30.3.2020 | Svátek má ArnoštDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Protikuřácký zákon opět ve sněmovněŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 37, poslední: 12.9.2016 6:02, přehled diskusí

Moje mamka:
Autor: D. Stirský Datum: 9.9.2016 19:56

zemřela na karcinom plic po 250 000 cigaret za život. Sám jsem nekuřák, přesto si myslím, že protikuřácký zákon je blbost. Koneckonců, tabák určitě nemá jen tu řadu a řadu škodlivých účinků, musí být i nějaké pozitivní. jde jen o míru.

Pokácejte už konečně ten frňákovník,:
Autor: P. Selinger Datum: 9.9.2016 14:41

aby EU a ani naše vláda už nestrkala svůj frňák do věcí, které by měly být svobodou jednotlivce !

Re: Pokácejte už konečně ten frňákovník,:
Autor: A. Trick Datum: 9.9.2016 15:05

Měl by svobodný jednotlivec (hostinský) mít právo napsat na dveře hospody "židům a psům vstup zakázán"?

Výborná otázka...:
Autor: R. Chodovsky Datum: 9.9.2016 15:26

V normálním světě má právo si na svoje dveře napsat co chce ...ale musí být připraven nésti následky. V normálním světě, by tohoto hostinského ani nelynčovali, ani nezavírali. V normálním světě by k němu přestali chodit normální lidé.

O tom, že by v normálním světě tato hloupost nenapadla žádného hostinského, ani netřeba hovořit.

Vykrucujete se:
Autor: A. Trick Datum: 9.9.2016 15:41

Není to o tom zda napadlo nebo nenapadlo. Je to o to, že to stát nařizuje a omezuje svobodu.

Re: Vykrucujete se:
Autor: R. Chodovsky Datum: 9.9.2016 16:05

Velice se mýlíte. Je to i o tom, zda napadlo, či nenapadlo.

A rozhodně se z ničeho nevykrucuji. Naprosto jasná odpověď na Vaši otázku je v odstavci nad tím, který jste si Vy vybral, vytrhl z kontextu a napsal reakci.

Re: Výborná otázka...:
Autor: A. Trick Datum: 9.9.2016 16:03

V normální společnosti by nikoho nenapadlo otravovat svojí drogovou závislostí a karcinogenním kouřem ostatní lidi.

Špatně:
Autor: R. Chodovsky Datum: 9.9.2016 16:08

V normálním světě by nekuřáka nenapadlo jít do kuřácké hospody a šířit dobro.

Re: Špatně:
Autor: T. Marný 393 Datum: 9.9.2016 16:53

A o tom to je.

Mně teda mnohem víc vadí:
Autor: A. Alda Datum: 9.9.2016 13:13

upocení a ufunění tlusťoši než kuřáci.

Řešení je jednoduché.:
Autor: R. Chodovsky Datum: 9.9.2016 12:44

Kde je poptávka, existuje nabídka. Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, vymýšlet nové a ještě lepší zákony, ale to je to jediné co se proti tomu dá dělat.

Takže výsledek tohoto ušlechtilého zachraňování a rovnání práv bude asi tento: Zaniknou hospody a na jejich místech vzniknou soukromé kluby. Takže to nebude veřejný prostor a odpadne jeden nesmyslný argument. Soukromé kluby pojedou dle svých pravidel a - světe div se - nebude se zakazovat vstup nekuřákům, ačkoli kouření tam bude povoleno. A jestliže svět nezmoudří, za pár let se najde aktivista, který v zájmu ušlechtilých cílů bude požadovat zrušení kouření i v těchto klubech. Ale také je možné, že vědci z Velké Británie, prokážou a označí kouření za ne tak škodlivé a najde se aktivista který v zájmu ušlechtilých cílů .....

Kurňa, a to na putyce nestačí "piktogram"? :
Autor: J. David Datum: 9.9.2016 10:30

