21.2.2020 | Svátek má LenkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Sestavení vlády - o jaký typ zkoušky jde?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 33, poslední: 6.8.2006 19:56, přehled diskusí

No dobře !:
Autor: Zoran Datum: 6.8.2006 7:23

To bylo o Topolánkovi. A teď by to chtělo neco o Paroubkovi.

Re: No dobře !:
Autor: Olinka Datum: 6.8.2006 10:35

ano:-DR^ ...

(zda se, ze se nam profesorske manyry vloudily i do prezidentske kancelare)

Rada pro pana prezidenta:
Autor: nebe Datum: 5.8.2006 15:12

Když šel Paroubek za prezidentem myslela jsem, že mu konečně dá někdo "přes kokos" za nehorázné bezprecedentní chování poslanců, kteří jako ty "poslušné ovce" neplnili svoji poslaneckou povinost a nevolili - tozn. nechali si volební lístek, aby splnili stranický rozkaz. Toto je nehorázné chování a takto naposledy kontrolovali komunisté volby před rokem 1989 a nemá to k takovýmto praktikám daleko.

Pane prezidente za to si Paroubek zaslouží "politický políček". Proč mu ho nedáte?

Lehko radit, těžko žít... a vládnout :-):
Autor: aTeo Datum: 5.8.2006 17:30

Dal bych přednost tomu, kdyby s. PATroubek dostal políček už od voličů. Ten lehký štulec vyhodnotil jako pobídku k "absurdným" hrátkám, které TERAZKY předvádí...

Re: Rada pro pana prezidenta...nebe:
Autor: bab Datum: 5.8.2006 21:48

 Poslanci za "trojkoalici" chodily k urnám ve dvojicích... Pro kontrolu... A to je co ???

Re: Re: Rada pro pana prezidenta...nebe:
Autor: Zoran Datum: 6.8.2006 7:26

V nicku si a vyměň za l (L).

Zkouška trpělivosti:
Autor: Brtník Datum: 5.8.2006 13:02

Sestavování vlády je zejména zkouškou trpělivosti voličů - než se naštvou a svrhnou všechnu tu komeduální sebranku.

Taková defenestrace je krásná národní tradice - nebo alespoň naházet do Vltavy!

Opravdu pěkný blábol:
Autor: penzista Datum: 5.8.2006 12:27

větši nesmysl jste autore sepsat nemohl. Lituji pana presidenta, že má takového "poradce".

do debaty:
Autor: mormor Datum: 5.8.2006 12:24

Jen je nechte sestavit rozpočet ,to bude pak podívaná jak se plní předvolební slibyy,já bych je nechala uvařit ve vlastním oleji,to se to slibovalo před volbami p.Paroubku .A ono to dopadne jako s tou velkolepou fabrikou na Moravě,nebo s naším letištěm-dobří museli pryč,aby bylo koryto pro ,,přitele,, a dnes?Bude to pro nás tristní,ale jiná cesta asi nebude než je nechat vládnout a nadělat další dluhy jinak se lidem oči neotevřeou a jestli si president myslí že sliby Jiříka,že bude zvolen,tak to ho lituju

j

názor na touhu po moci:
Autor: mormor Datum: 5.8.2006 12:10

osobně se domnívám,že by p.Topolánek měl presidentu poděkovat a nechat ho-za přískib volby nové cesty presidenta  bude věřit Paroubkovi a jeatki to neví,tak tu bude šlápnutí na časovanou minu,jenže touha po Hradě mu asi zatmívají brýle,je to hra kterou na něj ušili v Lidovém domě a jestli to nechápe,tak ho lituju,že nemá rád Topolánka je všeobecně známo a že Paroubek  by z toto že nemluví pravdu by mohl skládat maturitu na 1,oba chtějí moc a v tom jsou si rovni, tak je n jim to umožněte úane Topolánku-,,hyn se ukáže,,

Re: názor na touhu po moci:
Autor: technická Datum: 6.8.2006 18:25

že Vy jste se inspiroval u Poláčka? V knize Bylo nás pět ...

Velmi špatné přirovnání...:
Autor: chorwin Datum: 5.8.2006 11:34

I zkoušející by měl mít úroveň!:
Autor: Dáša Datum: 5.8.2006 11:19

Pokud používáte termín zkoušky, tak Paroubek by propadl na základní škole z matematiky. Dodnes nepochopil, že jeho stovka mandátů má o 200 000 hlasů míň, tudíž jejich váha je nižší. On se naopak tváří, že váha socanobolševických hlasů převyšuje hlasy možné trojkoalice.

Zkoušející učitel, natož profesor, by měl vycházet z testů, které oba rivalové složili. Topolánek za 1, Paroubek za 5!

A to nezmiňuji učitele tělocviku, který by měl podrazáckého běžce, který neuznává hru fair play, vyrazit už v pololetí!

Re: I zkoušející by měl mít úroveň!:
Autor: Brtník Datum: 5.8.2006 13:12

Podle elementární matematiky 100 = 100. Ale blb to nikdy nepochopí. Zatímco ODS + ČSSD je nějakých 160 mandátů (na jednom či dvou nesejde).

