19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Zima 5.9.2008 15:59

A ještě něco pro ty bystřejší:

"00" znamená pochopitelně "nuly", ve Vašem podpise proto mělo stát pouze "0" (jste singulár)

Map 5.9.2008 17:44

Re: A ještě něco pro ty bystřejší:

Díky pane, že jste podstoupil můj test. Ověřil jsem si dvě věci:

1) Někdo Vám kdysi šlápl na malíček a jouvej jouvej, ono Vás to ještě bolí.

2)Kontrolní otázka nakonec. Měl jste někdy tu smůlu, že Váš oponent měl, nedejž Bože, pravdu?

V úctě Vaše nula Map

P.S. Hezky jste mne pobavil. Startujete na první šlápnutí.

Kefalín, 5.9.2008 8:11

Souhlas s obsahem

až na ten závěr: zatímco pod Bursíkem jsou Zelení jakous takous relevantní silou, už pár let úspěšně blokující energetickou koncepci, pod Kuchtovou by se stali bezvýznamným pitoreskním spolkem magorů a byl by klid - alespoň co se nezbytné výstavby JE týče.

Milda 5.9.2008 8:01

Souhlas

Jen dodávám, že v současné době se Strana zelených v médiích prezentuje jako strana která je přímo proti přírodě a je jí lhostejné jak životní prostředí tak život obyčejných lidí.

vont 5.9.2008 6:00

zelení

Pane profesore, tento článek tak jednostranně zaměřený bych od Vás nečekal. Mám pocit, že jste si nechal od Bursíka zaplatit, pochopitelně tomu tak není, ale článek tak vyznívá. Jinak by jste musel psát o beznaději voličů zelených, kteří je volili a výsledkem je, že stranu řídí člověk, který vleze do každé řiti, která ho udrží koryta (jen pro Vás je to Bursík). A zbytek se pohybuje bezkoncepčně  v odmítání nebo prodlužování řešení např. budoucí energetické koncepce. Normální lidé musí hledat řešení a snažit se o jeho nejčistší provedení. Nepotěšil jste mne tímto předvolebním článkem. 

jerryvsc 5.9.2008 7:13

Re: zelení

Vidíš a mě zaujala možnost vyrábět energii s větším výstupním efektem, než vstupním. V tom případě Číňani budou mít něco jako perpetuum mobile! To je pokrok! Nakonec když můžou Rusi dělat vodku z kila cukru a kila hoven (Ivan Čonkin), proč by ty ku..y žluté nemohli mít cihelňu, sorry, perpetuum!

Vladimír Wagner 5.9.2008 7:49

Re: Re: zelení

Chce to jen umět číst. V příspěvku se neříká o vyrobě více energie než se do systému dodá nebo v něm je. Je tam, že se produkuje více paliva. V daném případě se z izotopu uranu 238, který nelze jako palivo použít, produkuje izotop plutonia 239, který palivem je. A tohoto paliva se může produkovat více než rychlý množivý reaktor spotřebovává, takže je může dodávat do dalších jaderných elektráren (tedy i klasických). Pokud chcete vědět podrobnosti o této problematice, lze je najít na: http://www.osel.cz/index.php?clanek=3778 , http://www.osel.cz/index.php?clanek=3568 a http://www.osel.cz/index.php?clanek=2993

jerryvsc 5.9.2008 8:32

Re: Re: Re: zelení

Dík za objasnění, už se jdu na tu stránku mrknout. Takže nebude perpetuum a ani vodka z hoven?

Honza2 5.9.2008 9:26

Re: Re: Re: zelení

Opravdu budou v Číně uváděny do provozu rychlé množivé reaktory už od roku 2010? Ve svých článcích na Oslu jste myslím o něco opatrnější než autor tohoto článku a termín zavedení reaktorů další generace posouváte až k roku 2020.

Každopádně pokud je to pravda, začínám se zcela vážně učit čínsky.

Ivan Brezina 5.9.2008 1:05

Aspon je jasno

O Dane Kuchtove aspon bez jakychkoli pochyb vime, proc bojuje proti jadru, Je to pro ni zkratka zamestnani, zdroj obzivy. Za boj proti narodnim zajmum sve vlasti je stedre placena vladou Horniho Rakouska (viz prispevky pro Jihoceske matky v radu milionu). O Martinu Bursikovi zatim nevime proc tak usilovne prosazuje rusky zemni plyn.

