9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

POLITIKA: Osudová křižovatka ODS

Nevěřím v nepopsaný list – tedy v Petra Fialu jako lídra pro obrodu ODS. Nemám důvěru ve vynořivšího se zachránce jeden úder kyvadla před dvanáctou. Naivní je víra ODS a tápání jen dotvrzující, že spasitel Fiala svou neposkvrněností sejme havarijní odium z ODS.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Reček 17.1.2014 18:48

Zaujalo mě dnes v HN číst - Lidovecké know-how pro ODS

Zajímavý článek J.Leschtiny k nadcházejícímu kongresu ODS s právě odlišným názorem, než má zde autor článku.  Také si myslím, že ODS prospějí nové tváře v nejvyšších místech strany a hluboká analyza dob předešlých.

J. Ráž 17.1.2014 17:12

Autor se velice mýlí

ODS je krok před smrtí. A tak musí znovu začínat.  Dnes nikoho nezajímá a už vůbec ne voliče (potenciální) ODS, co kdo v ODS v minulosti dokázal, jak se dosud profiloval, jaké má kamarády. ODS prostě vypadla z kola a jediný, kdo rozhodne, zda se do kola vrátí, je volič. Nějaké hrátky ve kterých se budou kandidáti na vrcholné funkce navzájem přesvědčovat, co který v minulosti pro ODS vykonal, jak se profiloval, jaké má kamarády  mezi "zasloužilými" členy, je irelevantní, protože to vše je voliči ODS naprosto fuk.

K autorem protěžované Němcové: Volič ODS je v prvé řadě inteligentní člověk, který dovede samosatně přemýšel, dovede se sám o sebe postarat a kterého štve, že se mu stát a EU neustále plete po nohama a znepříjemňuje mu život. A tomu voliči, dle autora,v ODS velmi zaloužilá dáma z Vysočiny, nabídla před volbami program, za který by se nestyděla  ani ČSSD. Práve ona je symbol zrady na pravicových voličích. Že získala nějaké preference v Praze? Proboha co je to Praha? Je to jen jedna z provincií. Ve všech ostatních krajích by pro ni nikdo ze skutečně pravicových voličů nezvedl zadek ze židle aby šel volit.

Fiala: ODS je strana, která poslední roky žila jen vnitřními mocenskými boji,byla ideově vyprázdněná a na mínění svých voličů naprosto kašlala. A volič ji to dal pěkně sežrat. ODS nepotřebuje prezentovat nějakou vnitřní kontiunitu reprezentovanou tvářemi zasloužilých členů. ODS potřebuje v prvé řadě dát věrohodně najevo, že je opět stranou, jejíž hlavním cílem je podporovat ty občany, kteří  svou aktivní prací přispívají do společné pokladny. Stranou, které voliči uvěří, že chce ořezat chapadla byrokracie i rozmařilost sociálních dávek. A aby jí pravicový volič uvěřil, tak ve vedení nemůže být nikdo ze současných "šéfů". Fiala je člověk, který je schopen vrátit voliči  důvěru v ODS, že se opět stane pravicovou stranou a je lídr.

Někdo z místopředsedů by měl být člověk z podnikatelsého prostředí, kdo zná realitu, jak živostníky a podnikatele dusí byrokracie.

J. Boleslav 17.1.2014 17:18

Re: Autor se velice mýlí

Vidím to velmi podobně. :-)

L. Novák 17.1.2014 15:11

Němcová už nikoho nepřesvědčí a ODS nezachrání.

Otázkou je, jestli se ještě vůbec ODS dá zachránit...

J. Boleslav 17.1.2014 17:22

Re: Němcová už nikoho nepřesvědčí a ODS nezachrání.

Určitě ano, proč by nedala?

J. Křivánek 17.1.2014 14:03

Další pitomeček co kope hrobeček

Kva kva kva. Další pitomeček co kope hrobeček. A slouží svým mektáním levičáckému kriplovství. Pokud se neobjeví seriózní pravicová strana schopná opravdu oslovit voliče tak ODS bude existovat. Pokud se objeví tak nemastné neslané spíše středové ODS nebude škoda.

Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést spory, ale to je tak všechno, ...

