26.1.2021 | Svátek má Zora


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jozífek 27.8.2009 22:56

Volit by měli jen mladí

Pro ně jsou volby důležité jaká bude jejich vláda.Ve skutečnosti jsou skalní voliči ti nejstarší a oni si vlastně volí takové voly kteří jim do jejich zbytku života naslibují hory doly.Proto mnohým navadí,že zadlužují  příští generace.Paroubku měl bys myslet na svá dvojčata.Ale on je ještě čas.Tak si musíš ještě něco nahrabat.Sako ,boty ,novou kravatu už máš a plat také dost slušný,kdo to z nás má?

Karla 29.8.2009 7:54

Re: Volit by měli jen mladí

Jozífku, možná že nemáte ve všem pravdu - mladým jsou volby šumafuk, mají dost elánu a života před sebou, aby za dnešní situace z této země odjeli kamkoli.Dnes už jim nehrozí, že do konce života neuvidí svou mámu a tátu, sourozence, že neodjedou téměř bez peněz a dokladů. Že jim tu rodinu tady povyhazují z práce a za vše bude "vinen "jejich útěk.Valná většina "starých" nikdy nežila na dluh a dnes jím stav státu dělá starosti, neboť oni reálně prožili život ve fázi "odložené spotřeby", prožili mnohokrát, že je třeba utáhnout opasky. Copak nechápete, jak snadná je ta politika popichování jedněch proti druhým- mladých proti starým, "pravičáků" proti "sockám, bílých asociálů  proti barevným asociálům, technologů proti filosofům, zemědělců proti řemeslníkům, žen proti mužům, mladých rodin proti důchodcům . . .Nezadlužovat příští generace znamená VYTVOŘIT tak velký národní produkt, aby nás to jako stát udrželo při síle. Ale jaký máme ten NÁRODNí produkt, , jestliže se tu na tvorbě HDP podílí nenárodní firmy - jaký bude příliv peněz z národního kapitálu, jestliže tu po léta podporujeme z daní zahraniční podniky těsně před krachem nebo takové, které odlétnou dál na východ? Za 20 let se generace dnešních "úspěšných" příliš nevytáhla, i ty zbytky dědictví po průmyslnících 19. stol. a 1. republiky jsme vyprodali - dnešní stav je obrazem nemoudré politiky.. Budete ty staré voliče moc potřebovat, pokud se má až nyní nějaký národní kapitál vytvořit, v historii se nikdy neosvědčilo, pokud šel syn proti otci a bratr proti bratrovi.

Je to jen průvodní jev technologické revoluce, že se dnes zdá, jako by se mladí neměli čemu učit od těch starých,nezvládajících tempo IT. Ale některé zkušenosti jaou všeobecně platné - například nemyslet jen na sebe. V plynutí času nemůžete udělat "tlustou čáru za minulostí" - a naházeti své starce, nemocné, hloupé a postižené prostě ze skály do propasti -  to by totiž znamenalo, že jste s veškerou erudicí posunuli civilizaci  tak o 4000 let zpátky.

Pirát 3.9.2009 1:00

Re: Volit by měli jen mladí

Zajímavé je, že když se mluví o dluzích, všichni tak nějak berou, že ty dluhy dělaj socani. Ale poslední 3 roky tu přece byla u koryta ODS a jak jsme na tom letos s dluhem? Je krize, to je jasny, ale co loni a predloni? Loni byl papírově dluh malý, ale jenom díky nějaké účetní operaci, kterou nedávno vysvětloval Janota v TV. Obě dvě strany dělají dluhy, každá ale jinak. Jedna strana dá peníze chudým, druhá sníží příjem o daně bohatým a firmám. A když se pěkně střídají, tak to jde hezky od 5 k nule. Tak co takhle je od toho koryta vykopat.;-€

ferda 27.8.2009 19:12

autrovi

vivat vivat at žijou!!!!!

A.S. Pergill 27.8.2009 19:00

Lidé už přišli na to,

že vedení a v podstatě i členstvo velkých parlamentních stran jsou smečka gaunerů, kteří mají blaho státu i občanů u řitního otvoru. Pokud budou volit malé strany a ty neprojdou do PS, tak se v podstatě nic neděje, velké strany si hlasy "nějak rozdělí" a stejně si "nějak rozdělí" i korupční potenciál, který je s nimi spojen (a o nic jiného jim nejde). Dříve nebo později k tomuto poznání dospěje natolik významná část voličů, že to opravdu ovlivní výsledky složení PS. Jestli to bude už u těchto voleb, těžko říct.

