30.5.2023 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

POLITIKA: Stíny

Spolehlivý tandem Schillerová-Havlíček svorně napadá současnou vládu. V tom je vede Andrej Babiš s Jezulátkem v kapse, který nedávno odhalený jako zbožný muž by jim mohl připomenout slova z evangelia podle Matouše (7:3): „Jak to, že vidíš třísku v oku bratra svého, ale trám ve vlastním oku nepozoruješ?“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pavelka 17.2.2023 16:04

Boha , Karpenko, co to plácáte za snůšku , podlézavých frází ! Běžte si číst, nebo škrábat brambory ..

V. Kučer 17.2.2023 13:59

Třeba by to ta stínová vláda vedla lépe.

J. Vlček 17.2.2023 14:41

Stínová vláda je jen vysněná šmouha na nebi pana Babiše. Samotný Babiš se svým ANO může klidně sestavovat stínovou vládu do konce svého života.

Pokud není schopen spolupráce s ostatními opozičními stranami, může na opravdové vládnutí zapomenout. Bohužel. Totéž platí i pro pana Okamuru.

Kéž by se našla nová opoziční strana, která by byla schopna sjednotit všechny opoziční politické subjekty. Jedině pak by měla tato slavná pětikolka odzvoněno.

S tímto odzvoněním by rázem vypadly a odešly do zapomnění pidistrany, jako například TOP 09, jejíž představitelka paradoxně zastává jeden z nejvyšších postů ve státě.

Tím novým jednotícím prvkem by se mohla v budoucnu stát třeba strana PRO. Moc bych jí přál v tomto směru uspět. [>-]

J. Jurax 17.2.2023 18:03

No, těžko říct, tahle nejspíš ne, ale čurdit to víc než pětikolka je již celkem obtížné.

J. Vlček 17.2.2023 11:01

Současná vláda, díky všem svým nedostatkům, je tou nejhorší vládou jakou jsme od sametu měli.

Bohužel, je těžké se zbavit neblahého pocitu, že se této veskrze špatné vlády hned tak nezbavíme. Tato obava nevyplývá z toho, že se její schopnosti snad časem zlepší, to ani náhodou, ale že bude moci vládnout díky rozhádanosti naší roztříštěné opozice, v níž si její lídři nemohou přijít na jméno, a nejsou schopni k sobě nalézt cestu.

Proto by byla nanejvýše potřebná výměna lídrů opozičních stran za asertivnější osobnosti, jež by dokázali opozici sjednotit nejen v zájmu svých stran, ale především v zájmu lidí našeho státu.

Pokud si pánové Babiš a Okamura budou myslet, že jejich jména přitáhnou nadpoloviční většinu volebních příznivců, skončí navždy v opozici, neboť s nimi nikdo další koalovat nebude. Taková je bohužel realita stanovených volebních podmínek.

Toho jsou si lídři pětikolky moc dobře vědomi, a proto i přes ideovou a programovou různost svých stran, budou při sobě držet, což jim v důsledku zajistí jejich pozice vládnoucích stran i do budoucna.

To ovšem dává velmi nedobré vyhlídky na zlepšení situace v naší zemi. [>-]

V. Kuhaj 17.2.2023 9:54

Vláda nezvýší důchody podle očekávání? Tak tomu říkám korektní sdělení faktu, že důchodová reforma bude znamenat méně peněz pro důchodce. Tady se podívejte, co ministr školství chystá ve školách! To je jak normalizace po osmašedesátém tady. Hlavně že jste si nezapomněl kopnout do Babiše.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ministr-skolstvi-balas-rozhovor/r~df400866ac7611eda25a0cc47ab5f122/

I. Hermanek 17.2.2023 9:02

Óda na fialovou vládu..dobrý žert

F. Navrátil 17.2.2023 7:51

O prospěšnosti pětikolkové vlády dnes hovoří pouze politruci. A ani ti tomu nevěří. Za neschopnost a nechuť fialové vlády cokoliv pozitivního udělat nemůže Babiš.

V. Pavelka 17.2.2023 16:40

Už ani náměstci , podmáznutí 700000 na ministerstvech ? Tam nechtějí dělat a odchází lidoveckého ministerstva ! Jsou to neskuteční kašpaři !!

P. Pilík 17.2.2023 2:03

Paní Schillerová je skutečný přeborník v matení lidí. Vědoma si toho, že větší část lidí nepřemýšlí nad tím co se jím říká, jednou větou peskuje vládu, že nerozdává více peněz lidem, další větou že nebojuje proti inflaci a pak hned že zvyšuje státní dluh, který zdědila po jejím působení ve vládě ANO. Byl jsem také překvapen, když jsem zjistil, že holding Agrofert už se skládá z 250 podniků u nás i v zahraničí. A jejich počet zřejmě ještě poroste.