Ale pokud se pletu a dále už zde bude jen národní fronta oligarchů jako Babiš, blbců (socani s Robertkem Sobotkou) společně s černoprdelníka a komančama tak je otázka jak dožiji tuhle reinkarnaci, ale už mi zbývá jen 30 let možná míň tak to nějak asi doklepu.

Možná by auchtor polýýtolog měl spíše zvážit životnost spolku etatistických idividuí kolem dost sympatického Karla, která kouše hlavně směrem doprava, až vykousala pěknou díru.

J. Chaloupka 17.1.2014 10:59

ODS je na vyhynutí. Nestačí změnit "mediální obraz".

V současném marasmu nepomůže ani Fiala ani Němcová. Jeden ani druhý o nic nebojovali. Jejich názory neznáme, protože je nesdělují. Ostatně soudím, že skutečná pravice musí být založena lidmi čestnými, poctivými a pracovitými lidmi. Tyto vlastnosti jsou pro členy a funkcionáře ODS sprostá slova. Nechme je dodýchat. Přestaňme se o ně zajímat. Nic na nich už není.

J. Boleslav 17.1.2014 11:01

Re: ODS je na vyhynutí. Nestačí změnit

Mnoha lidem, Vás zřejmě nevyjímaje, by se jistě konec ODS líbil a hodil. Budete ale mít smůlu, ODS se odrazí ode dna a příští volby vyhraje, budou-li v řádném termínu. O čemž ovšem velmi pochybuji.

V. Vlach 17.1.2014 11:51

Re: ODS je na vyhynutí. Nestačí změnit

Ale to snad ne - takovými zpátečnickými názory oblažujete?

Blíží se konec všech známých stran, politici klasického střihu končí, už si neškrtnou. Příští volby nebudou ani náhodou návrat do konzervativního marasmu - naopak: neosvědčené, nové, neprozkoumané, vyhýbající se terminologii pravá-levá!

J. Boleslav 17.1.2014 12:00

Re: ODS je na vyhynutí. Nestačí změnit

Pokud se na něco takového těšíte, já ne.

V. Vlach 17.1.2014 19:01

Re: ODS je na vyhynutí. Nestačí změnit

Víte milý pane, tihle dostali už tolik šancí a vždy zklamali - tak ať s teďko šáhnou pěkně na dno - zavinili si to sami!

A budou rádi, když na ně lidi zapomenou, taky by je mohli vláčet ulicemi!

M. Kosejk 17.1.2014 19:23

Re: ODS je na vyhynutí. Nestačí změnit

Prostě jste další užitečný idiot budoucího neliberálního režimu, protože jste tak blbý, že nevidíte pokrok, kterého tahle země pod těmi "zlými" politickými stranami dosáhla.

Horší je, že tihle užiteční idioti to zmrví i lidem, kterým to reálně myslí...

J. Mannheim 17.1.2014 12:14

Re: ODS je na vyhynutí. Nestačí změnit

nojo, politici klasického střihu, kéž by skončili Grossové, Dalíkové a Nagyové...

K. Janyška 17.1.2014 10:00

Také ve Fialu nevěřím. Dokonce mu

nevěřím... Dzp.

Z. Švrček 17.1.2014 11:40

Re: Také ve Fialu nevěřím. Dokonce mu

Ale Karle, tak co radíš? Dál pod užvaněným hochštaplerem Kubou, nabo si znova sáhnout pro dobře mezi vnadami manželky Jany ukrytého měkýše Nečase? Nebo zvolit názorově placatou Němcovou, či snad se vložit do náruče sólisty Pospíšila? :-) A co ty na Edu Kožušníka?  Bohužel ODS před sebou zase nemá volbu mezi černou a bílou, ale jen mezi černou a šedou. Nejdůležitější je program, který má, jen se k němu zase pokorně navrátit a ideje, které má taky, jen je vytáhnout ze šuplíku, oprášit a zase na nich začít stavět.

To se ale se starými ksichty nepodaří, když se na to kulhání celou dobu dívaly, přisluhovaly, nebo dokonce velely.  A že si ODS dobře nevedla o tom není nad výsledkem voleb pochybnost. Nového vůdce typu Klaus nevidím. Nebo myslíš, že kongres jej zjeví?

