29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

POLITIKA: Nenávist jako pramen práva

Teorie práva říká, že pramenem práva jsou po materiální stránce nepsané skutečnosti, které nutí společnost a stát k úpravě vztahů mezi lidmi. Těmi jsou typicky společenské a hospodářské poměry, též historické okolnosti anebo dokonce nahodilé skutečnosti typu přírodních a jiných katastrof a jevů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 25.1.2017 20:16

Re: strašné kecy :-)

A ještě z jiného soudku - existuje vesnice, ve které si místní založilo "svépomocný spolek". V jeho rámci si poskytují služby / venčení psa, hlídání dětí. posečení zahrady, ostříhání stromů, oprava vodoinstalace či elektřiny.. / co kdo umí. Ještě by si mohli zavést "lokální měnu" aby systém fungoval hladčeji. Obdiv, dávání za příklad jako jsou občané aktivní a vesnice žije. Není to ale typický daňový únik? Vždyť by si mohli pořídit i svépomocnou hospodu / samozřejmě to nazvat jinak, třeba klubovna /. Kdyby si za služby normálně platili, už by je kdekdo buzeroval že nemají živnostenské listy, povolení, neplatí daně a pojistná...jenže když neplatí, tak od státu taky nedostanou. Nemělo by to být na jednom každém jestli služby státu chce nebo ne? Dost lidem se přece může stát, že penzum 35 odpracovaných let na nárok na důchod nedosáhne. Proč pak státu platit?

J. Schwarz 25.1.2017 20:01

Re: Pokud si určitá společenská vrstva myslí

Ono je tu dost věcí zbytečně povinných. když nejezdíte po díálnici, nepotřebujete dálniční známku. Proč musíte mít "sociální pojištění" i když téhle společnosti nevěříte? Proč je pro zaměstnance povinná nemocenská? Zdravotní pojištění by taky nemuselo být plošné, jeden by se mohl pojistit jen proti závažným onemocněním spojeným s hospitalizací nebo drahou léčbou. Běžné návštěvy lékaře + paralen si zaplatit atp...

J. Schwarz 25.1.2017 19:55

Re: Pane Rudolfe,

Pan Rudolf je typický "Troll" který se cpe tam kam ho nikdo nezve jenom pro ten plezír nasírat ostatní. Jako kdyby vlezl na pietní shromáždění k výročí vypálení Lidic a tam pronesl oslavnou řeč na Heydricha.

J. Schwarz 25.1.2017 19:50

Re: Ono je to těžké.

A proč jste si ty účtenky nevyžádal? Nestačím žasnout jak tu kdekdo nasazuje na řemeslníky, jak je jejich činnost zlatý důl, řemeslníka neseženete a on si pak může vyúčtovat co chce a vy mu to dáte, o účtenku mu neřeknete protože by vám příště nepřišel... A přitom se každý snaží studovat, dostat se mezi "pány", vzdělance co sedí u počítače někde na úřadě nebo pracují v "neziskovce" a ke všemu zaujímají zásadní stanoviska, dokonce si někdy na poměry v ČR stěžují i u OSN... Pokud je řemeslo takovej kšeft, proč na ně nejde víc lidí? A hospoda? Pokud budete bývalá "hérečka" provozující módní kavárnu do které chodí "celebrity" na kafíčko za 150Kč, budete "za vodou" i s EET. Pokud budete provozovat vesnickou hospodu a v poledne prodávat meníčka za stravenky, tak tak se uživíte i když budete krást. Vláda by se měla starat o armádu, policii, infrastrukturu a soudnictví. Na to by měla hlavně vybírat daně a ne na prebendy kamarádům a na uplácení svých voličů. Pak by ty daně mohly být poloviční a každý by je platil. Taky by věděl že jdou na potřebné věci a ne na generálské slipy se zlaceným monogramem.

B. Rameš 23.1.2017 13:32

Ono je to těžké.

Samozřejmě, metoda popsaná autorem je účinná a funguje (téměř) vždy a všude (až do okamžiku kdy je drtivá většina postižena úplně stejně a systém se zhroutí). Na druhou stranu - za posledních cca deset let jsem měl doma osm řemeslníků, účtenky jsem dostal dvě.

Ideální stav, kdy jsou rozumné zákony prosazované rozumnými lidmi za nutné, nicméně rozumné podpory represivní moci státu platné a závazné pro všechny, se jaksi za posledních pár tisíc let nepodařilo dosáhnout a hned tak to asi nebude.

M. Prokop 22.1.2017 22:55

Re:

Oni se Češi od jiných Evropanů zase až tak moc neliší.

T. Dvořák 22.1.2017 21:06

Nenávist a závist je hlavnĂ­m zdrojem tohoto ÄŤlánku. SmutnĂ© , ale pro ÄŚechy pĹTMĂ­znaÄŤnĂ©.

T. Dvořák 22.1.2017 21:06

Nenávist a závist je hlavním zdrojem tohoto článku. Smutné , ale pro Čechy příznačné.

J. Kulheim 22.1.2017 14:33

Re: S EET se tá má tak:

"Babiš - rád jej nemám - má k dispozici makrodata, což my nemáme."

Proč byste měl mít někoho rád nebo nerád, pokud jdete diskutovat?

J. Kulheim 22.1.2017 14:31

Re: Když byl blbě nastevený začátek, po sametu, tak

NDR převzalo zákony z NSR a odborníci za západu tam dělali perestrojku a stálo je to každý rok celý náš rozpočet.

Vy jste asi reinkarnoval.

J. Pospíšil 22.1.2017 13:46

Re: Všetci kradnů

To se nedá nic platný.