Kuřácká, nekuřácká... Něco jako piktogramy (dopravní značení v zákoně o provozu na pozemních komunikacích). Kuřák pak ať neleze do nekuřáckých knajp s cigárem v tlamajzně, a nekuřák ať neleze do kuřácké knajpy s tlemsováním, že se tam kouří. Vše vymezeno příslušným piktogramem. Ad absurdum, i zákaz vjezdu všem vozidlům, je řešen dodatkovou tabulkou, nebo zákaz vjezdu motorovým vozidlům s tímtéž, zákaz vjezdu cyklistům, stezka pro pěší/chodce. Ale v celém portfoliu těchto regulací neeistuje plošný zákaz, platný na veškeré "pozemní" komunikace ! Proč by tedy zákaz měl platit plošně na všechny "putyky"? Bumbum, jednoduché. Kouření tabáku je jednoduchý "binární" zástupný problém, Thru/False., jak jednoduché řešení, zakážeme/nezakážeme. Pozemní komunikace užívá daleko větší portfolio uživatelů s různými nástroji, proto systém zákazových, příkazových a informativních piktogramů (svislých i vodorovných) vymezuje, kam mohu a nemohu, a co je mi dovoleno, ve smyslu dodatkového značení. To již je složitější kombinatorika pro poslanecké "termity". Proto preferují to prvotní, "binární". Zakázat "čudění" v putykách. Přijmu tuto zvrácenou ideologii, a zeptám se, zakážeme kvůli cyklistům a chodcům na dálnicích a silnicích používat spalovací motory, protože jim to smrdí a tlemsují, že tam musí vlézt, byť tam mají piktogramy, že by tam lézti neměli? To je jako s putykami a bordeláky. Lezu tam, kde se mi to líbí, nelezu tam, kde se mi to nelíbí. Když drandím autem, nejezdím po cyklostezkách, když sednu na bicykl, nedrandím po dálnici. Jako kuřák se nedožaduji kouření v mléčném baru, očekávám ale, že mne nebude v mé putyce, u Mariáše, buzerovat nekuřák, abych típnul "cohibas", který tam vlezl dobrovolně na utopence. Putykář byl diplomat, utopence mu naservíroval, a vypakoval ho do zahrádky, prej, ať si čuchá EU emise. Příště si má dát "utopence" na pumpě, tam se nekouří, ale asi utopence nekoupí. Nekouřit u piva a Mariáše v putyce? To opravdu poslancům "kape na karbid". Složité, co?

Re: Kurňa, a to na putyce nestačí "piktogram"? :
Autor: J. Hanzal Datum: 9.9.2016 12:07

Pane kolego, smím-li takto, máte pravdu pro ty parlamentní budižkničemu je obrovský problém pochopit, že o soukromém vlastnictví rozhoduje toliko a jen majitel/vlastník a stát mu do toho nemá co kafrat.

Já jsem tzv. příležitostný kuřák, ovšem když jdu pivo s kuřákama do hospody kde se bafá nikdy by mě nenapadlo požadovat, aby nehulili.

Tento tzv. Protikuřácký zákon toť ouplná zvrácenost státního aparátu.

Re: Kurňa, a to na putyce nestačí "piktogram"? :
Autor: R. Langer Datum: 9.9.2016 12:16

Přesně tak!

Pěkné komentáře,:
Autor: B. Rameš Datum: 9.9.2016 10:01

"kouření je vzdušný socialismus", "hospoda je místo určené k páchání neřesti" - hned mám úsměvnější (napsal bych sluníčkový, ale to je v jistých kruzích stejně sprostý výraz jako pravda a láska) den.

Re: Pěkné komentáře,:
Autor: J. David Datum: 9.9.2016 11:32

Rameši Bohouši, dobrý. V hospodě jsme vždy páchali neřesti, chlastali, kouřili, licitovaný mariáš hráli, doba vyvážená. Systém byl nastaven tak, že ve vesnici se řeší vše v hospodě. Časem se tam objevili aktivisté, nikolivěk z vesnice, ale jacísi ochránci "žab a obojživelníků", prý jsou nezisková organizace, a měl bych jako "prduch poštovní" monitorovat "kvákání žab" v místních rybnících. Poslal jsem je, "víte kam", jako sterej "haluzák". Žabáci kvákali, žáby kuňkaly, milenci se miliskovali (i na polní zkratce). To mi je u "řiti". Kouřím, mastím Mariáš, licitovaný, volený, čtyřku, křížový s červenými, ale furt s kouřením. Co je Němečkovi do toho, že by se v putyce u Mariáše nesmělo kouřit? Pozvěme ho na Mariáš s pivkem, a i pan MUDr přijde na to (pokud umí Mariáš), co je tělu, duchu milé, po vyhrané flekované stovce červené. Orgasmus hráče Mariáše. Němeček je pseudolékař politický amatér, jen debilní dochtor se zřekne své praxe, a dá se do politiky. Doktor má léčit, nikolivěk politicky žvanit, jako ten blb Němeček, do kuřáckých knajp. Není to von nějaký dietolog? Mudr Němeček, MBA. Víte, co znamená MBA? Mladej (relativně), Blbej, Ambiciozní/arogantní. Němeček je kouzelným produktem "politické demence" ve smyslu "klokanní kapsy", MUDr, et. MBA. Kretén, a žvaní do putyk a kouření. Po volbách si v lékařské praxi ani nevrzne, Němeček. Od něj bych si asi ani nevzal "první pomoc", celofán z cigaret v hospodě na pneumotohorax. Blb "non plus ultra", MUDR Němeček, ministr. Kurňa, proč těm blbům leží tak v "tlamách" čmodíky z našich tlam v našich putykách? Nerozumím tomu, v cukrárnách se nekouří, na magistrátu se nekouří, v jídelnelnách se nekouří, etc... Ale furt se bude, jak u debilů řešit kouření v putykách v parlamentu. Řešte kopr, také někomu smrdí. Udělejte o kouření v Putykách referendum. Otázka: Lze kouřit tabák v soukromé putyce u pivka, mariáše a kořaly?: Kouřit a ctít vůni kopru? Rád se nechám poučit.

