29.11.2022 | Svátek má Zina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
volič 8.2.2010 6:20

Re: Představitelé bojovníků proti korupci - politické strany

Zkrátka, tady se jede podle hesla : vy si utáhněte opasky, aby nám mohli růst pupky !!!

... 5.2.2010 17:47

Re: Autor má pravdu

Odpovídáte na něco úplně jiného než na na otázku.

Nebo jste se jen potřeboval vyzvracet?

bajaja 4.2.2010 23:59

Re: Největší korupčník

Máte pravdu, ale když všichni tak rádi dostávají a on toho umí tolik slíbit. A každému!

Minutus 4.2.2010 20:56

Další bojovník a zastánce

jednoduchých řešení. Ano, pane autore, stačí zrušit stát a pak už jen maličkost - poručit větru, dešti. A bude zde ráj na zemi.

Landys 4.2.2010 18:45

Odéesákům se nějak lepí smůla na paty !

Zrovna když měly být jejich špičky svatořečeny, tolik průserů naráz. To bylo furt - socdemáci jsou zloději a podvodníci. Rath je nejlepší kamarád s velepodvodníkem Bušinou, od nás jej nikdo ani okem nezahlédl, my jsme všichni sněhobíle čistí, a podobné songy. Pak se dovídáme, že Praha v rukou modrých ptáků je jeden velký tunel, kterému se ani ten podlamanžský nevyrovná, Bendl, Gandalovič, Tluchoč a zdravotnická hvězda Šnajdr se na videu z oslav narození potomka podvodníka Bušiny málem s podvodníkem při loučení líbají, pak jsou v MF Dnes uvedeni do síně slávy starostové z řad modrých ptáků, kteří jsou souzeni za zneužití pravomoci, podvody a falšování. Docela  početná grupa, a to tam třeba zapomněli na hodonínského již exstarostu, čerstvě usvědčeného úplatkáře. Hlavně když Topolánek v dnešní MF tak zaníceně preluduje na téma čistí a zodpovědní pravičáci, nezodpovědní vyžírkové socialisti. Perfektně se na to hodí ten kreslený vtip z Práva. Prodavačka promlouvá k frontě nakupujících: "Chleba, máslo, mléko - vidím, že se chystáte prožrát svou budoucnost". To členové modrého jachtklubu, živící se výhradně kaviárem a bioprodukty, ti se chovají ke své budoucnosti jinak zodpovědně !

brána 4.2.2010 18:27

Re: nic nového pod sluncem

I já soudím také na základě zkušeností. A z úsudku mně vyplývají mnohdy nebetyčné rozdílnosti mezi růzmou kulturou korupce a prostituce. Třeba v takové Nigerii, je korupce a prostituce velmi přirozeným a běžným projevem, takřka jako u nás. Nadruhé straně ve Švédsku jde o méně běžný a tím i jaksi křečovitý projev.

alena 4.2.2010 18:06

nic nového pod sluncem

Soudím, na základě nějakých historických zkušeností (ne osobních, samozřejmě, ale člověk sem tam něco přečte apod.), že korupce je na tom asi přibližně stejně jako prostituce - že totiž provází lidstvo ještě od jeskyní. Kdo uměl v pravý čas podstrčit, dostal lepší flek v závětří a nastrčená pipka taky byla hned k dipozici. Dnes je to o penězích - ale peníze jsou přece jen zástupná forma, nic víc.

Vymýtit korupci nelze. Já tobě, ty mně - tak to bylo, tak to bude.

Vladimir 4.2.2010 17:38

Re: Přesné

Ještě je důležité, aby nějaký Streit nabyl rozumu a blbě nepindal a neotravoval Psa..