Pozitivem masové volby mimoparlamentních stran (místo znechuceného sezení doma) může být podpětiprocentní propad KDUČSL, tedy strany, která je vzhledem ke hlásané ideologii tou nejhorší morální žumpou na naší politické scéně (jednoznačně horší než komunisté). Dále to může vynést stranu, která nějak voliče zaujme, což může být i ta pirátská strana. (Nakročeno k překročení 5% hranice má i DS proto ta zuřivá snaha o její eliminaci nedemokratickými prostředky.) Teoreticky by mohla podobně zabodovat i TOP09, což jsou ovšem zprofanovaní političtí odpadlíci z jiných stran, takže pro ně platí to samé, co bylo uvedeno o velkých parlamentních stranách (záleží jen na tom, jak moc velké procento voličů si to bude s to uvědomit).

Ano, patrně dojde k tomu, že 5% hranici budou na střídačku přeskakovat menší strany stylem "každý pes jiná ves" a politici velkých stran budou kvílet a uzavírat "opoziční smlouvy" a "velké koalice" aby si udrželi státní pachty. Na druhé straně je to jednoznačný důsledek existence nepřirozené 5% hranice, která neumožňuje menší strany jednak kultivovat, jednak jim dát prostor ke zčitelnění se před voličem (a současně výrazným způsobem přispívá u politiků velkých stran k pocitu "stejně nemají nikoho jiného, koho by volili, takže máme své jisté, ať uděláme sebevětší vepřinu").

Sašek Klas 27.8.2009 22:51

Re: Lidé už přišli na to,

Soudruhu, kolik Tě platí za bolševickou propaghandu? Platí Tě Klaus nebo sovět-ambasáda?

Karla 28.8.2009 1:59

Re: Lidé už přišli na to,

- kéž by!! Ano, bez podstatného rozdílu pro občana této země bude, pokud zůstane sněmovna v patové podobě, kterou točí přeběhlíci a prospěcháři, nebo pokud s přispěním top -lidovců bude uskutečněna povolební velká koalice ,ať kapitalistická/ODS-TOP-KDUČSL/ nebo socialistická/ ČSSD -KDU_ČSL _TOP/ - černožlutí jdou s kýmkoli, teď se jen rozdělili na pravé a levé,  aby pochytali nerozhodnuté nebo naštvané bývalé voliče ODS a ČSSD, zblbli prvovoliče  a k tomu vykousali Zelené, což už je jen takový nadúvazek, protože to zásluhou Bursíka a jeho teamu šlo samo.

Pokud libovolná koalice z našich gerontů bude moci nakládat množstvím mandátú přehlasovávajících vše, budou se zákony dál šít na míru zájmových skupin, a státní prostředky rozdělovat v zákulisí, silou, korupčnicky a bez odpovědnosti občanům. Pokud zkorumpované a prohnilé koaly opět ovládnou parlamentní život takovým množstvím mandátů, že si ve sněmovně přehlasují cokoli - můžeme se dočkat např.změny volebního zákona k ještě horšímu, vyvlastňování, zavádění institutu veřejný zájem bez hranic, koneckonců i uzákonění  dnešního neuvěřitelného výkladu demokratické ústavy ä la Melčák, který pravděpodobně touží, aby se  mohlo stát "poslanectví" i dědičným lénem. 

Geronti a jejich kliky z politiky nezmizí- rigidní přívrženci bez pocitu sounáležitosti s ostatními občany a bez jakékhokoli vztahu k české státnosti jim z pocitu efemerního   naplnění parciálních zájmů samozřejmě dají své hlasy. 2x 30% už to ale nebude.Také KSČM bude mít svých. 12 - 16%. Potřebujeme v parlamentu  na dalších 45 - 50 % křesel VÍCE politických subjektů, s vyváženými mandáty, aby většiny pro schválení nějakého zákona byly skutečně nestranické,  abychom mohli od zákonodárců očekávat únosný, demokratický kompromis,s odpovědností zvolených poslanců nejen stranickým VOLIČůM,ale po okamžiku zvolení už všem  OBČANůM.

