21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

POLITIKA: Odkud povládne prezident?

Měsíc jsme netrpělivě čekali, zda, kdy a jak se nemocný prezident Miloš Zeman vyjádří k výsledkům sněmovních voleb a sestavování nové vlády. Stalo se. Z rozhovoru pro Frekvenci 1 jde usuzovat, že je hlava státu zpátky ve hře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Firon 9.11.2021 18:25

Tady vládne kdekdo hlavně paraziti ze senilátu. Pokud nebude každý týden před senátem řvát pár desitek tisic lidi "zrušte senát", tak se nic dít nebude.

P. Molík 9.11.2021 11:33

Zeman zklamal, a to ve světle svých okázalých prohlášení před volbami, kdy nabubřele sliboval jak razantně bude konat po volbách, že bude pevně třímat otěže povolebního vývoje atd. Namísto toho se zašil do nemocnice. Zeman při svém nadstandardně vysokém příjmu mohl a měl předpokládat, že vážné zdravotní problémy mu znemožní dostát svým slibům a nastane období, kdy se lidé budou ptát co je se Zemanem a proč neplní své předvolební sliby. Tedy měl vše zařídit tak, aby nemohla nastat situace, která nastala. Neměl nic slibovat.

Š. Hašek 9.11.2021 11:36

???

V. Bok 9.11.2021 14:39

No, .... nebo raději ne. Na to rozum nestačí.

Jo jo, Jelínek. O nem kdysi Zeman řekl, že ho vyhodil z Lidového domu pro lenost. No,vtreba uz to neplatí. V kritice Zemana je nadobyčej pilný. A hlavně se mi líbí, jak řeší převelice podstatné věci. A ta ohleduplnost...

V. Čermák 9.11.2021 16:50

Tak raději budu předpokládat, že si děláte sr andu, než že jste Guma...;-DRv

Š. Hašek 9.11.2021 20:41

:-)

O. Buda 9.11.2021 11:22

Prezident nemá co vládnout. Právě jsem si dočetl příslušné články ústavy ČR, které definují povinnosti prezidenta, a o vládnutí není řeč. Pokud je třeba použít slovo "vládnout", pak je může naplnit jen vláda. Všiml jsem si při čtení také slibu, který prezident skládá při nástupu do funkce. Zní: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí." Podle mě ten slib porušil ve chvíli, kdy sliboval na svou čest, protože čest už neměl od doby jeho mimořádně odpudivých afér a nezískal ji zpět ani podrazy při volebních kampaních. Pochybuji, že úřad zastává v zájmu všeho lidu. Nejlepší vědomí by stačilo u zdravého muže při zachování fyzických i psychických sil. Nejlepší vědomí pana prezidenta je právem zpochybňováno, protože je ovlivněno jaterní encefalopatií při cirhóze a dlouhodobém abusu alkoholu. Nejlepší svědomí... Je tu vůbec nějaký prostor pro svědomí?

Š. Hašek 9.11.2021 11:43

Hmmmm.

Nejlepší svědomí ........ to se bude měřit jak? Krom tedy těch dalších veličin.

Jelínek řešil, jestli budou okna pracovny presidenta na sever nebo do parku. Špaletový, euro, ...... ? Vy to berete fest gruntovně.

Skoro mě to "O" ve hnědým čtverečku začíná mimořádně odpuzovat.

Zdar!

V. Čermák 9.11.2021 16:55

Tak prezident Zeman samozřejmě nevládne, nesmíte věřit všemu co je napsáno, např. od politologa Jelínka. A také nevěřte závěrům těch Doktorů na Dálku, např. té kravce Džamile...;-D

P. Kubáč 9.11.2021 11:01

V roce 1982 zemřel Leonid Iljič Brežněv a na jeho místo nastoupil tehdejší šéf KGB Jurij Vladimirovič Andropov, který byl "nemocný na játra" do té míry, že za necelý rok vlády také zemřel. Pak vzniklo mocenské vakuum, během kterého budoucí tajemník Sovětského svazu Konstantin Ustinovič Černěnko snědl "špatnou rybu" kterou mu nachystali agenti KGB. Následkem toho se i jeho zdravotní stav zhoršil natolik, že zlé jazyky říkaly "ujal se úřadu aniž nabyl vědomí". A celý rok se vždy na 2 hodiny denně nechal dovézt z JIP do Kremlu, kde podepsal nejnutnější papíry a šup zpátky k Infuzím a kyslíkové masce....

Když už Evropská unie se zhlídla v socialismu - klidně bychom i my mohli tuto sovětskou metodu používat taky. Nebo že by "čučkaři z Bis" se dali na vaření rybích pokrmů ?

V. Čermák 9.11.2021 17:06

No a pak nastoupil Gorbačov, kterému vděčíme za pád železné opony a sametovou revoluci v ČSR. Mimochodem z těch Velikánů se kterými jednal je už jediný žijící. Snad po této informaci nezesmutníte ještě více, to by mě ovšem mrzelo...;-D

M. Marek 9.11.2021 9:39

Není snadné vládnou ze špitálu ale z nemocnice to docela jde.

J. Koutský 9.11.2021 10:07

Vládnout???8-o

Š. Hašek 9.11.2021 9:37

Od psacího stolu. Od psací desky na lůžku. Bude diktovat. Bude podepisovat. Bude schvalovat (nebo odmítat !!!) návrhy. Nafasuje vostrou vrchní sestru na 24h denně!

Ten Jelínek je ale nemehlo školní!

On by snad chtěl, aby president v pondělí lítal v požárnickém po Kolíně. V úterý pozdravil hutníky v Ostravě. Ve středu upekl štramberské ucho mezi lidem Moravy ........ . Ve čtvrtek snad by mohl být voraz ..... V pátek poletí tryskáčem k Čaputová na husu, k Pezinoku.

Tenhle "analytik" tedy přednáší studentům! A zadává bakalářské práce typu: Vymezení pracoviště presidenta ČR vzhledem k ISO 9090 a nápadům Vystrčila.

J. Brunner 9.11.2021 17:01

R^;-D

R. Vacek 9.11.2021 5:44

Když zvládl prezidentovat z postete Havel, tak to zajisté zvládnou i jiní. Politik nepotřebuje k výkonu funkce vyběhnout schody.

V. Šedivý 9.11.2021 1:41

No tak objekt zámku Lány "povýší" z LDN na Nemocnici Lány.

A home office s pyžamkovými dny bude už zase mít kdekdo, proč by nemohla hlava státu.

O. Mayer 9.11.2021 13:32

LDN Lány provozujeme už drahný čas. Jde o to, zda se status tohoto zdravotnického zařízení změní na LDN s přívlastkem "cirhotikům nenaléváme (resp. alespoň ne před kamerou)" - což zatím poněkud drhne a pacienta tudíž prozatím přeložit nelze