27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

POLITIKA: Pochvala vlády, kterou nikdo nechválí

Vláda slaví dva roky od svého vzniku. Možná to je tím, že je pátek třináctého, ale žádné oslavy se nekonají. Na oficiálních webových stránkách vlády jsou hlavní zprávou daňové změny od roku 2013. Tím se inzeruje další zvýšení daní, ovšem zmíněný text na stránkách vlády visí už od května.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 16.7.2012 21:47

Re: Může vláda vydržet i nadále?

Může vláda vydržet i nadále? Těžko říct, ale mohla by. Protože to, co by přišlo po ní, by bylo zaručeně horší.

J. Jurax 16.7.2012 21:45

Re: Zásluhy?

Hnus ve Starkovce - inu, těžko říct, ale za socanů to bylo výrazně horší, takže teď je to vlastně lepší. Ale dlouho nebude - socani si už brousí drápky ... :-)

J. Jurax 16.7.2012 21:40

Re: No jo, kdyby.

No, Rath by byl na svobodě určitě a kradl by dál, ale možná by jej plnohodnotně nahradil někdo z opačné strany politického spektra. Protože zlodějna zaručeně není jen výhradní doménou politiků ČSSD.

Zadlužení státu by zaručeně vzrůstalo, zdanili by se bohatí, aby se ukojila závist a lid by byl spokojen, protože odbory jako pátá kolona socanů by jej nehnaly do ulic a stávek. Reformy zdravotnictví a důchodů by se zastavily a lid by nemusel cálovat tři pětky, takže by pěl hosana. Průser by nastal později, zato by byl větší.

Nebo by byl Paroubek rád za to, že aspoň část nezbytných nepopulárních kroků už byla udělána za něj a potichu by je nechal. Lid by byl spokojen, že není hůř. Vysvětlilo by se mu, že za všechno zlé můžou předchozí pravicové vlády a jen díky Paroubkovi a ČSSD, jenž vládnou v zájmu lidu a pro lid, není hůř.

Nebo by Paroubek, vida nezbytnost, dělal zhruba totéž, co současná vláda, akorát by víc zdanil chytré, výkonné, pracovité a tudíž bohatší, Ukojila by se závist a lid by byl aspoň trochu spokojen, neboť za všechno zlé by mohly předchozí pravicové vlády. Odbory by držely hubu a naopak Paroubka podporovaly, volajíce nejspíš něco o době zlé (zaviněné ovšem předchozími pravicovými vládami) a potřebě uvážlivého hospodaření.

J. Jurax 16.7.2012 21:24

Ne přílišné bránění

Autor praví - V každém případě však platí, že na rozdíl od předchozích volebních období nikdo příliš nebrání policii, aby korupci stíhala.

Ne že bych nevěřil, že by se v předchozích volebních obdobích bránilo policii, aby stíhala korupci, naopak jsem o tom přesvědčen. Koneckonců i dnes se podle autora se brání taky, avšak ne příliš. Vida ... co je to příliš či ne příliš?

Ale tak mne napadá - kdože to tedy v oněch (kterých) volebních obdobích té policii bránil? Já to nevím. Věděl by autor? Nejlépe jmenovitě? Nebo je to taky na úrovní všichni to tuší či přímo vědí, ale důkazy nejsou? Nebo sice jsou, ale nesmí se, protože někdo sice ne příliš, ale přece jenom brání ...

J. Kanioková 16.7.2012 17:40

Ani já neodporuji, naprosto souhlasím...

A že "bují" korupce... no, to je to stále větší přerozdělování.. Pijavice na to mají čuch..

A s těmi médii souhlas naprostý ! Manipulace, manipulace, manipulace. A politická korektnost. Je to ve skutečnosti nová cenzura, překabátěná a odporná...

J. Kanioková 16.7.2012 17:35

Absolutní souhlas...

L. Severa 16.7.2012 13:15

No jo, kdyby.

Bylo by zajímavé jak by to dnes vypadalo, kdyby  před dvěma léty sestavil vládu Paroubek. Asi by lidé byli méně naštvaní, Rath možná na svobodě(?) a zadlužení státu, ale to je kdyby...  

K. Janovská 16.7.2012 11:55

Re: Mně vláda vyhovuje

souhlas, v zásadě

M. Pernický 16.7.2012 11:47

Re: Může vláda vydržet i nadále?

  Vážený, vzpomináte ještě na snahu ministerstva  vnitra snížit počty hasičů

  a snížit jím finance. Najednou je ticho, protože nějaky hnup neví proč máme hasiče

  a kolik odvedli nebezpečné práce při požárech,povodních adopr.nehodách.

