27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

POLITIKA: Strany bez straníků

Úbytkem členské základny jsou postiženy takřka všechny parlamentní subjekty s výjimkou ANO.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 17.4.2015 0:04

Hm

Strana, jejíž veškeré členstvo se vejde do nevelké zadní místnosti lokálu, není strana, ale stolní společnost.

Ovšem díky drzosti, velké hubě a v neposlední řadě i pošetilosti voličů zase má šanci, že její kompletní členská základna se dostane do parlamentu, takže straníci mají postaráno o obživu na čtyři roky. Kromě onoho materiálního zajištění je ovšem taková strana na dvě věci - na nic a to druhé. Hlavně na to druhé.

V. Podracký 16.4.2015 11:58

Konec demokracie

Autor popsal dobře jak funguje konec demokracie. Demokracie nejsou jen volby, je to mravenčí a nevděčná politická práce ve stranách. Tyto strany musí mít velikost alespoň 200 000 členů, jinak se stávají závislé na penězích sponzorů a tím samozřejmě sponzory ovládané. Osobnosti musí být vybrány v rámci strany dostatečně velkým množstvím členů, jinak se tam dostávají ti, kteří mají peníze a zájmy.

Trend, který vidíme dnes, znamená, že budou vládnout oligarchové a volba snad bude jen mezi oligarchy. Na východě od nás to už tak je. Kterým směrem vlastně jdeme?

J. Boleslav 16.4.2015 12:22

Re: Konec demokracie

Nevím jak Vy, já už 25 let setrvale na západ.

J. Jurax 17.4.2015 0:06

Re: Konec demokracie

No, víte, na otázku, kam jdeme se mi vždy tlačí na jazyk odpověď, že limitně do perdele. A realita to moc nevyvrací ...

K. Janyška 16.4.2015 19:45

Re: Konec demokracie

Demokracie je pouhým nástrojem správy věcí veřejných a obsahuje tak hrubou chybu, že se stal nástrojem zločinců. Nevládne v ní totiž soukromé právo, ale  většiny.... Dzp.

B. Rybák 16.4.2015 20:43

Re: Konec demokracie

Ano. Strany musí mít alespoň tolik členů, aby jejich místní sdružení nebyla zkorumpovatelná a aby svá vedení i své delegáty vybírala z přibližně rovnocenných kandidátů (které mohou pružně obměňovat).

Ani takové strany ale nemohou svou roli dlouhodobě plnit v podmínkách mediokracie a stále mocnější, nepohodlné politiky kriminalizující soudcokracie, které jsou ovlivňované ze zahraničí proti zájmům vlastního státu a to všechno za situace v níž se o většině problémů (včetně množství sociálních parazitů) rozhoduje v "Bruselu"!

Politika, jako služba vlastním občanům, tedy demokracie hodná toho jména to opravdu není!

Z. Rychlý 16.4.2015 11:27

V první řadě bude nutno udělat něco s faktem,

že ve společnosti se vyskytují problémy, které nejen že nikdo nechce řešit, ale o kterých se dokonce ani nesmí mluvit. Kdo o nich mluví a označuje je jako problém, bývá politkorektníky onálepkován rasistou, či xenofobem. Je to laciné a (zatím) funkční - tlak v papiňáku ovšem narůstá a možná se budeme divit až to bouchne, jakou shnilotinu jsme zametali pod koberec.

Když se o problémech nesmí mluvit, de facto pak ani nehledáme jejich racionální řešení (vždyť vlastně neexistují !). Jenže narůstající problémy si pak řešení vynutí, bohužel to bude podmalováno iracionálními emocemi, které mají tu vlastnost, že zcela zamaskují podstatu věci.

Strany velké patří do skupiny zametačů pod koberec a ztrácejí podporu. Strany, které slibují řešení nějakých problémů (s cigány,  přistěhovalci) budou naopak podporu získávat. Zatím jsou to jen strany a hnutí slibovačů lepších zítřků s podnikatellským záměrem v pozadí, ale je jen otázkou času, kdy se objeví česká obdoba madame Le Pen.

Divím se zavedeným politickým stranám, že si uvnitř strany nevytvoří platformy, kde se bude něco z nejmenovaných problémů oficiálně vařit, aniž by nutně hned vyhlašovaly oficiální dodatky k programu, alespoň do doby, než uvaří něco k snědku.

Taky se těm partajím divím, že už nevyhledaly Kajana, aby jim udělal školení, jak se to má ksakru dělat !!!  Ze dvou velikánů jedině on je ještě živý !