Re: Pěkné komentáře,:
Autor: T. Marný 393 Datum: 9.9.2016 12:05

A tom je ten problém. Kdyby ti politici uměli mariáš, zvlášť licitovaný - královskou hru, myslelo by jim to dopředu. Takhle se jen zviditelňují u těch, kteří vycházejí z těch okecávacích VŠ oborů ( a ti jsou pro praktický život nepoužitelní ).

Tento zákon by dával smysl:
Autor: J. Hlubek Datum: 9.9.2016 9:58

pokud bychom žili v socialismu a hospody by spadaly pod státní podnik RaJ. Tam může stát nařizovat cokoliv. Pokud projde, je to jen další důkaz, že v socialismu skutečně jsme a to zestátnění hospod bude v brzku následovat. Teď jde o hospody, následně půjde o další firmy a nakonec budeme opět slavit 28. říjen jako den znárodnění.

Re: Tento zákon by dával smysl:
Autor: J. Schwarz Datum: 9.9.2016 15:01

Hospody pod RaJ nepatří, ale soudruzi slíbili ochránit "zdraví Lidu" a to dle nich lze pouze tak, že zdraví poškozující aktivity zakážou. Jest marno, že od nich žádnou péči nevyžadujete, neb oni sami cítí puzení... Lid má přece pracovat, tvářit se optimisticky a pomáhat třetímu světu a ne si poškozovat zdraví nikotinem a sedavým způsobem zábavy typu mariáše... Leda by se u toho občas porval, což by byla aktivita sice anaerobní ale aktivita...

Re: Tento zákon by dával smysl:
Autor: B. Novacek Datum: 12.9.2016 6:02

Hezke, pane Schwartzi...hrebik na hlavicku!

dik!

Hospoda je veřejný prostor kde je kouření zakázáno.:
Autor: P. Maleček Datum: 9.9.2016 9:27

Objekt zkolaudovaný státem coby hospoda, byť jako objekt i s vybavením v soukromém vlastnictví, je ze zákona veřejný prostor. A v něm nesmí docházet k ohrožení zdraví hostů, natož zaměstnanců.

A protože je vědecky prokázáno, že cigaretový kouř ničí i zdraví nekouřících, tak v souladu s již platnými zákony je v nich, stejně jako ve všech státem schválených veřejných prostorách, kouření zakázáno.

Tak nevím k čemu je to hádání v parlamentu, když zákaz kouření ve veřejných prostorách dávno platí. Jen se jeho dodržování, pod tlakem kuřácké lobby, neuplatňuje.

Re: Hospoda je veřejný prostor kde je kouření zakázáno.:
Autor: M. Malovec Datum: 9.9.2016 10:11

A co cukr, sůl, tuky, maso vepřové, maso hovězí? Zakládejte kuřárny, i když, podle tohoto chytrolína by byla kuřárna veřejný prostor a kouření tam zakázáno. Hochu, hochu.

Re: Hospoda je veřejný prostor kde je kouření zakázáno.:
Autor: S. Landa Datum: 9.9.2016 10:11

Můžete být tak laskav a dát sem odkaz na ten zákon, dle kterého se prý hospoda stává veřejným prostorem? Díky

Re: Hospoda je veřejný prostor kde je kouření zakázáno.:
Autor: R. Langer Datum: 9.9.2016 12:23

Tak šup sem s tím zákonem. Ale vlastně ani ne, jenom jako obyčejně LŽETE. A protože je vědecky prokázáno, že cigaretový kouř ničí i zdraví nekouřících, tak v souladu s již platnými zákony nelezte do soukromých prostor, kde se kouří. Se svými názory byste tam totiž mohl dostat přes hubu.

Jsem antisocialista, tedy i antikuřák.:
Autor: K. Janyška Datum: 9.9.2016 9:05

Kouření je vzdušným socialismem... Dzp.

Re: Jsem antisocialista, tedy i antikuřák.:
Autor: P. Lenc Datum: 9.9.2016 9:13

Vy jste především Janyška.

Re: Jsem antisocialista, tedy i antikuřák.:
Autor: R. Langer Datum: 9.9.2016 12:24

Ale ne v soukromém prostoru, po tom je ti houby, komouši. :-P

Skutečně trapné:
Autor: P. Boublíková Datum: 9.9.2016 6:15

Kolik let už se ten zákon projednává?

A to jen proto, že o své hospodě nesmí rozhodovat její majitel (a nejde jen o kouření).

Re: Skutečně trapné:
Autor: A. Trick Datum: 9.9.2016 9:12

A o co dalšího tedy jde?

Re: Skutečně trapné:
Autor: P. Lenc Datum: 9.9.2016 9:15

O to, o čem paní Boublíková píše.Tedy o něčem, co levičáci nechtějí chápat.