Niky 5.9.2008 4:33

Re: Aspon je jasno

R^

Zebra 5.9.2008 8:06

Re: Aspon je jasno

Brezino, Brezino, jste sice vážným adeptem na krále demagogů, to vás však nikterak neopravňuje k používání plurálu majestatis. Takže šupky dupky opravit na ...já, Brezina, si myslím, že bez jakýchkoliv pochyb vím....! Bursíka můžete nechat.

vlasta 5.9.2008 8:28

Re: Re: Aspon je jasno

No já si myslím totéž, co Březina, takže plurál je namístě.

Zebra 5.9.2008 8:32

Re: Re: Re: Aspon je jasno

Kulový, leda tak...já, Brezina a vlasta si myslíme, že víme...

Xury 5.9.2008 8:49

Re: Re: Re: Re: Aspon je jasno

Já v tomto s Březinou taky souhlasím.

Peta 5.9.2008 8:57

Re: Re: Re: Re: Aspon je jasno

Já taky!;-P

Zebra 5.9.2008 9:11

Re: Re: Re: Re: Re: Aspon je jasno

No, je to od vás hezký, takže se připište k výše uvedené korekci, ať to Brezina nemusí opravovat naněkolikrát.

BM 5.9.2008 9:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aspon je jasno

Co keby si to opravila Zebra, ja tiez suhlasim.

Hans z dědiny 5.9.2008 9:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aspon je jasno

Hele, ty osle v pyžamu, od kolika osob se podle tebe dá psát my?

Zebra 5.9.2008 10:09

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aspon je jasno

Od všech. Máte-li množinu všichni-1, není Brezinova věta korektní. No a já jsem ten jeden. :-P

Vlasta2 5.9.2008 10:41

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aspon je jasno

Jeden osel v pyžamu jaro nedělá...

Všichni-1 je většina, což v běžné demokracii platí za vyřešenou záležitost. Pokud ovšem "všichni" neznamená méně než tři, že ano... 

Zebra 5.9.2008 11:42

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aspon je jasno

Helejte, nikdo vám neupírá, že všichni-1 je většina, což zhola nic nemění na nekorektnosti Brezinovy věty, pokud tato není výrokem panovníka, což není. Zkrátka nějakej Brezina nemá nejmenší nárok za mě mluvit, chápete ? Zbytku nerozumím.

Jojin 5.9.2008 14:23

Re: Re: Re: Aspon je jasno

....sím,já taký.

Siola 5.9.2008 0:59

Ale pane Janouch,

nebuďte skeptik! Pamatujte, že přirozený výběr druhů, dle Darwinovi teorie asi platí. Takže Kuchtová, nebo Bursík, vsje rovno!

Jirka 5.9.2008 0:46

Já myslím,že je to buřt.

Vliv SZ na naši politiku je asi stajný jako můj.Takže nulový.:-D

Xury 5.9.2008 8:49

Re: Já myslím,že je to buřt.

Bohužel se obávám, že co se SZ týče, mýlíte se.

visitor 5.9.2008 8:50

Re: Já myslím,že je to buřt.

Kéž by to byla pravda. Obávám se, že je to spíše tak, že SZ přeci jen má na naši politiku větší vliv než řada z nás. Bohužel, bohužel!! :-(

Honza42 5.9.2008 0:35

Já zase přeji úspěch mamině Kuchtové.

On je totiž Bursík stejnej magor jako ta Kuchtová, akorát to líp skrývá. Je zkrátka jen Vych-ca (nější) a nic příjemného by nás s ním nečekalo. Jeho nápady a logika uvažování jsou stejně šílené jako u každého Zeleného. Takže radši ať vyhraje přímočará bláznivá Kuchta. Doufám, že dotáhne SZ k zdárné smrti.

I. Laengsfeld 5.9.2008 0:40

Re: Já zase přeji úspěch mamině Kuchtové.

Na zacatek vaseho prispevku mam sice jiny nazor, ale Vasi  posledni vetu podepisuju. Chtel bych kricet "Vivat Kuchtova"  ale mam obavy, ze by to  akorat posililo Bursikuv tabor ;-P

nadar 5.9.2008 7:52

Re: Já zase přeji úspěch mamině Kuchtové.

I já si myslím, že vítězství Kuchtové bude užitečnější (bohužel nezvítězí) z toho důvodu, že její politika je natolik zelená (rozuměj chaotická, neodborná a naivní), že odsune zelené opět tam, kam patří.

Nadar