Strašák pětiprocentní klauzule  je manipulační.Svobodná vůle voličů a vysoká účast ve volbách je pro současné majitele státu" nebezpečím.

Ladislav N. / LN 27.8.2009 13:40

Glosa: Taky jste piráty proti své vůli? (Lidovky.cz)

Glosa: Taky jste piráty proti své vůli?

kutil.bloguje.cz 27.8.2009 13:12

Nějak to nechápu

Promiňte, ten text je myšlen vážně, nebo je to ironie?

Vyvozovat z toho, když mi 100 % kluků z obce chodí do zahrady na jablka, protože jen oni jediní umějí přelézt plot, že je celá vesnice zlodějská, je poněkud zavádějící...  Ale jinak je dnes prima den.

Sid 28.8.2009 0:46

Re: Nějak to nechápu

Z Vaseho prispevku chapu, ze Vam nevadi, ze z kazdeho CDcka, z kazde flashky, z kazdeho Hard disku a kazde kopirky platite vypalne lidem, kteri nemaji vubec zadny vztah k Vasi praci. Jen proto, ze MUZETE kopirovat nejaka dila, musite posilat penize lidem, kteri zastupuji par pop muzic autoru?

Take chapu, ze Vam nevadi, kdyz budeme platit armadu cenzoru, kteri nam budou konntrolovat weby, aby v nich byl jen schvaleny material.

V takovem pripade doufam, ze jste stary clovek.

ceskej Honza 27.8.2009 12:51

vidím to správne nebo jsem debil?

Kdyz nekdo slozí úspesnou písnicku, nebo dokáze natocit film který zaujme, je logické, ze na tom chce vydelat peníze. Stane se tak majitelem práv na své dílo a zádá za kazdou publikaci odmenu.

O vybírání odmen se podle poctu produkcí stará OSA. Pak ovsem nerozumím, jak muze mít nekdo neco proti tomu? Naopak stahovat muziku a filmy bez placení je zlodejina a dát si neco podobného do volebního programu a zalozit na tom stranu, je anarchie.

Priznávám, ze neznám podmínky OSA . Mozná to s poplatky prehání a kapsuje se. To nedokázu posoudit. Ale platit za autorství je preci v porádku !??

Petr Benes 27.8.2009 12:54

Re: vidím to správne nebo jsem debil?

ale jiste, vzdyt proti tomu Pirati nejsou. chteji jen upravu stavajicich pomeru, ne uplne zruseni poplatku autorum. napriklad chteji zrusit poplatky za prazdna media, pameti, kopirky harddisky, kde neni zadny autor, kteremu by se melo platit. to je myslim ok, ne?

Ladislav N 27.8.2009 13:01

Re: vidím to správne nebo jsem debil?

Je zdokumentována řada případů, kdy měli lidé velké problémy s agenty OSA kvůli tomu, že někde u táboráku s kytarou zpívali písniřky chráněné autorskými právy, či dokonce chtěli zinkasovat děcka v pěveckém školním souboru, zpívající si jen tak - pro radost.... Neuvěřitelných lumpáren agentů OSA byla zdokumentována celá řada. Vždyť jenom na paušálních poplatcích za prodej zboží a multimediální techniky podle vybraného seznamu  OSA Nostra a spol. vyberou skrze stát ročně kolem 1 miliardy Kč (+ stát 190 mil. DPH jenom z poplatků)!!Co se s penězi dále děje, nikdo nemá právo kontrolovat.!!

Ladislav N 27.8.2009 13:08

Re: vidím to správne nebo jsem debil?

Viz také nepřeberné množství článků a diskusí na téma "poplatky autorským svazům", "autorské poplatky" (Gooooogle).

ceskej Honza 27.8.2009 13:45

Re: vidím to správne nebo jsem debil?

jo, díky za info R^

Ladislav N 28.8.2009 0:11

oprava odkazu

Koukám, že tenhle šílený diskusní formulář na vkládání příspěvků umí zmastit i odkaz na Gooogle. Tak tedy znovu: Poplatky autorským svazům ... autorské poplatky (Google)...

