1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

POLITIKA: Praha 6 - centrum zahraniční politiky

Mírně řečeno: poněkud prostorově, historicky, ale i politicky dezorientovaný starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář v současné době tak nějak nechtěně sklízí důsledky svého tažení proti ošklivému pomníku maršála Koněva.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Pávek 7.5.2020 13:59

Pane Kubeš, vy jste opravdový cyp.

L. Kubeš 7.5.2020 15:51

To beru jako slova uznání od kovaného rusofila ! =))

J. Petrů 7.5.2020 18:09

Kubeši Kubeši, nelišíš se vůbec od bolševika z doby normalizace, jste jen jinak zabarvený a s opačným znaménkem. Bolševismus je totiž způsob myšlení

P. Brich 7.5.2020 11:40

Pan starosta Ondřej Kolář je hrdina jako fracek z druhé třídy, který plivne na sedmáka a honem se utíká schovat za máminy sukně, aby nedostal facku.

Na druhou stranu je asi lepší, když se MUDr. Hřib věnuje přejmenovávání náměstí, než aby léčil.

R. Vacek 7.5.2020 12:19

Prý se z něj stal i historik se specializací na WWII.

J. Tulejová 7.5.2020 15:52

Trefa, pane Brichu.

L. Machala 7.5.2020 11:29

Mudrlant.

Ś. Svobodová 7.5.2020 11:09

Tentokrát napsáno vtipně a s nadsázkou, pobavila jsem se.

V. Patrik 7.5.2020 10:41

Co je na tom dopise Ursuly von der Leyen trapného, autore? Vy jste pro zasahování Ruska do naší suverenity?

A. Jaroš 7.5.2020 11:35

Pane Patriku, je to tzv. kouzlo nechtěného, je to taková stará ruská tradice, už A.S. Puškin a jeho Evžen Oněgin psal dopis Taťjáně a ona mu odpověděla taky pekným plačtivým dopisem, jsou to klenoty ruské poezie, kousek volně cituji: Ja vam pišú, čevo že bólše , što ja magú ješčo skazáť, těpjer ja znáju v Putinovej vóle menja prezréniem nakazáť,

R. Vacek 7.5.2020 10:21

Předpokládám, že u některých politiků se projevuje jenom jejich předsudečná nenávist vůči některým státům. A dle této nenávisti jednají. Je jedno, s jakou záminkou přijdou, jisté je jen to, že když jeden projev jejich nenávisti vyšumí, přijdou s dalším.

Pokud by se nejednalo o předsudečnou nenávist, musela by se BIS zajímat o to, jestli jejich chování není záměrné a vedené cílem na zhoršení našich vztahů s některými zeměmi.

P. Brich 7.5.2020 12:10

Já bych v tom viděl snahu získat body v boji o postup do vyšší ligy.

J. Vocilka 7.5.2020 10:18

Pan Kolář a spol. se zviditelňuje tím , že se vymezuje proti Ruské federaci a to možnostmi které má .Jejich počiny mají pouze za cíl oslovit skupinu našich občanů, kteří z nějakých důvodů, zamrzli v rétorice a formulacích z let porevolučních, následujíce tak hrdiné bojovníky jako byl pan Kocáb, který se pomoci této taktiky taktéž prosadil. Sice on to neměl až tak zapotřebí protože Pražský výběr byla skvělá kapela nicméně vstup na politické výsluní mu zaručit nemohla.

Pan Novotný je kapitola sama o sobě, je to exibicionista, hulvát , který fyzicky vyhrožuje mlácením a policie by se jím měla zabývat protože i výhružka fyzickým násilím je trestuhodná. Jeho kariéra bulvárního rádoby novináře je roubena dehonestováním a ničením životů jiných lidí a lecos říká o jeho charakteru.

J. Vlček 7.5.2020 10:47

1*****

L. Machala 7.5.2020 11:29

5-

E. Pawlica 7.5.2020 14:11

6-

M. Valenta 7.5.2020 12:24

Kam se hrabe Novotný na českého prezidenta - hulváta, exhibicionistu a pro-kremelského kolaboranta.