Re: Re: I zkoušející by měl mít úroveň!:
Autor: Dáša Datum: 5.8.2006 15:32

Jo, podle matematiky elementární se litr fekálií rovná litru vína. Přesto byste to první asi nevypil! Mluvila jsem o obsahu (váze) mandátů.

Re: Re: Re: I zkoušející by měl mít úroveň!:
Autor: loula Datum: 5.8.2006 22:19

Ano, podle elementární matematiky se opravdu jeden litr rovná jednomu litru, a jeden mandát se rovná jednomu mandátu. Na tom nic nezměníte, pravidla počítání mandátů prosadili Klaus se Zemanem.

To, že mandát levicového poslance jsou fekálie, kdežto mandát pravicového voliče je víno, jste řekla Vy.

Re: Re: Re: Re: I zkoušející by měl mít úroveň!:
Autor: technická Datum: 6.8.2006 18:23

Dovolil bych si upozornit, že v původním příspěvku nebylo určeno, čí mandát je co :-D

Re: Re: Re: Re: Re: I zkoušející by měl mít úroveň!:
Autor: loula Datum: 6.8.2006 19:53

Ano, to máte pravdu, já jsem to pochopil z kontextu, i když explicitně to skutečně řečeno nebylo. Pokud to autorka myslela přesně opačně, omlouvám se, i když ani s opačným příměrem bych nesouhlasil.

Podivne prirovnani...:
Autor: Olinka Datum: 5.8.2006 9:34

Sestavit vladu neni zadny typ zkousky, je to odpovedne zvazovani mnoha politickych pro a proti a casto balancovani na hrane ...pokud autor timto zpusobem radi prezidentu republiky, tak tedy 8-o..domnivam se, ze pan Toplanek  vycerpal vsechny moznosti a neni jeho vina, ze vladu dosud nesestavil, brani mu v tom zaba na prameniRv...muzeme jen doufat, ze termin predcasnych voleb bude urcen co nejdrive...

Re: Podivne prirovnani...:
Autor: Brtník Datum: 5.8.2006 13:09

Pan Topolánek neprovedl tu základní věc - kdyby si po skončení voleb provedl elementární analýzu, nemohl by sestavovat menšinovou trojkoalici. Jediným řešením bylo a je začít jednat s dalšími stranami, zejmína tou nejsilnější - s ČSSD.

Pan Topolánek nepochopil, že voliči jeho kryptokomunistickou "modrou šanci" nechtějí. Výsledky voleb o tom svědčí - ale blb to těžko pochopí!

Re: Re: Podivne prirovnani...:
Autor: Olinka Datum: 5.8.2006 17:04

...hm, ze by volici prevaznou vetsinou chteli otevrene komunistickou vladu CSSD/KSCM?to urcite ne:-)....i blb uz dnes vi, ze ODS vyhrala volby, dokonce i ta zaba na prameni to vi, ale odmita podniknout cokoli konstruktivnihoRv

Zajimave, ale...:
Autor: Pavel Datum: 5.8.2006 0:52

Nezda se Vam, ze je tu urcity rozdil mezi studiem a sestavovanim vlady? Na zkousku se muzete pripravit - nekomu to trva den, nekomu mesic, ale to neni dulezite. Dulezite ale je, ze na vysledek maji vliv jen dotycny student a profesor, nikoliv soused, ktery studentovi preje nebo nepreje uspech.

Lide ve volbach rozhodli tak, jak rozhodli a nastala takova situace, ze ma 100 mandatu KSCSSD. Kdyby si pan Topolanek (s prominutim) prst v prdeli zlomil, bez hlasu nejakeho zbloudileho socana (ktery na minutu prestane poslouchat blaboly, ktere mu kaze Svaty Jiri, a  zacne pouzivat vlastni mozek) Topolankova vlada duveru proste nedostane. Mnozi nasi sousede zkratka zvolili levici a tim predurcili jeho neuspech. On s tim (bez toho, ze by se totalne zdiskreditoval nebo ze by nejaky socan dostal zachvat statotvornosti) nemuze vubec nic delat. Bohuzel pro nas pro vsechny. My ted muzeme jen doufat, ze nasi spoluobcane do pristich voleb (a ty doufam budou co nejdrive) dostanou rozum a zvoli si vladu, ktera jim umozni rozhodovat o svem vlastnim osudu.

Pan Paroubek by se mel vratit ke sve puvodni profesi - spravovani jidelen mu jiste slo lepe nez spravovani nasi zeme.

Re: Zajimave, ale...:
Autor: urážky Datum: 5.8.2006 9:41

Urážet předsedu vlády se stalo zajímavýmsportem pro mnoho novinářů či různých jiných lidí.Není objektivní a už vůbec ne prospěšné.Země funguje mnohem lépe než fungovala v devadesátých letech za vlády ODS.Taková je realita.To je třeba mít na paměti.