J. Mannheim 17.1.2014 12:16

Re: Také ve Fialu nevěřím. Dokonce mu

pokud se chce ODS posunout dopředu, tak by měla jednou a provždy na Klause (a jemu podobné "vůdce") zapomenout. Ostatně, tomu je mezi nahnědlými národovci, hanícími vyspělou Evropu a velebícími čekistu P. docela dobře.

J. Boleslav 17.1.2014 17:23

Re: Také ve Fialu nevěřím. Dokonce mu

Klaus ODS v poslední době už jenom škodil, nemá s ním už nic společného.

J. Lepka 17.1.2014 9:55

Zelená vlna radí a informuje

Jak mám pana Horanského v úctě, obávám se, že zde zvolil velmi nešťastný termín : než osudová křižovatka, řekl bych jednosměrka a ještě slepá a na konci stěží pěšinka. A ta bude vyžadovat jiný kalibr politiků, než se v celé ČR zrovna vyskytuje, aby na ní ty trosky ODS ukočírovali.

J. Boleslav 17.1.2014 17:21

Re: Zelená vlna radí a informuje

Na druhou stranu, v jiných stranách takové politiky vidíte? A nebudou tam taky brzo potřeba? V zemi, kde voliči vidí spásu v bolševicko-estébácké stvůře, je možné cokoliv.

V. Mlich 17.1.2014 9:35

Zas je někdo moudrý

Pan autor nejlépe ví co ODS potřebuje, ale hlavně, co nepotřebuje. Já bych to nechal na členské základně, ať si se svou stranou udělá, co uzná za vhodné. A pak na voličích, aby to posoudili. Prapor leží na zemi, ODS musí být ráda za každého, kdo má odvahu jej zvednout a postavit se do čela. A je jasné, že teď nejde o prebendy z funkcí, ale o ideje. Akorát se obávám, že pan Fiala je příliš eurohujerský, a to není teď před eurovolbama, kdy je přes 50% voličů nespokojených s EU, pro ODS asi moc dobré. Uvidíme, do jaké míry je pro členstvo (a pro něj) tato jeho vlastnost důležitá.

J. Boleslav 17.1.2014 11:02

Re: Zas je někdo moudrý

Není, vidí EU velmi reálně.

J. Ráž 17.1.2014 17:22

Re: Zas je někdo moudrý

Z projevů Fialy lze dovodit, že je přesvědčeným eurorealistou. Dal mockrát najevo, že bez rekontrukce fungování EU, bez okleštění bruselské byrokracie a bez zbavení se levicových idealistů v jejím čele, nemá šanci na přežití. On není pro ukvapené vystupování z EU, jak to hlásá Mach, ale pro realistickou a suverení politiku našeho státu  směrem k EU... a hlavně koezistentní. Tedy, na rozdíl od toho, co dělal Topolánek a Nečas,  dělat zahraniční politiku, které se dá rozumět.

M. Kosejk 17.1.2014 9:07

hm...

Podívejte se na rozpočty, které měl pan Fiala jako vysoký univerzitní manažer na starost - a možná vám dojde, že v tak velkém korupčním pokušení nebyla drtivá většina všech těch poslanců a senátorů, kteří dnes dřepí v parlamentu. A pan Fiala tím pokušením prošel bez morání úhony. A navíc uspěl i jako manažer, když za něj mnoho oborů překonalo v kvalitě prestižní pražské univerzity.

A čím se může chlubit paní Němcová (krom předsednictví v PS a místopředsednictví v ODS - ale tím se chlubit nemůže)? Jaký podobně odpovědný post zastávala? Žádný, protože se odpovědným postům cíleně vyhýbala. A vše to vyvrcholilo tím, že se stáhla z kandidatury na prezidenta - a tím sebrala ODS jedinou možnost, jak se úplně neztrapnit (a myslím, že to jí v ODS mnozí ještě neodpustili /a já se jim nedivím/).

Paní Němcová mne navnadila svým vystupováním po té Ištvanově šaškárně. V tu chvíli jsem doufal, že paní N. převezme odpovědnost - a bude se tvrdě ucházet o vedení v ODS a tvrdě bude vystupovat i proti politické konkurenci ODS. A chyba. Co se týká kandidatury, tak strašnu dobu přešlapovala na místě. Ona VŮBEC nic neudělala pro to, aby si kolem sebe vytvořila nějakou skupinu podporovatelů. A vůbec nic neřekla ani ke své zamýšlené koncepci do budoucna (narozíl do Fialy).  A co se týká vytváření nové vlády - o Němcové není vůbec slyšet - protože k tomu nic neříká. Takový člověk nemůže být předsedou celostátní politické strany.

