29.9.2023 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

POLITIKA: Vábení krysařů

Předminulou neděli byly volby v Německu, minulou neděli v Rakousku a za necelý měsíc půjdou k urnám čeští občané. Střední Evropa čelí různě úspěšně vlně politického populismu, který je bez pochyby na vzestupu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Zikmund 3.10.2013 13:38

A v čem je mezi starými a novými rozdíl?

To je právě ta potíž, že totiž skoro žádný. Vaše strana je na scéně sice okolo dvaceti let, ale má již hodnoty tradiční strany? Do těch dvaceti let samozřejmě nezahrnuji tu předchozí soc.dem., ze které jste si převzali jen název a barák (jehož hodnotu jste rozfofrovali na předcházejících volebních kampaních). A výsledek? Co se týká úrovně populismu u volebních hesel, tak veskrze žádný rozdíl. Nadávat ostatním, že mají jednoho silného lídra je sice hezké, ale u vaší dvouhlavé strany jenom z nouze ctnost.  Máte jednu oficielní hlavu, ale ta je taková umělá, místo mozku má MP3, z které do médií vždy dokonale přeříká někým nahraný file, ale žádný politický stratég nebo vůdce to není. Druhá hlava je zase ambiciózní sběrač funkcí. Politický stratég to sice asi je, ale nelze nevidět, že u něj převažují vlastní ambice nad zájmy strany.

Za správnou demokracii evidentně považujete držení huby a kroku se stávající politikou EU. Jakmile ji totiž někdo kritizuje a považuje za špatnou, tak je europopulista a když by na to volič slyšel, tak to má vyvolávat otázky nad směřováním demokracie. To je ale demokracie taková ta bolševická - politika patří nám a nikdo jiný nám do ní nelezte, nikdo nás nekritizujte, jinak nám tu demokracii ohrožujete.

Možná byste se spíše měl zamyslet nad tím, čím by se mohla vaše strana od ostatních pozitivně odlišit. Ale je zjevné, že to bych chtěl příliš.