14.8.2022 | Svátek má Alan


Diskuse k článku

POLITIKA: Přímá demokracie zákazníků

Podle aktuálního průzkumu si 78 procent dospělých přeje zákaz kouření v restauracích. Ministr zdravotnictví Héger chce této veřejné poptávce vyjít vstříc a připravil návrh zákona zakazující plošně kouření ve všech pohostinských zařízeních (k tomu ještě další regulace k prodeji cigaret, alkoholu, nutnost nabízet jeden nápoj levněji než pivo atd.).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Heusinger 7.6.2013 18:22

Není zákazb kouření v nemocnicích

omezováním osobních svobod?

M. Prokop 7.6.2013 21:46

Re: Není zákazb kouření v nemocnicích

Je.

Protože udělat tam odvětranou kuřárnu, aby pacoši nemuseli hulit na dvoře, není žádný technický problém.

Kam na ty blbé dotazy chodíte?

I. Schlägel 8.6.2013 9:08

Re: Není zákazb kouření v nemocnicích

Udělal bych pacošům odvětranou kuřárnu a vybíral bych tam vstupné. Proč by pacient-nekuřák měl přispívat ze svých daní na zvýšené náklady zdravotnického zařízení pro zajištění kuřáckého koutku závislákům? Ať si to kuřáci zaplatí jako nadstandard. A malus ke zdravotnickému pojištění k tomu. Já Vám dám, narkomani nevychovaní :-)

B. Rybák 9.6.2013 11:02

Re: Není zákazb kouření v nemocnicích

Kuřák je zdaněn tak nehorázně, že na kouření (na rozdíl od alkoholu) náš stát vydělává i po započtení t.zv. zdravotních cca 36 miliard ročně (to, že náš kuřák má stejně drahé cigarety jako cca 4-krát větší příjmy mající EU-sousedé je sprostá diskriminace (nahnán do nevětraných kuřáren, nemá peníze na zdravou výživu, jaký div kdyby byl nemocný).

Pozn: Vím, že biologický návyk na nikotin je u geneticky takto postižených jedinců těžší než návyk na heroin. Jsem soucitný svobody milovný nekuřák. Po zralé úvaze se bojím e mnohem víc bacilonosičů (např. našich i cizích turistů) než kuřáků.