30.9.2020 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Harpyje 27.5.2006 11:12

Re: Šibal Vilém

Ano, k té výzvě se ráda připojuji. Viléme, Vy který se tak rád zastáváte všech, kteří trpí bezprávím, co byste nám k tomu článku řekl? Nebo je to podle Vás "uslintané kdákání proti levici"?

Vilém 27.5.2006 17:07

Ne

Je to samozřejmě článek, který se dá rozdělit na dvě části. První část představuje popis perzekuce lidí komunistickými fanatiky.

Druhá část z toho vyvozuje nesmyslný závěr, že je třeba volit pravici (nevolit levici).

Já nemám nejmenší zájem hájit zločince, kteří zneužívali moc proti lidem, ani kritizovat oběti, i když s druhou částí článku nesouhlasím a myslím si, že je to pravicí účelově zneužíváno před volbami. Proto se k tomu článku nevyjadřuji.

Harpyje 27.5.2006 20:39

Re: Ne

Vy jste se přesto vyjádřil a já Vám děkuji, i když s Vámi nesouhlasím.

Eva Hrindová 27.5.2006 11:47

Re: Sociální stát nebo VOLNOST GAUNERŮM?

Milý Viléme,

zdá se Ti sociální, když nám zdravotní pojišťovny proplácejí acylpyrin a vážně nemocní lidé - kteří navíc nemohou pracovat - musí doplácet na životně důležité léky tisícové částky?

Dana 27.5.2006 13:49

Re: Re: Sociální stát nebo VOLNOST GAUNERŮM?

Dá se rychle změnit myšlení lidí? Nedá. Je třeba systémové změny.

 Po více dvou letech přišla k panu doktorovi s desetiletým synkem, kterému silně vyskočila teplota. Byla to chřipka. Recept na Paralen jsem si nevzala, mám ho doma. Dítě nemoc v klidu vyleží.

Kolik taťků se v hospodě u piva a fernetů ohání zaklínadlem "bezplatné zdravotnictví" a vytáhli by do boje za svoje "právo" nechat si předepsat kapky proti rýmě? Solidarita v podání KSČSSD se zvrhává ve svůj pravý opak - pohodlnost, nezodpovědnost, vyžírkovský.

Je nutná změna, jinak tenhle národ úplně zdegenuruje. Nevolte levici.

Kolik

Yaroukh 27.5.2006 14:25

Re: Re: Re: Sociální stát nebo VOLNOST GAUNERŮM?

Na chripku Vam doktor dal Paralen? Jste si jista, ze to byla chripka?

Vilém 27.5.2006 17:13

Re: Re: Sociální stát nebo VOLNOST GAUNERŮM?

Paní Hrindová,

myslím, že v odůvodněných případech lze na návrh revizního lékaře náklady proplatit, když jde o nezbytné náklady. Jakkoli se zdravotnictvím nemám zkušenosti, proto se k této otázce nemohu kvalifikovaně vyjádřit, předpokládám že "životně" důležité léky jsou hrazené.

Mám ostatně dojem, že ODS chce změnit to první - odstranit bezplatný acylpyrin, a platby ROZŠÍŘIT, což nepovažuji za krok směrem k sociálnímu státu. Vy ano?

Pavel ze Slezska 27.5.2006 17:33

Re: Re: Re: Sociální stát nebo VOLNOST GAUNERŮM?

Samozřejmě že je nutno odstranit bezplatný acylpyrin, paralen, kapky do nosu, ucha, mastičky na "bébinka" atd., neb se s nimi nehorázně mrhá a takto ušetřené stamilióny ročně použít na život zachraňující a jiné drahé léky. Nehledě na to, že ubude i zbytečných návštěv u lékaře jen pro vypsání receptu. Myslím, že toto chtěl prosadit i sociální demokrat Dr. Rath, než ho Paroubek přesvědčil, že před volbama o tom nelze veřejně hovořit.