2.3.2024 | Svátek má Anežka


Diskuse k článku

POLITIKA: Testování není zadarmo!

Každý test má smysl jen tehdy, pokud podle něho rozhodneme, jak (při pozitivitě) postupovat jinak. Výsledkem testu na covid je ale co?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kouk 3.1.2022 15:58

Mimochodem. Počty mrtvých s covidem jsou srovnatelné s rakovinou, nebo na infarkty. Proč se stejnou razancí vláda nezakaze kouření, tučná jídla v restauracích, vajíčka a já nevím co ještě? Když se řekne umřel na infarkt, nedělají se příslušná opatření třeba zákaz prodeje cigaret, zákaz kuraren v podnicích?

V. Kain 3.1.2022 16:46

A proč vajíčka?Ty jsou zdravá.Ty fámy které šly se nezakládaly na pravdě stejně,jako se prosazovaly různé fujtajblové margaríny a nakonec se došlo k tomu,že nejzdravější je máslo.

S. Ševeček 3.1.2022 23:47

nejzdravější je sádlo !

J. Vintr 3.1.2022 17:54

Srovnávat úmrtí "s covidem" s rakovinou a infarkty, je poněkud nepřesné. Na rakovinu a infartkty a jiné kardiovaskulární onemocnění prokazatelně připadá přibližně po třetině všech úmrtí. Ovšem v posledních skoro dvou letech velkou část z nich "překlasifikovali" na covid. Aniž by se kdokoliv jen pokusil to dokázat. Stačí na to je jeden hloupý test. Viděl jsem graf ze Švýcarska, kde jedna křivka představuje počet úmrtí s covidem a druhá všechna úmrtí z jiných příčin. Ty křivky mají prakticky přesně zrcadlový průběh. Takže součet tvoří prakticky přímku...

https://nastub.cz/w/eZWmf65kapbXp4MGwZgWmx

Je to cca od 19 minuty videa. Stojí za to shlédnout celé.

Š. Hašek 3.1.2022 13:44

Navrhuji testovat na ulici položením pěti otázek z osmičky základní školy. Od zítřka. Před umožněním nastoupení do tramvaje. Zajistí Gazdík (otázky) a Rakušan (pořádek a tak). Krampol byl bezva.

Říkám na ulici! V parlamentu nééé! Tam maj imunitu.

Obecně roste povědomí lidiček, že co vláda a politici konají, je vydestilované dobro a je to z peněz vlády (a jejich manželek). Modifikovaně řečeno -zadarmo-.

Mě se to zdá dost varujícím. Obecně a celkově. Myslím si, že s tímhle se dá dostat tak leda do pprrdellee.

Momentálně nejsem chemicky podporován a nemám žádný test. Vrátí mi někdo DPH nebo daň z nemovitostí? Poňádž jsem ve výslužbě. Stav setrvalý, již 22 měsíců.

J. Nevrkla 3.1.2022 15:07

R^:-)

Ś. Svobodová 3.1.2022 10:52

Testovat ano či ne, je to trochu složitější. Je jednoduché napsat, že člověk s příznaky má být doma. Jenže u covidu je potřeba aby byl doma už nejméně 2 dny před tím, než začne mít příznaky. A to se bez testu neobejde. Dneska se koupí test i za 18 kč. S nástupem omikronu jsme se ve firmě dohodli na testování 1x za 3 dny, abychom alespoň měli pocit že jsme pro zákazníky a rodinu udělali co je v našich silách.

P. Vychodil 3.1.2022 11:03

je to taková "úlitba", asi tak 1/3 odchytnete v pravý okamžik...proč ne každý den ráno ?

a co děláte pak ? pošlete k doktorovi, ten napíše PCR, ten je pozitivní, zaměstnanec se pak válí, tuším min 7 dni doma...asi máte spočteno, že vás to ekonomicky neruinuje...a teď, jen jako cvičení, si představme ten Omikron, co se tak šíleně šíří, vy si otestujete a zjistíte, že 90%% má covid. To vás nezruijnuje ?

každá mince má 2 strany:-)

Ś. Svobodová 3.1.2022 13:14

No a co máme dělat? Skrývat se za očkování (které většina z nás nemá) a které stejně ničemu nebrání? Kluci chodí po montážích ke starým lidem, před nedávnem pracovali v důchoďáku. Já mám zas na hrbu zdravotnické zásobování. To poslední co chci řešit je, že jsme někoho nakazili. Kdybychom chytli omikrona všichni najednou, určitě by nás to nepoložilo. 14 dní přežije snad každá firma. Pak by bylo po problému a na testy bychom se vykašlali.

