Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLITIKA: Poslanec v Americe

Tento čtvrtek, tedy den po hlasování o důvěře vlády, odlétá viditelný poslanec STAN Jan Farský do Oregonu na půlroční vědeckou stáž, na kterou získal prestižní Fulbrightovo stipendium.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FZ

Nejde jen o úctyhodnost poslance Farského, který neví, co vlastně chce, ale i o úctyhodnost celého STANu. Evidentně je teď ohrožená profláknutím financování z podezřelých zdrojů. Pirstan to teď schytal od obou koalovaných stran.

0 0
možnosti

Na úctyhodnost se re pes. Korýtka jsou to hlavní...;-D

0 0
možnosti
JK

Představa, že se pan Farský něco v Oregonu naučí a pak to uplatní při prosazení nějakých změn v Bruselu je zcela mimo mísu. Spíš bych si tipl na přípravu pozice po skončení politické kariéry a uplatnění v nadnárodních strukturách Eu či kde ještě. Taková kariéra alá Pilip (viz sarajevský atentát) jistě není k zahození a je mnohem bezpečnější.

0 0
možnosti
LB

Dost možná je moje myšlení deformováno příliš materiálním pohledem absolventa vysoké školy technické na svět, ale co lze očekávat od blábolů a jejich praktického přínosu, které dotčený studijní projekt představuje?

0 0
možnosti
DS

Ti, kterým vadí, co jede Farský do USA zkoumat... Bohužel nebo bohudík, díky krabičkám, které má většina z nás v kapse, se svět strašlivě změnil. A zmenšil. Globalizace tu je a my nevíme, co s s ní počít. Tápeme, bojíme se, utákáme se k retru... Podle mne mají budoucnost větší státní celky. Koneckonců, většina SCIFI autorů předvídá nšco jako Spojené světové státy. Největší tragedií EU je, že sama neví, čím vlastně je. Nadnárodní organiztací? Konfederací? Mezinárodní orgnizací? Mají členské státy suverenitu? Pokud ano, v čem? Nebo ji nemají? Dokud se toto nevyjasní, ona tragická hra bude rok od roku ještě tragičtější. To si opravdu někdo v Bruselu myslí, že Polsko - zatím snad ještě stále suverénní stát - zaplatí jakési milirady na pokutě? Mně osobně by SSE nevadily. Ale je třeba o tom začít mluvit, diskutovat, zvažovat pro i proti. EU to nečiní, resp. dělá to tajně, pokoutně, zákulisně. Což je hodně unfair.

0 0
možnosti
OK

Stále si myslíte, že EU je reformovatelná?

0 0
možnosti
DS

Augustus, umíraje, řekl: "Paludite, amici! Tleskejte, přátelé!" Myslel tím, že celý jeho život byl komedií, divadlem. Což platí pro každého z nás a pro vrcholového politika tuplem. Čili on musí umět divadlo hrát. Mně osobně by jeho stáž až tak nevadila. Koneckonců, nebude-li brát peníze... Lze ji chápat jako neplacené volno. Mávnul bych nad tím rukou v neturbulentní době. Jenže dnes? Kdy zde je COVID, inflace, kdy opozice a tisícovky křiklounů požadujících vládu pevné ruky tetelivě čekají na sebemenší pochybení těch, co budou řídit stát? Takže pan poslanec svůj divadelní výstup neuvěřitelně zpackal. Mohl si spočítat, jaký poprask to způsobí a kdo bude nejvíce ječet. Jenže když vysoká politika - tvrdím to neustále - je drogou větší alkoholu, sexu, cigaret a skutečných drog. I jeho sdělení "na důležitá hlasování přiletím" je tragické. Lze to chápat tak, že tím Farský sdělil, že poslanec je hlasovací robot, který přiletí, aby zvedl či nezvedl ruku pro to či ono. V malostranských domech a palácích opravdu člověk zblbne. A posílat funkční požitek neziskovkám? No, když už, tak je vrátit do státního rozpočtu ČR. Dostal-li bych od zaměstnavatele neplacené volno, také vrátím mzdu, která už mně nenáleží, na jeho účet a nepošlu ji Nadaci Naše dítě.

0 0
možnosti
LB

Poprask na laguně.

0 0
možnosti
IS

S tímto názorem lze pouze souhlasit.

0 0
možnosti
Foto

T64o53m91á17š 24H63r44a42j

13. 1. 2022 10:01

Už to tu správně psalo několik dalších, ale myslím, že má cenu to ještě jednou zopakovat. Na čem že to pan Farský jede do Oregonu "vědecky pracovat"? Na projektu, který se zabývá možností transformovat 250 let zkušeností amerického federalismu do plánu pro příští čtvrtstoletí Evropské unie.

Pirátistán - pořád si říkám, jestli ta druhá půlka (kultivovaná, slušná, vzdělaná, "dospělá", "rozumná") není horší, než ta první.

0 0
možnosti
LB

V hospodě by řekli: Kecy o ho..ě.

0 0
možnosti
LH

Autore, stěžejní informace v celé kauze je obsah, účel, název Farského stáže: on jede studovat, jak transformovat Evropskou unii ve federaci po vzoru USA. Je třeba si uvědomit, jak obratně zastírá skutečný účel stáže: učit se ze 250leté historie USA. Zatímco mu jde jen o posledních cca 250 dní Bidenovské zkušenosti o převzetí státu. Podobně jezdil Gottwald do Moskvy učit se, jak zaříznout demokracii krk!

0 0
možnosti
Foto

pozvánku na školení CIA nelze odmítnout.

0 0
možnosti
IS

Jste nemocen. Léčit se to nedá.

0 0
možnosti
FN

Nevadí mi, že Farský na osm měsíců zmizí ze sněmovny. Vadí mi, že český politik odjíždí na politické stipendium do Portlandu (světového centra poklekávání) učit se, jak federalizovaně zakroutit krkem českému státu a přetavit ho v bruselský Protektorát.

0 0
možnosti
JN

Nemyslím si, že pobytem Farského v Americe vzniká jakákoliv škoda. Zaujalo mě více téma jeho práce - jak přenést zkušenosti z USA do federalizace EU během pětadvaceti let. To jasné vypovídá o tom, jak mimořádně pokrokově ulítly člověk to je.

0 0
možnosti
PP

P65e38p60a 28P79e15p83a58x

13. 1. 2022 8:29

Legrační pavědec.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz