8.5.2024 | Den vítězství


Diskuse k článku

POLITIKA: Promluvil pan prezident

Vánoční projev pana prezidenta chválím jednak proto, že jeho přesunutí na den 26. prosince je pokračováním masarykovské tradice, ale zejména jako pečlivě vycizelovaný kousek řečnického umění s bohatým myšlenkovým obsahem pronesený bezchybnou češtinou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 27.12.2019 15:03

Copak? Ovar? Nechutnal? Chrupavčičky?

Řekněte si příště o libovější, někdo rád zas takové to "třaslavé". Doporučuju kremžskou.

Ti chápavější se tady zabývají aspoň čísly, která v projevu presidenta republiky neseděla. Vy zas vytahujete ovar, kdo Vám vaří/vařil o svátcích?

Podívejte se na Zabijačka.cz, nebo tak nějak. Tam něco je.

P. Pavel 27.12.2019 15:46

K čemu tak hysterie hašku? Já jen napsal, že to byl ovar, který za neblahých dob svého premiérování, v bruselu odkýval povinný podíl oze v českém energetickém mixu, a teď se k tomu nezná. Jestli ti to nejde pod čumák, tak se obrať na něj.

Mimochodem, s vysokou mírou šancí na úspěch se dá předpokládat, že ovar všechny svoje chrupavky dávno rozpustil v chlastu. Proto se ovar taky šmajdá, jako notorik v posledním tažení.

Š. Hašek 27.12.2019 18:29

Vaše klíčová slova "Psí" občansko-politické debaty:

ovar, čumák, ovar, chrupavky, chlast, šmajdá, notorik, poslední tažení.

Opět doporučuji:

Zabijačky.cz.

Stran šmajdání, notorika a posledního tažení si najděte nějakou "zdravotní stránku pro laickou veřejnost".

Co tam máte dál, Pavle? Uznávám, že mě z Vás hysterie může čapnout. Nečapne, nečapla mě ani z Mináře a Hutky.

Malé -h- ponechávám stranou, neboť umíte pátý pád jazyka českého.

P. Pavel 27.12.2019 19:48

Já vím hysterický hašku, máš omezenou slovní zásobu. To tady opravdu nemusíš zdůrazňovat. Jinými slovy, fakt, že ovar se trapně snaží zamlčovat to, že na oze tunelu se sám významně podílel, je pro tebe kvantová fyzika, hysterický hašku. Holt, zatímco si ovar chlastem rozpustil chrupavky, ty sis rozpustil chlastem šedou kůru mozkovou.

P. Čech 27.12.2019 17:15

Mluvíte o prezidentu republiky, hulváte! Jako takového a přímo a většinově zvoleného zástupce občanů byste jej měl tako oslovovat "pan prezident". Svým hulvátstvím takto urážíte většinu občanů tohoto státu.

L. Novák 27.12.2019 17:28

Bolševický totalitní režim máme už 30 let po zhroucení a úctu u občanů si každý musí zasloužit. Když jsem za totality (opatrně v soukromí) mluvil o Husákovi jako Rusákovi a hovadu, nevidím důvod, proč bych měl dnes skládat nějakému podobnému hovadu úctu jenom proto, že se jakýmsi omylem stal prezidentem. Hovadem zůstal bez ohledu na funkci, kam byl hlupáky dosazen. ;-)

Š. Hašek 27.12.2019 19:28

Jste asi dlouhodobě ůl.

Halík/Schw. také říkají, že volby občanské jsou "dosazení někoho někam hlupáky". Člověk se dovídá věci ..... Vzpomínáte na Havla, a "jeho" cíl ..... svobodné volby?

Jste skoro jak trenýrkáři a dítka letensky pomalovaná.

P. Pavel 27.12.2019 19:51

To, že ty dostáváš hysterák, když se někdo pozastaví nad tím, že ovar kritizuje něco co sám zaváděl, opravdu ale opravdu, že se někdo další cítí uražen.

D. Stirsky 27.12.2019 13:50

Pan Novák píše, že Zeman není ekonom. On nevystudoval VŠE?

J. Svoboda 27.12.2019 14:24

Jo, ale vystudoval tam centrální plánování komunistické ekonomiky.

Pěkný den.

R. Langer 27.12.2019 14:48

A co jsi vystudoval ty, Hnusný dne, že jsi tak fudovaný? ;-D

J. Svoboda 27.12.2019 15:11

VŠ strojárnu a VŠ elektro a tykání je známka vaší nevychovanosti, nevychovanče.

Pěkný den.

D. Stirsky 27.12.2019 15:46

Takže ekonom je. Stejně jako Klaus, tisíce dalších a já. Nejsem teoretikem, můj obor je účetnictví, audit a trochu i daně.

J. Svoboda 27.12.2019 16:15

Dobrá, ale k čemu je za tržního hospodářsrví jeho diplom komunistického centrálního plánovače...

Pěkný den.

L. Novák 27.12.2019 17:31

Ekonom Zeman není a nebyl. Když žvanil o ekonomii, vždy to byly samé nesmysly.

