19.10.2019 | Svátek má MichaelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: S odbory na věčné časy a nikdy jinak!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 7, poslední: 15.6.2018 21:46, přehled diskusí

Středula?:
Autor: P. Lenc Datum: 15.6.2018 13:17

Tomu chybí pouze psí dečky aby byl obraz úplný.

No jo kdyby nebylo odborů,:
Autor: D. Polanský Datum: 15.6.2018 12:53

ještě dnes děti pracují ve fabrikách jako za Karle Marxe.

Odbory jsou ve skutečnosti zločinecké výpalnické :
Autor: K. Janyška Datum: 15.6.2018 8:40

organizace, založené tzv. zaměstnanci pro neoprávněné zevzácnění práce... Dzp.

Re: Odbory jsou ve skutečnosti zločinecké výpalnické :
Autor: P. Skřivan Datum: 15.6.2018 10:48

No vzhledem k tomu, že je minimální mzda pod hranicí chudoby, tak asi ano. Pod hranicí chudoby by se neměl nacházet nikdo, kdo maká 8 hodin denně. Pokud to odbory dopustily ... .

Re: Odbory jsou ve skutečnosti zločinecké výpalnické :
Autor: P. Grigar Datum: 15.6.2018 21:46

...pokud se vlastníci výrobních prostředků sdružují, aby vylepšili svou pozici při stanovování ceny práce, nemůžeme totéž vyčítat námezdně pracujícím. Dnešní odbory navíc za lepší postavení svých členů nijak zvláště nebojují, stačí jim majetek získaný v delimitaci po ROH, v podstatě se přiživují na tzv.sociálním fondu(býv.FKSP..) jehož čerpání většinou zaměstnavatelé svěřují do jejich rukou, výměnou za vstřícnost při kolektivním vyjednávání. O zločinnosti takového jednání odborových bossů není pochyb, bohužel členové si dosud nedokázali vyjasnit, co by vlastně takové odbory měly činit, takže se většina aktivity odehrává v rovině rekreací, sportovních turnajů, no jako v dobách ROH. Jsou v tom tak hluboko, že jim ani nevadí úbytek členů a jedinou reakcí na tuto skutečnost je volání po diferencovaném přístupu k zaměstnancům odborově neorganizovaným. Právě odbory v minulých 20 letech vydatně pomáhaly udržet mzdy na bodu mrazu a ještě se tím dokázali chlubit(s.Zavadil).

Takže ta vaše teorie o neoprávněném zevzácnění práce je totálně obrácená naruby, funguje bohužel proti zaměstnancům.

Ale to se tak někdy stává, že nám ta teorie jaksi uhne od praxe..

Vy jste po sametovém listopadu stvořil ODS, já jsem zase byl vysokým odborovým bossem s naivní představou vytvoření opravdu funkčních odborů , než jsem pochopil, kam se to řítí a že prostě není možné to zkorigovat, natož zastavit. Několika lidem nahoře jsem od plic řekl, co si o nich myslím, jednomu jsem to podal ručně a stručně..a šel jsem si po svých. Od těch dob už zase sám za sebe, sám sobě zodpovědný, s velmi nízkou úrovní ochoty ke kompromisům.

Když začnou odbory " tlačit " na zvyšování platů,:
Autor: V. Kotas Datum: 15.6.2018 5:45

jsou podle mnohých špatné ( přitom ty místní, jsou čajíčkem proti těm francouzským, německým, v USA hereckým ). Ale když jde o vyhazov z práce, či nějaký útisk ze strany zaměstnavatelů, tak se jimi zaštituje kdokoliv, i v ČT to umí.

Re: Když začnou odbory " tlačit " na zvyšování platů,:
Autor: P. Skřivan Datum: 15.6.2018 10:57

To ano, ... a myslíte, že Vám to pomůže ? Z ČT mne vyhodili, protiprávně, alespoň tedy dle mimosoudní dohody, a to že jsem měl za sebou odbory, mi moc nepomohlo. Než ČT soud vzdala a raději uzavřela tu dohodu, jsem si musel najít jinou práci, podat žalobu a k tomu jsem neměl nárok ani na podporu. Naštěstí pro mne, jsem problém s hledáním práce nikdy neměl, takže podporu jsem nepotřeboval a na milicionáře z vedení ČT jsem se mohl vykašlat.

Pokud vím, tak poslední pan ředitel, byl pan Mathé a od té doby tam je jedna ... za druhou, tu současnou nevyjímaje. Podle toho to taky vypadá.