30.11.2020 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

POLITIKA: S odbory na věčné časy a nikdy jinak!

Do konce pracovního týdne by mělo být jasné, zda ČSSD na základě stranického referenda vstoupí do menšinové vlády s hnutím ANO, která bude tolerována komunisty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 15.6.2018 21:46

Re: Odbory jsou ve skutečnosti zločinecké výpalnické

...pokud se vlastníci výrobních prostředků sdružují, aby vylepšili svou pozici při stanovování ceny práce, nemůžeme totéž vyčítat námezdně pracujícím. Dnešní odbory navíc za lepší postavení svých členů nijak zvláště nebojují, stačí jim majetek získaný v delimitaci po ROH, v podstatě se přiživují na tzv.sociálním fondu(býv.FKSP..) jehož čerpání většinou zaměstnavatelé svěřují do jejich rukou, výměnou za vstřícnost při kolektivním vyjednávání. O zločinnosti takového jednání odborových bossů není pochyb, bohužel členové si dosud nedokázali vyjasnit, co by vlastně takové odbory měly činit, takže se většina aktivity odehrává v rovině rekreací, sportovních turnajů, no jako v dobách ROH. Jsou v tom tak hluboko, že jim ani nevadí úbytek členů a jedinou reakcí na tuto skutečnost je volání po diferencovaném přístupu k zaměstnancům odborově neorganizovaným. Právě odbory v minulých 20 letech vydatně pomáhaly udržet mzdy na bodu mrazu a ještě se tím dokázali chlubit(s.Zavadil).

Takže ta vaše teorie o neoprávněném zevzácnění práce je totálně obrácená naruby, funguje bohužel proti zaměstnancům.

Ale to se tak někdy stává, že nám ta teorie jaksi uhne od praxe..

Vy jste po sametovém listopadu stvořil ODS, já jsem zase byl vysokým odborovým bossem s naivní představou vytvoření opravdu funkčních odborů , než jsem pochopil, kam se to řítí a že prostě není možné to zkorigovat, natož zastavit. Několika lidem nahoře jsem od plic řekl, co si o nich myslím, jednomu jsem to podal ručně a stručně..a šel jsem si po svých. Od těch dob už zase sám za sebe, sám sobě zodpovědný, s velmi nízkou úrovní ochoty ke kompromisům.

P. Lenc 15.6.2018 13:17

Středula?

Tomu chybí pouze psí dečky aby byl obraz úplný.

D. Polanský 15.6.2018 12:53

No jo kdyby nebylo odborů,

ještě dnes děti pracují ve fabrikách jako za Karle Marxe.

P. Skřivan 15.6.2018 10:57

Re: Když začnou odbory " tlačit " na zvyšování platů,

To ano, ... a myslíte, že Vám to pomůže ? Z ČT mne vyhodili, protiprávně, alespoň tedy dle mimosoudní dohody, a to že jsem měl za sebou odbory, mi moc nepomohlo. Než ČT soud vzdala a raději uzavřela tu dohodu, jsem si musel najít jinou práci, podat žalobu a k tomu jsem neměl nárok ani na podporu. Naštěstí pro mne, jsem problém s hledáním práce nikdy neměl, takže podporu jsem nepotřeboval a na milicionáře z vedení ČT jsem se mohl vykašlat.

Pokud vím, tak poslední pan ředitel, byl pan Mathé a od té doby tam je jedna ... za druhou, tu současnou nevyjímaje. Podle toho to taky vypadá.

P. Skřivan 15.6.2018 10:48

Re: Odbory jsou ve skutečnosti zločinecké výpalnické

No vzhledem k tomu, že je minimální mzda pod hranicí chudoby, tak asi ano. Pod hranicí chudoby by se neměl nacházet nikdo, kdo maká 8 hodin denně. Pokud to odbory dopustily ... .

K. Janyška 15.6.2018 8:40

Odbory jsou ve skutečnosti zločinecké výpalnické

organizace, založené tzv. zaměstnanci pro neoprávněné zevzácnění práce... Dzp.

V. Kotas 15.6.2018 5:45

Když začnou odbory " tlačit " na zvyšování platů,

jsou podle mnohých špatné ( přitom ty místní, jsou čajíčkem proti těm francouzským, německým, v USA hereckým ). Ale když jde o vyhazov z práce, či nějaký útisk ze strany zaměstnavatelů, tak se jimi zaštituje kdokoliv, i v ČT to umí.