22.1.2021 | Svátek má Slavomír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr H 19.1.2007 6:15

Re: Re: Třeštíková lidovcuje

Napiš mi to ještě v duhový barvě a přihlaš se o diplom.

huhu 19.1.2007 7:20

Re: Re: Třeštíková lidovcuje

Třeštíková slepice je. Ministr především zastupuje zájmy voličů a ne nějaké profesní skupiny. jaký má Třeštíková či dokonce celá KDU mandát od voličů v porovnání s ODS ? Kdo Třeštíkovou volil ?

Aleš 19.1.2007 7:40

Re: Re: Re: Třeštíková lidovcuje

  je to otázka. Může si ministr vybrat svého náměstka?? Zajímavé, že p. Formánek nastoupil na ministerstvo za Jandáka a vydržel tam asi rok  a odstoupil sám před zhruba 2 měsíci!!!!  Za M.Štěpánka.

 Je to trojský kůň soc. dem.  a proto ho prosazuje ODS??? Víte jaké má vazby na ODS??

Anna 19.1.2007 8:32

Re: Re: Re: Třeštíková lidovcuje

A kdo volil Kuchtovou? Třeštíková alespoň nikdy za cizí prachy nepracovala proti zájmům našeho státu.

I-Worm 19.1.2007 12:23

Re: Re: Re: Re: Třeštíková lidovcuje

tísíce věrných a bodrých - za jižní hranicí!

Rudolf 22.1.2007 2:34

Re: Re: Třeštíková lidovcuje

Není-li slepice, co tedy je?

Luba 19.1.2007 2:53

Osobnost, kontra politikaření

Paní Jaklová. Ministr či ministryně by především měli mít vizi, jakýsi rozvojový program. Představu o budoucnosti svého rezortu, jejíž důležitou podmínkou je odborná erudovanost. Tyto podmínky, včetně poctivosti, osobní statečnosti a kreativity nynější paní ministryně kultury Třeštíková splňuje beze zbytku. Tvrdit, že ministerský post je výsostně politická funkce je nesmysl. Ovšem, asi rozšířený - a podle toho to pak na těch ministerstvech vypadá. Paní Třeštíková musí mít právo vybrat si své nejbližší spolupracovníky dle svého uvážení. Její postoj vůči direktivním snahám předsedy vlády Topolánka dosadit k ní svého agenta-kontrolora za ODS je odmítavý a správný.  

Pamětník I. 19.1.2007 3:28

Re: Osobnost, kontra politikaření - celé špatně

Je to všechno přesně naopak než si představujete. Ministerský post je funkce vrcholně politická a ne vždy se pro ni najde odborník s dostatečně silnou vnitrostranickou politickou pozicí a to platí i ve světě. Proto bývají ministry obrany civilisté a dokonce i ženy neabsolventky vojenské služby a ministerstva zdravotnictví řídí nelékaři. a dosti běžně se uprostřed volebního období ve vládách dělají "škatulata hejbejte se" za účelem oživení biče na honění státních úředníků. Některé strany - u nás především lidovci, mají v letité tradici stranicky obsazovat veškeré funkce zhora dolů podle stranického klíče jako odměnu pro zasloužilé členy až po příslovečného ponocného z Našich furiantů. Tuším, že právě kvůli nim se po volbách 1996 dohodlo stranické obsazování do úrovně náměstků ministrů jako součást koaličních dohod, kdežto už vedoucí odborů mají být odborní státní úředníci s definitivou, nezávislí na střídání vlád. A tak je to z hlediska funkčnosti ministerstva i vlády správné. Pokud by paní Třeštíkové nanucený náměstek nevyhovoval vhledem k její odlišné koncepci, je v její kompetenci omezit resp.vymezit jeho kompetence.

Luba 19.1.2007 3:49

Re: Re: Osobnost, kontra politikaření - celé špatně

A jsou tam nyní opravdu ti "odborní státní úředníci s definitivou? Pokud vím, tak ODS na ministerstvech udělala rozsáhlý politický průvan a na všemožné posty dosadila své straníky. Když převládají ideologická hlediska nad odborností, je to špatně. A takový postup pak připomíná dobu po uzurpaci moci komunisty r. 1948 a následná léta, kdy příslušnost ke KSČ byla známkou kvality. Psal jsem o ideálním stavu, nikoli o tom, jak jsou ministerstva obsazována nyní. Těžko můžete dobře spolupracovat s člověkem, kterému nedůvěřujete. Tyto zažité "zvyklosti" by bylo dobré změnit. Myslím, že paní ministryně bude dobrým "bičem".

huhu 19.1.2007 7:24

Re: Re: Re: Osobnost, kontra politikaření - celé špatně

ona je vůbec otázka k čemu celé ministerstvo kultury je. O památky by se mohli lépe starat kraje a obce, s církví jednat ministerstvo vnitra, jako s většinou jiných organizací. Zbývá už jen funkce ministerstva jako krmníku pro neschopné vyžírky, kteří se sami neuživí a říkají si "opravdví umělci"...

Ladislav N. 19.1.2007 0:55

Brebty o ničem...

Mě by spíš zajímalo, proč ODS vnucuje Třeštíkové na místo náměstka ministra člověka, kterého nedávno sama odvolala.

A teď mudrujte, Jaklová... !! ;-P

Martin 19.1.2007 1:56

hadej

kdyz se podivame kdo navrhoval formanka jandakovi a s kym se formanek kamaradi :) ....

loula 19.1.2007 5:44

Re: Brebty o ničem...

Ale nedivte se. Tlustý byl 4 roky guru přes ekonomiku, a najednou se po něm také zavřela voda. I když připustím Topolánkovo vysvětlení, že v tom 1. období jako ministr selhal, tak proč ODS odchází od jeho konceptu ekonomiky. Vždyt 4 roky to byla vlajková lod a svatý grál. Že je to obět za trojkoalici moc neobstojí, protože ODS - zbytek trojkoalice je v poměru 4:1.

Aleš 19.1.2007 8:01

Re: Brebty o ničem...

Dvě poznámky-p. Čunek plně podpořil p.Třeštíkovou- má právo si vybrat náměstka.

Hlavní argument proti Formánkovi od p. Třeštíkové byl, že prý Formánek říkal, že byl  paní ministryní osloven. Z vyjádření dnešního i dnes vyplývá, že je důvěrným přítelem p.Pohanky, což nemusí znamenat nic.

Zajímavá informace, je že Formínek odešel údajně z ministerstva na vlastní žádost před necelými 3 měsící. K 1.11. 2006  a byl náměstek jmenovaným Jandákem. Dnes se za něj údajně přimlouval p. Topolánek.  Bude zajímavé jak se to rozplete.