V. Podracký 16.4.2015 12:06

Re: V první řadě bude nutno udělat něco s faktem,

Samozřejmě, že když budou vládnout oligarchové, bude to konec demokracie a občanských práv. O tom není pochyb. Jsme možná ještě poslední z těch, kteří mohou svobodně něco napsat, ale povšimněte si, že jen kdesi na internetu, nikoliv v mainstreamových mediích. Tam už to peníze ovládly dokonale a píše se jen to, co oligarchové nařídí.

Prvním omezením bude tzv. boj proti ruské propagandě. Za tu je možno prohlásit jakýkoliv nekorektní názor. K tomu je zapotřebí vyhlásit Rusku studenou válku. Další je boj proti rasizmu a nacionalismu. Další je boj za unisex a ženskou emancipaci. Boj proti terorizmu vyžaduje dohled a špehování. A tak to začne.

Z. Rychlý 16.4.2015 14:45

Re: V první řadě bude nutno udělat něco s faktem,

Přikládáte Rusku větší význam, než ve skutečnosti má. I boj proti Rusku je jen mainstreamová bublina vzniklá především z nudy mainstreamu a s tím spojeným poklesem prodeje. 

Jen bych lehce naznačil, zda vaše sympatie k Východu tak trochu nezamlžují racionální pohled na matičku Rus a jeho cara. Pokud jde o rozjebávání světa, tak ten si může s Obavou podat ruce a navzájem si můžou gratulovat. Nakonec kdo ví, jestli to někde potajmu nedělají. Padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina.

Ty ostatní uvedené boje již probíhají a bojím se, že už jsme je prohráli. Budeme finančně podporovat "rodinu" o dvou mužích, či dvou  ženách. Pozitivní DISKRIMINACE - už jen tohle spojení se vylučuje.

Špehování do jisté míry v boji proti teroristům slouží dobře. Je nutno hlídat zneužití, ale v tomhle mraveništi lepší metodu neznám.

P. Vaňura 16.4.2015 20:22

Všiměte si, že v několika krajích či obcích vládnou

regionální platformy, na stranách nezávislé. Proto si mohou dovolit být politicky nekorektní. Možná se dohodnou nakonec mezi sebou.

Vezměte si příklad Duchcova, kde politici ČSSD dohodli koalici s DSSS a vedení je za to zrušilo. No co, ti politici mohou jít do příštích voleb třeba jako Hnutí pro Duchcov a možná zase budou v zastupitelstvu. Pak by na tom proděla akorát stranická věrchuška.

M. Pivoda 16.4.2015 10:49

Lidé bdětě!

Mareš: "... naděje na výraznější změnu je malá. Strany i společnost musí vzít stávající poměry na vědomí a snažit se jim přizpůsobit."

Řešení toho problému lze ale také otočit. Ne, že se budou novým podmínkám přizpůsobovat stávající strany, ale přizpůsobí se stávající pravidla. Ano, zdá se, že dnešní doba opravdu dozrála na inovaci stávajícího společenského řádu. Radikální změně společenských pravidel nahrávají i nové technologické možnosti, které zde nikdy v historii lidstva nebyly.

Teď už jde jen o to, zda se společenský vývoj zvrtne k větší demokracii nebo diktatuře. Lidé bděte! Měl jsem vás rád.

K. Janyška 16.4.2015 9:13

Lidé nerozumějí tomu, co se děje a podléhají těm, kdo mají

ve své moci tzv. média.  Nevím, jak je možné, že si novináři tento název pro sebe ukradli bez přívlastku.  Politologové však, kteří neznají Kompozitovní teorii, tedy teorii spontánního řádu lidské interakce a proces civilizace z účinků z obchodu, a já jsem takového ještě nepotkal, nejsou hodni svého platu a nesou obří vinu za stav vědění, lépe řečeno, zamotání a totálního zblbnutí hlav občanstva... Dzp.

V. Podracký 16.4.2015 12:12

Lidé nerozumějí tomu, co se děje

Spontánní řád lidské interakce je pouze jeden z přirozených mechanismů. Těchto je více. Od určitého bodu, který nazývám "bod nepřirozenosti" se spontánní řád vyvíjí jako zhoubný a vede lidstvo k zániku. Více viz www. nadcasovy-humanismus.cz

Z. Rychlý 16.4.2015 14:18

Re: Lidé nerozumějí tomu, co se děje

No to jste si dovolil. Kajan vás hned srovná :-)

K. Janyška 16.4.2015 19:47

Re: Lidé nerozumějí tomu, co se děje

Mýlíte se tak hluboce, že to ani nestojí za komentář... Dzp.