Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLITIKA: Ukončeme diplomatické vztahy s Palestinou

Od záhadného výbuchu na palestinské ambasádě v Praze už uplynuly dva týdny a česká vláda se stále tváří, jako by se nic nestalo. Bohužel stalo a nečinnost české vlády je alarmující.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VN

17. 1. 2014 9:23
Vláda, v demisi a bez důvěry, jak je jí zhusta předhazováno,

samozřejmě ve chvílích, kdy se to předhazujícímu hodí, nejspíš čeká na výsledky vyšetřování. To se uvážlivým lidem stává, že dříve vyšetřují než věší. A možná taky čeká, že to vyřeší vláda nová - nedemisní a s důvěrou.

Přerušit diplomatické styky s Palestinou samozřejmě lze. A co? Nezavřeme jen cestu, jíž může Palestina ovlivňovat naše politiky a naši politiku, uzavře taky cestu opačnou. No dobrá - asi není ani jedna z nich zvlášť efektivní. Nemusíme mít diplomatuck styky s Palestinou. Ona se bez nich dobře obejde. My se bez nich taky dobře obejdeme.

Ale má smysl vytahovat rovnou nejtěžší kalibr, kalibr, který se jindy používá těsně před vyhlášením války (a často až po něm)?

0 0
možnosti
KK

17. 1. 2014 10:06
Re: Smysl by mělo

vyhoštění všech "Palestinců" ze země.

0 0
možnosti
JP

17. 1. 2014 8:38
zřetelnější reakce

Nevím, jestli právě přerušit diplomatické vztahy je ten správný krok. Ale nějaký protest by měl následovat. Rozhodně tvrdit, že vlastně nic nemůžeme, je hodně málo.

0 0
možnosti
VS

17. 1. 2014 7:50
Izrael

A co rusit diplomaticke vztahy s Izraelem, prestat ho uznavat. Tento stat je pricinou mnohych problemu ve svete, opovrhuje mezinarodnim spolecenstvim a nema zjevne zadnou budoucnost. Pro CR nema zadny vyznam, ani politicky, ani ekonomicky.

Mimochodem Sharon nebyl Zid, jeho matka byla Ruska, on sam ateista.

0 0
možnosti
ZB

17. 1. 2014 7:55
Re: Izrael

Pane Stejskale - tak to už tady jednou bylo !!! Pokud si dobře vzpomínám, tak to naposledy byl Adolf Hitler, kdo říkal, že za všechnu světovou "neřest" .....že mohou Židé !!!

Je mi z Vás mdlo - téměř bych řekl....až na zvracení !!!

0 0
možnosti
ZB

17. 1. 2014 7:14
PLNĚ souhlasím s autorem článku !!!

Když jsme po listopadu 1989, "zásluhou" Pravdy a Lásky prošvihli možnost ukončit diplomatické styky s mohamedánskými teroristy.....nyní nám sami dali možnost č.2 !!! A té je nyní třeba plně využít - ale, to zřejmě nemůžeme očekávat od vlády přátel Milouše Zemana, která vládne pouze a jen tak, jak se z Hradu píská ......

0 0
možnosti
PB

17. 1. 2014 5:42
Je pan Fajmon jediný politik

který má odvahu vyjádřit svůj názor? Ostatní se bojí Palestinců, Brusele nebo probůh čeho?

0 0
možnosti
SL

17. 1. 2014 6:52
Re: Je pan Fajmon jediný politik

Nebo mají jiný názor?

0 0
možnosti
HG

H. Grúbr

17. 1. 2014 4:45
No jestli by to přišlo na přetřes

přimlouval bych se za přerušení diplomatických vztahů s Kosovskou Albánií, přinejmenším do doby, než bude vrácena Srbům.

0 0
možnosti
VV

17. 1. 2014 6:48
Re: No jestli by to přišlo na přetřes

Nesouhlasím, zítra budeš chtít aby Srbům byla vrácené území v Bosně, pak Makedonie.....

Hlasuj raději pro samostatné Katalánsko, Baskicko, Skotsko...!

0 0
možnosti
ZJ

17. 1. 2014 4:32
Proč se

pořád píše, že zbraně byly nalezeny na ambasádě, když ta palestinská je fakticky stále někde v Tróji ; pochybuji, že by česká policie mohla vniknout právě tam...

Téměř zábavné v souvislosti s palestinskou zbrojnicí v Praze je protest palestinského vyjednávače u EU týkající se vstupu českého velvyslance v Izraeli Pojara do osady Ariel na západním břehu Jordánu, na budoucím výsostném palestinském území...

0 0
možnosti
VH

17. 1. 2014 8:29
Re: Proč se

Ale přece Palestina jako stát neexistuje, tak jaké zastupitelství?? Zatím je to jen nějaký spolek, tak žádné diplomatické ohledy nejsou na místě.

0 0
možnosti
ID

I. Dekyský

17. 1. 2014 1:08
Pověst státu, kde si kdokoliv může dělat cokoliv

a místní vládě to nevadí jsme, obávám se, získali již dávno. Sama EU je toho dokonalou ukázkou. Co ale chtít od země, kde tlupa bezcharakterních právnických ničemů redefinuje pojem "Suverenita", druhá tlupa ničemů zvaná Ústavní soud tento pojem odkýve a nikdo je za tuto jednoznačnou velezradu nepostaví ke zdi. Příště zase může nějaká jiná banda právnických bezectných lumpů, až se zachce někomu tam nahoře beztrestně zabíjet, zzměnit definici pojmu "vražda".