V. Pokorný 27.12.2019 11:51

On ten český prezident nedá těm havloidním a zároveň partajím, které si říkají opoziční, to jest ODS, Piráti, TOP09, STAN, KDU-ČSL, volno ani o svátcích. Proč tu udavačskou a kolaborantskou opoziční sebranku tak vytáčí? Třeba proto, že ten projev říká spatra a nepotřebuje k tomu listy papíru či čtecí zařízení? No a ti chcípáčkové z opozice, i tzv. seriózních médií a ziskových politických neziskovek a Ústavů placených ze zahraničí jsou z toho, co uvedl v projevu, vedle. Je dobře, že je má pan Zeman na salámu.

J. Svoboda 27.12.2019 13:11

Vemte si tu svoji nenávist do hrobu.

Pěkný den.

R. Langer 27.12.2019 14:53

Běž si tam sám se svou návistí, Hnusný dne. :-P

J. Pospíšil 27.12.2019 11:13

To není projev.státníka , už jenom to, že se líbil hlavně komunistům.

Š. Hašek 27.12.2019 11:40

Mně se líbil. Jak komunistům, to tedy nevím ....

Skromně a stydlivě se domnívám, že nejsem komunista. Pro mnohé je znakem komunisty už jen to, že ten dotyčný nemá žaludek na kecy Fendrycha/Novotného/Mináře ....... a štrasbrusele.

S. Donát 27.12.2019 12:44

Zkuste spíš polemizovat s obsahem, než řešit, kdo projev přednesl a komu se líbil. Co konkrétně se vám zdá nestátnického?

J. Lukavsky 27.12.2019 10:01

„solární baron“ no jakékoli dotace jsou něco jako když manželka položí v supermarketu portmonku na hromádku zboží v nákupním vozíku a jde študovat do regálu prošlost tovaru. Kdyby stát prostě odpustil na 10 let daň každému kdo si nainstaluje na střeše solár tak by se "nestíhaly" papíry do 30.XII. do 24..00... a nedělaly by se podvody. Elementary dear Watson. J.L. end

M. Krátký 27.12.2019 11:05

R^R^R^

F. Kusák 27.12.2019 11:08

Já bych jen poznamenal, že bojovat proti dotacím, je tak trochu nesmysl. Prostě ve vyspělé společnosti to ani jinak nejde. Dotovány jsou neziskovky (i ty nepolitické), rodič na rodičovské dovolené nebo celý daňový systém s různými úlevami a naopak. Proč třeba ti velmi bohatí platí na daních více (samozřejmě relativně) a ti chudší méně. Spíš bych poznamenal, jakým systémem jsou dotace přidělovány a v jakém množství. Jenže mým nihilistickým poznáním je, že to nikdo nezmění a tak je celkem zbytečné, tomu věnovat více pozornosti než si ten problém zaslouží.

Š. Hašek 27.12.2019 11:47

Vlastně souhlas .... hlavou proti zdi nemá cenu.

Dělají z nás nesvépravné hlupáky tím, že nějaká štrasbruseleunie pošle zprávu na jednu stavbičku (na kterou dala dříve štempl) a domácí kolaboranti s klidem tvrdí, že ta novozpráva bude okamžitě přijata. Držet hubu a krok! Ani muk!

ČR zatím není, doufám, úplný hejhulov pro hračičkování nějaké Jourové/Peksy. Rovněž pro Fialu, Gazdíka, Pekar ....... Schw.

Š. Hašek 27.12.2019 9:54

Promluvu presidenta republiky Miloše Zemana jsem si poslechl. Nemám výhrad, "asi bych jen škrtl tak dvě slova a jednu spojku v souvětí".

A rozumím i tomu, že někoho zas/opakovaně vytočil. Protože se vztekají, že by senátor-králíkář mluvil z papírku zas jen o "semknutosti/spojování a hodnotách". Nic jiného tam v té svojí hlavě ani nemá.

Určití hodnotáři začínají být na prášky, už asi dlouho nebyla Letná, aby se vykřičeli .....

M. Krátký 27.12.2019 11:07

R^R^R^

J. Svoboda 27.12.2019 9:53

Autor je nadšen přednesem z patra a nevadí mu a ani si neověří, že je to zase tahání králíka z klobouku a ne relevantní čísla.

Ve světovém žebříčku jsme na 157. místě ze 190 zemí a ne "Pokud jde o stavební řízení, jsme na krásném 162. místě na světě ze 180 států."

Zeman nemá sloní paměť, prostě neváhá plácnout zhruba nějaká čísla.

Pěkný den.

Š. Hašek 27.12.2019 11:36

Právě jste nám, náčelníku Pěkný dne,

sdělil, že pokud nějaký politik v relativně dlouhé a obsažné promluvě spatra vynechá/neřekně přesně nějaké číslo (jest to celkově egál) ....... tak je na něho nutno ihned zas podat doplněnou ústavní žalobu senátorsko letensko aktivistickou, že LŽE! Říkala mi vždy maminka, "jako když tiskne".

A dále pro celkové, recidivistické rozvracení České republiky.

Pokud "někdo něco zhruba plácne" ..... co takhle Mirka Němcová?

Užijte si dne jak chcete.

J. Svoboda 27.12.2019 13:15

Takže jste se zmohl jen na lhaní o tom, co jsem sdělil.

Pěkný den.