J. Boleslav 17.1.2014 10:59

Re: hm...

Naprosto s Vámi souhlasím. I věkově má P. Fiala proti p. Němcové výhodu. Ta svou roli v politice  již splnila a budiž jí za ni dík.

V. Vlach 17.1.2014 11:52

Re: hm...

šedá úřednický myš, vždy loajální, vyžile konzervativní, nikdy nepřišla s něčím novým, s nějakým nápadem.....

M. Kosejk 17.1.2014 19:20

Re: hm...

A taky mu Babiš nebude moci vyčítat, že mimo politiky ničeho nedosáhl - jak to vyčítal Němcové.

Š. Hašek 17.1.2014 14:46

Re: hm...

Škoda.

Miroslava Němcová měla paradoxně tolik šancí, jak prokázat, že na to má. Hnusná doba útoků všech na ODS. Stačilo "jen" konat, skoro cokoliv.

A ona nic. Škoda!

P. Pruner 17.1.2014 7:55

fíkový list

Pan Fiala má posloužit jako fíkový list pro ostatní členy minulého vedení, aby tam nějakou formou zůstali. Paní Němcová je sice čistá, ale byla u všeho a nic proti tomu neudělala. Pan Pospíšil reprezentuje právě ty myšlenky, které přivedly ODS do záhuby.

Jedině snad pánové Kubera a Zahradil, kteří byli ve vedení  titulu svých funkcí v Senátu a EP, by si zasluhovali tam zůstat.

P. Maleček 17.1.2014 5:28

ODS lze zachránit jen zespoda - a tam to hnije nejvíc

Každého fascinuje bitva o moc v kapitánské kajutě. Ale málokoho zajímá co se děje v podpalubí. A i v ODS je hlavní malér dole, kde aby se loď vůbec pohnula vpřed, je nutné přikládat do kotlů.

Všichni potentáti ODS, vědomi si vlastního selhání a tím nepřijatelnosti pro veřejnost hovoří o tom, že síla jejich partaje je prý dole mezi poctivými, lidsky pevnými a aktivními členy. Prdlajs - takoví lidé už z ODS, hlavně po 97. dávno utekli.

Kromě spousty nejrůznějších zlodějíčků pasoucích se na obecní, městském či krajském tam hlavně zůstala podivná sorta pasivních stádních typů, kteří svým hlavounům odpustí cokoliv, jen když se aspoň občas mohou ohřát v jejich přízni. Ano tyhle stádní typy nekradou, ale mlčí a ve strachu z vyhození ze stáda kryjí svinstva svých šéfů. A od nich žádnou obnovu ODS, tj. "přikládání pod kotel" očekávat nelze.

Takže nezbude, než aby se do vesel opřeli ti nahoře. Ale tam už bez dopingu ze státního nikdo veslovat neumí. To včetně Kubery, svým pravicový žvaněním mistrovsky kryjícího svou nenažranost i svaté Němcové s letitou kariérou sice lidsky slušné, ale za funkce ve sněmovně vědomé služky grázlů. A tak před sebe postrkují ty, kteří by tu jejich závislost na státním korytě zamaskovali - hlavně Fialu, dobrého teoretika, ale bez špetky velitelského drajvu, který zamaskuje a tím prodlouží přežití těchto feťáků na státním v čele ODS.

Čímž se Fiala stane definitivním hrobníkem ODS. A ti kteří svou nenažraností rozpad ODS zavinili ho označí za viníka toho co sami způsobili. Loď ODS se už nikdy nerozjede a po pár letech pokračujícího hnití a rezivění klesne ke dnu.

I. Schlägel 17.1.2014 8:06

Re: ODS lze zachránit jen zespoda - a tam to hnije nejvíc

Hm, našel byste poctivé, lidsky pevné a aktivní členy v potřebném množství a ne jako bílé vrány na odstřel v podpalubí dalších parlamentních stran? Dost o tom pochybuji.