0 0
možnosti
ID

I. Dekyský

17. 1. 2014 1:11
Re: Pověst státu, kde si kdokoliv může dělat cokoliv

změnit, pardon.

0 0
možnosti
TP

17. 1. 2014 0:46
Za tuto vladu nese zodpovednost prezident Zeman ...

... on se prece neustale ohani svym primym zvolenim a vladla nam tu jim jmenovana vlada.  Ocekaval bych tedy primo slovo od pana prezidenta.  Ale rekneme si to rovnou, pan prezidetn je opily zbabelec.  Rad se ukazuje pred kamerami (pokud muze stat), rad rozdava rozumu, rad se chluvi svym zvolenim, ale nema "gule".  Potazmo za neho neseme odpovednost vsichni, protoze jsme ho zvolili nebo si ho nechali navolit.

0 0
možnosti
ID

I. Dekyský

17. 1. 2014 1:10
Re: Za tuto vladu nese zodpovednost prezident Zeman ...

Hlavně nezapomeňte na jiného prezidenta-opilce a jeho "zásluhy" o Palestinu.

0 0
možnosti
HL

17. 1. 2014 0:14
No o tomto tématu článku bylo napsáno hodně, tak

si dovolím napsat jiný příspěvek týkající se jedovatého antisemitismu. O skutečné kreatuře, pana Dieudonného. Tato osobnost je velmi málo známá, tedy v České republice. Francouzský nejvyšší správní soud obnovil ve čtvrtek (9. 1.) zákaz vystoupení kontroverzního francouzského komika Dieudonného. Stalo se tak poté, co Úřední tribunál v Nantes ten samý den zrušil zákaz udělený komikovi dříve za antisemitské výroky. Když se o zrušení dozvěděl francouzský ministr vnitra Manuel Valls, obrátil se okamžitě na nejvyšší soud a žádal opětovný zákaz vystoupení.

Dieudonného obhájce během čtvrtečního slyšení prohlásil, že komik večer v Nantes vystoupí, ať je rozhodnutí soudu jakékoli. Když ale padl konečný verdikt, Dieudonné vzkázal fanouškům prostřednictvím svého profilu na sociální síti Facebook, že vystoupení je zrušeno. Před koncertní halou v Nantes na představení čekalo téměř šest tisíc lidí. Někteří fanoušci na místě předváděli gesto „quenelle“, jehož původcem je právě Dieudonné a které se v poslední době mezi neonacisty nová nacistická zdravice‘.

Jiní drželi v ananasy, čímž odkazovali na komikovu známou píseň „Shoananas“. Její název je kombinací ruce hebrejského slova „šoa“ označujícího holokaust a slova „ananas“; text písně zesměšňuje připomínání holokaustu.

....http://www.ztis.cz/rubrika/antisemitismus/clanek/nejvyssi-soud-zrusil-vystoupeni-antisemitskeho-kom

A jiný šokující případ z Rumunska...Rumunská televize odvysílala vánoční koledu oslavující holocaust- Rumunský televizní kanál pro venkov TVR3 Verde odvysílal 5.12. vánoční koledu v podání souboru Dor Transilvan, v níž se mimo jiné zpívá: „Židáci, ti zatracení Židáci, Svatý Bůh je nenechá naživu, ani v nebi, ani na zemi, jen jako kouř v komíně, k tomu jsou Židáci dobří, aby vyletěli komínem.“

0 0
možnosti
HL

17. 1. 2014 0:21
Re: No o tomto tématu článku bylo napsáno hodně, tak

TVR3 se ve svém následném prohlášení od tohoto vysílání distancovala, koledu prý sama nevybírala, pouze odvysílala písně, jež zkompilovala organizace „Centrum pro zachování a pokračování tradiční kultury v provincii Kluž“

http://www.ztis.cz/rubrika/antisemitismus/clanek/rumunska-televize-odvysilala-vanocni-koledu-oslavu

A do třetice z Polska. Dle polské prokurátorky nebyly slogany fotbalových fanoušků o Židech, Osvětimi a plynu antisemitské.

V polské Poznani byl uzavřen případ zabývající se fanoušky skandujícími protižidovská hesla při fotbalovém zápase. Během utkání Polské ligy 29. září 2013, kdy domácí tým Lech Poznaň hrál proti hostujícímu klubu Widzew Łódž, skandovali poznaňští fanoušci hesla „Pohněte, Židi!“, „V Osvětimi jste doma!“ a „Do plynu s váma!“. Polský hlavní prokurátor požádal místní vyšetřovatele o prošetření, zda nejde o podněcování k rasové nenávisti. Poznaňská vyšetřovatelka Monika Rutkowská zabývající se případem ovšem rozhodla, že vzhledem k tomu, že incident se odehrál na fotbalovém hřišti a hesla byla namířena proti týmu soupeře, nikoli skutečným Židům, o projev antisemitismu se nejedná, a není tedy důvod původce hesel stíhat.

http://www.ztis.cz/rubrika/antisemitismus/clanek/dle-polske-prokuratorky-nebyly-slogany-fotbalovych Moc se omlouvám za příspěvky netýkající se případu kauzy suchdolského výbuchu, protože si myslím, že už na toto téma bylo napsáno hodně článků a komentářů zde na Neviditelném psu. Samozřejmě, že podle některých pánů si Židé za to můžou sami, nemají v Evropě co pobývat. Smutný to pohled.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz