25.9.2020 | Svátek má Zlata


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 7.8.2020 18:57

Od začátku jsem fandil Trikolóře, protože jsem bláhově věřil tomu, že politická strana pro ty inteligentnější národovce, než je Okamura Redneck hardcore Beer&Ortel Fan Club tak nějak rozdrobí naši národoveckou scénu až k jejímu postupnému takřka vyšumění, něco jako ta pověstná kostka cukru Klause staršího.

Naprosto jsem se mýlil a Klause ml. jsem obrovským způsobem přecenil. Nemá na to, zdá se. Trikolóra jsou hotové nuly, jak to tak vypadá. Po počátečním nadějném rozjezdu ustrnuly na nynější šedé a nijaké podobě jakési ODS 2, tedy strany mírného pokroku v mezích zákona.

Začínám být přesvědčen o tom, že to národovci raději hodí SPD, aby jejich hlas zbytečně nepropadl. Možná by mohlo pomoci nějaké spektakulárně teatrální gesto, aby se o nich psalo. Pánové Štěpánek a Klaus by třeba mohli v silikonem utěsněné rakvi v barvách národních vypolštářované klasickými českými peřinami proplout Niagarské vodopády, na které by byla promítána vlajka Evropské unie, nebo tak něco, fantazii se prostě meze nekladou. Ale nevím, no...

H. Lukešová 7.8.2020 19:29

To jste asi nakopíroval vyjádření někoho jiného, že? Vy jste přece nikdy nefandil Trikiloře nebo SPD.

M. Mařák 7.8.2020 19:40

Vy jste si to asi špatně přečetla, řekl bych. Pokuste se zaměřit na to rozdrobení až vyšumění, tu Klausovu kostku cukru...

Je to tak, od začátku jsem vzniku této strany z důvodů mně vlastních fandil a to nejen tady na NP.

H. Lukešová 7.8.2020 19:47

Aha, tak to se omlouvám, jen, že Trikolora je dle Vašich slov strana národovecká, tak jak SPD a vy národovce tuze nerad.

M. Mařák 7.8.2020 19:59

Právě v tom je ten zakopaný pes. Trikolóra dle mého předpokladu měla v bratrovražedné válce národovců odebrat hlasy SPD, přičemž nejsrandovnější výsledek by byl, kdyby obě strany skončily pod pěti procenty.

No a Trikolóra mne totálně zklamala, jsou to zatím bohužel naprosté nuly.

H. Lukešová 7.8.2020 20:20

Máte pravdu, že Trikolora má malou šanci dostat se vůbec do PS. Program má stejný jako SPD, akorát, že je pro zachování naši země v EU, byť tvrdí, že nejsou pro-eunijní. SPD se pravděpodobně do PS dostane. Přitom logické by bylo, kdyby obě strany spolu spolupracovaly a se rvaly mezi sebou..., ale já holt nejsem politička, takže některým věcem nerozumím a říkám si, že nemusím vše chápat.

Zajímavý je ideologický souboj dvou Železných. Vladimír Železný kandiduje ve Znojmě za Trikoloru, zatímco jeho syn Jakub Železný je redaktorem veřejnoprávní ČT, která SPD ani Trikoloru nemusí. Vladimír Železný se ve Znojmě kdysi dostal do senátu hned po prvním kolem hlasování, jó ten člověk má charisma.

D. Polanský 7.8.2020 19:51

Národovectví z podstaty je jedním z mnoha protipólů liberalismu. Být liberálem a národovcem je jaksi dost komplikované. Jedno tluče druhé.

M. Mařák 7.8.2020 20:02

Národovectví a socialismus jsou největším nebezpečím pro svobodu občanů, tolik liberál F.A.Hayek. Mises zase národovce řadí mezi kolektivisty, což je samozřejmě logické. S oběma dvěma liberály naprosto souhlasím, vidím to úplně stejně.