Vladimir 4.2.2010 17:36

Re: Největší korupčník

Jo, .. a zatímco Topol by nejraději prodal to letiště okamžitě, co nejdřív. A do vaty jezdí Topol každoročně do Itálie. Někdy k Silviovi. někdy do haciendy jiných. To jsou ty stranické rozdíly a rozpory !

brána 4.2.2010 17:35

Re: Největší korupčník

Ano hlasy závistivých a zapšklých čecháčků si kupuje vítězící levice. Hlasy velkorysé, solidárně státotvorné a právěproto zkrachované pravice jsou zadarmo.

Vladimir 4.2.2010 17:33

Téma korupce ...

Korupce je otázkou nejen příležitosti (jak míní autor) , ale také morálky.  Korupce samozřejmě bude i tenkrát, když nebudou státní zakázky. Korumpovat se můžou i firmy mezi sebou. A že slabý stát je zárukou neexistence korupce je rovněž nesmysl. Stát musí být naopak dost silný, aby zákony, které vydá , dokázal vyžadovat. Problém je ovšem někde jinde. Jde o problém kybernetický. Tedy, že "nahoru" se infomrace o vadném jednání nedostávají - chybí dostatečná zpětná vazba, případně ti "nahoře" jsou na tom vadném jednání hmotně zainteresování - a chybí jim morálka.

Všude na světě, kde stát si vzal za úkol vypořádat se s nezákonností (např  mafie , v usa, v Itálii, ..) musel zřídit zvláštní útvary, zvláště odolné proti korupci. Státní aparát je bohužel často infikován, ale dobrá vláda by si měla vytvořit jednak obvzlášť odolnou  zpětnou vazbu a dění "dole" a jednak podobně silnný útvar, který to bude právně přijatelně odhalovat a likvidovat.

Talián 4.2.2010 16:44

Re: právě probíhá

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Kdesi jsem četl úvahu, že kdysi světovládná církev prohrála svůj vliv a postavení tím, že vyháněla čerty z míst kde nikdy nebyli a ani být nemohli. Ve škole nám hořící marxista hřímal o škodlivosti západních pseudověd a zejména měl na mysli kybernetiku a polovodiče. Za pár let po studiích jsem nebyl líný mu ukázat svou první dovezenou kalkulačku, proslulý Texas Instrumet TI-30 ( ještě ji mám schovanou ) a ptal se jakoby naivně, jak je to možné. Sice stále horlil, ale jako celek byl v defenzivně. Každá zlodějna si v sobě pěstuje protilátky, které nakonec zahubí. Je to jako přirozená obnova lesa. Trvá to dlouho, ale je to spolehlivé.

kolemjdoucí 4.2.2010 16:19

Největší korupčník

v Česku je Paroubek . Za peníze všech si kupuje hlasy závistivých a zapšklých čecháčků, aby se po volebním vítězství rozprodalo, co ještě k rozprodání je -  Letiště Praha apod.  a následně ve vatě následoval Stáníka na Floridu.  Vsadím svoje nejlepší boty , že to takhle dopadne. Protože, přátelé, kdo  na něj má ?

modrej fták 4.2.2010 16:18

Re: Autor má pravdu

nu přeci po plišáku VK ve všech masmédiích vystupoval s tím, že veškeré problémy české ekonomiky vyřeší neviditelná ruka trhu. Avšak pouze "neviditelně" se za pomoci velké korupce rozkradlo,případně za babku rozprodalo = rozdalo spřízněným kumpánům tzv. české národní stříbro včetně, historicky a sběratelsky cenného zlatého pokladu v tunách za cár papíru = velmi nevýhodnou směnku. Copak např. USA rozprodaly své nejlepší firmy a zlato např. Číně i když jsou 100 násobně zadluženější na hlavu než ČR.Jedná se např.o Pl.pivovary,ČEZ, vodárny i s vodou, která teprve naprší, Becherovku, Tatrovku