Olin 27.8.2009 14:23

Re: vidím to správne nebo jsem debil?

Pohled sice laika, ale toho, který narazil:

Problém je, že OSA ze zákona zastupuje VŠECHNY autory, to jest i ty, které nezastupuje, nikdy pro ně nic neudělala, nijak je neochraňuje a hlavně je neplatí. A pod touto záminkou vybírá prachy i za produkci hudby, z které žádné tantiémy nikomu nedá. Tedy i toho, kdo záměrně za své písničky žádné peníze nechce.

OSA má členství. A zákon by podle mne měl být nastaven tak, aby OSA byla oprávněna zastupovat jen ty autory, kteří se jejími členy stali a taky z toho tedy něco mají. Kromě toho ovšem OSA zastupuje i ty autory, kteří jsou členy podobných ochranných organizací kdekoli ve světě. Na to má OSA příslušné smlouvy.

Celá ta obezlička je zdůvodněna tím, že každý autor nějaké muziky si může zpětně za několik let žádat příslušnou odměnu za svou hudbu ode dne, kdy se členem stane. A protože OSA "neví", kdo se kdy přihlásí a bude zpětně něco chtít, musí apriori danit všechno. Není důvod!! Stačí, aby každý autor směl vyžadovat nějaký prachy až ode dne, kdy si on sám uvědomí, že nějakou ochranu autorství potřebuje.

 

Jenda 27.8.2009 15:14

Re: vidím to správne nebo jsem debil?

O vybirani odmen se stara OSA. Az potud by to bylo dobře. Ze by to jak vybrane (a poradne probrane) penize rozdeluje nejak souviselo s uspesnosti te pisniscky tomu snad ani vy neverite.

masa 27.8.2009 22:34

Re: vidím to správne nebo jsem debil?

tisíce let lidé skládali a zpívali písničky, jejich odměna byla za produkci, tedy za to, že to někde zazpívali a zahráli.  Naprostý zlomek této doby určité skupině lidí vyšla technika tak na ruku, že dostávají peníze aniž by museli něco dělat. Rozumné by asi bylo, aby jim platil ten, kdo na jejich díle nebo jeho pomocí profituje. Ve finále to stejně zaplatíme všichni, přímo i nepřímo ale zaplatíme. Aby se mohla písnička zahrát v rádiu, musí to rádio  zaplatit autorský poplatek. A kde na něj vezme? Buďto z koncesionářského poplatku a nebo z reklamy. Vše v konečném výsledku platí občan. A navíc, nevidím rozdíl v tom, zda si písničku nahraji z rádia nebo televize, a nebo jestli si ji stáhnu z internetu. Ovšem doma vám nějaký agent sedět nebude, ale internet vám špehovat může, to není vůbec žádný problém a navíc bude sledovat všechna data včetně emailů, vaší komunikace třeba po ICQ a další a to je to zlo, které se šíří pod hlavičkou ochrany  autorů. Nicméně, z toho vyplývá, že sdílení díla po internetu za účelem

osobního užití není krádež a ani jiný trestný čin protože jme si to všichni již zaplatili. A to nehovořím o návštěvě kina, divadla, koncertu, diskotéky a dalších podobných záležitostí. Tam všude také platíte ve vstupném autorská práva. Takže rozhodně se nepovažuji za neplatiče autorských poplatků.

Dnes je prostě již jiná doba. Technika, která dala některým umělcům možnost nadstandardních zisků (černé desky, mag.pásky, rádio a televize, cd advd nosiče) dnes pokročila tak daleko, že tu chvilkovou výhodu mění na výhodu reklamy a to není vůbec zanedbatelné. A navíc, podívejte se někdy na stránky například OSA, ve výroční zprávě zjistíte, že velkou část vybraných prostředků potřebuje tato organizace pro sebe a  mnoho desítek milionů korun, které se nikdy nedostanou k autorům, si zaměstnanci vyplácejí na odměnách.

Lišák FOX 27.8.2009 11:32

Včera jsem odvedl spolku OSA 25% z ceny nakoupených DVD médií.

