27.6.2022 | Svátek má Ladislav


Diskuse k článku

POLITIKA: Odpovědnost v éře informací

Odhaduje se, že lidstvo dnes vygeneruje za dva dny více informací, než vzniklo v celé historii našeho druhu, a to až do roku 2003. Informacemi nejrůznějšího druhu jsme skutečně přesyceni, je téměř nemožné se od nich odstřihnout, stávají se rovněž tou nejcennější komoditou a dopad tohoto nárůstu je znát v mnoha oblastech života jednotlivce a společnosti. Jednou z těchto oblastí je i úvaha nad odpovědností politiků za jejich rozhodování, které následně může ohrozit budoucnost mnoha lidí či samotného státu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Skála 9.7.2013 9:33

Má to ještě jeden rozměr, pane Bartoši.

Píšete, že politik je také jenom člověk. Co si má ale ten obyčejný člověk počít, když JE trestně odpovědný za jednání či opomenutí, o kterých nemá tušení? Sami právníci tvrdí, že naše zákony jsou tak komplikované, že je objektivně nemůže znát NIKDO. A vzpomeňte na svá slova:"Můžete být potrestán za něco, na co fakticky nemáte vliv či o tom dokonce nevíte?" Je tedy politik vyviněn na místě, kde občan musí pykat?

M. Gavlák 9.7.2013 6:56

Blbý příklad.

Parkanová nemusela rozumět letadlům, jenže vám zde chybí jeden podstatný rozměr - když se podepisuji pod miliardový nákup, nestačí mi "běžná" opatrnost a nestačí mi názor jednoho náměstka (mimochodem, měla v ruce zpochybňující stanovisko šéfa štábu, takže měla minimálně zpozornět). Ač se vám to nelíbí, je svéprávná a naivita (snad) není důvodem k beztrestnosti. Jen si myslím, že by neměla být stíhána sama. Vy jste s těmi vyhozenými miliardami sakra rychle hotov... Asi budete kalouskovec... :-)