Gardnes 4.2.2010 16:08

Počet razítek

skutečně zvyšuje možnost korupce, pokud jsou potřeba ke všemu možnému i nemožnému. Na druhou stranu mi vadí ona míra korupce seřazená do žebříčku jednotlivých států, přičem posun na onom iluzorním sestavení je jakýmsi důkazem objektivity, jak se daří s korupcí bojovat. Faktem je, že korupce a její rozsah se nedá objektivně vyčíslit. Hlavním faktorem pro sdtanovení míry je subjektivní pocit obyvatel na různé ankety a průzkumy, což při vyhlášeném remcalství našich obyvatel nespokojených prakticky se vším nám zajišťuje i čelné příčky umístění nejen v korupci, ale i ve všem negativním. Korupce beze sporu bují, ale kam se hrabeme třeba na Poláky, kde bez úplatku jak jsem vypozoroval si nikdo ani, jak říká nJirka, ruky neumyje.

Sýček 4.2.2010 15:57

Re: lid prahne po vyhláškách a vyhlášky plodí

Proto si náš lid tak oblíbil Josefa II.. Ten vydával na čtyři tisíce dekretů ročně. Jistě jeden lepší než druhý. Inu osvícenec. Ti si bez dekretů nedovedou život představit.

deda 4.2.2010 15:07

souhlas a příklad

Souhlasím.

Příklad byrokracie: k mému domu buduji 3,5 m dlouhou připojku kanalizace. Podle vyhlášek je stavba do 80 m na ohlášení. Mne toto "ohlášení" stálo už 9 500 Kč a je z toho asi 80 stran papírů (ve kterých se jen opakuje to, co je ve stav. povolení na veřejnou kanalizaci) a 5 měsíců běhání po úřadech. Jen pro pořádek:stavební náklady na ty 3,5 m jsou 65 000 Kč. Romové by to ručně udělali za cca 10 000 Kč, ale to se nesmí, musí se to zadat "renomované firmě".

Dušan Streit 4.2.2010 14:25

Přesné

Všechno ostatní, než štíhlejší stát jsou neúčinné nesmysly. Další šancí jsou jen zhrzené manželky ;-)

http://streit.blog.idnes.cz/c/120258/Kdepak-akcie-na-jmeno-nybrz-pani-Topolankova.html

janoryna 4.2.2010 12:32

Re: Korupce je lidmi přijímána,

a vadí jen tomu, kdo špatně korumpoval. v tom to vězí...

janoryna 4.2.2010 12:30

lid prahne po vyhláškách a vyhlášky plodí

úředníky.  Nutkavá potřeba politiků vládnout cestou právní normy není přesvědčením české byrokracie. Každý problém, stačí koukat na TV je přece zaviněn špatnou legislativou a řešen přijetím zákona/vyhlášky. a na všechno je vyhláška vyžadována, jinak prý nelze zabránit  krádežím,  tunelování, šizení atd. Stačí si poslechnout proslovy odpovědných. A proto je obyvatelstvem stále novější legislativa vyžadována.

westík 4.2.2010 12:09

Veskrze pravdivý článek ,ach jo!

P. Čech 4.2.2010 11:36

Re: K tomu snad není co dodat

Standardní cestou v předvolebních kampaních má být vypracování splnitelných programů, tedy návrhem řešení bolavých míst života společnosti. Tedy nikoliv slibování 30 Kč z poplatků (jejich odstranění), slibování t.zv. 13. důchodů a podobně. Vysvětlování těchto programů, ev. nástin cesty, jak toho dosáhnout. Nic více a nic méně. Všechny ostatní sliby, z nichž pouze některé jsem zmínil výše, jsou klasickým korupčním jednáním a přímým vytvářením korupčního prostředí. V druhé části máte naprostou pravdu. Chyba je ovšem v systému, kde nejsou trestány trestné činy jako takové, ale hlavně důvody které k činu vedly, ev. výše škody. Tak např. u krádeže není trestána krádež, jako definovaný trestný čin, ale kolik je ukradeno a proč, ba dokonce v některých případech v rozporu s definicí krádeže  tato krádeží není (menší než 5000Kč škody) Je to zcela postavené na hlavu a tudíž nesmyslné a kontraproduktivní. Krádež je přece krádeží nezávisle na tom je-li ukrademo 10 milionů, nebo 10 korun a takto má být i trestána. Pravda je ta, že celý náš trestní zákoník vytváří korupční prostředí jen proto, aby mnoho všelijakých právníků mělo z čeho žít.

