20.1.2021 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

POLITIKA: Narozen v komunismu, umřu v covidismu

Ještě nikdy za posledních 27 let nebyli občané této země tak blízko využití článku 23 Listiny základních práv a svobod. Nejspíš proto, že se je dosud žádná vláda spolu s opozicí nesnažila každý den přesvědčit o tom, že defenestrace je vlastně přijatelná forma přímé demokracie a že je nutné kvůli koronaviru zlikvidovat celý polistopadový systém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Výmola 27.10.2020 8:27

Další blbeček, co nerozezná ztrátu pohodlí od ztráty svobody. A ještě mu to dělají schválně!

R. Langer 27.10.2020 8:50

A vy to rozeznáte? Pochybuji. :-P

J. Kernal 27.10.2020 8:51

Koukněte se do zrcadla. Pokojný den.R^

J. Zeman 27.10.2020 8:01

Díky za článek. Je to všechno hrozné, ale alespoň se člověk necítí tak sám se svým podobným názorem. Bohužel je to ještě horší tím, že podobný nebo ještě horší přístup zavedli ve většině světa. Sice zoufale nefunguje, ale o to ničivější bude. Už dnes se odhaduje, že nejméně stomilion lidí se tímto ocitne v iminentním nebezpečí extrémní chudoby. A zbytek pouze chudoby, nemluvě snad o kvalitě života. Osobně si myslím, že se jedná o zatím nejrozsáhlejší masovou hysterii ve známých dějinách, fenomén typu groupthink, něco jako "Svědkové Flegrovi". Stačí se ostatně porozhlédnout v této diskusi. Jakkoli těch, kteří se ho spíše neúčastní, je už přesvědčivá většina. O to více zaráží, že si to ještě nechává líbit.

Nebo ne? Není náhodou například onen nedávný katastrofální výsledek kandidátů vládních stran v senátních volbách posledním varováním?! Ono dekrety možná není radno vládnout po prohraných volbách, natož před dalšími volbami za méně než rok. To se nezmění cinknutými online anketami ani trolími farmami v internetových diskusích, nanejvýš to způsobí tzv. Streissand effect, navíc rezonující v globálním měřítku. Má to totiž rozhodně širší světový rozměr. A v tom světě se dějí i jiné věci než věčně covid. Má blahopřání proto nyní směřují nové soudkyni Nejvyššího soudu Spojených Států Amy Coney Barrett (good job, turtleR^), důstojné nástupkyni legendární RBG a dost možná klíčové postavě určování směru následujících dějin. :-P

E. Pribijl 27.10.2020 13:03

Já si zas myslím že Českého člověka vůbec nezajímá ani netrápí zda byla v Americe zvolena paní Barret a celé to tamní volební klání je pro něho jedna velká záhada. Jeho hlavně zajímá zda Babiš a jeho vládní grupa nezavře oblíbený supermarket. To je totiž největší výdobytek sametu a snad Babiš pochopil co je důležité. Ostatní věci jsou casualties, soudruzi říkali že když se rubá lítají třísky.;-) Celá smutná doba s pandemií jednou pomine.

J. Zeman 27.10.2020 15:11

Že to českého člověka možná nezajímá neznamená, že to není důležité.

D. Zítko 27.10.2020 13:09

Píšete mi z dušeR^

V. Církva 27.10.2020 7:59

Zastavte ty šílence!

Řekl mu někdo, že denně umírá 160 lid?. To by při setrvalém stavu bylo ca 60 tisíc ročně. Není sice reálné, že to tak dopadne. Při naprostém ignorování infekce se nakazí přes 5 milionů. Z nich při kolabujícím zdravotnictví ca 60 tisíc opravdu zemře. Částečně postižených by ale bylo mnohem víc, třeba i 500tisíc.

Nejsme v rozvojové zemi (nebo ano?) abychom byli zvyklí na takové škaredé věci. Proto se od určité chvíle (Švédsko) lidé přirozeně začnou chránit. A kolabující zdravotnictví nebude řešit ostatní problémy, takže v příštích letech bude těch mrtvých taky víc.