M. Mařák 7.8.2020 17:05

Pořád mně hlava nebere, proč vlastně vznikla ta nová kopie ODS?

Jaký to vlastně má smysl?

J. Jurax 7.8.2020 17:07

Ale no tak ... při Vašem vzdělání a erudici? :-)

M. Mařák 7.8.2020 17:34

No vidíte, kdyby v ní Klaus zůstal, národovecké křídlo by se Zahradilem a Vondrou mohlo docela pohodlně převládnout a Klausova cesta k předsednictví by dnes byla otevřená.

Tolik rozruchu všelijakého jen pro jakousi ODS č.2, nepřipadá Vám to jako zbytečně vynaložené úsilí, jako, nebo co?

H. Lukešová 7.8.2020 18:19

Tak Klaus ml. byl přece vyloučen z ODS, proto založil Trikoloru...Každá strana má své stanovy, chce-li může vyloučit koho chce, vyloučila Klause ml. ok, ale dle mého názoru ODS nejvíce škodí Novotný ze Řeporyjí, ten mluví tak hnusně sprostě, je nezdvořilý a arogantní, každý normální člověk by se styděl užívat takový sprostý slovník, no slovník kanální žumpy.

M. Mařák 7.8.2020 18:24

On to své vyhození hodně vyhledával a velmi pilně se snažil, aby k němu došlo. Byla to podle mne zbytečná komedie jak z jeho strany, tak ze strany ODS.

D. Polanský 7.8.2020 19:52

Každý chce mít své jisté na mzdě od státu za hezkou funkci. Nic jiného v tom není.

D. Mach 7.8.2020 13:33

Když to tak pan Štěpánek sčítá, tak euroskeptiků v ČR asi ubývá, ač se někteří diskutující snaží přesvědčit nás o opaku. Ale ta procenta nelžou.

J. Jurax 7.8.2020 17:10

Neřekl bych.

On euroskepticismus nebývá jediným vodítkem při volbě politického subjektu, jemuž se volič odhodlá vrci svůj hlas.

F. De Winter 7.8.2020 13:07

V roce 2019 vyšla kniha profesorů historie Bennyho Morrise a Drora Ze’eviho Třicetiletá genocida: Likvidace křesťanských menšin Tureckem, 1894–1924 (The Thirty-Year Genocide: Turkey’s Destruction of Its Christian Minorities, 1894–1924) popisující “obrovské masakry páchané Osmanskou říší, a poté Tureckou republikou, proti křesťanským menšinám.” Podle jejich výzkumu: “Anatolií se v letech 1894 až 1924 přehnaly tři vlny násilí, které se zaměřily na křesťanské menšiny, které zde dříve tvořily 20 % populace. V důsledku toho byl podíl Arménů, Asyřanů a Řeků do roku 1924 zredukován na 2 %. Pachatelé používali během genocidy likvidační postupy, například: “předem naplánované masové popravy, brutální deportace, nucené konverze na islám, hromadné znásilňování a brutální únosy. A ještě jedna věc byla všudypřítomná: řev džihádu.”

J. Jurax 7.8.2020 17:12

Hate speech, fake news!

Všude přece píšou, jak je islám mírumilovný a tolerantní!

K. Zelený 7.8.2020 12:47

Tajtrlík opět projevil svou názorovou pružnost - od Železného tajtrlíka k Železnému řiťolezci, od Okamurova czexitera k Mlausově euhorákyni. Jediné, co je na tomhle příspěvku zajímavé je ta anonce - jakým zemanoidním oportunistům se uvolila dělat stafáž „naděje“ modrých ptáků, bývalý statečný disident Vondra.

R. Tesařík 7.8.2020 14:47

Nějak jste se tu rozohnil. Bacha , je horko.

