29.10.2020 | Svátek má Silvie


Diskuse k článku

POLITIKA: Určeme si priority

A zamysleme se nad tím, co můžeme udělat pro jejich dosažení. My občané, voliči. A nahlédněme trošku do historie, abychom zbytečně neopakovali staré chyby. Pokud toto neučiníme, bude naše jednání do značné míry chaotické, silně ovlivněné momentálními popudy a náladami, které šikovně vedená propaganda umí výrazně ovlivnit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Vydra 14.3.2017 0:33

Z Vašich priorit,

dáváte, pane Svobodo, na první místo "zajištění bezpečné existence národa, jeho kultury, tradic, zvyků, jazyka". Doufám, že tím nemáte na mysli existenci národního státu. Protože to je, jak nás vehementně přesvědčuje pan Pehe a spol.,představa již překonaná. Ta rychlejší část EU fofruje do integrované Evropské říše s jednou centrální vládou a státy přeměněnými na regiony. Ovšem i národnostní menšiny, jakou by byli pak i Češi, by měly mít zajištěnu svoji kulturu, tradice, zvyky a jazyk, pokud to nebude vadit našim islámským hostům. Pokud jde o Visegrádskou čtyřku, míní psycholog a polyhistor pan Sláma, že v době, kdy Evropská unie stále víc uvažuje o dvourychlostní Evropě, bychom se proto z Visegrádského svazku měli co nejrychleji vyvléct, neboť jinak i v budoucnu zůstaneme Východní Evropou. Pokud chcete být in, pane Svobodo, měl byste asi uvažovat o zařazení další priority mezi ty své současné. Jinak možná nebudete mít koho volit.

J. Jurax 14.3.2017 2:22

Re: Z Vašich priorit,

Pehe a spol. jsou alternativní inteligenti ...

J. Kanioková 13.3.2017 22:48

Souzním..

M. Čihák 13.3.2017 17:58

máte pravdu

mám dojem, že dotace vymyslel někdo kdo si myslí, že on je veký guru, a my jsme nesvéprávný pitomci, kteří si neumí své peníze přidělit kam je potřeba. Tak zařídil, že se určitá porce peněz, které daný národ nebo stát vyprodukuje mu sebere, ukrojí z toho tak 30 procent, to rozdělí svým kámošům, kteří potom rozhodnou co se za ty peníze smí pořídit. Nejlépe něco co umí postavit nebo produkovat kámoši těch kámošů to velkého Gurua.....

M. Prokop 13.3.2017 21:32

Re: máte pravdu

Kdo (pře)rozděluje, vládne.

P. Rudolf 13.3.2017 16:17

On vám někdo upírá právo

na váš názor? Vždyť i takovou zhovadilost, jako je "...náš havlovský poměrný volební systém" tu klidně můžete šířit jak chcete. Maximálně těm chytřejším vás bude trochu líto.

M. Prokop 13.3.2017 21:32

Re: On vám někdo upírá právo

Naopak. Ti chytřejší si vzpomenou, že Veškrna zmařil zavedení většinového systému.

Vy to pochopitelně nejste.

M. Prokop 13.3.2017 13:07

Stran Nečase,

nebyl svržen, položil to. A správně udělal.

Jiná věc je, že policejní a Ištvánské tažení bylo nafouknuto až přefouknuto.

J. Kyselková 13.3.2017 13:36

Re: Stran Nečase,

Demokrat Nečas to položil - vědom si své otřesené pozice. Babiš je neprůstřelný, vyleze z každého hnoje a v urážkách je mistr, kam se na něj hrabe česká judikatura !

M. Prokop 13.3.2017 14:25

Re: Stran Nečase,

Ano, to je ovšem dáno úrovní voličů. S těmi Burešovými si může dovolit prakticky vše.

J. Kyselková 13.3.2017 13:05

Moc pěkný článek

vede k velkému zamyšlení. Snadno se smiřujeme se "samovolným" řešením vlád, které se ustaví na základě voleb. Nemáme už pak jinou možnost. Proto je nutné priority své volby dobře uvážit. Většinovým volebním systémem volíme Senát. Babiš přichází s návrhem Senát rovnou zrušit a do PS zvolit jen 101 poslanců, aby se zákonodárný proces zrychlil. Nesouhlasím, už tak jsou zákony byrokraticky zapleveleny ad absurdum - k nerozluštění.

Kauza pádu vlády Petra Nečase je jasná hlavně lidem, kteří volí firmu ANO. Já dokonce myslím, že vývoj poté, který se veze na konjuktuře - není poctivě prezentován. Viz nápadně rozdílné posuzování "trestních" kauz.

M. Klas 13.3.2017 8:26

Dotace=čerpání

Výborné zamyšlení,ještě bych dodal,že vedle nejvíc frekventovaného slova v ČT dnes ,což je slovo DOTACE je další slovo-ČERPÁNÍ.Ano,stávají se z nás čerpači!(dotací).Hodnoty se nevytváří prací a dobrými nápady,podnikáním ,vědou,aplikovaným výzkumem-ale čerpáním dotací,nejlépe z EU!Dozvídáme se ,zda se čerpá,nečerpá,jaké jsou důvody a příčiny !Dále pak kdo je nejlepší čerpač,kdo naopak zlosynný nečerpač,kdo třeba zlosynný čerpač(čerpal hodně,ale podvodně).Jelikož hodně pamatuji,pak si pamatuji i nejvíce frekventované slovo ČST(=československá televize) během let asi 1980-1989 cca.Bylo to třeba o plnění či neplnění plánu-byli jsme plniči či neplniči,ale byla i slova o vynálezech a inovacích.Ale dnes je to jednoznačně větší běs a je to o poznání blbější.Z plničů se stali čerpači,akorát ty inovace a vynálezy nějak dnes nejsou aktuální...

J. Mrázek 13.3.2017 7:41

Také skoro souhlas, jenže !

Nedávno (relativně) byla sněmovnou odsouhlasena vsuvka do ústavy, kdy vláda nemusí brát na zřetel a může zamítnout výsledky referenda, pokud požadavek zní na změnu zásadnějšího významu. Takže už vidím, jak "nedůležité referendum o vystoupení z nedůležitého EU" bude implementováno a provedeno ....tvůrce ústavy, co to doplnil, ten tvořil i ústavu před rokem 1980 a jeho "zvyk" když to nejde silou, půjde to větší silou v zájmu socialismu, ten je nesmazatelně vryt i do devátého odstavce, nebo kapitoly, nebo jak se ta nová část ústavy jmenuje...

J. Pražák 13.3.2017 7:11

Skoro souhlas až na

většinový volební systém je reálný pouze ve státech, kde se vyprofilovaly 2 strany a jedna říhá hot, druhá čehý. K tomu jsme u nás nedospěli. Vláda pouze socialistů, anonistů, komunistů,..., by nebyla to pravé. Ale koalice by se mohla zákonem zmenšit např. na max. 2 koaliční strany, aby se nedostávaly do zájmy voličů a nevznikaly paskvily, kdy politici jednají poti předpokladům svých voličů, jako je tomu dnes.

M. Prokop 13.3.2017 13:09

Re: Skoro souhlas až na

Co je slepice a co je vejce? Volební systém může ty dvě hlavní strany vyprofilovat.