M. Kosejk 16.7.2012 10:59

Re: Mně vláda vyhovuje

Máte pravdu v tom, že tahle vláda není o nic horší než předchozí vlády. A většina odsudků na tuto vládu jde od lidí, kteří by stejně nikdy pravici nevolili, i kdyby byla superdobrá. Ale z pohledu pravicového voliče je to zklamání a propásnutí možnosti, která nastala poprvé od roku 1997 - od té doby vládly socialisté, úřednické vlády bez programu a slabá Topolánkova vláda. No a konečně máme silnou vládu, která rétoricky stojí na pravici. Ale ona fakticky dělá levicovou politiku. Tak například daně. Daně odčerpávají peníze z ekonomiky a strkají je do té černé díry, které se říká stát. Ty prachy by mohly vydělávat a tvořit pracovní místa - a to přímo i zprostředkovaně. Místo toho nás tato "pravicová" vláda o ty peníze obere - a pak je chce nastrkat do dotací na podporu zaměstnanosti - to je přeci klasické levicové myšlení. Ony ty daně ani stát nevybere, protože se "záhadně" budou účetně měnit provize (s DPH) na penále za smyšlené a dohodnuté prohřešky (bez DPH) - čímž dotyční ušetří, ale stát z toho nebude mít nic. O platbách bez dokladu ani nebudu mluvit, to už dnes dělá většina řemeslníků a firem, které prodávají služby neplátcům DPH. A daň pro bohaté? No, dá se očekávat ze opět záhadně bude velká část daňových poplatníků vykazovat příjmy těsně pod hranicí vyšší sazby.  

A vůbec, co zbylo z pravicového programu? Kde je zjednodušení daňového systému? Kde je rušení zbytečných úřadů?  Kde je zjednoušení podnikání? ... Nikde, páč to chce koule, ale vytáhnout prachy z lidí, to dokáže každý socialista.

A když jsme u eurohujerství, jeden z největších hujerů sedí na ministerstvu zahraničí. 

F. Svoboda 16.7.2012 9:51

Re: Pane autore,

Neschytáte, mám podobný názor jako Vy.

K. Janovská 16.7.2012 9:26

Mně vláda vyhovuje

Zejména poté, co se zem zavřela nad VV. Není o nic horší než vlády před ní, i co se korupce týká. To, kam se sune a bude dále sunout EU, nemá šanci ovlivnit, takže z tohoto pohledu je lepší než nějaký eurohujerský spolek. Nestřílí se tu na lidí běžně na ulicích a po nocích neklepe na dveře tajná policie. Do mého života se mi vláda cpe málo a když o spočítám suma sumárum, ani nechce víc peněz než jsem na všem možném platila dřív. Většina nových příkazů je sice pitomost, ale to je u každé vlády. Ty, co mi přímo ovlivňují moji práci (třeba nařízení povinné zdravotní prohlídky u DPP), všichni ignorují, tak já taky. Snažím se, jak říkají Američani, mít svůj život. Kdybych měla čekat na ideální vládu a až pak být spokojená, tak budu nasr... celý život.

P. Pruner 16.7.2012 9:26

už měli být pryč

Pane Holube, ale toho boje s korupcí se už vláda zalekla a její vysocí představitelé útočí na naší policii, která si troufla vyšetřovat i politiky.

P. Lenc 16.7.2012 9:24

Pane autore,

tak to jste si naběhl.Říci cokoliv pozitivního o nynější vládě, to se rovná společenské sebevraždě.Že máte pravdu je opravdu vedlejší.A paměť kritiků této vlády je opravdu krátká.Že se snaží někdy hůře, někdy lépe oproti těm předešlým poměry narovnávat a to v přetrvávajících ekonomických problémech nejen EU.A co je děsivé, je manipulace veřejnosti, které se úspěšně daří některým zdělovacím prostředkům.A že to nyní také schytám,tak to je mi také jasné.

M. Hatlák 16.7.2012 8:37

Zásluhy?

Vážený pane, tato vláda nemá žádné zásluhy. To co jako její zásluhy prezentujete, jsou ve skutečnosti zásluhy normálních lidí, řekl bych slovy Wericha, že bojujících s blbostí a nepřestávajíce, protože by podlehli. A spíš bych věřil tomu, že je to do jisté míry i "vysoký stupněm nasranosti" právě na vládu, třeba i u policajtů, které je žene spíš už do dnes už existenčního boje, protože to co sídlí nyní ve Strakově akademii to je opravdový hnus.

P. Schuh 16.7.2012 8:34

Vzkaz rádobyreformistům

"Dluhy nepřekročily rámec slušnosti" - no to je slátanina. Hospodařit se musí tak, aby dluhy nebyly žádné...., jinak reformy nemají žádný smysl, pokud je výsledek ten, že se sice dluhy o chloupek sníží, ale půjčuje se vesele dál. 

P. Pavlovský 16.7.2012 1:32

Může vláda vydržet i nadále?

"Z pohledu běžných zkušeností České republiky přece vůbec není samozřejmé, že vláda dva roky vydržela." Souhlas. Je ale možné, aby vydržela ještě déle a třeba až do června 2014?

Pokud se podaří udržet topkařské ministry podobně, jako se svého času podařilo udržet Čunka, nevidím to pravděpodobně. Dříve či později vláda padne.

Je ale možné, že by se TOP 09 + STaN distancovaly od Kalouska a vláda pokračovala? Přál bych si to, ale byl by to zázrak!