Pro přesnost rozpis za jedno DVD:

holá cena; 4,- Kč

výpalné: 1,- Kč   (25% z holé ceny)

DPH: 0,95 Kč  (i stát z výpalného profituje prostřednictvím DPH)

Díky výpalnému mi bobtná účetnictví a na účtu spolku OSA bez hnutí palce přibývají peníze.

326 stupňů Fárenhajta 27.8.2009 11:08

Je to jasný: až budou e-volby, piráti zasednou ve Sněmovní

Akorát nevím, jestli se z toho mám radovat, brečet, nebo to pojmout jako neutrální informaci.

http://www.pimpaku.cz/content/chceme-e-volby

Péťa 27.8.2009 10:40

Piráti a KSČM

Rv Piráty bych rád volil, jejich program je mi blízký, ALE!!! Ale ne tak blízký je mi jejich záměr, o kterém jsem před několika dny četl v některém z médií, že chystají spolupráci s KSČM!!! Takže pozor! Tyto věci, svoboda slova, transparentnost atd. totalitní straně KSČM nesedí! Rv

RomanL 27.8.2009 11:38

Re: Piráti a KSČM

Špatně čtete, špatně posloucháte! Nesmíte furt jenom dávat na ty titulky z Blesku, Blesku! ;-D

Petr Benes 27.8.2009 12:30

Re: Piráti a KSČM

rozhodne s nima nechystaji spolupraci. je to mineno tak, ze pokud budou mit nejaky spolecny bod programu, tak budou hlasovat pro a ne proti jen proto, ze jsou pro taky komunisti. nevidim na tom nic spatneho. jiste nebudou pro nejake omezeni svobody, coz by mozna komunisti radi. i kdyz ted, kdyz komunisti nejsou u moci, jsou spis pro tu svobodu. :-)

PHOX 27.8.2009 12:34

Re: Piráti a KSČM

Tak takhle to zase neřekl. Zkuste si ten článek přečíst celý a pořádně.

text

Pirát 3.9.2009 0:53

Re: Piráti a KSČM

Ta spolupráce by probíhala asi tak, že když se bude v parlamentu hlasovat o tom, jestli je sníh bílý a bude to návrh KSČM, tak by pro něj hlasovali zřejmě i piráti. Je jasné, že ODS by pro to asi nehlasovala, přece nebude hlasovat pro totalitní komunistickej sníh, že. Někdy to chce trošku přemejšlet, než zbaštíte ty antikomunistický kecy, který jsou stejně jenom blaf pro veřejnost, nakonec se kdokoli spojí s kýmkoliv, když jde do tuhýho, jako při volbě prezidenta, nebo kalousek a paroubkem s "tichou podporou" (při jednání o vládě) atd.

žibřid 27.8.2009 10:35

poděkování autrovi

Díky začlánek a přeju hodně štěstí pirátům!>-R^

Jiří Hrbek 27.8.2009 10:25

O čem vypovídá průzkum

Vzhledem k velmi úzkému zaměření programu Pirátské strany to nemůže být tento program, který rozhoduje o preferencích (předpokládáme-li základní inteligenci respondentů).

Takže třetí místo Pirátské strany spíše jen projevem znechucení současnou politikou. První a druhé místo svědčí o tom, že facebookoví uživatelé jsou zaměřeni spíše napravo. Bez dalších informací o jejich sociální charakteristice to ale prakticky nic neznamená.

žibřid 27.8.2009 10:36

Re: O čem vypovídá průzkum

Nemyslím si to, první na co mlaďoch narazí je problém s kopírováním a šířením muziky a kultury vůbec. A to je právě hlavní bod programu.

Petr Benes 27.8.2009 12:38

Re: O čem vypovídá průzkum

no nevim, jestli obrana svobody je uzke zamereni, ale kazdopadne je to vec docela zasadni. nejde zde jen o autorska prava, prectete si jejich program. myslim, ze hlavni bod je zamezit neustalemu ukrajovani svobod obcanu. ja povazuji tento bod za dulezitejsi nez co maji ostatni strany dohromady. a je lepsi se soustredit na par veci a za tema jit, nez naslibovat hory doly a pak nic z toho. ona ta strana je jeste  mlada a program a postoje si teprve vytvari. ale i z toho mala soudim, ze je to dobra vec a ze by meli dostat sanci. ja jim ji tedy za sebe dam. ;-)