A. Renjascu 3.1.2022 13:28

Očkování, které většina z nás nemá? Vždyť je naočkováno 64% obyvatel a v nejohroženější kategorii 60+ je to nad 80% obyvatel. Pokud odečtěte bezpříznakové děti do 12 let, tak zjistíte, že je naočkována většina obyvatel ČR. Problém není v množství naočkovaných, ale v tom, že tzv vakcíny proti covidu jsou nefunkční resp škodlivé. V nemocnicích je dlouhodobě 40% plně očkovaných a zbytek je neočkovaní, očkování jednou dávkou či od posledního očkování uplynulo již více než devět měsíců. Statistiku navíc zkresluje souběh těch co prodělali covid - a tím získali imunitu - a pak se ještě na doporučení masmédií nechali očkovat.

Š. Hašek 3.1.2022 13:46

Není to očkování. Jsou to pokusné "vyživovací" dávky.

Vy to víte. Píši to pro vostatní. Možná marně.

Ś. Svobodová 3.1.2022 13:48

Z nás- myšleno pracovníků firmy.

P. Vychodil 3.1.2022 15:53

jen několik poznámek...

a/ samozřejmě, pokud platí vládní narativ, že očkovaný nenakazí, pak očkování je řešením...očkovanec "per definition" nikoho nenakazí, a pokud nakazí, tak jen "nepatrně"

b/ otázka: pokud váš pracovník je na místě,kde dojde k infekci, a zároveň je očkován, je vyjmut ze seznamu "sprostých podezřelých ?

c/ otázka: pokud váš zaměstnanec nebyl testován poslední dny, chystá se na test teprve zítra, bude vyjmut ze seznamu "sprostých podezřelých" ?

d/ uvaha typu, pokud by všichni prošli pozitivním testem, následnou izolací, a pak jste "za vodou", svědčí o naivitě. Pozitivní test neznamená nakažení, prodělání nemoci. Píšete "pak by bylo po problému...".kde berete víru, že pozitivní testovaný prodělal nemoc ?

Připadá mi, že spoléháte na alibismus, určovaný vládními nařízeními...s tím nemám problém, ale pak neblábolte o ochraně zaměstnanců, jejich rodin, zákazníků...

Ś. Svobodová 3.1.2022 19:55

Pane Vintře, mně nemusíte přesvědčovat o tom, že vládní nařízení jsou na hlavu a stát pracuje jako farmaceutický zástupce Pfizeru. Ani o tom, že mRNA vakcíny budou přinejmenším pěkné svinstvo. Proto nenutíme nikoho aby se očkoval, i když jsme i kvůli tomu nedávno přišli o dobrou zakázku. Nemusíte tomu věřit, ale antigeny kupuju už rok a půl a to žádné nařízení o testování ve firmách neexistovalo. Navíc mám starší rodiče a nechci riskovat, že na ně něco plivnu. Taky díky antigenu jsme nikoho nenakazili když jsme to s manželem chytli. A průběh nás nenechal na pochybách, že konečné pCR nelhalo. Je fakt, že u omikronu už budou testy během pár týdnů na prd.

P. Vychodil 3.1.2022 20:23

nejsem Vintr, ale nevadí:-)

jenom se ptám, to nevadilo před covidím šílenstvím, že člověk něco "plivnul" na rodiče ? Zajímala jste se o to ?

S prominutím, najednou je každý tak ohleduplný, že se nechá opíchat jakýmkoliv svinstvem, aby ochránil svoje blízké, i při plném vědomí, že dotyčné svistvo nechrání před ničím...

v této souvislosti připomínám virus herpes...má jej v podstatě minimálně každý druhý, a pásový opar také není úplná legrace...testovala jste se vždy předtím, než jste objala svoje rodiče ?

no, soudě podle vaší reakce, a chování nejméně poloviny populace dneska, by media dokázala z viru herpes udělat smrťáka horšího než sars...

ale neberte to to jako nadávku, mít patřičnou odolnost proti propagandě není lehké si vytvořit...