K. Zelený 7.8.2020 15:27

Doma mám příjemně. Poslyšte, když už jste tady: Tvrdil onehdy Kolman, že prý u nich Miroslav Hanuš pronesl: „O vás tady se v Praze mluví jako o vidlákově. Když ale vidím, jak tady žijete a jak se tady máte, je proti vám vidlákov Praha!" Onehdy jste o něm příznivě referoval. Myslíte, že je mu to podobné?

J. Jurax 7.8.2020 17:05

Nesouhlas. Velmi diplomaticky řečeno. Až se divím, jak jsem slušnej.

K. Blahůrek 7.8.2020 11:45

Unisonorocker píše přesně podle not mladýho Klause.

Trikolora pochopila, že bez EU a zejména Německa si naše vlast ekonomicky ani neuprdne.

"Je třeba zachovat dobré ekonomické vztahy s EU a zákony si budeme tvořit úplně sami."

Jo, vyzobat rozinky a do ostatního se nám neserrrte.

Lokaj a pucflek.

J. Jurax 7.8.2020 17:16

Ergo pravíte, že za dobré ekonomické vztahy s EU platíme ztrátou samostatnosti ve vztahu k téže.

Tak otevřené vyjádření smutné skutečnosti jsem vskutku od Vás nečekal.

F. De Winter 7.8.2020 9:40

O připravování se na minulé války toho bylo napsáno již dost. To platí jak obrazně, tak při přípravě na skutečné války. V naší současnosti jde o to, že zaniklo uspořádání, které převládalo po staletí, v němž byli válečníci odděleni od civilistů a kde se podstatná část střetů odehrávalo v neobydlených zónách.

Dnes čelíme nepříteli, který takové rozdělení nejen nerespektuje, ale nejspíš si je ani nedokáže představit. Džihád zahrnuje nejrůznější formy od leteckých bitev přes přednášky na školách, atentáty v obchodních centrech až po znásilňování, přepadání a krádeže. Džihád je celek, který zahrnuje jakoukoliv formu boje. Potenciálním bojovníkem džihádu je každý muslim, potenciální obětí džihádu je každý nevěřící.

Změny, ale probíhají i uvnitř západního civilizačního okruhu. Útok proudem migrantů se stal standardní součástí válčení (byl použit i např. v kubánsko-americkém konfliktu) a stará strategie přenesení války na území nepřítele zcela selhala. Otevírání front v dalších zemích neoslabilo schopnost protistrany obsazovat další čtvrti evropských měst.

V tuto chvíli víme o jediné účinné odpovědi na tyto změny. Vyzbrojit obyvatele vlastní země a poskytnout jim potřebný výcvik. V případě napadení se stane bojištěm každá ulice, každá křižovatka, každý dům či byt. To žádná profesionální armáda nedokáže pokrýt.

To ukazuje k branným silám, jejichž základ tvoří domobrana. Profesionální armáda se svými schopnostmi a technikou tuto domobranu zastřešuje. To vše pochopitelně platí za předpokladu, že cílem ozbrojených sil je ubránit vlastní území. Armády, jejichž doktrína rezignovala na obranu vlastní země a které se soustředí např. na obsazování ropných polí či uranových dolů v zahraničí, ty domobranu nepotřebují.

T. Hraj 7.8.2020 10:49

Souhlas. Jenom poznámka: vůle bránit se, je "armádní doktrína" až následně. Primárně je to politické rozhodnutí/status. A to je také to, co dnes chybí.

F. De Winter 7.8.2020 12:46

Nemyslím, že by chyběla všem. Spíš sleduji, že je současnou EU propagandou systematicky potlačována.

J. Jurax 7.8.2020 17:20

Je systematicky potlačována a samozřejmě chybí.

Verchuška EU jest před islámem strachy posr ... kakána.

M. Valenta 7.8.2020 8:46

Štěpánek buďto spadl z višně anebo dostal od Juniora jiné noty. V každém případě je to náramná psina.

V. Novák 7.8.2020 9:45

Ó - jak skvěle vyargumentováno!