Ekonomika tak zkolabuje mnohem hůř, než když se udělá krátké razantní opatření a hlavně vyžadovat jejich dodržování!!!

Nakonec na to všechno stačí trochu předvídavosti a sledování okolí. Asie, která to zvládla, Švédsko které preferovalo ekonomiku a výsledkem bylo jen víc mrtvých, a jiné státy, včetně nás co máme plno chytrolínů, ale žádné seriozní odhady. Jak to, že epidemiologové a ekonomové nedovedou toto predikovat?! Když se stačí podívat třeba do Korei.

V. Církva 27.10.2020 8:04

Samozřejmě Jižní Korei, na Tajwan.... Protože každý extrém je špatně. V jediném má autor skutečně pravdu, že vyměnit rozumné řešení infekce za komunismus je větší hrůza.

Jenže to v ČR kde vyměníme Prymulu (trochu extrémní ale přesto znak demokracie) opravdu nehrozí.

V. Dosoudil 27.10.2020 8:39

Čím větší vystrašený fanatik, tím víc se vzteká a argumentuje lunatickými hrůzostrašnými představami.

J. Zeman 27.10.2020 13:58

Těch 160 lidí denně to umírá prosím kde?

V. Kain 27.10.2020 16:25

Církva poslouchal fanatika Flegra.

J. Zeman 27.10.2020 16:38

Aha, další Svědek Flegrův.. :-P

J. Jirka 27.10.2020 17:18

Pokud umírá jen 160 lidí, tak to je snad dobře, protože běžný půměr za posledních 10 let je 304 zemřelých denně. Hurá!

J. Stanislav 27.10.2020 7:52

Pane Boudo článek je to extra dlouhý ale o ničem. Je to snůška demagogických keců. Dočetl jsem pouze k obligátnímu srovnávání Covidu s běžnou chřipkou, tuto kravinu snad už nepoužívají ani odmítači. Ale zaujala mě tam novinka, kterou se ještě neodvážil zveřejnit ani ten největší konspirátor, a to že, nemocnice jsou zahlcené (alespoň něco přiznává) z důvodu neodůvodněné hospitalizace nemocných. Prostě jak někdo zakašle, šup s ním pěkně do špitálu. Zato dřív si lidi léčili chřipku pěkně doma a pokud museli umřít tak ve vlastní posteli bez zátěže zdravotnictví. Tak tomu říkám inovace, dosud jsme se my bláhoví děsili italského scénáře kde už nebylo nemocné kde dávat a přitom existuje elegantní řešení páně Boudy: žádného nemocného do nemocnice nepřijímat ať si pěkně chcípne na vlastní náklady doma. Neviditelný pes se mi dřív tak trochu líbil, že to byl server trochu odlišný od bulváru a běžného zpravodajství ale pokud chtějí dávat prostor kvůli vyváženosti zpravodajství každému magorovi, tak to je mi Vás pane Neffe líto.

V. Církva 27.10.2020 8:24

Ano je to hrůza.Jak už jsem psal. Lidé jsou sice stádovití. Když jsem mezi 20 procenty s jiným názorem, mám často pravdu. Když jsme ale nejhorším nebo v první desítce států v nakažených covidem a někde tam s úmrtími, jsme podivíni, a kdo tvrdí že se nemusí dělat rázná opatření k zastavení patří do blázince.

Touto logikou je nejlepší, zavřít nemocnice a peníze si rozdělit, Zádné drahé operace srdce, mozku, žádné léční rakovin. Zachrání se tak minimum. Možná jen zemře pár desítek lidí ročně víc. Třeba transplantací srdce proběhne ročně kolem 60!!!

https://www.zpmvcr.cz/o-nas/aktuality/v-cesku-se-provede-kolem-60-transplantaci-srdce-rocne.-jen-zp-mv-cr-za-ne-v-roce-2017-zaplatila-temer-18-milionu-korun

Počet ůmrtí na chřipku se těžko odhaduje, někde tvrdí 150 ročně jinde 1500:

http://www.szu.cz/tema/prevence/je-koronavirus-jako-chripka

Ale nemám pocit, že bychom za chřipkové epidemie nechodili do obchodňáku atd. Takže ten potencial 20 násobku tedy 30tisíc úmrtí na Covid je naprosto reálný. Při úplném ignororvání hygienických opatření (v praxi nereálné) řekněme 60 tisíc.

