6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

POLITIKA: Trochu jsme to projeli všichni

Titulek jistě nabízí, že jedině všehoministr ptakopysk Karel Havlíček Jindra neprohrál nic, toho však nyní ponechejme ve vizích toho neštěstí dvou ze tří senátníků, proč nezbyl jen jeden proměněný post – panečku, to by byl teprv triumf ANO!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Kohout 24.11.2022 4:40

Slušnost především! To je základ!

P. Novotný 6.10.2022 10:59

Paní Radko Kielbergová, kreslete, čtěte povídky a publicistiku, sledujte dokumenty, jezděte na kole ... ale prosím nepište. Děkuji.

H. Rybnická 6.10.2022 17:20

Pane Novotný věnujte se čemukoli, třeba jaderné fyzice, jen prosím nepište komentáře. Děkuji.

V. Hlad 6.10.2022 10:59

Utratit včas.

J. Vágner 6.10.2022 10:26

Ta paní s pro současnost typickou podprahovou touhou posílat kohokoliv s odlišným názorem do tepláků, nám doporučuje Piráty, kteří si snad ještě nestihli zadat (nemějte obavy doženou to, protože to není o lidech, ale o systému). Což o to, je to strana vzdělaných, mladých z velkých měst, ale na ECHU zrovna informují, že od přelomu 70 a 80 let IQ v západní populaci padá trendem 3 bodů za deset let. Nechci se nikoho dotknout, ale fakt mi připadá, že to na té partaji už jde poznat.

P. Diviš 6.10.2022 10:34

Ano.

A Piráti už kvapem dohánějí.

J. Jurax 6.10.2022 15:18

Potěšitelné ... když ještě deset dvacet let vydržím, budu relativně génius ... :-)

J. Majzlík 6.10.2022 17:34

Piráti jako spolutvůrci i viditelné symboly a současně i oběti doby.

J. Sládeček 6.10.2022 10:10

To jsou bláboly, kde vás vykopali paní demokratko?

O. M. 6.10.2022 9:36

Myšlenka, že pro samé zabývání se Babišem politikům schází čas a energie na řešení potrebných věcí, tam schovaná je, ale jak v Amadeovi říká císař "příliš mnoho not", já říkám "příliš mnoho slov".

Ale jako první pokus to není nejhorší.

P. Hák 6.10.2022 9:31

Co to má jako bejt?

Výlev emocí chápu, každej jsme ňákej, ale proč je to proboha jako článek na Psu?

Jo a fakt by mne zajímal překlad sekvence "úsměv sem, úsměv tam v redakci Blesku – jak říká Ondřej Hausenblas – u lidí vážených nějvětší bota to číst a producírovat se v redakcích tohoto čtiva jako kamarád" do češtiny. Četl jsem to třikrát a furt nechápu, co to znamená.

Vím, že pan Hausenblas se snaží zavděčit školákům zrušením pravopisu, ale až tak daleko, aby tomu nebylo vůbec rozumět, to snad jít nemusí...

Z. Lapil 6.10.2022 9:54

To je symptom základní chyby článku: je psán pro jistou sociální bublinu (což nemusí nutně vadit) jazykem té bubliny pro ostatní nesrozumitelným (což vadí zásadně).

Aspoň já pochopil jen pár útržků a absolutně nemám ponětí. co chtěla autorka sdělit.

Obecněji vzato - článek trpí onou odrůdou hospodské žvanivosti, kterou u zdejšího pana Vlka st. mnozí oceňují (protože píše příběhy a obecně známým jazykem) a kterou B. Hrabal "pozvedl z prohřešku proti řemeslu na prostředek sdělení" ((c) obal LP Ivana Mládka Dobrý den).

Pro pamětníky i novoposluchače: https://www.youtube.com/watch?v=T4gImQgGXx8

P. Hák 6.10.2022 15:01

Rozumím. Nevím, zda pan Vlk taky píše slangem, taky od něj všechno nečtu... ale ano, píše toho hodně

Desku mám doma :-)

Z. Lapil 6.10.2022 16:04

Slangem ne, jen strašně ukecaně. Ale bez té ukecanosti by to nebyl on, což mu slouží k autorské cti. Jako spisovatel mi dost nesedí, jako lidový vypravěč by se mi asi líbil. Věc vkusu.

P. Hák 6.10.2022 18:53

Vždyť říkám, že chápu :-) Taky někdy na můj vkus až moc sekernicky, ale to do té hospody asi patří.

M. Marek 6.10.2022 9:26

To je teda sranda.

J. Hanzal 6.10.2022 9:15

Ty bláho, ženská (autorko toho výblitku) co to za svinstvo hulíš?!!RvRvRv:-P

J. Sládeček 6.10.2022 10:11

👍

J. Černý 6.10.2022 9:06

Miluji mluvčí všech. Ale nedozvěděl jsem jestli autorce Havel své myšlenky předal vnitřně.;-D

R. Gramblička 6.10.2022 9:05

Wow, že by měl dnes na psu premiéru náhodný generátor slov?

P. Pepax 6.10.2022 9:52

R^:-)

T. Kohout 24.11.2022 4:49

Čtu to s velkým zpožděním. Ale zdá se, že Vy jste to vystihl. Zadá do přístroje základní myšlenku třeba "Piráti jsou dobrý, Babiš špatný" a přístroj pak ze slov už vygeneruje další text. Proto je ten sloh tak novátorský. Volně řazená slova na dané téma. Rozvolněné myšlení.

F. Kusák 6.10.2022 8:59

Jako dlouholetý čtenář Neviditelného psa a podporovatel Ondřeje Neffa to říkám velmi nerad, že by měl pan Neff zavřít krám. Úroveň článků výrazně poklesla, o úvodnících ani nemluvě. Snad jen některé články o energetice a příspěvky pana Kechlibara a pár dalších, mají standardní úroveň, ale to je málo. Asi mně někdo z Vás doporučí, abych z množiny čtenářů zmizel. To je pravda, nicméně je mně líto, sledovat klesající úroveň tohoto serveru, tak mám potřebu jakéhosi nesmělého vyjádření.

J. Hanzal 6.10.2022 9:25

Máte pravdu, nějak ti erudovaní autoři vypařili. Otázka je proč?

P. Hák 6.10.2022 9:33

Asi je pan Wagner vždycky obvolal...

J. Jurax 6.10.2022 15:23

Inu, redaktor byl pan Wagner a zjevně se za něj zatim nenašla hodnotná náhrada ... doufejme že najde, Pes je již dobře čtvrtstoletí součástí mého dne ...

T. Kohout 24.11.2022 4:54

Na druhou stranu, je tu nejvíc demokracie, ať už si pod tím představujeme cokoli. Že doba myšlenkově zchudla, za to nemůže pan Neff. 60. léta už nikdy nebudou. Literární noviny a tak.

J. Tulejová 6.10.2022 8:53

Ach. Nemám slov.

J. Černý 6.10.2022 8:10

Přechod, to je sviňa.

J. Štěpán 6.10.2022 8:08

No když je text nanic, tak to spraví obrázky:-):-)