K. Křivan 22.1.2017 11:53

Nenávist je to, co vznikne, když právo selže.

Když černí sousedi vítají východ slunce opilým řevem, a pak se vám vysmívají, když nevyspalý pospícháte do práce. Když feťáci, smažky, aktivisti, hejtfriťáci a jiné svinstvo dělá bordel a policie je bezmocná.

Neschopné právo je zdrojem nenávisti.

J. Kombercová 22.1.2017 11:32

Re: Prezident

Je to jednoduché. Lidé, kteří mají tu potřebu moci nad druhými, ji realizují za každého režimu. Proto v našem malém kolektivu českém jsou to pořád ti stejní.

M. Jarausch 22.1.2017 11:01

Gratuluji, zdravím

Udělal bych z takových článků jednotlivé kapitoly občanské nauky.

P. Kmoníček 22.1.2017 9:02

Prezident

je bývalý člen KSČ,předseda Senátu je bývalý člen KSČ, místopředseda Parlamentu je bývalý člen KSČ,předseda Ústavního soudu je bývalý člen KSČ atd,tak čemu se divíte,pane Vlku?

Z. Rychlý 22.1.2017 8:36

Nenávist

jako zdroj v článku juinak správně uvedených patálií je příliš silné slovo. Tak velkou emoci Čech neprožívá - přesnější výraz je závist, a už vůbec nejpřesnější definici podal pan Werich, když řekl, že nejhorší je NEPŘEJÍCNOST. To je taková nenápadná, vrchnost nedráždící emoce, takový přehlídnutelný smrádeček, se kterým se dá v teploučku žít. Nenávist - tak velcí zase my Češi nejsme; tak silná emoce se hodí tak akorát pro musulmany s jejich islámem, kteří se cítí nadřazeni nad nevěřícími psy, snad i pro německé, či americké demokraty, kteří dokážou tak silně nenávidět ty "rasisty a xenofoby" a to až tak, že by je nejraději vystříleli, nebo šoupli do plynu.

M. Prokop 22.1.2017 0:06

Re: Všetci kradnů

Jak Jandák na hrnec. :-P

J. Jurax 21.1.2017 23:11

Všetci kradnů

len ja čerpám.

Na koho to pasuje?

V. Kotas 21.1.2017 21:30

Re: Když byl blbě nastevený začátek, po sametu, tak

Nic nebránilo tomu, aby se s rozvahou převzaly věci/zákony od sousedních států ( D, A ), nebo ze světa, prověřené desetiletími. Vlastně bránilo, narcismus tehdejších politiků, kteří si mysleli, že jsou nejchytřejší na světě.

M. Prokop 21.1.2017 21:00

Re: Když byl blbě nastevený začátek, po sametu, tak

A v čem byl "blbě nastavený začátek"?

Jak byste ho nastavil vy?

M. Prokop 21.1.2017 20:58

Re: Pane Rudolfe,

Jen se divím, že toho agenta berete vážně a snažíte se o diskusi.

Agresivní i arogantní je stále.

M. Prokop 21.1.2017 20:56

Re: Nenávist versus pocity křivdy

Takže ten Klaus měl s transformací taky čekat několik generací?

Jak byste odstátňoval (privatizoval) vy?

J. Fleiszner 21.1.2017 17:50

Establishment

Lidi kteří rozhodují (establishment) jsou vždy bohatí a je jedno, zda komunisté nebo někdo jiný. Budou si svoje postavení vždy střežit a pohrdat neschopnými (manuálně pracujícími). Chtějí jen jejich hlas a daně. Lidé vysoké mravní hodnoty se mezi establishment dostanou jen zřídka a trpí.

P. Vaňura 21.1.2017 16:02

Jistá společenská skupina se nejenže nepodílí na

financování společnosti, ale je pro ni přítěží. Navíc má rozsáhlá "lidská práva," včetně "práva" fakticky beztrestně KRÁST!

P. Vaňura 21.1.2017 16:00

Re: Pokud si určitá společenská vrstva myslí

J. Kopis 21.1.2017 15:34

Pokud si určitá společenská vrstva myslí

že je její existenční podstata natolik společensky prospěšná, že se nemusí finančně spolupodílet na chodu společnosti, mělo by se to ošetřit zákonnou úpravou. Všechny ostatní řeči jsou jen tlachání o nesmyslech!

P. Rudolf 21.1.2017 15:11

Re: Pane Rudolfe,

Já vás ale chlapče vůbec neosočuji, jen reaguji na realitu. Zkuste příště napsat něco jiného, než tadiční pindy, a rád vás pochválím, či budu s vámi diskutovat. Takhle je to o ničem.

P. Vaňura 21.1.2017 13:40

Npotřebujeme 90% "neziskovek," regimenty "odborníků"

na práva nemakačenů včetně škol, na kterých "studují," dále "podporu OZE," veřejnoprávní televizi, Úřad na ochranu osobních údajů, Ministerstvo pro lidská práva, či jak se to jmenuje, 90% toho, co se točí kolem EIA o a povolování staveb apod.

P. Vaňura 21.1.2017 13:34

Americká vláda si dává sakra pozor aby se obyvatelé

nedozvěděli, jak o daních smýšleli "Otcové zakladatelé," jmenovitě třeba G. Washington! Kolem roku 1875 vybírala americká vláda na daních 4% HDP (napsal to Mark Twain).

P. Vaňura 21.1.2017 13:31

Část toho potřebujeme ale většina nám ve skutečnosti

ŠKODÍ a to tak, že HODNĚ!