7.8.2020 | Svátek má LadaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Ve jménu Božím?Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 1, poslední: 2.6.2008 22:01, přehled diskusí

No,:
Autor: Jura Jurax Datum: 27.5.2008 16:51

Bobo si přihřívá volební polívčičku, hraje na na účinnou notečku, nicméně šmahem odsoudit celý článek nelze; spíš naopak. Byť je to trochu míchanina. Jenže to by bylo dlouhého psaní.

Ono totiž - ač je jaksi politicky nekorektní o tom mluvit - sudeťáci reálně existují a katolická církev taky. A obě jsou to entity, které mají vlastní zájmy s našimi nekorespondující; že se jaksi sčuchávají, je smutná skutečnost. Třeba aby metropolita moravský celebroval sudeťákům mši se poněkud vymyká dobrému vkusu - ale církev svatá katolická je internacionální, má vlastní zájmy a dotyčný metropolita slouží svému pánu. Ne snad bohu či Bohu, ale církvi svaté katolické ...

A vděčnost části disentu za kdysi podanou pomocnou ruku mi přijde taky zjevná a nakonec i lidsky pochopitelná - ale pro zájmy této země to má chuť poněkud rozpornou. A že mají se sudeťáky - se SDL -  kontakty někteří naši politikové, že s nimi jednají - to je bez pardonu skandál. A taky svinstvo.

A restituce majetku církvím - ono jde zase hlavně o tu katolickou - je možná morální (co bylo ukradeno etc., ovšem taky jak církev k majetku přišla), ale hlavně pošetilá. Podporujeme cizí mocenskou strukturu, nevolenou, nezvanou, potenciálně nebezpečnou ... církve nejsou nic než servis pro duše věřících, kteří jej potřebují. Spolky jedinců majících společný zájem - jako automotoklub nebo svaz zahrádkářů. Co nadto jest, od zlého jest - ovšem církve si vynucují extra zacházení. Proč? A proč na to přistupujeme?

Akorát mi přijde zajímavé, cože je Bobo najednou tak aktivní, když léta o ní nebylo slyšet. Ono asi opravdu budou volby ... :-D