nátlakem, jde vždy o to prosadit zájmy toho, kdo o podepsání smlouvy usilije.. To jsou staré pravdy, tečka.

Sunny 26.11.2008 14:57

Re: Uvažujte mozkem

R^ Zjednodušeně řečeno, ale je to přesně tak.

Jan 26.11.2008 15:52

Re: Uvažujte mozkem

Hochu, tak se nám představte.Volič koho, nebo čeho, odbornost.Ať víme, co vás opravňuje pronášet takové kategorické soudy a nemusíme vás podezírat, že vaše expozé vyplývá z masérského salonu propagátorů pavdy a lásky, kteří nám také krutě lhali!

jerry, the overmouse 26.11.2008 10:06

Nějak se mi nezdá těch 80% voličů ODS ,

kdo ten průzkum prováděl a jak? Je pochopitelné, že Topolánek má teď blíž k Bursíkovi , než ke Klausovi, ale měl by si uchovat aspoň zbytky vlastního rozumu. Jeho závěr - já nesouhlasím, ale musíme to přijmout , je pozoruhodná. Tedy naše vláda je jen loutková?8-o

jasan 26.11.2008 10:14

Re: Nějak se mi nezdá těch 80% voličů ODS ,

ano... proc "musime"?

Hachovi hrozili alespon bombardovanim Prahy...

JJ 26.11.2008 10:15

Re: Nějak se mi nezdá těch 80% voličů ODS ,

V podstate rika, ze 20% je silne proti (a ostatne ti jsou proti Eu jako takove). Pokud ovsem vyhraje Klausovo kridlo, tak se ten pomer prirozene zmeni nebot se ODS scvrkne an okrajovou fundamentalistickou stranu bez schopnosti podilet se na vladnuti jinak, nez oposmlouvou. Tam ji ostatne dovel Klaus, vzpominate?

jasan 26.11.2008 10:19

Re: Nějak se mi nezdá těch 80% voličů ODS ,

fajn... a az ODS ubude tech 20% volicu  a clenu - a to jsou ti skalni - zmeni se v  Unii svobody 2.

se stejnymi konci.

A Topolanek s Vondrou se tomu budou chechtat z Brusele...

JJ 26.11.2008 10:29

Re: Nějak se mi nezdá těch 80% voličů ODS ,

Topolanek proste vidi, ze jedinou moznost vladnou bude mit ODS pouze, pokud ziska s lidovci pres polovinu v Parlamentu. A to s neoliberalni politikou neviditelne ruky trhu a mezinarodni izolace proste nelze. Pokud ti skalni chteji radeji Paroubka, tak je to jejich volba. Pokud ovsem nechteji byt pouze diskuznim klubem, tak se musi zamyslet nad tim ceho chce dosahnout Topolanek.

jerry, the overmouse 26.11.2008 10:53

Čeho chce dosáhnout Topol, to by mě taky zajímalo :-(

Ale jak říkal Rath:,,Pro nás je Mirek Topolánek darem z nebes."

1.Bohužel má asi pravdu. 2. Bém určitě není alternativou.:-(

bibabu 26.11.2008 11:19

Re: Nějak se mi nezdá těch 80% voličů ODS ,

ODS může jít do opozice, v tuto chvílí se stává vazaly zelených, dále kreatur jako jsou dvě zelené žáby, kderé se rozhodly opustit společný žabinec, dále pak vazaly lidovců a v tuto chvílí ještě po dohodě s Paroubkem i ČSSD. Co si myslíte, že taková vláda má možnost přijat jakékoliv reformy, které ODS slibovala.Hospodářská  krize a její následky budou jen zničujícími příčinami pádu ODS. Ale co si budem povídat, kapři si rybník nevypustí a jistota platu, kdy začíná být nouze o  slušné zaměstnání v důsledku krize, je ministerský plat spolu s prebendy každý měsíc  dobrý. S pádem vlády hrozí i velké nebezpečí! Když vezmeme,  současné  výsledky veřejného míně, kdy ČSSD má blízko ke 40%, by pro ni mohlo být prospěšné vyhlásit nové volby (mohlo by se najit pár ambiciozních přeběhlíků) a vyhrát je. Spolu s komunisty by obsadit pohodlnou většinu. Utřeli by nos zelení, ale i jazyček na váhách by nebyl zapotřebí.. ODS si za to může sama, je v pasti, kterou si sama nastražila po patových volbách, dlouhým vyjednáváním i promarněnou možností vyhlásit nové volby. Tehdy měla občany na své straně. Někteří poslanci se ale báli, že by pro neúspěch nebyli znovu postavení na kandidátkách na stéjných pozicích, pro neúspěch v řádných volbách. Kromě toho je politika ODS  v tuto dobu hodnocená jako špatná jak pro pravici, tak na levici. Pokud zůstane ve vládě bude  fackovacím panákem pravice i levice, občané ji to za rok a půl zpočtítají..

Tomas B. 26.11.2008 11:32

Re: Nějak se mi nezdá těch 80% voličů ODS ,

Pořád znovu zírám na právní "vědomí" některých našich spoluobčanů. Už si to konečně zapamatujte - aby mohly být předčasné volby, je třeba dohoda s opozicí. Vždycky! Jinak se to nedá. Takovou máme vykutálenou ústavu. To by žádný přeběhlík nevyřešil.

