30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

POLITIKA: Trojkoalice? Děkuji, nechci!

Krize české pravice pokračuje plným tempem. Od doby, kdy Petr Fiala prohlašoval, že chce vyhrát příští volby do poslanecké sněmovny, se na postavení pravicových a středových opozičních stran nic nezměnilo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Král 30.10.2020 13:59

Levice, pravice... to má jistě smysl řešit ve vnitrostátní politice. Jenže teď, mám dojem, je hlavní ta zahraniční, abychom vůbec nějaký stát a možnost rozhodovat o jeho směřování měli...

A v tom bych vzal nakonec na milost i Babiše, kdyby se mu dalo věřit, že nás neprodá.

J. Fráňa 30.10.2020 17:45

Pane Králi máte ten samý problém jako já. Jsem jasný volič Trikolóry, jenže je reálné, že nepřekročí 5%. A co včil. Okamuru já nemusím, české národovectví co hlásá Japonec je pro mě spíše úsměvné. Ale i tak je to politicky chudé. Nechat vládnout tento trojlístek srandistů, kteří mají zcela jiné politické smýšlení, ale nenávidí Babiše to opravdu nemohu. Když budu volit Babiše a on vyhraje, snad to nakopne ODS, vykopne Fialovou a bude zase modrá. Pak já a mnoho dalších bude mít koho volit a Babiš další volby prohraje. Asi scifi, co?

M. Malovec 30.10.2020 9:46

Jako volič pravice nemám koho volit, protože na naší politické scéně pravice vidět není, kromě některých malých, jednoprocentních stran. ODS, musí padnout na hubu, aby pochopila, že Fiala škodí. Vždyť ODS má výrazné rozumné pravicové osobnosti. Mám však dojem, že pravicovou politiku opustila a nemá o ně zájem. Prostě v trojkoalici ODS skončí podle pravidla, že řetěz je pouze tak silný, jak silný je nejslabší článek. A tím bude eurohujerská TOP.

J. Svoboda 30.10.2020 9:54

Ale houbeles. I pár procent za Topku v součtu trojkoalice zvedne počet získaných mandátů tak, že se to trojkoalici bohatě vyplatí. Tak nastavili D'Hondtovu metodu ti dva podvodníci, co podepsali OPO smlouvu.

Pěkný den.

V. Církva 30.10.2020 13:19

No vidíte, teď jste mi asi vysvětlil částečný důvod těchto koalic, které jinak ve spojení s násobením minimální hranice vstupu do sněmovny vůbec nechápu. Když tak až po volbách. I tak jak píše Bartoň. V tomto případě ztratí víc, než by D'Hondtovou metodou získali.

P. Milan 30.10.2020 9:57

" Vždyť ODS má výrazné rozumné pravicové osobnosti. "

Mívala.

J. Svoboda 30.10.2020 10:00

I třeba Saša Vondra už je pro Prokopa provařený levičák? 8-o8-o8-o

Pěkný den.

V. Církva 30.10.2020 13:09

Vondra je fajn, toho bych i dovedl volit. Ale i když má možná velikost za 2, je jen jeden. ODS skutečně osobnosti nemá. Němcová, promiňte ale ne, Srbochorvatka - no tak na nějaké feministické rvačky, Vystrčil, no jeden TajWan to nespasí. Ta s tím samopalem z Prahy je divná. No a pan Novotný co ho považují za budoucnost ODS, tak ten získá pár voličů ale jen pokud jim vrátí pan Chocoloušek nedopatřením svéprávnost.

P. Milan 30.10.2020 15:35

Vondra jo, ale nemá holt toho vůdčího ducha.

J. Chyský 30.10.2020 16:31

A co Kuba?

J. Chyský 30.10.2020 16:28

Vondra. Není to ten co on muzikant? To PROMOPRO?

M. Rozbořil 30.10.2020 13:42

Ne, že bych studoval stranické struktury, ale kdyby ODS měla "výrazné, rozumné, pravicové" osobnosti, aspoň některá by mi pravděpodobně neunikla. Nemáte třeba tip?

J. Kanioková 30.10.2020 16:33

" pravidla, že řetěz je pouze tak silný, jak silný je nejslabší článek. A tím bude eurohujerská TOP."