V Asii se ukazuje, že určitá disciplína smysl má. Ale nemyslím extrémní Čínu, Tam už ta nesvoboda za to nestojí, tam už opravdu radši ten covid. A o to jde, autorovi asi někdo neřekl, že nejsme v Číně

I. Pávek 27.10.2020 7:27

Jezuzmarját, to je blb.c. Já ho k té jeho smrti v kovidismu rozhodně zdržovat nebubu, spíše naopak. Ale alespoň je z článku jasně vidět, že si za takové názory mladých magorů můžeme sami. Je to přece produkt naší výchovy.

R. Meišner 27.10.2020 7:11

milý autore,---kdyby hloupost nadnášela....a dál už to znáte. hloupější článek na NP aby člověk opravdu pohledal. asi jste si nepovšimnul opatření v okolních zemích, která jsou ještě daleko tvrdší než u nás...no asi tam všude mají za cíl zničit cíleně podnikatele, ekonomiku, kulturu a já nevím co ještě,že....data jsou neúprosná, a pokud nejste úplně slepý, tak snad i vy ty grafy vidíte--pokud před nimi nezavíráte oči. váš článek--vrchol ubohosti.

R. Vacek 27.10.2020 6:59

Autor patří k těm, kteří i za středověkých pandemií protestovali proti přijímaným opatřením. Není schopen pochopit, že přijímaná optaření vlády na celém světě dělají ne kvůli tomu, aby mu omezily svobodu, ale proto, že zkoušejí všechno možné, jak omezit šíření viru.

A že to mnohdy dělají špatně právě proto, že nechtějí zavést funkční systémy z Číny nebo Taiwanu, které špehují člověka víc, než by byl mnohý ochoten akceptovat.

M. Mařák 27.10.2020 6:36

Národní politici opět nastolili diktaturu národního státu.

J. Nevrkla 27.10.2020 7:02

Vaše láska, oddanost a obdiv k Bruselu jsou slepé.

P. Neubauer 27.10.2020 7:12

Disputace a filozofie nám zcela jistě pomohou? Nějaké lepší demokratické a Bruselské řešení máte ?

R. Langer 27.10.2020 8:51

No, pořád lepší, než když vám ve Francii musulmani nastolili Šariu. ;-D

I. Schlägel 27.10.2020 9:05

Zatímco v případě, že bychom ve stávající situaci již existovali jsko plnohodnotné Spojené Státy Evropské, žádná tvrdá protivirová opatření by se nezaváděla. Ve Vašem případě už se nedá hovořit ani o nedostatku inteligence.

I. Lyčka 27.10.2020 6:29

Bože, to je ejakulát.

V. Vérosta 27.10.2020 6:20

Nesouhlasím, tahle pandemie je pro politiky to nejhorší, coje mohlo potkat- Snadnost vládnutí, kšeftíky za oponou, polehávání za předsednickým stolem, to je všechno fuč! Myslím, že Babiš proklíná den, kdy se rozhodl jít do politiky.

V. Církva 27.10.2020 8:25

Přesně tak, Babišovi podtrhla nohy.

I. Krahula 27.10.2020 6:10

Jak vidno, i autor spadá do nárustu duševně chorých. Doporučuji roušku ze záclony a jít se shromažďovat.

P. Neubauer 27.10.2020 6:07

Nějak se to nedá číst celé. Autor měl začít analýzou kolik národ zkousne mrtvých. Sto tisíc? Víc? Do konce týdne dojdou místa v nemocnicích.........

J. Moravec 27.10.2020 5:30

“– ani komunistický režim v 50. letech nenařizoval všem občanům, co mají nosit na obličeji za podomácky ušitý hadr.“

Ten pan Bouda vůbec neví o čem mluví.

Narozen v komunismu se nerovná - žil v komunismu a už vůbec ne - zažil komunismus.