J. Vintr 3.1.2022 12:11

A dělala se někdy taková blbost u normální chřipky?

Ś. Svobodová 3.1.2022 13:25

Nedělala.

Š. Hašek 3.1.2022 13:53

Na podobnou testovací blbost mohou přijít pouze blbci. Blbci, kteří ihned melou něco o neštovicích a TBC.

Za Husáka sice nebyly všude švýcarské medikamenty, bylo míň peněz, a tak. Ale lékařský stav se mi zdál vzdělanějším. I z toho důvodu, že jich hodně vyhodili v prvním járu.

Vidím to velice podobně i v dalších oblastech, o jaderném reaktoru nerozhodovali muzikologové. Atd. Zkráceno.

J. Vintr 3.1.2022 10:30

Že jsou všechna "opatření proti šíření viru", včetně očkování naprosto k ničemu, dokazuje publikovaný případ z belgické polární stanice v Antarktidě. Přes všechna nejpřísnější a nejdůkladnější opatření pro nové příchozí, se na tomto nejizolovanějším místě naší planety stejně mezi osazenstvem rozšířil údajný covid....

J. Jirka 3.1.2022 12:01

Všechno to až nepříjemně přesně začíná připomínat zápletku starého televizního seriálu Akta X.

Ś. Svobodová 3.1.2022 14:06

I Izraelci už přiznali, že zvažují nedělat nic a nechat tomu volný průběh.

A. Renjascu 3.1.2022 10:13

A ani to testování nemá smysl:

https://skspravy.sk/covid/omikron-nemecka-vlada-potvrdila-ze-cim-viac-ockovanych-tym-viac-nakazenych/

A. Renjascu 3.1.2022 10:14

https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/turecko-podava-uz-patou-davku-jen-vybranym-40382729

Ś. Svobodová 3.1.2022 11:02

No jasně že se omikron šíří hlavně u očkovaných. Ale ne proto že by v nich našel výhodnější prostředí, jak se ve článku autor domnívá. Ale proto, že mu jsou k dispozici převážně očkovaní, což mu nijak nevadí. Neočkovaných k dispozici tolik nemá, protože jich je mnohem méně a narozdíl od očkovaných nesmí nikam.

A. Renjascu 3.1.2022 11:14

Ještě, že to na rozdíl od autora víte. Můžete mi tedy prosím poslat odkaz na váš výzkum a případné recenze tohoto výzkumu?

R. Langer 3.1.2022 11:48

Ano, a proto je nutné naočkovat úplně všechny, aby se kovid šířil už jedině mezi očkovanými.

Ehm, proč že se vlastně máme nechat očkovat? 8-o

J. Vintr 3.1.2022 12:10

Hlavně je potřeba naočkovat úplně všechny, aby nebylo s kým srovnávat účinky a následky. Ti je ostatně hlavní důvod všech ostatních povinných očkování, které perou do malých dětí.

Ś. Svobodová 3.1.2022 13:40

Každý kdo se nechal píchnout k tomu měl asi nějaký důvod. Od strachu přes pocit "uvědomělého občana" k výhodám které si myslel že tím získá. Nemusela jsem to řešit, chytla jsem to ještě před vakcinačním šílenstvím. Píchnout se potom, mi přišlo jako magorárna.

A. Renjascu 3.1.2022 13:54

I já jsem zpočátku chtěl být"uvědomělý" a očkování jsem fandil, pak jsem prodělal covid a měl půl roku klid a když vypuklo šílenství s nuceným očkováním, začaly se měnit výpovědi politiků a ukazovat problematické účinky vakcíny bez zodpovědnosti výrobce i vlády, tak jsem se postavil proti tomuto očkování. Nutnost rvat do sebe další a další dávky (v Turecku již pátou) a zveřejněné negativní účinky i složení vakcín to již jen podtrhly. Změněný krevní obraz očkovaných a úmrtí mladých očkovaných sportovců je dnes již realitou.

J. Vintr 3.1.2022 17:41

Mně ani od začátku ani na vteřinu nenapadlo, že bych se nechal očkovat, stejně jako jsem se nikdy nenechal očkovat "proti chřipce". Od začátku jsem byl přesvědčen, že ty "vakcíny proti covidu" jsou podvod, ale poněkud jsem se mýlil. Není to podvod, ale biologická zbraň....