Paroubek příští volby vyhraje. Občané to ODS určitě spočítají (i když přesně nevím co). My se s tím musíme smířit, emigrovat, nebo jít do občanské války.

jasan 26.11.2008 11:35

Re: Nějak se mi nezdá těch 80% voličů ODS ,

ja Vam reknu, co mu spocitaji

vykaslal se na stredni tridu

chova se jak buran

a nekteri  - skalni jadro - i ten lisabon....

to bude bohate stacit na poradnej vejprask

Roy Boehm 26.11.2008 12:52

Re: Nějak se mi nezdá těch 80% voličů ODS ,

Nepřehánějte to s tím optimismem. Pokud bude koalice pokračovat nastoupeným kurzem, metodami a tempem, tak příští volby vyhraje Filip. A s tou emigrací, bude-li EU fungovat podle lisabonské parodie na ústavu, to vidím hodně reálně.

jasan 26.11.2008 11:21

Re: Nějak se mi nezdá těch 80% voličů ODS ,

omyl... rika Vam neco Libertas?

JJ 26.11.2008 12:47

Re: Nějak se mi nezdá těch 80% voličů ODS ,

Libertas mi vubec nic nerika.

Honza II 26.11.2008 10:02

Jak to vidím já.....

Protože jak EU,tak i Rusko jsou v Evropě,tak se ČR musí covat hlavně evropsky,ne americky Jestli se někdo domnívá,že jsme pro ameriku důležití a rovnoprávní,pak je na omylu. Oni nás potřebují asi jako podnikatel potřebuje údržbáře,jen na něco a jen pokud jim to bude vyhovovat. Ve spojené Evropě je síla a konkurence USA,nebuďme trojským koněm USA.

televizní divák 26.11.2008 10:51

Re: Jak to vidím já.....

Reálný kapitalismus systémově vytváří nezaměstnané, chudé, prostitutky a bezdomovce.. Lidé ohreožení chudobou. ČR 6 %, Německo 11 %, USA 18 %. 

Nevidtelná ruka trhu (spekulativní kapitál) často devastuje mezilidské vztahy .Zvyšuje se potřeba policistů, soudců a nových věznic.

Konec světového liberálního kapitalismu v březnu 2008 - dvě velké, zahraniční, krachující banky byly zachráněny znárodněním.

EU usiluje o solidární  společnost (viz Evropská sociální charta)a vychází z reálné ekonomické situace. Bohatí jsou přesto mnohdy zvýhodńováni.

pavpek 26.11.2008 10:00

Pane Vaňku ještě jeden dodatek ke Klausovi

Zcela určitě to u Ústavního soudu prohraje.Stejně jako ostatní soudní pře, prosral u soudů všechno.Co se týče soudů- je absolutně neúspěšný politik.

A  současně  platí,že úspěšná politika je taková, co umožní hlupákům způsobit společnosti jen minimální škody (Karl Popper).

A to v tomto případě bude díkybohu platit.

A pokud nepodepíše to, co Ústavní soud a Parlament schválí, je odepsán.V naší republice i v Evropě.

A my, bohužel, s ním.

Roy Boehm 26.11.2008 13:07

Re: Pane Vaňku ještě jeden dodatek ke Klausovi

V případě EU píší sami hlupáci smlouvy a zákony tak, aby mohli škodit bez omezení. Co Vás na tom tak uspokojuje? Sedíte v Bruseli?

Buvol 26.11.2008 10:00

Naprosto souhlasím s autorem !!

Topolánek je lhář, podvodník, hlupák .... a chudák, který svou nedostatečnost maskuje asertivitou, česky řečeno drzostí !! To snad dnes už vidí každý ....

volič 26.11.2008 10:11

Re: Naprosto souhlasím s autorem !!

A tak si přilož zábal na hlavu.

Já naopak vidím, žes blb a hlupák ty.

Buvol 26.11.2008 10:14

Re: Naprosto souhlasím s autorem !!

Ty nejsi volič ale vůl .....

JJ 26.11.2008 10:17

Re: Naprosto souhlasím s autorem !!

To se ovsem nijak nevylucuje ;-D

brblal 26.11.2008 11:31

Re: Naprosto souhlasím s autorem !!

A hned se vyjádřili dva hulváti z ODS....Kdo nejde s nimi v jednotném šiku,je vyvrhel,bolševik a hlupák....to je demokracie v chápání O D S a jejich členské základny

JJ 26.11.2008 13:40

Re: Naprosto souhlasím s autorem !!

Doufam, ze jste nemyslel mne, myslim, ze jsem se hulvatstvi nedopustil. Naopak muj vyrok byl velmi neutralni, v podstate technicka poznamka Buvolovi, ktera naznacovala, ze ve svem horovani zapomina na jednoduchou logiku.

Tomas B. 26.11.2008 10:30

Re: Naprosto souhlasím s autorem !!

No je dobře, že někteří diskutující jako Buvol si s asertivitou hlavu nelámou. Možná mají spíš problém s agresivitou (a také s významem některých cizích slov).

Buvol 26.11.2008 10:35

Re: Naprosto souhlasím s autorem !!

Jest-li je pravda agresívní, tak jsem agresivní ..

yt 26.11.2008 10:32

Re: Naprosto souhlasím s autorem !!

Když něco napíšu modře, je to pradva pravdoucí?

Buvol 26.11.2008 10:54

Re: Naprosto souhlasím s autorem !!

Ne, ale všimne si toho sem tam i idiot nebo indolent  ....