22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

POLITIKA: Obrysy doby pohnízdové

Zastavení trestního stíhání proti Andreji Babišovi a členům jeho rodiny v kauze Čapí hnízdo patrně nezůstane bez důsledků nejen pro českou politiku, ale vůbec pro českou společnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 19.9.2019 15:03

Pokusím se shrnout autorovu myšlenku dvěma větami : Navzdory principům spravedlivého procesu - cítí, že Babiš měl být zavřen. Je nespokojen, že nebude.

D. Mach 19.9.2019 18:42

Shrnujete to s hloupostí sobě vlastní : Pokud se v šetření několikrát ukázalo, že tam záměr podvodu byl, nemělo se celé vyšetřování uzavřít kopem do autu. Ale je to neustále stejné. Už daňový podvod ODS v roce 1998 ukázal směr, kterého se i nyní státní zastupitelství drží zuby nehty. Je ještě někomu nejasné, proč soudci a žalobci mají mezi občany tak nízkou důvěru?

F. Navrátil 19.9.2019 13:12

Marné je doufání demobloku, že EU nějak zasáhne do záležitostí s dotacemi pro Agrofert. Pokud by se skutečně EU začala v této záležitosti angažovat, pak Babišovi dále stoupnou preference, protože většina občanů by v tom viděla zasahování nemilovaného Bruselu do vnitřních záležitostí České republiky. Babišovi by to prospělo a kredit EU ještě více poškodilo.

R. Vacek 19.9.2019 8:35

Ale snad nikdy není při posuzování trestného činu ke všem přistupováno stejně. Kdyby bylo, tak nemá smysl si platit lepší a dražší právníky.

Z. Lapil 19.9.2019 16:47

Ne tak úplně. Stavařina je taky jenom jedna, ale když stavím barák, pořídím si toho nejdražšího architekta, jakého si můžu dovolit. Zjednodušeno.