FUJ Rv

F. Svoboda 30.10.2020 9:17

Pan Bartoň píše, že je dlouholetým voličem pravice - ODS. To bylo však již velice dávno. Tehdy jeho články skutečně pravicové tendence výrazně podporovaly. Postupem času se jeho zaměření natolik změnilo, že nyní již okopává pravici kotníky a jeho články pro pravicového voliče se nedají číst !!!

R. Langer 30.10.2020 9:27

Ehm, jaké že pravici pan Bartoň okopává kotníky? Něco jsem snad přehlédl? 8-o

Jo počkat, vy se považujete za "pravicového voliče"! Tak už chápu, tady bude asi ta zásadní chyba. ;-D

J. Vlček 30.10.2020 9:41

On se strefuje do nějaké pravice? A do jaké, prosím vás, pane Svobodo? Ty tři zmiňované strany jako považujete za pravicové? Kde jsou ty doby, kdy ODS dokázala oslovit třetinu voličů?

Tento umělý slepenec zoufalců, kteří už neví co by vymysleli k tomu, aby se konečně zbavili Babiše, což je jediné, na čem jsou schopni se shodnout, může oslovit zase jen skupinu zoufalců. Rv

J. Svoboda 30.10.2020 9:48

Každý chce vyhrát volby a jestli tak skončí ve Strakovce STBácký fízl, tak tím líp.

Pěkný den.

R. Langer 30.10.2020 12:13

Čím jako skončí? Odkud jste spadl? ;-D

D. Müller 30.10.2020 10:00

Ta věta mi přišla také divná, tolik článků omlouvajících a velebících Babiše tu měl snad už jen Holásek.

K. Oldřich 30.10.2020 9:12

To by si ODS docela zadělala na malér, protože leckdo, kdo by ji byl možná volil, si to teď dvakrát rozmyslí, když si představí, že by se jeho přičiněním dostal do lavic třeba také někdo z těch koalistů, kterého by samostatně docela jistě nikdy nevolil. [>-]

P. Kohoutek 30.10.2020 9:49

Že to tak nedopadlo na krajích.

J. Vlček 30.10.2020 9:54

Vidím to stejně, pane Oldřichu. Dokud ODS bude řízena současným vedením, ze srabu se nevymotá. Alfa omega úspěšnosti strany je její předseda s nejbližšími představiteli. To v ODS absentuje a k nápravě tohoto má ODS hodně daleko.

F. Kusák 30.10.2020 9:10

To, že ANO půjde do opozice, je vysoce pravděpodobné, tak to s úspěšnými bývá, a nevidím v tom nic unikátního. To je v demokracii normální, že se vlády mění. Jen mě trochu rozčiluje, že nevím, co ta nová vláda bude dělat jinak a hlavně lépe. Oni to prostě neříkají dost konkrétně. Nebo říkají? Vyžeňme Babiše a potom se uvidí.

D. Müller 30.10.2020 10:03

Pane Kusáku, v čem je ANO úspěšné? Myslím dotaz vážně.

R. Langer 30.10.2020 12:14

Hm - že by ve volbách? ;-D

F. Kusák 30.10.2020 12:28

Fakt to chcete vědět? Tak zkuste třeba statistickou ročenku, parametry: vývoj nezaměstnanosti, schodku státního rozpočtu, výběru daní, čerpání dotačních prostředků EU, relativního vývoje zadlužení k HDP, růst mezd a platů atd. Vím, mohlo by to být lepší, jen se nabízí otázka s kým. Nechci říci, že všechno je dobré, a s ohledem k současné situaci, bych si to ani nedovolil, ale z dlouhodobého hlediska je Babišovo vládnutí úspěšné. Vidí-li to někdo jinak, nechci se sním přít, protože to tak chce vidět.

O. Mayer 30.10.2020 13:52

.. no ono na vrcholu konjuktury je vládnutí úspěšné skoro vždycky, zejména pokud berete v potaz jen vámi uvedené ukazatele.

V. Církva 30.10.2020 13:23

Tak proti Sobotkově vládě asi lepší je. Proti ostatním nevyčnívá ani nezaostává.

D. Polanský 30.10.2020 9:07

Já klidně, ale volit je nebudu.

P. Kmoníček 30.10.2020 8:53

Máte pravdu v tom, že českému voliči i vadí slušné a bezkonfliktní jednání, kterým se třeba pan Fiala z ODS vyznačuje. "Vzdělaný člověk ? Tak tomu věřit nebudu!"Tak uvažuje čeledín.