Re: Re: Zajimave, ale...:
Autor: lída Datum: 5.8.2006 10:07

Otázka je, jak by naše země vypadala teď kdyby v první fázi byla tím rozhodujícícm prvkem ČSSD. Domnívám se, že by dnes už nebylo co rozkrádat soudě dle toho, jak se chlapci činí momentálně. Také se hoši snažili když se chtěli dostat k lizu, každá kauza pořádně nafouklá jim byla dobrá, zatímco dnes se to smete ze stolu s úsměvem, že jde o šibaly.A že těch šibalů tam bylo a je požehnaně, že?  A promiňte, nevidím nic, kde by pisatel na kterého reagujete urážel dotyčného. Nakonec  Paroubek svým mocichtivým přístupem irituje celou řadu slušných lidí, nereaguje na to, co je každému soudnému člověku jasné, jak jinak se dá slušně říct ať už konečně jde do háje zelenýho a dá prostor těm, kdo chtějí změnu? A že funguje země? No, ono to funguje, když jsou finance, že? A ty jsou díky tomu, že je naše země zadlužená neuvěřitelným způsobem. Jsem soukromník, taky by se mi to podnikalo, kdybych měla úvěry, které bych nemusela splácet a nebo bych neustále dostávala další úvěry a co až jednou zdroj vyschne? Co takhle Argentina? ?Myslíte, že se to nemůže stát? To bychom potom zírali, jak že to tady funguje. Stát nejvíce rozhazuje a to peníze nás všech, zcela nic neprodukuje, fascinuje mě, jak si někteří státní zaměstnanci stěžují na to, že jsou "chudáci" špatně placeni. Přitom mají své jisté, jejich pracovní přístup je jako za socialismu a leckdy jsou placeni mnohem lépe než lidé pracující u soukromníků.Pokud se Vám toto líbí , mně tedy ne, proto chci změnu a levičáky u kormidla nechci. Takže pan Paroubek nechť konečně jde tam, kde už dávno měl být.

Re: Re: Re: Zajimave, ale...:
Autor: Jan Datum: 5.8.2006 11:12

A kde by mel, podle Vas, pan Paroubek byt?

Vsimla jste si treba, ze onech statnich zamestnancu je nejvice v Praze (ministerstva) a tam suverenne vyhrala ODS.

Re: Re: Re: Re: Zajimave, ale...:
Autor: lída Datum: 5.8.2006 14:06

Mimochodem, jestli jste si nevšiml, tak byrokracie narostla o x procent právě za vlády ČSSD ačkoliv původně právě Zeman vykřikoval do světa, že sníží počet lidí zaměstnaných na úřadech,  opak byl ale pravdou. Také s Vámi nesouhlasím, že právě Pražáci volí ODS. Ano volí ale nejsou to lidi v úřadech, naopak lidi ve státním právě volí ČSSD, protože se bojí, že by o ta svá teplá místečka přišli. Paroubek volby prohrál, jestli jste si nevšiml, tak je až druhý v pořadí, nemůže tedy diktovat podmínky, kdyby to nebyl uzurpátor moci, tak by už dávno pochopil, že je čas dát prostor druhé straně. Jenomže to komunisti neumí, ti se vždy drželi u moci i za cenu krveprolití. Paroubek není výjimka.

Re: Re: Re: Re: Re: Zajimave, ale...:
Autor: loula Datum: 5.8.2006 21:07

Ale Lído, Paroubek jenom alpikuje metodu nulové tolerance, tu tady zavedla ODS.

Já s tím nesouhlasím, a myslím, že je třeba změna vlády, ale to, že Paroubek využívá všech možností, které mu dává zákon, se mi může nebo nemusí líbit, ale nic s tím neudělám. To, že převaha 200000 tis hlasů ve prospěch pravice vyústila v plichtu 100 na 100 je také dílo především Klause, stačí si přečíst jeho projev z roku tuším 2002.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajimave, ale...:
Autor: Zoran Datum: 6.8.2006 7:35

Já to upřesním. Napsal ho o půl sedmé, 24. října, kolem roku 2002. Moulo nedůslednej !

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajimave, ale...:
Autor: loula Datum: 6.8.2006 19:56

Amo, máte pravdu, napsal to přesně v tom čase, co uvádíte někdy kolem roku 2002 a někdy kolem toho roku to o 37 minut později i přečetl.

Re: Re: Re: Zajimave, ale...:
Autor: loula Datum: 5.8.2006 21:01

Milá Lído, kdyby v politice dost dobře nelze použít, protože to kdyby je neověřitelné. Jistě máte plné právo tvrdit, že kdyby ČSSD byla ve vládě od počátku, že by země byla totálně rozkradená, stejně jako lze tvrdit, že kdyby ODS od vlády neodešla v vládla do dneška, tak bychom v EU nebyli a ekonomika by po balíčcích padala stále rychleji.

Ani jedno ani druhé nelze prokázat, nemá to tedy žádnou vypovídací hodnotu.