P. Čech 4.2.2010 11:09

Představitelé bojovníků proti korupci - politické strany

Naprosto jasný protimluv. Všechny politické strany vedou po většinu času t.zv. volební kampaň. V rádiu, v televizi, na billboardech i v novinách. Tato kampaň se vyznačuje především sliby, ať již splnitelnými nebo nesplnitelnými. Korupce se nevyznačuje pouze peněžním plněním, ale i slibováním různých výhod, tu všem občanům, tady pracujícímu lidu, důchodcům, nebo t.zv. menšinám. V případě slibů splnitelných a následně splněných jde o jasný případ korupce a u slibů nesplněných navíc o podvod. Jak mohou tedy politické strany bojovat s korupcí, když se jí samy po většinu času dopouštějí? Slibují-li zatočit s korupcí, musí začít u sebe, aby nenastal ten druhý případ - podvod.

h42 4.2.2010 11:02

normy, předpisy, zákony

Zářným příkladem takového člověka, který by nařizoval, zakazoval, kontroloval je pan plzeňský JUDr. Mareček Benda.

www.jiri 4.2.2010 10:51

Re: Korupce je obranný mechanismus,

Státní úředníci jsou jen lidé tu s větším nebo menším vzděláním a se svou morálkou opět větší nebo menší. Tak jako každá soukromá firma se snaží mít co nejlepší a nejmorálnější zaměstnance, tak se o to musí snažit i stát. Tak jako u soukromé firmy za to odpovídájí šéfové a ředitelé, tak ve státní správě jsou za to zodpovědní politici místo šéfů a ředitelů a je proto třeba hnát je k zodpovědnosti a ne aby nám vykládali nesmysly, jak to činí Nový a jemu podobní, včetně autora článku. V jiných vyspělejších zemích na západ od našich hranic to alespoň tak funguje. Jenom u nás  se nás neustále nějací Váňové snaží přesvědčit, že to tak není.

Pablo 4.2.2010 10:50

Re: sic

Trochu problem je v tom, ze ti, co na tom budou mit nevetsi vinu, zadne uspory nemaji :-(

Pablo 4.2.2010 10:49

Vytesat do kamene ...

... a oblozit tim Snemovnu.

www.jiri 4.2.2010 10:41

Re: Státní bankrot bude,

Pane stát tady přece od toho je, aby něco pro lidi dělal ne? To je hlavní úloha státu. Chybí vám obecná vzdělanost a proto píšete nesmysly.

horduch 4.2.2010 10:40

právě probíhá

velká korupční aféra v podání sockomančů ,uplácení určité části voličů ze státních peněz,dokonce i víme kolik miliard na ní bude potřeba,hnus a svrab

fran tišek 4.2.2010 10:21

K tomu snad není co dodat

Korupční prostředí vytváří možnost získat něco snadněji, než standardní cestou. Kdyby pro přijímačky na práva byla podmínka zisku  určitého množství bodů v testu, a nedostal by se na práva nikdo, kdo tuto podmínku nesplnil a neexistovala by výjimka, považoval bych to za základ boje s korupcí. Kdyby mi policajt vyměřil za rychlou jízdu pokutu ve výši 979 korun, protože to matematicky přesně odpovídá mé rychlosti, neuplácel bych policajty.  Problém je ve slůvku "až". Za vraždu dostanu 10 až 15 roků. A to je krůček ke korumpování soudce. Kdyby podle matematických posouzení okolností vraždy vycházel trest 12 roků, tři měsíce a 5 dnů, nebylo by třeba dlouhých souzení a soudci by denně rozsoudili stovky kauz.