J. Jurax 7.5.2020 17:39

Souhlas.

D. Stirsky 7.5.2020 10:16

A ještě drobnost: Sochu nikdo nekácel. Nebyl tam žádný zfanatizovaný dav a třískání do bronzu palicemi. Byla citlivě odstraněna a má být umístěna v muzeu. Čili bylo by záhodno, pane Holásku, volit vhdná slova. I když Piráty rád nemáte.

P. Adámek 7.5.2020 9:55

Chtěl bych připomenout, že v poslední (předkoronové) době byla Koněvova socha a celý prostor památníku pomalováván a poléván barvou (takže proti tomu byla jeden čas socha zakryta lešením) a bylo jen otázkou času, kdy sochu někdo skutečně nevratně poškodí. Za těch okolností bylo podle mě rozumné dát sochu jinam, bez ohledu na postoj ke Koněvově osobnosti. Ale je fakt, že se s tím mohlo počkat a reagovat teprve tehdy, pokud by poškozování pokračovalo.

P. Grigar 7.5.2020 10:01

..inu, když bude někdo soustavně polévat barvou například můj dům, učiním všemožné kroky, abych mu v tom zabránil. Tak jako jsem dokázal ochránit svůj les proti nepovolenému kácení. Dnes se mi tam neztratí ani větvička. ;-)

J. Ganaur 7.5.2020 11:00

Vykácel jste si sám?

P. Grigar 7.5.2020 21:30

.. nikoli, hloupý pane Ganaure, o svůj majetek dbám s péčí řádného hospodáře. Nám i budoucím.

Věnoval jsem něco málo svého vzácného času, abych se mohl osobně a přímo v lese setkat s oním výtečníkem, který nectil soukromé vlastnictví. O této problematice jsme, nikým nerušeni, krátce a důrazně pohovořili, odešel i se svým kumpánem bez sekery, pily a sebevědomí. Zřejmě se o průběhu pohovoru zmínili mezi svými a od té doby, jak jsem už napsal..ani větvička. ;-)))

M. Šejna 7.5.2020 11:10

pane Adámku,

nejen socha Koněva byla praviodelně poškozována vandaly. Podobně je vandaly poškozován i Karlův most.

Takže bychom ho mohli také demontovat a přesunout do depozitáře.

J. Štipák 7.5.2020 11:46

Toto je ovšem čistá demagogie.

R. Vacek 7.5.2020 12:23

No pokud be nějaký radní trpěl nenávistí ke Karlu IV, tak by klidně za odstranění mostu mohl bojovat. Vždyť i ti současní radní, kteří se v těchto akcích angažují, to dělají proto, že nemají rádi tu Rusko, tu Čínu.

V. Kolman 7.5.2020 13:03

Klepl jste pane Vacku hřebíček na hlavičku!

Jako Čech mám rád svojí vlast a poškozování Karlova mostu mi silně vadí.

Rusy/sověty od 21.srpna 1968 rád nemám (nejslušněji řečeno) a osud sochy sovětského maršála je mi lhostejný.

Prostých sovětských (RA i Vlasovců), ale i amerických, rumunských vojáků i českých lidí je mi líto, vážím si jejich oběti a považuji za správné, že mají své čestné místo na olšanských hřbitovech.

E. Pawlica 7.5.2020 14:16

Karlův most nebyl postaven jako ponížené adorování okupační mocnosti, nýbrž představuje symbol prosperity českých zemí v době vlády Lucemburka - císaře a krále Karla IV.

Takže demontovat a přesouvat do depozitáře můžete akorát na své zahradě barevné trpaslíky, pane Šejno.

M. Šejna 7.5.2020 15:09

barevný trpaslíku Pawlico

A co takhle židovské náhrobky coby oblíbený terč neonacistických vandalů?

Ty bychom také měli odstranit, aby je nikdo neničil?

P. Grigar 7.5.2020 21:36

..opomenul jste synagogy. Všetko popíliť!!! Načo treba hentaké stromy..